Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak z łatwością udostępniać pliki między Androidem i iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak z łatwością udostępniać pliki między Androidem i iOS

Android i iOS od dawna toczą ze sobą wojnę o udział w rynkach smartfonów i tabletów. Biorąc pod uwagę blisko 80% udziału w rynku telefonów komórkowych w 2013 r., istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwszą osobą, którą spotkasz idąc ulicą w dowolnym miejscu na świecie, będzie użytkownik Androida. ApplePomysł firmy, iOS, to kolejny pretendent z mniejszą, ale niezwykle oddaną bazą konsumentów, która utrzymuje wokół siebie wielu aktywnych, znanych twórców, innowatorów i celebrytów z wielu dziedzin.

Co się stanie, gdy użytkownik Androida zaangażuje się w projekt z wielbicielem iOS i będzie musiał szybko udostępniać pliki pomiędzy swoimi urządzeniami? Często najpierw pojawia się frustracja. Gdy zaczniesz zajmować się plikami większymi niż limit 15–25 MB narzucony przez większość usług e-mail, Twoja produktywność napotyka poważną przeszkodę.

„”, by zacytować słynne słowa naczelnika więzienia z . Urządzenia z Androidem i iOS nie współpracują ze sobą od razu po wyjęciu z pudełka, ale istnieje kilka prostych obejść niemal w każdej sytuacji.

Przesyłanie plików pomiędzy iOS i Androidem

Jeśli chcesz udostępnić pliki osobie znajdującej się fizycznie w pobliżu, lokalna aplikacja Wi-Fi może zamienić Twoje urządzenie z systemem Android lub iOS w mały router, za pośrednictwem którego można łatwo przesłać pliki o dowolnym rozmiarze i liczbie. Wadą tych aplikacji jest to, że nie działają na duże odległości – oba urządzenia muszą znajdować się co najmniej w tym samym pomieszczeniu lub budynku, aby transfer zadziałał. Oto kilka godnych uwagi aplikacji, które z łatwością mogą wykonać to zadanie:

UDOSTĘPNIJ to od Lenovo

To musi być najbardziej polecana aplikacja do przesyłania plików między platformami – w tym iOS, Android i Windows. Niezależnie od tego, czy jest to mały plik obrazu, czy cała masa plików, w tym albumy muzyczne, filmy, dokumenty lub pliki losowe, SHAREit może przenieść je wszystkie z Android Do iOS (i odwrotnie) w mgnieniu oka. Nie musisz mieć do tego działającego połączenia internetowego, ale oba urządzenia muszą być w tym samym Wi-Fi. Tworzy własny hotspot Wi-Fi, a prędkość przesyłania plików jest naprawdę duża. Co więcej? Został opracowany przez firmę Lenovo i jest bezpłatny!

Szybki transfer plików

Szybki transfer plików to prosta aplikacja na Androida, która umożliwia przesyłanie dużych plików na małe odległości poprzez utworzenie lokalnej sieci Wi-Fi unikalnej dla urządzenia z systemem Android i umożliwienie zalogowania się do niej urządzeniu z systemem iOS. Użytkownik Androida pobiera i uruchamia aplikację, która tworzy sieć, którą użytkownik iOS może następnie wybrać w swoich ustawieniach Wi-Fi.

Zaletą tej metody jest to, że jest szybsza niż Bluetooth i bardzo łatwa w użyciu. Przesyłanie plików może odbywać się w obie strony, chociaż aby użytkownik iOS mógł otrzymać pliki, musi podać adres IP, aby uzyskać do nich dostęp. Kolejną zaletą jest to, że ta metoda działa bez konieczności posiadania dostępnej sieci Wi-Fi, ponieważ Twoje urządzenie z Androidem zasadniczo tworzy własną sieć.

Rekommenderad:  Sprzedaję dalej Amazon Kanada - jak zacząć?

Feem

Feem to prosta i elegancka aplikacja dla obu Android I iOS co pozwala na bezproblemowe udostępnianie plików pomiędzy urządzeniami, również poprzez utworzenie lokalnej sieci Wi-Fi. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać Feem na oba urządzenia, wpisać nazwę użytkownika swojego partnera, a następnie rozpocząć wysyłanie i odbieranie plików.

Feem udostępnia także funkcję lokalnego czatu, dzięki której możesz rozmawiać z pobliskimi kontaktami Feem. Jest to przydatne na przykład wtedy, gdy chcesz poprosić o określone pliki dowolną osobę, która może Ci je przesłać w budynku biurowym.

