Jak zainstalować aplikacje na komputerze Mac

Bez odpowiedniego oprogramowania lub aplikacji urządzenie takie jak smartfon, laptop czy komputer jest niczym. Poszukiwanie idealnych aplikacji jest więc podstawowym zadaniem po zakupie laptopa lub smartfona. A jeśli niedawno kupiłeś komputer Mac i zastanawiasz się, jak zainstalować aplikacje na komputerze Mac, nie martw się, ponieważ ten artykuł dotyczy tego.

Podobnie jak sklep Google Play i Apple sklep z aplikacjami, Apple zaprojektował także sklep z aplikacjami na Maca, który zawiera wszystkie aplikacje dla komputerów Mac. Dzięki temu możesz łatwo pobrać potrzebne aplikacje z tego miejsca. Nie jest to jednak jedyna opcja, ale dostępnych jest również wiele innych źródeł, z których można uzyskać aplikacje, których szukasz. Teraz zajmiemy się instalowaniem aplikacji na komputerze Mac.

Zobacz także: Jak używać komputera Mac jako hotspota Wi-Fi

Pobieranie i instalowanie aplikacji na komputerze Mac nie jest wcale trudnym zadaniem i można je wykonać, nawet jeśli nie masz zaplecza technicznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami tutaj, a będziesz dobrze iść.

Instalowanie aplikacji ze sklepu Mac App Store jest łatwe. Wymaga to przestrzegania kilku prostych zasad 2-3 kroki, a aplikacje będą gotowe do uruchomienia i używania.

  • Najpierw otwórz sklep z aplikacjami na Maca i wyszukaj potrzebną aplikację.
  • Po zlokalizowaniu aplikacji kliknij zielony przycisk z napisem „Pobierz” / Zainstaluj aplikację.
  • Możesz zostać poproszony o podanie Apple ID i hasło. To wszystko, a aplikacja będzie dostępna w folderze aplikacji.

Jest to najwygodniejszy sposób instalowania aplikacji na komputerze Mac. Jednak mogą istnieć różne przyczyny, które wymagają szukania innego źródła do zainstalowania aplikacji.

Jeśli aplikacja została pobrana z Internetu, proces instalacji będzie różny dla różnych aplikacji. Powodem jest to, że wszystkie aplikacje, które pobierzesz z Internetu, zostaną pobrane w różnych formatach, takich jak .zip. .dmg i .pkg. Proces instalacji każdego formatu jest inny. Jednak proces ten wcale nie jest trudny i można z łatwością sobie z tym poradzić.

Instalacja pliku Zip jest prosta. Nie wymaga niczego, wystarczy tylko dwukrotnie kliknąć plik i zostanie on rozpakowany automatycznie. Ale jeśli jest to plik RAR lub 7Zip, musisz mieć narzędzie archiwizujące, aby je otworzyć. Po zarchiwizowaniu ikona aplikacji pojawi się w tym samym folderze. Następnie, po prostu przeciągnij tę ikonę do folderu aplikacji i to wszystko.

Jeśli jest to plik .dmg, postępuj zgodnie z instrukcją tutaj.

  • Najpierw kliknij ikonę Findera znajdującą się w prawym dolnym rogu komputera Mac, a następnie kliknij opcję pobierania po lewej stronie.
  • Jak zobaczysz pobrany plik .dmg, kliknij go dwukrotnie. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie informujący, że pliku nie można otworzyć, ponieważ nie można go pobrać ze sklepu Mac, kliknij ten plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „otwórz”.

Jak instalować aplikacje na komputerze Mac

  • Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  • Aplikacja będzie wtedy widoczna pod Device in Finder.
  • Po pomyślnym zainstalowaniu aplikacji odinstaluj plik .dmg, klikając przycisk wysuwania znajdujący się obok jego nazwy.
  • Następnie możesz dodać tę aplikację do doku, przeciągając ją z folderu aplikacji do doku.

Jeśli jest to plik .pkg, proces instalacji jest niczym innym, jak dwukrotnym kliknięciem pliku i rozpocznie się automatycznie. Plik .PKG można pobrać bezpośrednio z sieci lub w pliku .dmg. W każdym razie podwójne kliknięcie pliku wykona zadanie za Ciebie. Po udanym procesie instalacji zawsze warto usunąć oryginalny plik .pkg.

To jest cały proces instalowania aplikacji na komputerze Mac.

Zobacz także: Jak zmienić nazwę wielu plików na komputerze Mac