Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zablokować kredyt w 2023 r. – co to oznacza i dlaczego warto to rozważyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zablokować kredyt w 2023 r. – co to oznacza i dlaczego warto to rozważyć

Czy padłeś ofiarą kradzieży tożsamości? Czy uważasz, że byłeś zamieszany w naruszenie bezpieczeństwa danych w Internecie?

Oszukańcze roszczenia dotyczące pożyczek i leasingów to najszybciej rozwijający się rodzaj kradzieży tożsamości w Stanach Zjednoczonych. Przypadki kradzieży tożsamości w przypadku umów najmu i pożyczek wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku. To była jedna z moich najgorszych obaw przez długi czas, więc postanowiłem przyjrzeć się możliwościom ochrony moich informacji przed osobami, które chcą wykorzystać dane, które do nich nie należą, dla osobistych korzyści, a teraz mogę dzielić się swoją wiedzą z Ty!

Musisz chronić się przed przestępcami, którzy chcą zaszkodzić Twojemu kredytowi i wykorzystać swoją tożsamość dla siebie. Możesz poprosić o blokadę kredytową we wszystkich trzech krajowych biurach kredytowych i zablokować dostęp każdej osobie lub agencji próbującej sprawdzić Twoją zdolność kredytową.

Ten krok, znany również jako blokada bezpieczeństwa, zapewni Ci większą kontrolę nad tym, kto może uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych. Zamrożenie kredytu daje podobne rezultaty, ale zablokowanie kredytu jest szybsze i prostsze. Ułatwia to również udzielanie dostępu osobom, którym chcesz sprawdzić swoje dane.

Co to jest blokada kredytowa?

Zablokowanie kredytu to środek zapobiegawczy, który możesz podjąć, aby uniemożliwić jakiejkolwiek osobie lub agencji dostęp do Twoich danych osobowych. Podejmując ten krok, aktywnie zapobiegasz kradzieży tożsamości i innym oszukańczym działaniom na swoim koncie. Wiedza o tym, jak zablokować kredyt i kiedy jest to niezbędne, powstrzyma przestępców przed zaciągnięciem pożyczki lub otwarciem nowych linii kredytowych na twoje nazwisko, ponieważ będą potrzebować kontroli kredytowej.

W przeciwieństwie do zamrożenia kredytu, które chroni nas prawem federalnym i stanowym, blokady kredytowe są objęte umową zawartą z każdym biurem kredytowym. Może nie jest to prawo takie jak zamrożenie kredytu, ale jest to największa ochrona, jaką możesz sobie zapewnić, aby uchronić się przed złodziejami tożsamości.

Rekommenderad:  Jak zakończyć post na blogu? Sprawdzone najlepsze strategie pisania wniosków

Jak zablokować swój kredyt?

Podczas blokowania kredytu należy pamiętać, że zablokowanie kredytu w jednym biurze kredytowym nie spowoduje zablokowania pozostałych dwóch raportów. Będziesz musiał poprosić o blokady dla każdego raportu kredytowego, aby zapobiec wszelkim kontrolom kredytowym podczas nawigacji, unikając kradzieży tożsamości. Kiedy poprosisz o blokady kredytowe, będziesz musiał:

  • Zadzwoń do Experian pod numer (888) 397-3742 lub poproś o zamrożenie online w Experian Freeze Center.
  • Zadzwoń do Equifax pod numer (888) 298-0045 lub utwórz/uzyskaj dostęp do konta online, aby ręcznie zarządzać swoim zamrożeniem.
  • Zadzwoń do TransUnion pod numer (888) 909-8872. Będziesz tworzyć kod PIN, który będzie potrzebny do uzyskania dostępu, zamrożenia i odblokowania konta, więc pamiętaj, aby przechowywać go w bezpiecznym miejscu!

Koszt będzie różny dla każdej firmy. -Experian oferuje program o nazwie „CreditWorks”, który ma dostępną blokadę kredytową i zapewnia miesięczny dostęp do wszystkich trzech raportów kredytowych.

Otrzymasz również do $1 milionów w ubezpieczeniu od kradzieży tożsamości i powiadomień o nowej działalności kredytowej na wszystkich trzech raportach kredytowych. Experian zapewnia również telefoniczny dostęp do ekspertów ds. oszustw i kredytów, którzy pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy.

Koszt jest zdyskontowany do $40,99 za pierwszy miesiąc, a następnie kosztuje 24,99 USD za kolejne miesiące, w których zdecydujesz się zablokować swoje informacje.

Equifax ma program o nazwie „Lock and Alert”, który można bezpłatnie aktywować i używać.

TransUnion oferuje pakiety monitorowania kredytu wraz z subskrypcją TrueIdentity z opcją blokady kredytowej, ubezpieczeniem na wypadek kradzieży tożsamości do 25 000 USD oraz miesięcznym dostępem do raportu kredytowego TransUnion.

