Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wzmocnić naszą przestrzenną inteligencję wizualną?

Teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera została po raz pierwszy opublikowana w 1983 roku w jego książce Frames Of Mind.

Gardner wierzy, że ludzie mogą różnie reagować na bodźce środowiskowe i że każdy przeciętny człowiek posiada przynajmniej podstawowe zdolności w zakresie każdego rodzaju inteligencji.

Mimo to każdy jest lepszy w jakiejś inteligencji od innych. Ma większe znaczenie; Na przykład osoba może być wartościowym pisarzem, ponieważ ma solidną inteligencję werbalną, ale ze względu na słabą inteligencję przestrzenną ta sama osoba może nie być w stanie łatwo odnaleźć się podczas jazdy po autostradach.

Sukces życiowy każdego człowieka zależy od poziomu rozwoju inteligencji, czyli inteligencji potrzebnej do pomyślnego funkcjonowania w jego kulturze. Ekscytującą rzeczą w tej inteligencji jest to, że dzięki praktyce możesz zwiększyć ilość każdej inteligencji.

W tym artykule omawiamy Inteligencja wizualno-przestrzenna Gardnera.

Jak wzmocnić naszą przestrzenną inteligencję wzrokową?

Jeśli jeszcze nie rozwiązałeś testu inteligencji wielorakiej Gardnera, wykonaj go najpierw z linku.

Definicja inteligencji wizualno-przestrzennej

Ten rodzaj inteligencji w Tobie pokazuje zdolność i zdolność rozumienia zjawisk wizualnych oraz zdolność rekonstruowania tych obrazów w umyśle. Pomimo tej inteligencji masz tendencję do myślenia obrazowego i musisz stworzyć jasny obraz w umyśle, aby uzyskać informacje.

Możesz także zobaczyć kształt, formę, kolor i fakturę „okiem umysłu” i przekształcić je w namacalny i obiektywny obraz lub postać w świecie sztuki. Masz dobrą świadomość wymiarów i cech środowiska oraz dobrą wizualizację.

Taka zdolność pozwala fizykom wizualizować w umyśle świat gwiazd i galaktyk w sposób uporządkowany i wielowymiarowy, chemik wyobraża sobie wizualną przestrzeń cząsteczek w swoim umyśle, a artysta, widząc puste puszki po napojach, może stworzyć dzieło sztuki z Obrazu je w myślach i w końcu to zbuduj.

Jeśli masz inteligencja wizualno-przestrzenna, już na wczesnym etapie możesz rozpoznawać kolory i rysować proste projekty. W kolejnym kroku możesz dobrze poznać wymiary i głębię przestrzeni, rysować i malować, wykonywać rzeźby i malować, a także potrafić przestawiać sceny i obiekty.

Na bardziej zaawansowanych etapach można tworzyć dzieła impresjonistyczne i ekspresjonistyczne; Angażujesz się także w bardziej złożone działania wizualno-przestrzenne, takie jak gra w szachy.

Rozwiązania wzmacniające inteligencję wizualno-przestrzenną

Możesz skorzystać z tych rozwiązań wzmocnić inteligencję wizualno-przestrzenną :

 • Przyjrzyj się kolekcjom znanych fotografów i zadaj sobie pytanie, co czyni je wyjątkowymi.
 • Projektowanie Projektowanie jest jedną z najwłaściwszych metod poszerzania przestrzeni wizualno-przestrzennej przestrzeń.
 • Spójrz na mapę i globus i zwróć uwagę na ich wzajemne relacje.
 • Spróbuj opowiedzieć historię za pomocą samych obrazów lub odwrotnie, narysuj obrazy na podstawie powieści.
 • Zastanów się, ile modeli możesz zmienić dekorację swojego domu i narysować różne projekty na papierze.
 • Przyjrzyj się chmurom, budynkom i krajobrazom i spróbuj dostrzec różne kształty i kontury.
 • Zaprojektuj wizytówkę dla siebie.
 • Zastanów się, jak podróżujesz z jednego miejsca do drugiego i jak możesz przekazać komuś adres tej przeprowadzki.
 • Naucz się rysować lub malować i bazgrać na papierze.
 • Staraj się używać komputerowych programów graficznych (takich jak Paint).
 • Graj w gry wizualno-wizualne (takie jak Kostka Rubika, Mariage itp.).
 • Zrób fotoksiążkę ze swoimi ulubionymi zdjęciami z magazynów i gazet.
 • Twórz modele 3D dla swoich kreatywnych pomysłów lub innych projektów.
 • Do robienia notatek używaj większej liczby symboli wizualnych (strzałek, okręgów, gwiazdek, spirali, kolorów i obrazów).
 • Spotkaj się z inżynierem mechanikiem, architektem, artystą lub projektantem, aby zobaczyć, jak możesz wykorzystać swoje zdolności przestrzenne.
 • Rozpoczynaj i kończ łamigłówki 3D z różnych kierunków.

Pobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmo