Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie – AndroidInsider.ru

Hasła – to fenomen, z którym żyjemy od wielu lat. Pomimo tego, że współczesne smartfony, tablety, a nawet niektóre komputery są wyposażone w biometryczne czujniki identyfikacyjne, ludzkości nie udało się jeszcze zrezygnować z alfanumerycznych kombinacji ochronnych. Jednak wraz ze wzrostem liczby witryn, aplikacji i usług online, z których wszystkie wymagają rejestracji, zapamiętanie haseł staje się coraz trudniejsze. Dlatego zaczęli zdobywać popularność menedżery haseł – specjalne zastosowania do przechowywania kombinacji ochronnych. Google ma dokładnie to samo. Powiemy Ci, gdzie przechowuje hasła i jak je znaleźć.

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 1

Zacznij od tego, że Menedżer haseł Androida naprawdę jest, ale z jakiegoś powodu jest ukryty przed oczami zwykłych użytkowników, wszyty w ustawienia Google. Umożliwia zapisywanie haseł zarówno z witryn internetowych, jak i usług oraz aplikacji, które instalujesz. W rezultacie, nawet jeśli odinstalujesz ten lub inny program, a następnie zainstalujesz go ponownie, nie będziesz musiał ręcznie wprowadzać swoich danych uwierzytelniających, ponieważ system zaoferuje zastąpienie pary login-hasło, przyspieszając autoryzację i jednocześnie chroniąc hasło od wścibskich oczu. Ale co, jeśli hasło jest potrzebne samo?

Jak zobaczyć wszystkie hasła na Androidzie

  • Przejdź do „Ustawienia” i otwórz sekcję Google;
  • W oknie, które zostanie otwarte, wybierz „Autouzupełnianie” – „Autouzupełnianie z Google”;

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 2

  • Tutaj otwórz zakładkę „Hasła”;

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 3

  • Zobaczysz listę wszystkich zapisanych haseł, z której musisz wybrać to, którego szukasz (możesz skorzystać z wyszukiwania);

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 4

  • Wybierz żądane konto i potwierdź logowanie odciskiem palca.

Wszystkie hasła, które widzisz, są powiązane z Twoim konto Googlei możesz robić z nimi, co chcesz. Możesz je przeglądać, kopiować, upraszczać, komplikować i oczywiście usuwać. Wystarczy wejść na stronę konkretnego konta i podjąć żądaną akcję. A jeśli to konieczne, możesz skontrolować wszystkie hasła. Google przeanalizuje je i pokaże jakie hasła zostały skradzionektóre są powtarzalne i które są zbyt łatwe w użyciu. Należy to robić okresowo, aby zachować bezpieczeństwo swoich kont.

Jak sprawdzić hasło na Androidzie

  • Przejdź do „Ustawienia” i otwórz sekcję Google;
  • W oknie, które zostanie otwarte, wybierz „Autouzupełnianie” – „Autouzupełnianie z Google”;

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 5

  • Tutaj otwórz zakładkę „Hasła” – „Sprawdź hasła”;

Jak wyświetlić zapisane hasła na Androidzie - AndroidInsider.ru 6

  • Przejdź do strony weryfikacji hasła i zaloguj się odciskiem palca;
  • Poczekaj na zakończenie sprawdzania i wprowadź zmiany, jeśli to konieczne.

W rzeczywistości Google ma bardzo zaawansowany system sprawdzania haseł, który wykorzystuje bazę danych Czy byłem pwnd? oraz niektóre własne algorytmy, które ujawniają fakty włamania lub nieautoryzowanego dostępu do konta. Jeśli Google udało się wykryć, że masz zhakowane konto, a nadal z niego korzystasz, wejdź na stronę tego serwisu i zresetuj hasło, a następnie zastąp je nowym, bardziej złożonym. Zaleca się zrobić to samo z powtarzalnymi kombinacjami, które, szczerze mówiąc, są pierwszym krokiem do włamania.

W końcu, jeśli użyjesz wszędzie tego samego hasła, hakerom będzie znacznie łatwiej przejąć kontrolę nad wszystkimi Twoimi kontami. Będzie mógł zhakować tylko jedno, a następnie metodą selekcji zastosować go do pozostałych kont. Ku mojemu wstydowi, miałem tak wiele powtarzających się haseł, że nawet wahałem się przed ich pokazaniem i natychmiast po napisaniu tego artykułu podjąłem własny audyt kont, aby zapobiec prawdopodobieństwu włamania się na nie przez osoby z zewnątrz. I nie jest dobrze, gdy na ekranie pojawiają się ostrzeżenia, że ​​robisz coś źle.