Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wyświetlić szczegóły karty sieciowej w systemie Windows 10

Jeśli jesteś administratorem sieci lub użytkownikiem zawodowym, prawdopodobnie masz kilka kart sieciowych na swoim komputerze.

W takiej sytuacji, jeśli chcesz zobaczyć szczegóły karty sieciowej we wszystkich zainstalowanych kartach sieciowych, prawdopodobnie z pozoru staniesz przed trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości nie będzie to stanowić problemu.

Możesz wyświetlić szczegóły karty sieciowej w systemie Windows 10 za pośrednictwem systemu lub narzędzia aplikacji Nirsoft o nazwie Widok interfejsów sieciowych.

W tym artykule przedstawimy dwa sposoby przeglądania szczegółów karty sieciowej w systemie Windows 10: jeden poprzez sam system, a drugi za pomocą narzędzia aplikacji Nirsoft o nazwie NetworkInterfacesView, które dostarcza wielu informacji.

Użyj narzędzia Informacje o systemie.

Jednym z najprostszych sposobów przeglądania informacji o karcie sieciowej w systemie Windows 10 jest użycie narzędzia Informacje o systemie, które podaje szczegółowe informacje o każdym interfejsie sieciowym z osobna. Aby uzyskać dostęp do narzędzia Informacje o systemie, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Otwórz menu Start i wpisz msinfo32 lub informacje o systemie. Następnie wybierz informacje o systemie z listy wyników, aby otworzyć to narzędzie. Należy pamiętać, że otrzymanie i wyświetlenie dokładnych informacji może zająć trochę czasu.

Krok 2, przejdź do Komponenty -> Sieć -> Adapter. W oknie po prawej stronie możesz przewinąć w dół strony, aby wyświetlić listę kart sieciowych.

Aby skopiować dowolną linię informacji, wybierz żądaną linię i naciśnij Ctrl + C na klawiaturze, aby dodać informacje do klawiatury. Aby uzyskać całkowitą informację o karcie sieciowej, możesz przejść do Plik -> Eksportuj.

CZYTAĆ:  Jak obejść blokadę aktywacji iCloud za darmo? (Przewodnik roboczy)

Dostęp do tych samych informacji można także uzyskać za pomocą wiersza poleceń. Mimo to należy pamiętać, że otrzymanych w ten sposób informacji jest mniej niż informacji dostarczanych przez narzędzie Informacje o systemie. Aby uzyskać informacje o interfejsie sieciowym za pomocą wiersza poleceń, otwórz menu Start, wpisz cmd i wybierz Wiersz poleceń z listy wyników. Po otwarciu okna wiersza poleceń wprowadź polecenie Ipconfig / all.

To polecenie wyświetli szczegóły połączeń sieciowych (czy są włączone, czy wyłączone).

Użyj narzędzia NetworkInterfacesView.

NetworkInterfacesView to małe, kompaktowe narzędzie firmy Nirsoft, które wykorzystuje rejestr systemu Windows do uzyskiwania aktywnych i nieaktywnych kart sieciowych. Narzędzie to wyświetla także informacje o kartach sieciowych, które wcześniej podłączyłeś do swojego komputera. W tym narzędziu dostępne są trzy tryby urządzenia:

Aktywne urządzenia będą oznaczone zieloną ikoną stanu.

Urządzenia, które nie są aktualnie używane, zostaną oznaczone żółtą ikoną stanu.

Odłączone urządzenia będą wyświetlane z czerwoną ikoną stanu.

Narzędzie NetworkInterfacesView domyślnie udostępnia tylko krótkie informacje o wszystkich kartach sieciowych. Załóżmy, że chcesz uzyskać więcej szczegółów na temat konkretnego adaptera, po prostu kliknij dwukrotnie jego nazwę. Otworzy się nowe okno z bardziej szczegółowymi informacjami o urządzeniu.

Kolejną zaletą tego oprogramowania w porównaniu z wewnętrznym narzędziem do zbierania informacji o systemie jest to, że umożliwia przechowywanie i zarządzanie informacjami o każdej karcie sieciowej oddzielnie.

Aby zapisać szczegóły każdego urządzenia, najpierw je zaznacz, a następnie wybierz opcję Zapisz wybraną z menu Plik. Wybierz opcję Raport HTML – Wszystkie pozycje, aby zapisać szczegółowe informacje o wszystkich wystawionych pozycjach.

NetworkInterfacesView Wyświetla następujące informacje o każdej karcie sieciowej:

Nazwa urządzenia

Nazwa połączenia

Adres IP

Maska podsieci

Brama domyślna

Serwery DNS

Informacje o DHCP

Serwery DHCP

Identyfikator instancji

Identyfikator GUID instancji

MTU

Status

CZYTAĆ:  Jak napisać biografię: proste wskazówki, aby zaoszczędzić czas

Adres MAC

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania