Jak wyświetlić prędkość pobierania na swoim urządzeniu Windows 10 Pasek zadań

Czy chcesz śledzić swoje bieżące prędkości pobierania i wysyłania w Windows 10? Możesz to zrobić, z wyjątkiem tego, że ta opcja nie jest natywna dla Windows 10. Jeśli chcesz Windows 10 pasek zadań, aby pokazać prędkość pobierania i wysyłania, musisz użyć aplikacji innej firmy.

Istnieje wiele dostępnych aplikacji do tego celu, ale nie wszystkie z nich można uznać za kategorycznie bezpieczne. Polecamy Net Speed ​​Monitor, ponieważ jest wysoce niezawodny i całkowicie darmowy.

Net Speed ​​Monitor Podręcznik pobierania i instalacji

Jedyną rzeczą wartą uwagi w Net Speed ​​Monitor jest to, że jest trochę przestarzały. Mimo to jest to świetne narzędzie, które działa Windows 10, chociaż technicznie został zaprojektowany Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Aby uruchomić, musisz uruchomić konfigurację w trybie zgodności. Mówiąc o tym, oto kroki pobierania i instalowania tej aplikacji:

 1. Kliknij następujące (bezpieczne) połączyć pobrać Net Speed ​​Monitor za darmo.
 2. Wybierz Pobierz teraz. Wybierz x86 (32-bit) lub x64 (64-bit). Jeśli nie masz pewności, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Ten komputer na swoim urządzeniu Windows 10 komputer i pokaże informacje.
 3. Podczas próby otwarcia pobranego pliku pojawi się błąd. Jest tak, ponieważ jest to starsze narzędzie programowe dla starszych systemów operacyjnych. Niezależnie od tego, znajdź plik instalacyjny i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 4. Wybierz Właściwości i przejdź do sekcji Zgodność.Jak wyświetlić prędkość pobierania na swoim urządzeniu Windows 10 Pasek zadań 1
 5. Wybierz Uruchom ten program w trybie zgodności dla poprzedniej wersji Windows.
 6. Potwierdź za pomocą OK.
 7. Uruchom ponownie plik instalacyjny. Tym razem powinno rozpocząć się normalna konfiguracja. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż do zakończenia konfiguracji.
 8. Po zakończeniu instalacji prędkość pobierania na pasku zadań nie będzie jeszcze wyświetlana.

Jak włączyć monitor prędkości netto Windows 10

Aby działało, musisz włączyć Net Speed ​​Monitor na pasku zadań. Wykonaj kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows 10 pasek zadań.
 2. Wybierz Paski narzędzi z menu rozwijanego (pierwsza opcja u góry).Jak wyświetlić prędkość pobierania na swoim urządzeniu Windows 10 Pasek zadań 2
 3. Kliknij Net Speed ​​Monitor, aby go włączyć.
 4. Nastąpi przeniesienie do ekranu powitalnego Monitora prędkości sieci. Wybierz preferowany język i kliknij Zapisz, aby potwierdzić. Nie musisz mieszać się z innymi opcjami, ponieważ są one ustawione.ekran powitalny

Gdy skończysz, będziesz mógł zobaczyć swoje aktualne prędkości pobierania i wysyłania na pasku zadań. Pobieranie jest oznaczone jako D, a przesyłanie jako U. Wyświetlane wartości są w Kbit / s (kilobit na sekundę). Oto jak powinno to wyglądać:

Jak wyświetlić prędkość pobierania na swoim urządzeniu Windows 10 Pasek zadań 3

Wskazówki dotyczące monitora prędkości netto

Większość ludzi uważa, że ​​wyświetlanie kilobitów jest mylące. Ale możesz łatwo zmienić jednostkę na megabity (Mbit / s). Oto jak:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Monitor prędkości netto na pasku zadań.
 2. Kliknij Konfiguracja.
 3. Otwórz menu rozwijane obok Bitrate i wybierz Mbit / s.
 4. Potwierdź zmianę za pomocą Zastosuj. Tak powinno to wyglądać:Jak wyświetlić prędkość pobierania na swoim urządzeniu Windows 10 Pasek zadań 4

Ponadto możesz także użyć MB / s (megabajt na sekundę), jeśli chcesz.

Na koniec możesz nawet użyć Net Speed ​​Monitor do śledzenia zużycia danych. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy Monitor prędkości sieci na pasku zadań i wybrać Ruch danych. Może to być pomocne dla internautów korzystających z ograniczonej transmisji danych.

Zawsze poznaj prędkość Internetu

Masz to. Znając prędkość pobierania i wysyłania do Internetu Windows 10 wcale nie jest trudne. Szkoda, że ​​nie ma natywnej opcji. Mamy nadzieję, że Microsoft go kiedyś wdroży. Do tego czasu możesz używać Net Speed ​​Monitor na swoją korzyść.

Czy jesteś zadowolony z szybkości pobierania lub wysyłania? Niestety, większość czasu zależy od twojego dostawcy Internetu. Jeśli nie jesteś zadowolony, rozważ aktualizację pakietu lub zmianę usługodawcy internetowego.

Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.