Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zaczac Instagram marketingu influencerów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaczac Instagram marketingu influencerów

Jeśli chodzi o marketing w mediach społecznościowych, Instagram może być jedną z najtrudniejszych sieci do zdobycia trakcji. To powiedziawszy, może być również jednym z najbardziej satysfakcjonujących, gdy zaczniesz budować swoją publiczność i wykorzystywać odpowiednich wpływowych. Niestety może to być bardzo uciążliwe i czasochłonne. Oto kilka wskazówek, jak zbudować swój Instagram strategia marketingu influencerów.

1. Zbuduj swoje persony kupujących

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kampanii marketingowej musisz zbudować osobowość kupującego. Określ ich wiek, płeć, lokalizację, pragnienia i potrzeby. Pomyśl też, gdzie ci ludzie pracują i jak spędzają czas. Jeśli osoba kupująca nie spędza czasu na Instagramie, przestań czytać ten post i nie prowadź kampanii marketingowej z influencerami na Instagramie.

2. Wyciągnij przykładowy zestaw influencerów

Teraz, gdy już wiesz, kto jest twoją grupą docelową, wyciągnij listę 5 do 10 wpływowych osób, które mają odbiorców pasujących do Twojej osobowości kupującego. Pamiętaj, że Twój influencer może nie być Twoją osobowością kupującego, a to, że influencer pasuje do Twojej osobowości kupującego, nie oznacza, że ​​jego odbiorcy również. Na przykład, jeśli masz firmę zajmującą się kostiumami kąpielowymi dla kobiet i znajdziesz influencerkę na Instagramie, która jest modelką w strojach kąpielowych, która odpowiada Twojej grupie demograficznej, pamiętaj, że jej odbiorcami mogą równie dobrze być mężczyźni w wieku 18-25 lat, więc nie będzie dobrze pasować aby dotrzeć do grupy docelowej. Aby sprawdzić odbiorców influencera, po prostu przejrzyj, kto lubi i komentuje jego zdjęcia, i upewnij się, że pasują do Twoich odbiorców.

3. Zacznij tworzyć listę influencerów

Gdy masz już swój zestaw próbek, spójrz na używane przez nich hashtagi. Przeanalizuj każdy hashtag, aby znaleźć innych influencerów, takich jak oni. Kolejną dobrą sztuczką jest przyjrzenie się, kogo śledzą. To świetny sposób na znalezienie większej liczby influencerów takich jak oni. Pamiętaj też, że Twoja lista powinna być dwukrotnie większa od liczby influencerów, z którymi chcesz pracować.

Rekommenderad:  Jak umieszczasz GIF-y w komunikatorze?

4. Zaangażuj influencerów

Teraz, gdy spędziłeś czas na badaniu swoich influencerów na Instagramie i budowaniu listy. Ułóż prostą ofertę dla influencera. Twój ton powinien być krótki (2-4 zdań), które wyjaśniają, czym się zajmujesz i dlaczego Twoim zdaniem ich odbiorcy chcieliby dowiedzieć się o Twoim produkcie. Możesz wysłać im wiadomość za pośrednictwem Instagrama lub jeśli mają adres e-mail wymieniony w ich biografii, możesz go użyć.

5. Instagram Firmy zajmujące się influencer marketingiem

Jeśli masz problemy z uruchomieniem marketingu influencerów lub chcesz skalować swoje działania marketingowe z influencerami, możesz skorzystać z usług firmy zajmującej się marketingiem influencerów na Instagramie. Tu na sfera statusu, specjalizujemy się w pozyskiwaniu influencerów publikujących posty o Twoim produkcie. Sprawdź nasz blog na temat DIY Influencer Marketing vs. Influencer Marketing Platforms, aby zobaczyć, która ścieżka jest dla Ciebie odpowiednia.

Table of Contents