Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 1

Windows 10 ma wiele wbudowanych funkcji bezpieczeństwa. Podczas pierwszej konfiguracji musisz wybrać Windows hasło. Niestety większość ludzi nie jest z tego zadowolona lub decyduje się na lenistwo: wybierają proste rzeczy, takie jak 12345 lub imię zwierzaka. Nie ma w tym nic bezpiecznego. Jasne, może to być „łatwiejsze” lub „szybsze”, ale zdecydowanie nie jest bezpieczne.

Załóżmy, że Twój laptop lub komputer został skradziony. Jak myślisz, jak szybko złodziej złamie to proste hasło? Mogą wtedy uzyskać dostęp wszystko, w tym wszystkie zapisane informacje bankowe i dotyczące płatności.

Zanim pokażę, jak zablokować maszynę, pokażę, jak zmienić hasło na coś znacznie bardziej bezpiecznego.

Jak zmienić hasło dla Windows 10

Kliknij Początek przycisk w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierz mały „Ustawienia” Ikona zębatki.

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 2

Następnie kliknij „Konta”.

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 3

Po lewej wybierz „Opcje logowania” aby otworzyć różne sposoby ustawienia hasła. Zauważysz, że możesz zmienić hasło, wybrać numer PIN lub użyć ulubionego zdjęcia. Wybierz mądrze: bez względu na to, którą opcję wybierzesz, musi być bezpieczny. W tym samouczku zamierzamy po prostu zmienić hasło, które już skonfigurowałem na tym komputerze.

Kliknij pole z napisem "Zmiana" pod „Zmień hasło do konta”. Otworzy się okno z monitem o wprowadzenie bieżącego Windows hasło.

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 4

W następnym polu musisz podać nowe hasło, potwierdzić je i utworzyć podpowiedź do hasła. PROSZĘ stworzyć coś, co zapamiętasz, ale jest bezpieczne. Użyj kombinacji wielkich i małych liter, cyfr i symboli. Nigdy nie używaj imienia dziecka, zwierzaka ani nazwiska matki. Tego typu rzeczy łatwo znaleźć hakerzy i złodzieje.

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 5

Ponownie możesz wybrać „Hasło obrazkowe” zamiast tego: po prostu kliknij "Dodaj" pod ”Zaloguj się Windows Korzystanie z ulubionego zdjęcia. ” Najpierw poprosi Cię o zweryfikowanie swojego prądu Windows hasło.

Jak zablokować Windows 10 i zachowaj bezpieczeństwo 6

Następnie wybierz zdjęcie ze swojego komputera… ale to nie wszystko. Gdy to zrobisz, zostaniesz poproszony o dotknięcie i „narysowanie” zdjęcia, aby utworzyć określony wzór prostych linii i kół na górze zdjęcia. Ta metoda jest w rzeczywistości znacznie bezpieczniejsza niż proste hasło, ale musisz pamiętać, gdzie dotknąłeś i narysowałeś!

Po zablokowaniu komputera za pomocą doskonałego hasła lub zdjęcia przyjrzyjmy się sposobom szybkiego zablokowania komputera, gdy trzeba od niego odejść.

Jak szybko zablokować Windows 10

    Uderz w ”Windows” klucz i „L” klawisz w tym samym czasie. Komputer będzie zablokowany do momentu wprowadzenia hasła. Uderz w „CTRL” „ALT” i „DEL” klucze razem. W menu, które się pojawi, kliknij "Zamek" opcja. Kliknij "Początek" przycisk w lewym dolnym rogu ekranu. Kiedy pojawi się menu, wybierz ikonę użytkownika lub zdjęcie, a następnie kliknij "Zamek."

W czym jeszcze mogę ci pomóc w zakresie zabezpieczenia Windows 10 od wścibskich oczu dla ciebie?

Szczęśliwego bezpiecznego przetwarzania!