Jak zablokować ekran komputera Mac za pomocą iPhone’a

Podczas Apple Watch pozwala odblokować komputer Mac bez wprowadzania hasła, nie ma możliwości zdalnego zablokowania komputera Mac. Jednym z obejść tego problemu jest korzystanie z aplikacji innych firm, takich jak MacID i NearLock. Ale jeśli szukasz natywnego sposobu zdalnego blokowania komputera Mac za pomocą iPhone’a, możesz użyć aplikacji takich jak Shortcutify. Używa skrótów Siri, aby wszystko skonfigurować, dzięki czemu możesz poprosić Siri na iPhonie o zablokowanie i odblokowanie komputera Mac. Zanim zaczniemy, jest kilka kroków, aby skonfigurować wszystko, ale zajmie to tylko kilka minut, a ja opiszę jak najdokładniej.

Jak zablokować ekran komputera Mac za pomocą iPhone’a

Krok 1. Zainstaluj Shortcutify na swoim iPhonie

Najpierw zainstaluj Skrót aplikacji na iPhonie. Upewnij się też, że masz najnowszą wersję iOS i masz Aplikacja Skróty jest zainstalowany na twoim iPhonie. Po zainstalowaniu i przygotowaniu aplikacji otwórz skrót.

Skrót aplikacji na iPhone'a

Krok 2. Znajdź lokalny adres IP komputera Mac

Ta metoda działa tylko na lokalnym Wi-Fi, więc upewnij się, że komputer Mac jest podłączony do Wi-Fi. Jeśli nie znasz adresu IP komputera Mac, przejdź do Preferencje systemowe> Sieć> Twój adres IP. Note w dół adresu IP, będziemy go potrzebować później.

znajdź adres IP komputera Mac

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu swojego adresu IP, możesz sprawdzić ten przewodnik tutaj.

Krok 3. Włącz zdalne logowanie na komputerze Mac

Ponieważ skrót zasadniczo logowałby się na komputerze zdalnie, musisz najpierw włączyć funkcję zdalnego logowania na komputerze Mac. Aby to zrobić, przejdź do Preferencje systemowe> Udostępnianie> Włącz zdalne logowanie.

Włącz zdalne logowanie na komputerze Mac

Krok 4. Zainstaluj aplikację Shortcutify

Teraz otwórz aplikację Skrót na iPhonie i dotknij opcji Mac, o którą poprosi wprowadź adres IP swojego komputera Mac i dane logowania. Wprowadź dane poprawnie i kontynuuj.

zainstaluj aplikację shortcutify

Po tym musimy włącz ustawienia ułatwień dostępu na komputerze Mac, aby to zrobić, dotknij przycisku Dostępność w aplikacji na telefonie iPhone.

dotknij przycisku ułatwień dostępu

Powinien on wyświetlić okno dialogowe na komputerze Mac. Po prostu przejdź do Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność> Dostępność> włącz „sshd-keygen-wrapper”.

włącz dostępność na Macu

Kliknij kłódkę, aby zablokować zmiany.

Krok 5. Skonfiguruj skróty

Dzięki tej aplikacji możesz wykonywać różne czynności, takie jak przechwytywanie zrzutów ekranu, przełączanie aplikacji i wprowadzanie naciśnięć klawiszy. Skupimy się jednak na zablokowaniu komputera Mac. Otwórz aplikację Skróty i dotknij przycisku + w prawym górnym rogu, aby utwórz nowy skrót i dotknij Dodaj akcję.

utwórz skrót blokujący

Wyszukaj macOS: ekran blokady na pasku wyszukiwania i dotknij akcji do dodaj go do skrótu. Stuknij Dalej, aby przejść do następnej strony.

dodaj akcję blokady ekranu

Nadaj skrótowi nazwę i jesteś skończony. Nazwałem skrót „Zablokuj mojego Maca” i za każdym razem, gdy go uruchomię, zablokuje on Maca. Możesz nawet poprosić Siri o zrobienie tego za ciebie.

nazwij swój skrót

Odblokuj komputer Mac za pomocą iPhone’a

Jeśli chcesz skonfigurować skrót Siri, aby odblokować komputer Mac za pomocą iPhone’a, zrobienie tego jest równie proste. Musisz tylko utworzyć kolejny skrót i dodaj macOS: Obudź i zaloguj się do skrótu. Wymagałoby hasła, więc dodaj je w polu tekstowym i zapisz skrót. Możesz odblokować komputer Mac, po prostu dotykając skrótu lub prosząc Siri o uruchomienie skrótu odblokowującego.

odblokuj swojego Maca za pomocą iPhone'a

Zamykanie słów

To był szybki sposób na skonfigurowanie iPhone’a do odblokowywania i blokowania komputera Mac za pomocą jednego polecenia. Zgadzam się, że ma kilka kroków, ale jest to proces jednorazowy i na pewno Ci się spodoba. Daj mi znać, jeśli napotkasz jakieś problemy podczas konfigurowania.

Przeczytaj także: 6 Najlepsze aplikacje na skróty Siri dla zaawansowanych użytkowników