Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wzmocnić swoją ekstrawertyczną inteligencję?

Teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera została po raz pierwszy opublikowana w 1983 roku w jego książce Frames Of Mind.

Gardner uważa, że ​​ludzie mogą różnie reagować na bodźce środowiskowe, a każdy przeciętny człowiek posiada przynajmniej podstawowe zdolności w zakresie każdego rodzaju inteligencji. Mimo to każdy jest lepszy w niektórych inteligencjach niż w innych. Ma większe znaczenie; Na przykład osoba może być wartościowym pisarzem, ponieważ ma solidną inteligencję werbalną, ale ze względu na słabą inteligencję przestrzenną ta sama osoba może nie być w stanie łatwo odnaleźć się podczas jazdy po autostradach.

Sukces życiowy każdej osoby zależy od poziomu rozwoju inteligencji lub jej fragmentów potrzebnych do pomyślnego funkcjonowania w jej kulturze. Ekscytującą rzeczą w tej inteligencji jest to, że dzięki praktyce możesz zwiększyć ilość każdej inteligencji. W tym artykule omawiamy sposoby Gardnera na wzmocnienie ekstrawertycznej inteligencji.

Jak wzmocnić swoją ekstrawertyczną inteligencję?

Inhaltsverzeichnis

Jeśli jeszcze nie rozwiązałeś testu inteligencji wielorakiej Gardnera, wykonaj go najpierw, korzystając z poniższego linku:

 • Rozpocznij test inteligencji wielorakiej Gardnera (bezpłatny)

Definicja inteligencji ekstrawertycznej

Ten rodzaj inteligencji w Tobie pokazuje zdolność do kontaktu, rozmowy, utrzymywania kontaktów towarzyskich z innymi i motywowania ludzi do osiągnięcia wspólnego celu. Mając tę ​​inteligencję, próbujesz spojrzeć na rzeczy z punktu widzenia innych ludzi, aby zrozumieć, jak myślą i czują. Zwykle masz niezwykłą zdolność rozumienia uczuć, intencji i motywacji innych, a także masz wysokie poczucie empatii i współczucia.

Potrafisz dobrze nawiązać kontakty z innymi, jesteś bardzo przyjacielski i sympatyczny, szybko rozpoznajesz swoje miejsce w tłumie. Możesz łatwo rozpoznać uczucia i emocje innych i zmotywować ich do zrobienia tego, co chcesz.

Skuteczna komunikacja społeczna to jedno z Twoich ulubionych narzędzi; wiesz, jak osiągnąć swoje cele, przekonując innych. Twój poziom inteligencji emocjonalnej jest wysoki, dzięki czemu możesz posiadać dobre umiejętności negocjacyjne.

Ten typ inteligencji nazywany jest także inteligencją społeczną.

Jeśli masz inteligencję ekstrawertyczną, od samego początku nawiązujesz dobry kontakt z rodzicami, potrafisz naśladować mimikę i gesty innych osób oraz powtarzać dokładnie te słowa i dźwięki.

Ogólnie rzecz biorąc, łatwo potrafisz komunikować się z innymi. Komunikuj się z innymi. W kolejnym etapie możesz poszerzać swoje relacje z rówieśnikami i zdobywać wśród nich popularność.

Możesz łatwo czytać uczucia i emocje innych ludzi oraz wchodzić w interakcję z nimi. Cechuje Cię sympatia i współczucie i bardzo szybko zbliżasz się do innych; z tego powodu twój krąg przyjaźni codziennie się powiększa i poszerza, wykraczając poza członków rodziny.

Na bardziej zaawansowanych etapach możesz gromadzić ludzi, tworzyć partie, grupy i frakcje, realizować różne cele społeczne i grupowe oraz wspierać idee społeczne.

Aby odnieść sukces na ścieżce kariery, posiadać i doskonalić się ekstrawertyczna inteligencja jest jednym z podstawowych filarów.

Rozwiązania wzmacniające inteligencję ekstrawertyczną

Możesz użyć tych rozwiązań do wzmocnienia ekstrawertyczna inteligencja :

 • Nawiązuj kontakty towarzyskie z ludźmi i przedstawiaj się im.
 • Aktywne słuchanie innych może wzmocnić relacje i wczuć się w nich.
 • Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą oraz kiwanie głową i gesty zachęcające mówiącego do mówienia to tylko niektóre ze strategii, które sprawiają, że Twoja komunikacja z innymi nie jest tylko płytka i ulotna.
 • Tożsamość wirtualna jest integralną częścią tożsamości ludzi w nowej epoce. Uzupełnij swoje konta w krytycznych sieciach wirtualnych i opublikuj przykłady swojej pracy nad nimi.
 • Spróbuj zostać wolontariuszem w projekcie społecznym, a następnie zapisz swoje wspomnienia z tego działania w notatniku lub na blogu.
 • Spróbuj znaleźć stałą publiczność, stale pisząc w sieciach społecznościowych lub na swoim blogu, poszerzając w ten sposób swoje kontakty. Pamiętaj, że nie tylko Twoi znajomi mają dostęp do tych postów; Twój przyszły pracodawca również może je przeczytać.
 • Gratuluj i zachęcaj kogoś, kto coś zrobił.
 • Kiedy odczuwasz emocje, naucz się je wyrażać w sposób niezagrażający.
 • Zwróć uwagę na mowę ciała partnera.
 • Kup książkę o mowie ciała i przeczytaj ją.
 • Powiedz komuś, kto zrobił coś dla ciebie w przeszłości, że pamiętasz jego dobroć i podziękuj mu.
 • Staraj się komunikować z innymi niewerbalnie.
 • Dołącz do grupy i poszukaj sposobów uczestniczenia w dyskusjach grupowych. Spróbujcie wspólnie rozwiązać swoje konflikty ze swoim odpowiednikiem lub konflikty z innymi ludźmi.

Przeczytaj tutaj strategię Gardnera dotyczącą wzmacniania ośmiu fragmentów inteligencji:

 • Inteligencja werbalna, językowa
 • Inteligencja matematyczno-logiczna
 • Inteligencja wizualno-przestrzenna
 • Inteligencja muzyczna
 • Inteligencja motoryczno-fizyczna
 • Ekstrawertyczna inteligencja
 • Inteligencja interpersonalna
 • Naturalna inteligencja

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmo