Jak wyświetlić oglądane godziny YouTube

YouTube, najpopularniejsza platforma do udostępniania filmów, co 300 godzin przesyła filmy. To co 12 i pół dnia treści przesyłane co minutę! Z taką ilością rzeczy do obejrzenia z pewnością znajdziesz godziny filmów na tematy, które Cię pasjonują.

Wobec YouTube nie jest jedyną rzeczą, którą spędzasz w życiu, dobrze jest wiedzieć, ile czasu spędzasz na czytaniu treści. Dzięki funkcji o nazwie „Czas oglądania” teraz możesz to zrobić.

Chociaż dostępne w YouTube aplikacja na Androida i iOS smartphones, tej funkcji nie można uzyskać w wersji aplikacji na tablecie. Co więcej, Watch Time nie można znaleźć w internetowej wersji platformy. I w tym momencie nie jest pewne, czy kiedykolwiek zostanie włączony.

Przed kontynuowaniem upewnij się, że masz najnowszą aktualizację YouTube aplikacja na smartfonie, niezależnie od tego, czy korzystasz z iOS lub Android app.

Sprawdź czas

Aby zobaczyć, ile czasu spędziłeś YouTube filmy, wykonaj następujące trzy kroki:

  1. Otworzyć YouTube aplikacja na smartfonie.
  2. Naciśnij ikonę „Konto” z obrazem swojego profilu w prawym górnym rogu.
  3. Stuknij „Czas oglądania”.

Tutaj możesz sprawdzić swój czas oglądania na dziś, wczoraj i siedem ostatnich dni. Kolejną dość przydatną statystyką jest średnia dzienna, która może wskazywać, czy spędzasz zbyt dużo czasu na oglądaniu YouTube na co dzień.

czas obserwowany

Pamiętaj, że jeśli używasz YouTube Muzyka lub YouTube Telewizja, te czasy nie zostaną uwzględnione w funkcji „Czas oglądania”. Oprócz tego ograniczenia czasy oglądania są obliczane na podstawie wszystkich innych YouTube produkty użyte do uzyskania dostępu do treści wideo.

Rzeczy do uwaga:

W celu umożliwienia YouTube Aby obliczyć czas oglądania, musisz zalogować się na swoje konto. W ten sposób wszystko, co oglądasz, jest przechowywane w Historii oglądania, która jest główną bazą danych dla funkcji Obserwowany czas. Jeśli usuniesz film z historii oglądania, nie będzie on wliczany do czasu oglądania.

Również wyświetlenia odczytywane w trybie incognito w Chrome lub inne podobne funkcje w innych przeglądarkach również się nie liczą. Ten ruch nie jest rejestrowany w historii oglądania z powodu bezpieczeństwa prywatności zapewnianego przez te tryby.

Jedną rzeczą do rozważenia podczas korzystania z tej funkcji jest YouTubeOpcja autoodtwarzania, która automatycznie odtwarza film po filmie. Jeśli masz włączony i wyjdź YouTube odtwarzane, gdy nie oglądasz filmów, wszystko to zostanie również uwzględnione w łącznym czasie oglądania.

Google zwraca również uwagę, że w tej funkcji istnieje znany problem. Wpływa na czas oglądany na twoim komputerze, który nie jest poprawnie zgłaszany w czasie oglądania.

Jak wyświetlić oglądane godziny YouTube 1

Więcej opcji

Oprócz wyżej wspomnianych statystyk, ta funkcja zawiera również kilka innych narzędzi, które mogą pomóc zoptymalizować czas oglądania.

oglądany czas na youtube

Przypomnij mi, żebym zrobił sobie przerwę

Ta opcja pozwala ustawić przypomnienie, które będzie wyświetlane podczas oglądania filmów. Aby skutecznie przypominać o przerwie. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, automatycznie zatrzyma wideo.

Oczywiście nie zmusi cię to do zaprzestania oglądania YouTube, ponieważ nie byłoby to w najlepszym interesie platformy. Ponieważ przypomnienie pojawia się w formie powiadomienia, znika, gdy je odrzucisz lub po prostu wznowisz odtwarzanie wideo.

Ta funkcja korzysta z timera, który odlicza czas tylko podczas oglądania YouTube na smartfonie. Wstrzymanie lub zamknięcie filmu powoduje również wstrzymanie timera. Z kolei zegar resetuje się po każdym zamknięciu YouTube aplikacji, wyloguj się, przełącz urządzenia lub wstrzymaj wideo na ponad 30 minut. Timer nie działa w przypadku filmów offline, a także podczas przesyłania ze smartfona na inne urządzenie.

Automatyczne odtwarzanie następnego wideo wł. / Wył

Po zakończeniu filmu automatycznie odtwarzany jest inny. Wybierając film do odtworzenia w następnej kolejności, YouTube opiera te zalecenia na historii oglądania.

W przypadku połączenia z siecią komórkową po 30 minutach bezczynności gra automatyczna zostanie zatrzymana. W przypadku połączeń Wi-Fi limit wynosi cztery godziny. Oba te ograniczenia uniemożliwiają albo zbyt dużo mobilnego internetu, albo zmuszanie komputera do pracy przez wiele godzin.

Zaplanowane podsumowanie

Ta funkcja przenosi wszystkie codzienne powiadomienia push, które normalnie otrzymujesz na urządzenie mobilne, i dostarcza je raz dziennie. Domyślne ustawienie to 7 PM, ale możesz go zmienić na taki, który najbardziej ci odpowiada.

Pamiętaj, że chociaż ta funkcja działa na obu urządzeniach z Androidem smartphones i tablety, jest obecnie dostępny tylko na iPhone'a, a nie na iPada.

Wyłącz dźwięki i wibracje

Możesz także ustawić wszystkie swoje YouTube powiadomienia mają być ciche, bez rozpraszania cię dźwiękami i wibracjami. Możesz także wybrać czas, w którym będą one ciche, przy ustawieniu domyślnym wyłączającym je w okresie od 22:00 do 22:00 8 RANO.

Ta funkcja nie zapobiega otrzymywaniu powiadomień na Twoje urządzenie. Nie ma to również wpływu na powiadomienia o przesyłaniu, które są domyślnie dostarczane w trybie cichym. Podobnie jak w przypadku Zaplanowanego podsumowania, to również nie będzie działać na twoim iPadzie.

Kontroluj czas oglądania

Mając tyle treści do obejrzenia YouTube, funkcja czasu oglądania jest całkiem dobrym dodatkiem. Pomaga Ci śledzić, ile czasu faktycznie spędzasz na filmach każdego dnia. A jeśli przypadkowo dasz się porwać poradom na temat gotowania lub patrzysz, jak silnik spalinowy działa od wewnątrz, możesz poprosić aplikację, aby przypomniała, że ​​może czas nacisnąć ten przycisk zatrzymania.

Czy ta funkcja jest przydatna? Czy wiesz, ile czasu spędzasz YouTube każdego dnia? Chcesz podzielić się swoją średnią dzienną? Jeśli tak, zostaw komentarz w sekcji poniżej.