Jak wysyłać SMS-y za granicą – Technipages

Jak wysyłać SMS-y za granicą - Technipages 1

Międzynarodowe wysyłanie SMS-ów nie różni się od wysyłania SMS-ów w Twoim kraju. Musisz tylko mieć numer odbiorcy, przejść do aplikacji do przesyłania wiadomości i wysłać wiadomość. Pamiętaj jednak, że często numery kontaktowe z różnych krajów mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. Skontaktuj się z dostawcą usług telefonicznych, aby uzyskać więcej informacji na temat stawek i kosztów.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, jest stosowanie numerów kierunkowych regionu i kraju. Każdy kraj na świecie (podobnie jak niektóre mniejsze terytoria) ma swój własny kod kraju, który znajduje się przed numerem telefonu, w tym formacie:

+44 123456789

Bez tego +44 numer wyglądałby tak: 0123456789.

Bez tego kodu nie możesz wysyłać SMS-ów z numerami międzynarodowymi, więc dodaj go, jeśli chcesz skontaktować się z przyjaciółmi za granicą, i zrzuć zero, które zwykle zaczyna się od numeru telefonu.

Tutaj to lista kodów kierunkowych stanu USA, oraz tutaj to lista międzynarodowych numerów kierunkowych kraju. Warto wiedzieć, że kod kraju zależy od kraju, z którego pochodzi numer, a nie od kraju, w którym znajduje się użytkownik. Innymi słowy, jeśli Niemiec z niemieckim numerem telefonu podróżuje do Włoch, nadal potrzebujesz kodu kraju niemieckiego, aby się z nim skontaktować.