Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zaangażować influencerów w swoją strategię merchandisingową (i dlaczego warto)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaangażować influencerów w swoją strategię merchandisingową (i dlaczego warto)

Głównym elementem każdego wdrożenia marki lub produktu jest strategia merchandisingowa Twojej marki. Ale może to być czasochłonne, a także ryzykowne — ile energii należy włożyć w strategie fizyczne w porównaniu z cyfrowymi? Niezależnie od tego, czy tworzysz strategię merchandisingową, aby wspierać sprzedaż w sklepie, czy w handlu elektronicznym, w tym influencerzy mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak z nimi współpracować, aby Twoja strategia merchandisingowa była o wiele bardziej skuteczna.

Dlaczego warto angażować influencerów w swoją strategię merchandisingową?

Chociaż strategia sprzedaży detalicznej w sklepie stacjonarnym jest ważna, skierowanie energii na działania online może pomóc Twojej marce dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. W dzisiejszych czasach wielu konsumentów przenosi się na zakupy online, ale influencerzy nadal mogą przyciągać klientów do sklepów. A ich wpływ na tym się nie kończy — robią to kupujący 71% bardziej prawdopodobne kupić coś w oparciu o rekomendacje w mediach społecznościowych, aby klienci wysłani przez influencerów mieli przyzwoitą szansę na zakup Twojego produktu.

Twórcy treści mają mnóstwo różnych narzędzi na wyciągnięcie ręki, aby motywować obserwujących do interakcji z Twoją marką. Znają tajniki aplikacji, których używają, i będą w stanie wykorzystać je do skutecznego promowania Twojej marki, od publikowania tylko najbardziej estetycznych ujęć Twojego produktu po zachęcanie konsumentów do przesunięcia w górę i bezpośredniego przekierowania do Twojej witryny.

Jak zaangażować influencerów w swoją strategię merchandisingową

Nadaj im wartość

Influencerzy są cennym zasobem, więc będziesz chciał zapewnić im wartość w zamian. Jeśli na przykład wprowadzasz na rynek zupełnie nowy produkt, wyślij go do swoich influencerów przed premierą, aby mieli szansę go wypróbować i zrecenzować, zanim ktokolwiek inny. Kiedy Twój produkt zostanie wprowadzony na rynek, ich obserwujący mogą po prostu ustawić się w kolejce przed Twoim sklepem (lub roić się w Twojej witrynie), aby go zdobyć. A jeśli dasz influencerom specjalny link partnerski lub kod rabatowy do udostępnienia ich obserwującym, będziesz mógł dokładnie śledzić, skąd pochodzą ci klienci.

Rekommenderad:  Jak pozbyć się zawirowań na lakierze samochodowym? [Solved] 2022

Wypróbuj wiele platform

Nie bój się poszerzyć swojej sieci! Rozszerzenie kampanii marketingu influencerów na wiele kanałów społecznościowych może przyciągnąć zupełnie nowych odbiorców. Zamiast trzymać się tylko Instagramskontaktuj się również z kilkoma twórcami TikTok, wymyśl hashtagi z wyzwaniami i daj szansę zabłysnąć swojemu produktowi.

Zachęcaj do zakupów w sklepie

Mimo że influencer marketing odbywa się online, nadal może skutkować sprzedażą w sklepie. Po prostu poproś influencerów zaangażowanych w Twoją kampanię, aby powiadomili swoich obserwujących, gdzie można kupić Twój produkt. Na przykład, jeśli Twoja mała marka produktów do kąpieli i pielęgnacji ciała niedawno nawiązała współpracę ze znanym lokalnym sklepem, aby zaopatrywać Cię w produkty, korzystne byłoby, aby influencerzy wspomnieli o tym swoim obserwatorom.

Weź pod uwagę agencję influencer marketingową

Proces rekrutacji i utrzymywania influencerów w celu promowania Twojej marki może być czasochłonny, więc dlaczego nie pozwolić komuś innemu wykonać całej pracy? Jako agencja influencer marketingu, Statusphere rozwiązuje za Ciebie problemy związane z marketingiem influencerów, a my możemy aktywować naszą sieć influencerów, aby publikować posty o Twojej marce za naciśnięciem jednego przycisku. Skontaktuj się z Statusphere dzisiaj, aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów o tym, jak możemy wesprzeć Twoją strategię merchandisingową.