Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wzmocnić naszą wewnętrzną inteligencję?

Teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera została po raz pierwszy opublikowana w 1983 roku w jego książce Frames Of Mind.

Gardner uważa, że ​​ludzie mogą różnie reagować na bodźce środowiskowe, a każdy przeciętny człowiek posiada przynajmniej podstawowe zdolności w zakresie każdego rodzaju inteligencji. Mimo to każdy jest lepszy w niektórych inteligencjach niż w innych.

Ma większe znaczenie; Na przykład osoba może być wartościowym pisarzem, ponieważ ma solidną inteligencję werbalną, ale ze względu na słabą inteligencję przestrzenną ta sama osoba może nie być w stanie łatwo odnaleźć się podczas jazdy po autostradach.
Sukces życiowy każdej osoby zależy od poziomu inteligencji lub jej rozwoju potrzebnego do pomyślnego funkcjonowania w danej kulturze. W tym artykule omawiamy inteligencję intrapersonalną Gardnera. Ekscytującą rzeczą w tej inteligencji jest to, że dzięki praktyce możesz zwiększyć ilość każdej inteligencji.

Jak wzmocnić naszą wewnętrzną inteligencję?

Jeśli jeszcze nie rozwiązałeś testu inteligencji wielorakiej Gardnera, wykonaj go najpierw, korzystając z poniższego linku:

 • Rozpocznij test inteligencji wielorakiej Gardnera (bezpłatny)

Definicja inteligencji intrapersonalnej

Ten typ inteligencji pokazuje świadomość własnego stanu psychicznego i introspekcję. Dzięki tej inteligencji masz dobrą samoświadomość, znasz swój stan psychiczny w każdej chwili i wiesz, jakiego uczucia lub emocji doświadczasz. Możesz dokładnie podać swoje współrzędne egzystencjalne, uczucia, emocje, nastroje i typ osobowości i wykorzystać tę wiedzę do skutecznego funkcjonowania. Y

Prawdopodobnie dobrze znasz swoje ograniczenia, masz niezależną osobowość i zawsze chcesz mieć pozytywne nastawienie do życia. Kiedykolwiek wpadniesz w zły nastrój, nie fantazjuj o tym i szybko się z niego otrząsnij.

Zwykle nie dajesz się złapać w uścisk swoich emocji i nie kontrolujesz swojego życia emocjonalnego; masz osobistą dyscyplinę i wartość, wzmacniając swój wgląd i wewnętrzną wiedzę. Dbasz o swój wewnętrzny świat i samotność i wykorzystujesz to jak najlepiej.

Jeśli masz inteligencja interpersonalna na wczesnych etapach możesz opisywać swoje stany fizyczne w różnych momentach i jesteś świadomy swojej odrębnej tożsamości.

W kolejnych etapach próbujesz znaleźć sens swojego życia, a co za tym idzie, kwestionujesz powód wszystkiego i chcesz poznać powód istnienia wszystkiego. Wtedy zaczniesz wzmacniać swoje umiejętności autopromocji.

Na bardziej zaawansowanych etapach zyskujesz świadomą kontrolę nad swoimi stanami emocjonalno-emocjonalnymi, przedstawiasz swoje osobiste przekonania i deklarujesz swój system filozoficzny.

Możesz zrozumieć swoje cele i zainteresowania, wiedzieć, czego szukasz w życiu i odpowiednio zaplanować. Jesteś w harmonii ze swoimi wewnętrznymi uczuciami i emocjami; masz mądrość, intuicyjne zrozumienie oraz dobrą motywację i bodźce.

Studiuj i badaj niezależnie. Jesteś uważany za najbardziej niezależnego ucznia, działającego niezależnie i indywidualnie w celu zdobycia wiedzy. Czujesz się zawstydzony, gdy jesteś w grupie, a Twoja efektywność spada.

Rozwiązania wzmacniające inteligencję intrapersonalną

Możesz skorzystać z tych rozwiązań wzmacniać inteligencję intrapersonalną :

 • Spróbuj użyć narzędzi takich jak macierz SWOT (identyfikacja słabych i mocnych stron, zagrożeń i szans) lub kwadrat Eisenhowera (priorytetyzowanie zadań), aby nadać cel, kierunek i porządek swojej pracy.
 • Spróbuj zapisać i zwizualizować swoje myśli na piśmie. Zapewnij możliwość relaksu i wyciszenia.
 • Wyznacz sobie możliwy do osiągnięcia cel, napisz o nim, zaplanuj i zrealizuj go. Stopniowo rozważaj dla siebie bardziej złożone cele.
 • Pomyśl o przypadkowym akcie dobroci i zrób to dla kogoś.
 • Zrób dla siebie coś innego i spróbuj zmienić swoją rutynę i monotonię.
 • Przeczytaj o swojej idealnej pracy i zobacz, czy istnieje sposób, aby ją osiągnąć.
 • Naucz się żyć chwilą obecną od profesorów tych kursów i spróbuj żyć w ten sposób.
 • Pomyśl o swoim dniu. Czy przegapiłeś okazję, aby komuś pomóc? Czy możesz być milszy, bardziej współczujący i mniej agresywny w swoich relacjach z innymi?
 • Staraj się spędzić cały dzień ze sobą i nie rozmawiać z nikim.

Przeczytaj Gardnerastrategia wzmacniania ośmiu fragmentów inteligencji:

 • Inteligencja werbalna, językowa
 • Inteligencja matematyczna – logika
 • Inteligencja wizualno-przestrzenna
 • Inteligencja muzyczna
 • Inteligencja motoryczno-fizyczna
 • Ekstrawertyczna inteligencja
 • Inteligencja interpersonalna
 • Naturalna inteligencja

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-line