Udostępnij na Instagramie

Udostępnij na Instagramie jest również dostępny jako aplikacja na iOS, Androida i Mac OSX, z Windows obecnie w fazie rozwoju. Na czym opiera się Instashare Appledawna funkcja Airdrop, ale dodaje możliwość wysyłania i odbierania plików z urządzeń z systemem Android. Korzystanie z aplikacji jest tak proste, jak to tylko możliwe — przeciągnij i upuść na listę pobliskich kontaktów, a aplikacja zajmie się resztą. W chwili pisania tego tekstu dostępna jest bezpłatna wersja oparta na reklamach na urządzenia mobilne i wersja $2Wersja .99 dla komputerów stacjonarnych.

Udostępniane

Udostępniane to kolejna fajna opcja dostępna w lokalnym dziale Wi-Fi. Działa prawie dokładnie tak samo jak Instashare, z dodatkową korzyścią polegającą na tym, że jest całkowicie darmowy, bez reklam i zerowych ograniczeń. Aplikację można zainstalować na komputerze Mac, WindowsAndroida lub iOS i świetnie sobie radzi z bezproblemowym łączeniem użytkowników za pośrednictwem lokalnej sieci Wi-Fi ich urządzeń.

Przesyłanie plików dla iOS

Przesyłanie plików dla iOSwraz z siostrzaną aplikacją Przesyłanie plików dla Androida, ułatwiają przesyłanie plików między urządzeniami. Ma dodatkową zaletę polegającą na korzystaniu z Bluetooth, gdy jest to możliwe, dzięki czemu Wi-Fi staje się niepotrzebne i pozwala oprogramowaniu automatycznie wykrywać urządzenia w pobliżu. Przy zerowej konfiguracji i braku krzywej uczenia się może to być najlepsza opcja na liście. Idealnie synchronizuje się również z aplikacją do przechowywania plików stworzoną przez dewelopera, co jest koniecznością, jeśli regularnie przesyłasz pliki między urządzeniami.

Snapdrop/Udostępnianie

Zarówno Snapdrop, jak i Udostępnij to fajne narzędzia internetowe do przesyłania plików pomiędzy systemami iOS i Android. Są to przydatne, internetowe zamienniki oprogramowania Applewłasną funkcję Airdrop. Użytkownicy mogą natychmiast przesyłać obrazy, filmy, pliki PDF i łącza między urządzeniami. Obydwa urządzenia muszą być podłączone do Internetu, ale faktyczny transfer plików odbywa się lokalnie (peer2peer), dzięki czemu jest prywatny i bezpieczny.

Rekommenderad:  System z dwoma monitorami: dlaczego i Jak to skonfigurować

Aplikacje do udostępniania plików w chmurze

Jeśli Ty i Twój partner chcecie przesyłać pliki między swoimi urządzeniami i nie jesteście fizycznie blisko siebie, prawdopodobnie będziecie musieli skorzystać z usługi w chmurze. Mają one tę zaletę, że są znacznie większe niż usługi lokalne, ale aby działać, zależą od Wi-Fi lub połączenia komórkowego. Oznacza to ostrożność przy ustawieniach sieci, jeśli nie podoba Ci się pomysł przypadkowego pobrania filmu w jakości Blue Ray przez sieć komórkową.

E-mail

E-mail to oryginalna usługa w chmurze. Twoje pliki są załączane i wysyłane każdemu, gdziekolwiek, za darmo. Czynnikiem ograniczającym jest tutaj rozmiar załącznika, zwykle pomiędzy 15-25 MB. W przypadku większych plików musisz szukać gdzie indziej. Ponadto poczta e-mail nie jest bardzo bezpieczną usługą; poufne informacje powinny być zamknięte w chronionym hasłem pliku .rar przed wysłaniem.

Dropbox

Tak, wszyscy kochają Dropbox. Oni oferują 2 GB za darmo i poręczna aplikacja na iOS/Android, która ułatwia przechowywanie plików w chmurze i udostępnianie ich każdemu, kto chce. Dropbox jest dość szybki, bardzo wydajny i wykonuje zadanie przy minimalnym wysiłku.

Wady? Zarządzanie kontaktami może być trudne, jeśli masz dużą liczbę adresów i chcesz udostępnić tylko określone pliki określonym użytkownikom.

Mega

Mega oferuje bardzo hojne 50 GB za darmo. Możesz zarejestrować się w przeglądarce na komputerze lub za pośrednictwem aplikacji na iOS/Android i od razu rozpocząć udostępnianie dużych plików. Największym wyzwaniem dla Mega jest prywatność i stosuje ona niezwykle zaawansowany protokół bezpieczeństwa, którego celem jest uniemożliwienie komukolwiek – nawet sobie – możliwości podglądania Twoich plików.

