Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wyświetlić wszystkie otwarte aplikacje i system Windows (dla Windows 10, 11 i Mac)

Jak wyświetlić wszystkie otwarte aplikacje i system Windows (dla Windows 10, 11 i Mac)

Z tego artykułu na Ded9.com dowiesz się, jak szybko wyświetlić wszystkie otwarte okna i aplikacje na komputerze PC lub Mac.

Pracując z wieloma aplikacjami na komputerze, łatwo stracić kontrolę nad liczbą otwartych programów. Na szczęście systemy Windows 11, 10 i macOS mają skróty klawiaturowe i przydatne narzędzia, które ułatwiają wielozadaniowość.

Metoda 1: Otwórz programy systemu Windows 10

1. Użyj widoku zadań, aby wyświetlić wszystkie okna na jednej stronie. The Ikona widoku zadania znajduje się domyślnie na pasku zadań i wygląda jak trzy prostokątne okna z suwakiem po prawej stronie.

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich otwartych okien na jednym ekranie i jest najłatwiejszym sposobem wyświetlenia wszystkich otwartych okien.

Jeśli nie widzisz przycisku Widok zadania na pasku zadań, kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Pokaż przycisk widoku zadania. Możesz także otworzyć Widok zadań, naciskając klawisz Windows + Tab.
Jeśli utworzyłeś wirtualny pulpit, na którym uruchamiasz różne programy, kliknij każdy wirtualny pulpit na górnym pasku Widoku zadań, aby zobaczyć otwarte okna tego pulpitu.

2. Pokazuj okna slajd po slajdzie.

Innym sposobem wyświetlenia wszystkich otwartych programów na jednym ekranie jest ich wyrównanie za pomocą opcji na pasku zadań. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz jedną z poniższych opcji, aby wyświetlić wszystkie otwarte okna:

  • Wybierz opcję Okna kaskadowe, aby wyświetlić otwarte okna kaskadowo, a pasek tytułowy każdego okna będzie widoczny.
  • Aby wyświetlić wszystkie otwarte okna w jednym lub kilku pionowych stosach, wybierz opcję Pokaż okna ułożone w stos. Liczba stosów zależy od liczby otwartych okien.
  • Opcja Pokaż okna obok siebie jest podobna do funkcji piętrowej, ale wyświetla je poziomo, a nie pionowo.

3. Wypróbuj Alt+Tab ↹, aby przeglądać i przełączać się pomiędzy aplikacjami. Zwolnij klawisz Tab, przytrzymując klawisz Alt, aby wyświetlić wszystkie otwarte okna.

Skrót ten doskonale nadaje się do szybkiego przełączania między otwartymi programami za pomocą klawiszy klawiatury zamiast myszy, ale jest także szybkim sposobem na zobaczenie otwartych okien.

Aby przełączyć się do innego okna, użyj klawisza Tab (przytrzymując klawisz Alt) do poruszania się po otwartych programach. Po dotarciu do klawisza, który chcesz odsłonić, zwolnij oba klawisze.

4. Wyświetl wszystkie otwarte programy i procesy za pomocą Menedżera zadań. Menedżer zadań wyświetla wszystkie programy i procesy działające w tle działające na Twoim komputerze.

Możesz go szybko otworzyć, naciskając jednocześnie Control + Shift + Esc lub klikając prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierając Menedżera zadań.

Po otwarciu Menedżera zadań zobaczysz krótką listę otwartych programów. Kliknij Więcej szczegółów, aby wyświetlić więcej informacji, w tym listę procesów działających w tle.
Programy w sekcji „Aplikacje” na karcie Procesy to te, których okna są otwarte lub zminimalizowane.

Metoda 2: Otwórz programy systemu Windows 11

1. Użyj widoku zadań, aby wyświetlić wszystkie okna na jednej stronie.

Ikona Widoku zadania wygląda jak dwa nakładające się kwadraty — jeden biały i jeden szary — i znajdziesz ją na pasku zadań u dołu ekranu.

Ta metoda wyświetla wszystkie okna na jednym ekranie i jest najłatwiejszym sposobem wyświetlenia wszystkich otwartych okien. Możesz także otworzyć Widok zadań, naciskając klawisz Windows + Tab.

Jeśli nie widzisz ikony Widoku zadań na pasku zadań, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, wybierz Ustawienia paska zadań, a następnie kliknij przełącznik obok „Widok zadań”, aby go włączyć.
Jeśli używasz wirtualnego pulpitu do uruchamiania różnych zestawów programów, każdy pulpit będzie widoczny na dole widoku zadań. Kliknij pulpit, aby zobaczyć okna otwarte na tym pulpicie:

2. Przytrzymaj wskaźnik myszy nad ikonami paska zadań, aby szybko przejrzeć. Po otwarciu programu w systemie Windows 11 jego ikona jest widoczna na pasku zadań.

Programy z otwartymi oknami są oznaczone białymi podkreśleniami na pasku zadań.

Najedź kursorem na dowolną ikonę z białym podkreśleniem, aby zobaczyć miniatury otwartych okien.
Następnie możesz kliknąć jedną z miniatur, aby wyświetlić to okno.

Najedź kursorem na ikonę Widoku zadań, aby zobaczyć wszystkie otwarte pulpity. Następnie możesz kliknąć jeden z otwartych pulpitów, aby przełączyć się na ten pulpit.

3. Wypróbuj Alt+Tab ↹, aby przeglądać i przełączać się pomiędzy aplikacjami. Zwolnij klawisz Tab, przytrzymując klawisz Alt, aby wyświetlić wszystkie otwarte okna.

Skrót ten doskonale nadaje się do szybkiego przełączania między otwartymi programami za pomocą klawiszy klawiatury zamiast myszy, ale jest także świetnym sposobem na zobaczenie otwartych okien.

Aby przełączyć się do innego okna, użyj klawisza Tab (przytrzymując klawisz Alt) do poruszania się po otwartych programach. Po dotarciu do klawisza, który chcesz odsłonić, zwolnij oba klawisze.

4. Aby przełączyć się do innego okna, użyj klawisza Tab (przytrzymując klawisz Alt) do poruszania się po otwartych programach. Po dotarciu do klawisza, który chcesz odsłonić, zwolnij oba klawisze.

Po otwarciu Menedżera zadań zobaczysz krótką listę otwartych programów. Kliknij Więcej szczegółów, aby wyświetlić więcej informacji, w tym listę procesów działających w tle.
Programy w sekcji „Aplikacje” na karcie Procesy to te, których okna są otwarte lub zminimalizowane.

Metoda 3: Otwórz programy Mac

1. Użyj Kontroli Misji, aby zobaczyć wszystkie otwarte okna na jednym ekranie.

To najłatwiejszy sposób sprawdzenia, które aplikacje są otwarte na komputerze Mac.

Jeśli utworzyłeś Spaces do uruchamiania różnych programów, zobaczysz każdą Space na górze Kontroli Misji. Kliknij przestrzeń, aby zobaczyć okna otwarte w tej przestrzeni.

Aby otworzyć Kontrolę Misji, wykonaj jedną z następujących czynności:

  • Na klawiaturze Apple naciśnij klawisz Mission Control (F3) w górnym rzędzie klawiszy. Klawisz ten ma ikonę prostokąta zawierającego trzy mniejsze prostokąty.
  • Jeśli używasz MacBooka, przesuń trzema palcami w górę po touchpadzie.
  • Jeśli Twój MacBook ma pasek Touch Bar, stuknij ikonę trzech prostokątów.
  • Jeśli masz mysz Magic Mouse, dotknij powierzchni dwoma palcami.
  • Naciśnij jednocześnie Control + strzałkę w górę na klawiaturze.
  • Kliknij dwukrotnie aplikację Mission Control w folderze Aplikacje.

2. Wypróbuj ⌘ Command+Tab ↹, aby przeglądać aplikacje i przełączać się między nimi.

Skrót ten doskonale nadaje się do szybkiego wyświetlania wszystkich otwartych programów. Po naciśnięciu tej kombinacji zwolnij klawisz Tab i nadal przytrzymaj klawisz Command, aby otwarte programy były widoczne.

Aby przełączać się między otwartymi oknami: Przytrzymując klawisz Command, użyj lewego i prawego klawisza strzałki, aby wybrać program, którego chcesz użyć, a następnie zwolnij klawisz Command, aby go wyświetlić.

3. Aby wyświetlić i zamknąć otwarte programy, otwórz menu Wymuś zamknięcie.

Funkcja Force Quit pomoże Ci szybko zamknąć aplikacje, ale możesz jej także użyć, aby szybko sprawdzić, które okna są otwarte na Twoim Macu. Aby otworzyć to menu, naciśnij jednocześnie Command + Option + Esc.

W tym oknie możesz zamknąć program, wybierając i klikając Wymuś zamknięcie.

4. Wyświetl wszystkie otwarte programy i procesy za pomocą Monitora aktywności.

Monitor aktywności nie tylko pokazuje, które aplikacje są otwarte, ale także informuje, ile pamięci, energii i mocy procesora zużywa każda aplikacja.

Aby otworzyć Monitor aktywności, przejdź do folderu Aplikacje w Finderze, kliknij dwukrotnie folder narzędzia, a następnie kliknij dwukrotnie Monitor aktywności.

Monitor aktywności pokazuje także informacje o procesach działających w tle.
Kliknij karty u góry Monitora aktywności, aby dowiedzieć się o zasobach zużywanych przez każdy otwarty program lub proces.

Wniosek

Na koniec warto wspomnieć o kilku innych kwestiach, które umieściliśmy na poniższej liście:

Zmniejsz liczbę otwartych okien aplikacji na Macu: Po otwarciu każdego okna aplikacji kliknij menu Okno i wybierz Scal wszystkie okna. Aby przywrócić kartę kombi do jej okna, wybierz kartę, kliknij menu Okno, a następnie wybierz opcję Przenieś kartę do nowego okna.
Jeśli używasz aplikacji Mac z otwartymi wieloma oknami i chcesz zamknąć je wszystkie jednocześnie, naciśnij Command + Opcja + W.

W tym artykule omówiono wszystkie otwarte programy w systemach Windows 10, 11 i Mac z różnymi skrótami i oddzielnymi metodami. Powodzenia!

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-line