Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zablokować notatki na iPhonie, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zablokować notatki na iPhonie, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi

Notatki to domyślna aplikacja do robienia notatek dla wielu użytkowników iPhone’a, iPada i komputera Mac. Począwszy od systemu iOS 15, jeśli używasz Notatek, możesz nie tylko zapisywać w nich zwykłe notatki i przemyślenia, ale możesz także robić notatki zawierające zawarte w nich listy kontrolne, obrazy, łącza internetowe i zeskanowane dokumenty.

ZDJĘCIE: Unsplash (Brett Jordan)

Ponieważ oznacza to, że czasami możesz również użyć Apple Notatki do przechowywania danych osobowych/wrażliwych w notatkach, mądrze jest to zrobić zabezpiecz swoje notatki z hasłem. Apple oferuje wiele opcji wdrożenia tej funkcji w Notatkach: możesz to zrobić za pomocą hasła lub użyć danych biometrycznych, takich jak Face ID lub Touch ID, jeśli Twoje urządzenie je obsługuje.

Postępuj zgodnie z instrukcjami blokowania notatek na iPhonie i iPadzie.

Jak skonfigurować hasło do programu Notes

Na początek musisz najpierw ustawić hasło, aby zablokować notatki w aplikacji Notatki. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz ustawić hasło w aplikacji Notes, po drugie, możesz przejść do Ustawień programu Notes i tam utworzyć hasło do programu Notes.

Kroki, aby ustawić hasło do programu Notes w aplikacji Notes:

 1. Uruchom aplikację Notatki.
 2. Otwórz istniejącą notatkę lub kliknij ikonę nowej notatki w prawym dolnym rogu.
 3. Kliknij menu opcji z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
 4. Stuknij w Zamek ikona (z kłódką).
 5. Wprowadź hasło w obu polach Hasło I Zweryfikować pola na Ustaw hasło ekran. (Upewnij się, że w obu polach zostało wprowadzone to samo hasło.) Dodatkowo dodaj także wskazówkę dotyczącą hasła.
 6. Przełącz opcję dla Użyj identyfikatora twarzy Lub Użyj Touch IDw zależności od urządzenia, aby umożliwić odblokowanie biometryczne.
 7. Uderzyć Zrobione.

Następnie notatka, na której wykonałeś te kroki, zostanie zabezpieczona hasłem programu Notes, a obok niej pojawi się ikona kłódki.

Kroki, aby ustawić hasło do programu Notes w ustawieniach:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Przewiń w dół i dotknij Notatki.
 3. Wybierać Hasło.
 4. Na Ustaw hasło ekranie, wprowadź hasło obok Hasło I Zweryfikować pola.
 5. Dodaj podpowiedź do hasła, aby nie zapomnieć hasła i nie zostać zablokowanym.
 6. Przełącz przycisk na Użyj Touch ID Lub Użyj identyfikatora twarzy aby ją włączyć i używać do odblokowywania notatek.
 7. Uderzyć Zrobione.

W przeciwieństwie do konfigurowania hasła programu Notes w aplikacji Notatki, ta metoda nie powoduje zablokowania żadnych notatek. Jeśli więc chcesz zabezpieczyć notatkę w aplikacji Notatki, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w poniższej sekcji.

Note: Jeśli nie widzisz opcji blokady notatki, może to być spowodowane tym, że ta notatka została udostępniona komuś innemu lub nie została zsynchronizowana z Twoim kontem iCloud – zamiast tego została zsynchronizowana z usługami e-mail innych firm, takimi jak Gmail, Yahoo itp.

Jak zablokować notatki na iPhonie

Po utworzeniu hasła do Notatek wykonaj poniższe czynności, aby zablokować notatki na telefonie iPhone. Jeśli hasło do Notatek zostało utworzone w samej aplikacji Notatki, ta konkretna notatka będzie chroniona ustawionym hasłem. W takim przypadku poniższe kroki pomogą zablokować inne notatki.

 1. Uruchom Notatki i otwórz notatkę, którą chcesz zablokować.
 2. Kliknij na Więcej przycisk w prawym górnym rogu.
 3. Uzyskiwać Zamek.
 4. Kliknij ikonę (odblokowanej) kłódki, aby zablokować notatkę.

Pamiętaj, że gdy zabezpieczysz notatkę hasłem, jej tytuł będzie nadal widoczny na stronie głównej programu Notes (stronie z całą listą notatek). Możesz więc unikać umieszczania poufnych informacji w tytule swoich notatek.

Jak otworzyć zablokowane notatki

Jeśli chcesz odblokować zamkniętą notatkę w Notatkach, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Notatki.
 2. Otwórz notatkę, którą chcesz odblokować.
 3. Kliknij na Pogląd Note przycisk. Możesz też dotknąć ikony zamkniętej kłódki w prawym górnym rogu.
 4. Jeśli podczas konfiguracji włączyłeś Touch ID lub Face ID, uwierzytelnij się za ich pomocą. Jeśli nie, wprowadź hasło programu Notes, aby uzyskać dostęp do notatki.

Należy pamiętać, że odblokowanie pojedynczej notatki spowoduje także odblokowanie wszystkich innych zablokowanych notatek. Podobnie, ponowne zablokowanie jednej notatki spowoduje zablokowanie również wszystkich innych notatek.

Jak ponownie zablokować notatki na iPhonie

Po zakończeniu przeglądania lub edytowania notatki możesz ją zabezpieczyć, ponownie ją blokując. Domyślnie, gdy tylko wyjdziesz z Notatek i zablokujesz iPhone’a lub iPada, wszystkie Twoje notatki zostaną automatycznie zablokowane. Jeśli jednak chcesz ręcznie ponownie zablokować swoje notatki, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Uruchom Notatki.
 2. Otwórz notatkę, którą chcesz ponownie zablokować.
 3. Stuknij ikonę kłódki w prawym górnym rogu.

Możesz też przejść do strony głównej aplikacji Notatki i dotknąć przycisku Zablokuj teraz przycisk, aby ponownie zablokować wszystkie notatki na raz.

Jak zmienić hasło do Notatek iPhone’a

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zmienić hasło do programu Notes, zachowaj aktualne hasło pod ręką i wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Iść do Notatki > Hasło.
 3. Kliknij Zmień hasło.
 4. Wprowadź swoje istniejące hasło w polu Stare hasło pole.
 5. Wpisz nowe hasło w polu Hasło I Zweryfikować pola.
 6. Dodaj podpowiedź, która pomoże Ci zapamiętać hasło.
 7. Uderzyć Zrobione.

Jak usunąć blokadę z Note na iPhonie

Jeśli w dowolnym momencie chcesz usunąć ochronę hasłem z zablokowanej notatki w aplikacji Notatki, poniższe kroki powinny Ci pomóc:

 1. Uruchom Notatki na swoim iPhonie.
 2. Otwórz notatkę, z której chcesz usunąć blokadę, i odblokuj ją za pomocą hasła, Face ID lub Touch ID.
 3. Stuknij w Więcej przycisk w prawym górnym rogu.
 4. Kliknij Usunąć z menu.

Chroń swoje notatki na iPhonie i iPadzie

Blokowanie notatek w Notatkach hasłem lub danymi biometrycznymi to przydatna funkcja, którą warto zastosować, aby zabezpieczyć swoje notatki i zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. W tym przewodniku omówiono wszystkie kroki związane z tym procesem i powinieneś móc ich używać do blokowania notatek zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie.

Pamiętaj, aby zanotować gdzieś swoje hasło do programu Notes, na przykład w menedżerze haseł, i użyj mocnej podpowiedzi, aby mieć pewność, że nigdy nie zapomnisz hasła do programu Notes. Jeśli jednak nadal go zapomnisz, możesz zresetować hasło programu Notes na swoim iPhonie, aby utworzyć nowe hasło dla przyszłych notatek.

Często zadawane pytania dotyczące blokowania notatek iPhone’a

Aby uczynić notatki iPhone’a prywatnymi i uniemożliwić publiczny dostęp, wystarczy utworzyć hasło do Notatek w aplikacji Notatki lub w Ustawieniach i zablokować przy jego użyciu notatki. Ponadto upewnij się, że tytuły notatek nie zawierają informacji na temat zawartości notatek. Następnie, gdy zajdzie potrzeba uzyskania dostępu do notatek, wprowadź hasło do Notatek, aby je odblokować.

Według Apple, bezpieczne notatki są kompleksowo szyfrowane przy użyciu hasła podanego przez użytkownika. W związku z tym podczas zabezpieczania notatki 16-bitowy klucz jest generowany na podstawie hasła przy użyciu algorytmów SHA256 i PBKDF2. Podobnie wszystkie załączniki notatek są szyfrowane za pomocą AES, a wszelkie niezaszyfrowane dane są usuwane.

Nie, od wersji iOS 15 nie można zablokować folderu w Notatkach na iPhonie.

Nie. Obecnie Apple nie pozwala na blokowanie notatek zawierających filmy, pliki audio, pliki PDF lub załączniki w nich na iPhonie lub iPadzie.