Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wyświetlić określoną treść użytkownikom mobilnym w WordPress

Czasami przeglądanie zawartości witryny WordPress na urządzeniu mobilnym daje inne wrażenia. Może to być dobre lub złe, w zależności od sytuacji. Jednak wiele witryn próbuje obecnie wyświetlać określone treści na urządzeniach mobilnych.

Istnieje bardzo prosty sposób na wyświetlenie strony WordPress w treści mobilnej. Nie musisz bawić się żadnym kodem; masz odpowiednie narzędzia i chcesz dokonać niewielkiej edycji.

Przyjrzyjmy się, jak wyświetlać określone treści na urządzeniach mobilnych.

Chcesz zbudować witrynę WordPress i planujesz kupić tani hosting WordPress? Po prostu kliknij poniższy baner i odwiedź plany hostingowe WordPress na Ded9.com.

Dlaczego powinniśmy wyświetlać określone treści na urządzeniach mobilnych w WordPress?

Dużą popularnością cieszą się specjalne układy postów i stron na urządzenia mobilne. Google wprowadził AMP jakiś czas temu. Chociaż ma to głównie na celu optymalizację wyszukiwania, stworzyli kamień dla właścicieli witryn, aby zwracali większą uwagę na sposób wyświetlania ich treści na telefonach komórkowych.

Większość stron i postów w mobilnej wersji WordPressa będzie automatycznie wyświetlana poprawnie ze względu na motyw. Obecnie większość motywów WordPress jest zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych.

Biorąc to pod uwagę, niektóre posty i strony mogą być zbyt pełne treści, aby użytkownicy mobilni w WordPressie mogli je poprawnie wyświetlić.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, że możesz chcieć wyświetlać różne wersje strony lub wpisu na urządzeniach mobilnych z różnych powodów. Może się zdarzyć, że chcesz mieć inny styl lub wygląd albo chcesz, aby informacje różniły się w zależności od używanego urządzenia.

Zamiast martwić się mnóstwem kodu, znaleźliśmy świetną wtyczkę, która pozwala edytować zwykłe strony i posty w celu tworzenia wersji mobilnych do wyświetlania.

Ta wtyczka umożliwia łatwe wyświetlanie określonych treści na urządzeniach mobilnych.

Specyficzna treść dla urządzeń mobilnych

WtyczkaSpecific Content for Mobile umożliwia łatwe tworzenie w WordPress konkretnych stron i postów dla użytkowników mobilnych. To świetna wtyczka, jeśli chcesz dodać, usunąć lub przeprojektować określone treści, aby wyświetlały się inaczej w zależności od wersji mobilnych.

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, ale ogólnie rzecz biorąc, wtyczkaSpecific Content for Mobile pozwala z powodzeniem tworzyć różne wersje stron i postów do ręcznego przeglądania.

Według autora ta wtyczka jest bardzo lekka i kompatybilna z Edytor bloku GutenbergaEdytor klasyczny i wszystkie narzędzia do tworzenia stron WordPress.

Przyjrzyjmy się, jak zainstalować i aktywować wtyczkę, a także jak z niej korzystać.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę, aby podzielić swoje posty i strony i rozpocząć wyświetlanie treści dostosowanych do urządzeń mobilnych. Możesz to zrobić, przechodząc do strony wtyczek znajdującej się w panelu administracyjnym WordPress. Po prostu wyszukaj nazwę wtyczki, a ona się pojawi.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki zostaniesz automatycznie przekierowany do listy wtyczek.

Jednak wtyczka dodała teraz zakładkę dla mobilnych wersji postów i stron. Zakładka ta znajduje się w edytorze. Przyjrzyjmy się, jak się tam dostać i co musisz zrobić, aby wyświetlać treści mobilne użytkownikom WordPressa.
Edytuj posty i strony WordPress, aby wyświetlać określone treści na urządzeniach mobilnych

Jak wspomniano powyżej, ta wtyczka jest bardzo lekka. Wtyczka nie posiada głównej strony ustawień. Po prostu dodaje kartę i przycisk edycji do sekcji postów i sekcji edycji na stronie panelu administracyjnego WordPress.

Aby uzyskać dostęp do swoich stron, kliknij Strony > Wszystkie strony. Spowoduje to przejście do wszystkich stron znajdujących się w obszarze administracyjnym.

Jesteś teraz w sekcji stron swojego obszaru administracyjnego. Przejdź do strony, którą chcesz edytować. Zobaczysz zestaw opcji edycji. Opcje te zależą od tego, co zainstalowałeś.

Na obrazku poniżej widać, że zainstalowałem zarówno edytor blokowy, jak i edytor klasyczny. Zauważysz również, że dostępna jest teraz opcja „Utwórz wersję mobilną” żądanej strony WordPress.

Możesz więc kliknąć ten link, możesz kliknąć link blokowy lub klasyczny edytor. Wszystko, co musisz zrobić, to edytować stronę, aby pokazać ją mobilnym użytkownikom WordPress.

W tym przykładzie użyjemy edytora bloków. Klikamy więc ten link i teraz odpowiednia strona jest otwarta. Ta strona to aktualna wersja wyświetlana zarówno użytkownikom komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych.

Aktualna wersja strony

Przejdź do prawego dolnego rogu strony. Możesz zobaczyć, że istnieje teraz rozwijana karta zatytułowana „Wersja mobilna” z wersją mobilną. Kliknij przycisk „Utwórz wersję mobilną” na tej liście rozwijanej.

Dzieje się tak, że tworzona jest kopia strony przeznaczona wyłącznie do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Teraz możesz edytować tę stronę według własnego uznania. Wszystkie wprowadzone przez Ciebie zmiany będą dostępne dla osób korzystających z urządzeń mobilnych do przeglądania Twojej witryny WordPress.

Będziesz wiedzieć, że edytujesz wersję mobilną, ponieważ powiadomi Cię o tym menu mobilne.

Edytuj stronę według własnego uznania. Kiedy już skończysz, kliknij przycisk „Publikuj”, aby dodać wersję mobilną strony.

Aby potwierdzić, wyjdź z obszaru edycji i spójrz na listę stron w obszarze administracyjnym. Zobaczysz, że utworzono wersję mobilną strony, którą możesz teraz edytować w dowolnym momencie.

Edytuj strony

Pomyślnie utworzyłeś treści przeznaczone dla użytkowników mobilnych. Możesz to zrobić dla dowolnej strony.

Tworzenie treści dostosowanych do urządzeń mobilnych może być jednym z najważniejszych aspektów projektowania i konfiguracji witryny. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy chcesz wyświetlić różne elementy lub informacje w zależności od typu urządzenia, z którego ktoś korzysta, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Z biegiem czasu mobilny dostęp do stron internetowych stale się zwiększa, dlatego ważne jest zapewnienie ludziom dobrego widoku treści WordPress.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania