Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zachować koncentrację w pracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zachować koncentrację w pracy

Wykonywanie zadań może być wyzwaniem w domu lub w pracy, a czasami nawet trudniejsze, gdy pracujesz z domu. W tym artykule znajdziesz 15 wskazówek, jak zachować koncentrację w pracy…

Czekać! Najpierw chcę obejrzeć film, na którym miodożer walczy z anakondą i kilkoma szakalami. Potem wrócę do pisania o tym, jak zachować koncentrację w pracy.

Pokusa interesujących rzeczy w mediach społecznościowych to tylko jedno z wyzwań, którym trzeba sprostać. Oto jak najlepiej sprostać temu i innym wyzwaniom, aby zachować koncentrację.15 sposobów na skupienie się w pracy

Oto 15 najlepszych sposobów na skupienie się w pracy — zwłaszcza gdy nie możesz się skupić!

1. Rób przerwy

Brzmi przeciwskutecznie, prawda? Czy nie powinieneś kopać, nos przy kamieniu szlifierskim i tak dalej, dopóki zadanie lub projekt nie zostanie ukończony?

Zło. Jesteśmy bardziej produktywni, gdy robimy sobie przerwy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli praca i przerwy są zorganizowane. To eliminuje ryzyko przedłużenia przerwy. Praca nad zaplanowaną przerwą pomaga utrzymać poziom stresu na dystans.

2. Planować naprzód

Posiadanie planu dnia pracy i tygodnia pracy pomoże ci pozostać na właściwej drodze do wykonania zadania. Niektóre projekty mogą zająć pół dnia, inne pół miesiąca. Poświęcenie na początku czasu na zaplanowanie pracy pomoże ci skupić się na nagrodzie.

3. Umieść to w kalendarzu

Czy prace muszą być zakończone najpóźniej do czwartku, aby mogły być wysłane w piątek rano? Czy w przypadku długiego projektu są określone daty docelowe w ramach pracy? Umieść go w kalendarzu, na biurku lub na ścianie, jeśli zaangażowanych jest wielu pracowników.

4. Zorganizuj swoje stanowisko pracy

To jest kluczowe. Czas poświęcony na uporządkowanie stanowiska pracy zwróci się z nawiązką. Organizacja stanowiska pracy pomoże Ci zachować koncentrację w pracy.

Przerwanie pracy w celu wyszukania dokumentu lub potrzebnych materiałów może być bardzo rozpraszające w ciągu dnia. Czyste miejsce do pracy każdego dnia nadaje ton pracy.

5. Ogranicz zakłócenia

W pracy możesz ograniczyć czynniki rozpraszające uwagę, informując współpracowników, że nie chcesz, aby Ci przeszkadzano przez określony czas. Jesteś wolny tylko w przypadku połączeń alarmowych. Jeśli pracujesz w ruchliwym biurze, być może będziesz musiał opuścić swoje biurko i znaleźć spokojne miejsce do pracy. Czy jest niewykorzystana sala konferencyjna lub sala konferencyjna?

Jeśli pracujesz z domu i jesteś sam w domu, możesz podjąć odpowiednie kroki, aby zmniejszyć rozproszenie uwagi. Ale jeśli jesteś pracującym rodzicem, pracującym w domu z dzieckiem, które uczy się wirtualnie, twoim zadaniem jest znalezienie równowagi.

Jak możesz mieć oko na dzieci i jednocześnie być produktywnym pracownikiem? Zgodnie z wcześniejszą radą, zaplanuj przerwy i czas pracy. Spraw, aby ten harmonogram był identyczny dla wszystkich, którzy pracują z domu.

Rekommenderad:  Jak długo trwa aktualizacja wersji beta iOS 14?

6. Zablokuj media społecznościowe

No przyznaj się. Widzieliście już film, na którym miodożer walczy z anakondą…

FB może pomóc nam poczuć więź, nawet w erze dystansu społecznego. Ale może to również pochłaniać czas, odciągając cię od codziennych zadań i skupiając się.

Tak jak zaplanowałeś przerwę i czas pracy, zaplanuj czas na media społecznościowe lub surfowanie po Internecie. Najlepszym momentem na to jest zakończenie zadań na dany dzień.

7. Zaplanuj bloki czasu na zadania

Przewiduje się, że każde zadanie lub projekt zostanie ukończony w określonym czasie. Tworząc plan na dzień lub tydzień, zakreśl przewidywane godziny rozpoczęcia i zakończenia zadań.

To proste ćwiczenie nie tylko pomoże Ci zachować koncentrację. Może pomóc obniżyć poziom stresu. Może pomóc ci łatwiej „wyłączyć umysł” i zasnąć przed snem.

8. Dobrze się wyspać

Dla wszystkich osób dorosłych w wieku od 20 do 60 lat zalecana ilość snu na noc wynosi 7 godziny. Badania dowiodły, że brak snu znacznie utrudnia koncentrację.

Bez wystarczającej ilości snu prawdopodobnie będziesz zły i sfrustrowany przez cały dzień. Jeśli nie spałeś wystarczająco długo, możesz się zregenerować dzięki krótkiej – nie dłuższej niż 20 minut – drzemce.

9. Paś, jedz

Patrz wyżej, „zły i sfrustrowany przez cały dzień”. Jest na to odpowiednie słowo – Hangry, połączenie głodu i złości. Nie będziesz w stanie skupić się w pracy, jeśli nie znajdziesz czasu na jedzenie i przekąski.

Ale nie każda przekąska lub posiłek to zmniejszy. Pokarmy bogate w węglowodany, cukier i sód mogą dać ci szybki zastrzyk energii. Ale po szybkim wzroście nastąpi krach.

Wszystko z umiarem. Jedz i przekąszaj rozsądnie. Nawadniaj się dużą ilością wody. Jeśli jesteś kawoszem, zrób to. Badania wykazały, że małe filiżanki kawy rozmieszczone w ciągu dnia pracy pomogą Ci zachować koncentrację.

10. Podziel duże projekty na segmenty

Możesz stracić koncentrację, jeśli czujesz, że nie robisz postępów. Zamiast po prostu zapisywać cel końcowy, podziel go na osobne części.

Na przykład, cofnijmy się do czasów szkolnych i jako cel końcowy użyjmy pracy semestralnej. Ale wydawało się, że to przytłaczający cel, 20 stron, jak mogłeś to zrobić? Cóż, zrobiłeś to, robiąc to w kawałkach. Uporządkowałeś główne punkty, przeprowadziłeś badania. Potem napisałeś wersję roboczą, pracowałeś nad nią i ostatecznie ją oddałeś.

Nie inaczej jest w miejscu pracy. Z pozoru niewykonalne zadanie staje na wysokości zadania. Jest nieporęczny, skomplikowany w sumie swoich części. Ale jeśli weźmiesz te części jeden po drugim i stopniowo usuniesz każdą część z drogi, nagle stanie się to wykonalne.

Rekommenderad:  Jak przyciąć wiele warstw w Photoshopie?

11. Lista rzeczy do zrobienia z priorytetami

To idzie w parze z dzieleniem dużego projektu na segmenty. Sporządzanie listy jest niezwykle pomocne i prawdopodobnie jest jedyną rzeczą, która jest najskuteczniejszym narzędziem do zachowania koncentracji.

W myślach szczegółowa lista może stać się formą nagrody. Jedno po drugim, w miarę wykonywania zadań, możesz narysować przez nie linię. Następnie, po wykonaniu jednego kroku pracy, możesz skupić się na kolejnym zadaniu na liście.

12. Poznaj siebie

Jesteś rannym ptaszkiem czy nocną marką? Czy masz większe problemy z koncentracją w określonych porach dnia? Czy wydaje ci się, że tracisz koncentrację każdego dnia o tej samej porze?

Jednym ze sposobów znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak być skoncentrowanym, jest rozpoznanie swoich mocnych i słabych stron. Jeśli wiesz, że najlepiej pracujesz rano, wykorzystaj to. Zaplanuj skupienie się na najbardziej skomplikowanej lub najtrudniejszej części zadania w najbardziej produktywnym czasie.

13. Strefy pracy i strefy zakazu pracy

Zaplanowane godziny pracy i przerwy są ważne. Ważne jest również oddzielenie tych obszarów.

Oto przykład: pracujesz w domu i po kilku godzinach udajesz się do kuchni na filiżankę kawy. Zabierasz ten parujący kubek z powrotem do miejsca pracy i sączysz go, przeglądając swoją pracę.

Cóż, to nie jest przerwa. Siedzenie w kuchni przez 15 minut w celu wypicia kawy to przerwa. Aby w pełni wykorzystać przerwę, musi to być pełna przerwa od pracy. Oddziel te strefy.

14. Obrazy i słowa

Pamiętasz ten zorganizowany obszar roboczy? Teraz dodaj trochę blasku w postaci inspirujących zdjęć i słów.

Fotografie mogą przedstawiać członków rodziny lub zwierzęta domowe – aby przypomnieć sobie, kogo wspiera Twoja praca. Możesz też pokazać zdjęcie osoby ze swojej dziedziny, którą podziwiasz.

A słowa? Inspirujące cytaty mogą być sposobem na poprawę nastroju, gdy droga staje się trudna.

Henry Ford

Heleny Keller.

Możesz wybrać dowolne obrazy i słowa, aby zainspirować przestrzeń do pracy. Możesz je dowolnie zmieniać, jak chcesz. Przypominanie sobie o kluczowych osobach i myślach/pomysłach jest jednym ze sposobów skupienia się na znaczeniu swoich zadań.

Odkryj nasze cytaty motywacyjne dla biznesu.

15. Nagroda

Pewnym sposobem na utratę koncentracji na nowych zadaniach jest pominięcie poświęcania czasu na cieszenie się ukończonym zadaniem. Zrobiłeś to! Nie spoczywasz na laurach, ale delektujesz się chwilą.

Jeśli jesteś menedżerem lub szefem, nadszedł czas, aby wyrazić uznanie i podziękować zespołowi pracowników, którzy pozostali skupieni razem z tobą. Zanim zwrócisz uwagę wszystkich na następny projekt, poświęć trochę czasu, aby nagrodzić siebie i innych za dobrze wykonaną pracę.

Rekommenderad:  Jak zresetować rotację w Photoshopie?

Często zadawane pytania dotyczące skupienia uwagi

Ludzie często zadają pytania dotyczące konkretnych rzeczy, które mogą pomóc im się skoncentrować. Ogólnie rzecz biorąc, koncentracja umysłowa jest związana ze zdolnością do przeciwstawiania się rozproszeniom. Możesz usunąć rozproszenia lub nauczyć się koncentrować pomimo rozproszeń.

Jakie produkty spożywcze pomagają Ci się skupić?

Kilka produktów spożywczych może poprawić koncentrację i czujność umysłową. Te pokarmy obejmują jagody, tłuste ryby, zieloną herbatę, siemię lniane, orzechy i ciemną czekoladę. Ale ważne jest, aby pamiętać, że przeżuwanie jagód i orzechów podczas przerwy w pracy może nie pomóc – aby pomóc w skupieniu, te pokarmy muszą być częścią regularnej diety danej osoby.

Czy medytacja pomoże mi się skupić?

Tak, medytacja może poprawić koncentrację. Dlatego. Podczas medytacji osoba uczy się relaksować, zachowywać spokój i skupiać umysł na prostej czynności, takiej jak głębokie oddychanie. Innymi słowy, medytacja pomaga trenować umysł w skupieniu.

Oto 10 najlepszych aplikacji do medytacji dla zestresowanych przedsiębiorców.

Ile godzin snu potrzebuję, aby wydajnie pracować?

Eksperci twierdzą, że ludzie potrzebują 7 godzin snu w nocy. To liczba dla wszystkich dorosłych w wieku od 20 do 60 lat.

Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące lepszego snu i zwiększonej wydajności pracy.

Czy muzyka pomaga Ci się skupić?

Nauka gry na instrumencie muzycznym pomaga nauczyć się koncentracji. Nauka gry na instrumencie wymaga treningu, koncentracji i skupienia – wszystkich rzeczy, które mogą przełożyć się na osiągnięcia zawodowe.

Odpowiedź na to, czy słuchanie muzyki pomaga się skupić, zależy od indywidualnych odczuć. Dla niektórych muzyka jest kojąca i jest czymś więcej niż dźwiękiem w tle. Dla innych muzyka może rozpraszać i odbierać zdolność koncentracji.