Mega ma dość prosty system zarządzania kontaktami, który ułatwia wysyłanie plików za pomocą łączy i pobieranie bezpośrednio na urządzenie hosta. Jedyną wadą jest to, że stosowane silne szyfrowanie i protokoły bezpieczeństwa sprawiają, że jest to wolniejszy konkurent niż inne opcje.

dysk Google

Dysk Google jest prosty i bezpłatny, zapewnia 15 GB miejsca na dane oraz możliwości edycji dokumentów w aplikacji. Główną zaletą tej konkretnej opcji jest możliwość tworzenia, edytowania i udostępniania dokumentów bezpośrednio w chmurze. Dostępnych jest wiele dodatkowych funkcji, w tym dodatkowa przestrzeń, którą GB może kupić. Jest to bardzo dobra opcja dla grup biznesowych i innych ćwiczeń związanych z pracą zespołową, które wymagają dużej ilości dokumentów.

Udostępnianie plików przez USB

Jeśli nie chcesz komplikować sobie życia dodatkowymi aplikacjami, a jednocześnie musisz przesyłać duże pliki z urządzenia z systemem iOS na urządzenie z systemem Android lub odwrotnie, możesz też pójść w oldschoolowy sposób i wyciągnąć kable.

Bezprzewodowa pamięć Sandisk Connect

SanDisk Connect Wireless Stick to dysk flash opracowany na nowo do współpracy zarówno z komputerem, jak i urządzeniami mobilnymi. Najpierw trzeba zainwestować w tzw Bezprzewodowy kij a następnie zainstaluj aplikację Sandisk Connect dla Android I iOS. Teraz będzie to trójstronny transfer z systemu iOS na Androida (i odwrotnie) za pośrednictwem dysku Sandisk Connect. Rzeczywiście bardzo fajnie, szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę przesyłanie plików na laptopie/MacBooku.

Rekommenderad:  Śledzenie statystyk krótkich form wideo

iTunes

Ten AppleMetoda -side działa tylko wtedy, gdy masz pod ręką iTunes zsynchronizowany z iOS, ale jest to całkiem łatwe rozwiązanie, jeśli chcesz załatwić sprawy już teraz i mieć Maca w pobliżu. Po prostu podłącz swoje urządzenie iOS przez USB do iTunes, podłącz urządzenie z Androidem przez USB i użyj go jako urządzenia pamięci masowej, a następnie przeciągnij i upuść pliki, które chcesz przenieść.

Leawo iTransfer

Leawo iTransfer to aplikacja komputerowa dla Windows który pozwala na pełną funkcjonalność transferu pomiędzy urządzeniami iOS i Android. Przeciągnij i upuść pomiędzy systemami Android, iOS i komputerem stacjonarnym, nie martwiąc się o sieci bezprzewodowe lub Bluetooth. Po prostu podłącz, graj i rozpocznij przesyłanie.

Aktualizacja:

Jak przesyłać pliki z Androida na iPhone’a przez Bluetooth

Odkąd napisaliśmy ten artykuł, wielu czytelników zadaje sobie pytanie: „Jak przesłać pliki z Androida na iPhone’a przez Bluetooth?” Cóż, odpowiedź brzmi Apple nie pozwala naApple urządzeń do udostępniania plików swoim produktom za pomocą Bluetooth. Innymi słowy, nie można przesyłać plików z urządzenia z systemem Android na iPhone’a, przekraczając granice systemu operacyjnego za pomocą Bluetooth. Ale nie martw się, możesz przesyłać pliki z Androida na iPhone’a za pomocą Wi-Fi. Powyżej wspomnieliśmy o wielu sposobach, aby to zrobić.

Jak udostępniać pliki z Androida na iPhone’a

Osobom, które szczególnie chcą przesyłać pliki z Androida na iPhone’a (a nie odwrotnie), spośród 13 dziwnych sposobów, które zaleciliśmy powyżej, zaproponujemy coś takiego jak aplikacja SendAnywhere, aby to zrobić. Pod względem działania jest dość podobny do ShareIT, ale nie jest tak bardzo inwazyjny, jeśli chodzi o reklamy.

Czy możesz AirDrop z Androida na iPhone’a?

Niestety nie można zrzucać plików z Androida na iPhone’a. AirDrop jest Applewewnętrzna technologia firmy służąca wyłącznie do przesyłania plików pomiędzy Apple urządzenia. Zamiast tego używaj aplikacji takich jak Snapdrop (wspomnieliśmy o linku powyżej), aby przesyłać pliki z Androida na iPhone’a.

Table of Contents