Jak wyświetlić przeglądany rok Snapchata

Snapchat ma bardzo fajną funkcję, a właściwie dwie, które pozwalają przeglądać wydarzenia z ubiegłego roku. Te wydarzenia mogą być zdjęciami lub filmami zapisanymi w Pamięci Snapchat. Te dwie funkcje pełnią podobne funkcje, ale tylko jedna z nich będzie dostępna dla wszystkich użytkowników z powodu nieco innych algorytmów.

Funkcje te nazywane są Opowieściami retrospekcji i Opowiadaniami na koniec roku. Ważne jest rozróżnienie tych dwóch elementów, abyś wiedział, w jaki sposób twoje działania mogą wpłynąć na to, co otrzymasz od Snapchata. Zacznijmy od Opowiadań na koniec roku, ponieważ mają one interesujące kryteria kwalifikacyjne.

Historia na koniec roku

Opowiadania na koniec roku rozwijają się powoli. Jest to zrozumiałe, ponieważ przeglądają ogromne ilości informacji, aby wygenerować znaczące informacje dla milionów użytkowników.

ogólny mężczyzna biorąc snap

Powód, dla którego nie wszyscy użytkownicy otrzymają historię na koniec roku, ma głównie związek z liczbą postów, które platforma widzi w ciągu roku. Twórcy Snapchat zdecydowali, że tylko bardzo aktywne Snapchattery mogą uzyskać dostęp do tej funkcji. Dlatego im więcej wspomnień zapisujesz regularnie, tym większe masz szanse na otrzymanie albumu z najważniejszymi wydarzeniami w następnym roku. Szczerze mówiąc, jeśli nie korzystasz z aplikacji regularnie, prawdopodobnie i tak nie przejmujesz się tą funkcją.

Zdobycie albumu może potrwać nawet ponad miesiąc, więc bądź cierpliwy. Jeśli jednak upłynie zbyt wiele czasu i nadal nie możesz znaleźć historii na koniec roku, może to oznaczać, że w poprzednim roku nie byłeś wystarczająco aktywny.

Pamiętaj też, że nie możesz poprosić o opowieść na koniec roku, ani nie możesz wyłączyć tej funkcji.

Snapchat Flashback w pigułce

Przegląd roku lub funkcja Flashback Snapchata jest prawie taka sama jak funkcja „Tego dnia” Facebook oferuje. Jeśli nie jesteś koneserem mediów społecznościowych, oto jak to działa.

Snapchat może pobierać zarówno zdjęcia, jak i filmy, które opublikowałeś rok temu tego samego dnia ubiegłego roku. Odbywa się to poprzez przeszukiwanie zapisanych Wspomnień, a następnie łączy je w całość. Następnie generuje album z odpowiednią treścią dla tej daty z poprzedniego roku i oznacza go jako Opowieść z retrospekcji.

W przeciwieństwie do Opowiadania na koniec roku, opowieści z retrospekcji są dostępne dla wszystkich użytkowników, o ile spełniają proste kryteria, które omówimy w następnej sekcji.

Dlaczego Snapchat Flashback nie działa?

Nie widzisz swojej historii o retrospekcji? Są dwa główne powody, dla których tak się dzieje. Po pierwsze, jeśli nie przesłałeś ani nie zapisałeś niczego w określonym dniu w poprzednim roku, nie będziesz w stanie uzyskać Snapchata Flashback Story.

Brak treści bez historii. Jest to dość proste, biorąc pod uwagę sposób działania algorytmu wyszukiwania i sortowania.

Kolejny powód może być związany z samą aplikacją. Czasami Snapchat dostarcza duże aktualizacje. Jeśli aktualizacja zawiera coś nowego dla funkcji Flashback, możliwe, że niektórzy użytkownicy będą mogli korzystać z niej wcześniej niż inni.

Snapchat i inne podobne aplikacje nierzadko opóźniają dostęp do właśnie zaktualizowanej funkcji. Zwykle odbywa się to w celu uniknięcia zbyt wielu aktywnych użytkowników próbujących uzyskać dostęp do nowej funkcji. Zdarzały się przypadki, gdy użytkownicy zawiesili aplikację, próbując uzyskać dostęp do ostatnio zaktualizowanej funkcji masowo.

Jak zobaczyć swoją codzienną retrospekcję

Flashback Stories to rozszerzenie, które zostało dodane do funkcji Snapchat Memories. Dlatego, aby zobaczyć swoje retrospekcje lub rok w recenzjach, musisz przejść do karty wspomnień.

Można to zrobić na dwa sposoby:

metoda 1

  1. Otwórz Snapchat.
  2. Kliknij karty pod ikoną aparatu.
  3. Wybierz kartę Historie.

metoda 2

  1. Otwórz Snapchat.
  2. Przejdź do ekranu aparatu.
  3. Przesuń palcem w górę po ekranie aparatu, aby wyświetlić kartę wspomnień.

W obu przypadkach, jeśli masz dostępną Historię Flashbacka, powinna ona pojawić się najpierw na karcie Wszystkie lub na karcie Historie. Jeśli go brakuje, daj mu więcej czasu. Jeśli spędzasz cały dzień bez retrospekcji, możesz chcieć ponownie sprawdzić wspomnienia z ubiegłego roku, aby sprawdzić, czy je zapisałeś.

ogólne zdjęcie snapchat

Najbardziej imponujące funkcje Snapchata?

Chociaż Snapchatters oszalał, gdy zaimplementowano rozszerzenie Bitmoji, może to nie być najfajniejsza funkcja kiedykolwiek dostępna z tej aplikacji społecznościowej. Wielu twierdzi, że historie retrospekcji i recenzje na koniec roku mogą przywołać znaczące wspomnienia i rzeczy, które mogły zostać zapomniane. To dobry sposób na zapamiętanie dobrej zabawy i dobrych przyjaciół z poprzedniego roku.

Czy sie zgadzasz? Czy uważasz, że warto włożyć dodatkowy wysiłek w Snapchat, aby zakwalifikować się do przeglądu na koniec roku? Czy uważasz, że ta funkcja powinna być dostępna tylko na żądanie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.