Jak odblokować swój kredyt

Każde biuro kredytowe poprosi o utworzenie konta użytkownika na swojej stronie internetowej lub aplikacji, gdy dołączysz do ich programu. Kiedy będziesz gotowy do odblokowania kredytu, będziesz mógł zalogować się i odblokować plik za pomocą jednego kliknięcia. Jest to zaleta blokady kredytowej, której nie można uzyskać w przypadku zamrożenia kredytu, ponieważ odblokowanie informacji jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż ich odblokowanie.

Rekommenderad:  Jak włączyć/wyłączyć wideo ProRes na iPhonie 13 Pro, 13 Pro Max?

Kiedy powinieneś zablokować swój kredyt

Niestety kradzież tożsamości i oszustwa kredytowe są poważnymi przyczynami niepokoju, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe. Z biegiem czasu sytuacja się nie poprawia, dlatego tak ważne jest, aby Twoje dane osobowe były bezpieczne. Zawsze możesz zachować ostrożność i zamrozić lub zablokować swój kredyt jako środek proaktywny. Mimo to w większości przypadków będziesz musiał zablokować lub zamrozić swój kredyt, gdy Twoje dane osobowe lub numer ubezpieczenia społecznego zostaną ujawnione z powodu naruszenia bezpieczeństwa danych.

Jak rodzic może zamrozić kredyt nieletniego

Zwykle dzieci nie są grupą, o którą należy się martwić, jeśli chodzi o wyniki kredytowe i raporty, ale należy również pamiętać, że ich kredyt jest czystą kartą. Wie o tym wielu złodziei, a jeśli będą mieli okazję użyć tożsamości Twojego dziecka do otwarcia konta, możesz nie wiedzieć, dopóki nie dorosną! Zamrożenie kredytu dziecka to darmowy sposób na ograniczenie dostępu do jego danych osobowych. Zapewnia również możliwość pozostawienia im pustej karty, na którą zasługują, aż do ukończenia 16 roku życia. Aby zamrozić kredyt Twojego dziecka, będziesz potrzebować:

1.Zorganizuj wszystkie niezbędne dokumenty

Jak na przykład

  • Akt urodzenia Twojego dziecka lub dokumentacja prawna, którą posiadasz, wykazująca, że ​​sprawujesz opiekę prawną nad dzieckiem.
  • Twój dokument tożsamości ze zdjęciem wydany przez organ państwowy, na przykład prawo jazdy
  • Twój akt urodzenia
  • Akt urodzenia Twojego dziecka
  • Dokumentacja zawierająca Twoje imię i nazwisko oraz adres, na przykład rachunek za media lub wyciąg bankowy

* Pamiętaj, aby wykonać trzy kopie. Po jednym do wysłania do każdego biura i zachowaj oryginały do ​​swojej dokumentacji.

2. Pobierz aplikację

Każda witryna ma swój własny proces. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby uzyskać potrzebne aplikacje. TransUnion ma list do wypełnienia, a nie wniosek, jak robią to inne agencje.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć dochodowy biznes związany z fotografią

3. Wysyłaj dokumenty, wnioski/pisma i czekaj na odpowiedź z każdego biura.

Upewnij się, że przechowujesz swoje rekordy w sposób uporządkowany, aby w razie potrzeby móc do nich ponownie uzyskać dostęp.

Jest to praktyczna opcja, ale pamiętaj, że nie jest to najważniejsza ochrona tożsamości. Upewnij się, że przechowujesz dokumentację dziecka, taką jak karta ubezpieczenia społecznego i akt urodzenia, w bezpiecznym miejscu. Twoje dzieci zasługują na szansę rozpoczęcia finansowej podróży od zera.

Inne sposoby monitorowania kredytu

Jeśli masz historię kredytową, najprawdopodobniej numer karty kredytowej lub numer konta został skradziony i wykorzystany w nieuczciwy sposób. Jeśli nie monitorujesz swoich rachunków i linii kredytowych, możesz nie wiedzieć, że ktoś zarezerwował bilety lotnicze lub udał się na zakupy, używając Twojej karty i Twojego imienia i nazwiska.

Masz również możliwość umieszczania ostrzeżeń o oszustwach na swoich kontach. Istnieją programy dla poszczególnych kart kredytowych. Możesz także skorzystać z systemu monitorowania, który poinformuje Cię o wszelkich nietypowych zastosowaniach na Twoich liniach kredytowych lub numerze ubezpieczenia społecznego. Regularne śledzenie i raportowanie wyniku kredytowego pomoże Ci zapobiec wykorzystywaniu Twoich danych osobowych przez kogokolwiek.

To szaleństwo myśleć, że ludzie wykorzystują innych w ten sposób. Mimo to, niestety, liczba oszukańczych przypadków wciąż rośnie z dnia na dzień. W związku z tym dobrze by było, gdybyś był gotowy zabezpieczyć swoje finanse. Regularne monitorowanie kredytu i konfigurowanie alertów o oszustwach to pierwsza linia obrony bezpieczeństwa danych.

Jeśli uważasz lub wiesz, że Twoje dane osobowe zostały naruszone, najlepszą opcją jest zablokowanie lub zamrożenie kredytu, aby zmaksymalizować szanse na zapewnienie bezpieczeństwa informacji.