Jak zainstalować czcionki w Windows 10

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 1

Różnorodność jest przyprawą życia, a przynajmniej tak się mówi. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ludzie mają różne zainteresowania, gusta i style. To cudowna rzecz do zobaczenia; nawet w czymś tak prostym, jak czcionka, w której chcesz pisać. Podobnie jak ty, mam swoje ulubione, ale zawsze mieszam różne rzeczy i szukam nowych do dodania do mojego arsenału.

Ze starszymi iteracjami Windows, nie zawsze łatwo było znaleźć i użyć (lub zainstalować) nowe typy czcionek. Miałeś dość ograniczeń co do tego, co możesz zrobić i jak sprawy wyglądały. Na szczęście Microsoft poradził sobie z duchem czasu i bardzo ułatwił nam dopełnienie naszych serc.

Stary sposób robienia rzeczy jest wciąż obecny Windows 10, ale nie jest twoją jedyną opcją. Aby znaleźć wstępnie zainstalowane czcionki, kliknij swoją „Ustawienia” przycisk, wybierz „Personalizacja” a następnie kliknij „Czcionki” po lewej stronie ekranu. Tutaj zobaczysz wszystko, co już zostało załadowane w systemie operacyjnym, wraz z polem wyszukiwania i linkiem do „Uzyskaj więcej czcionek w sklepie Microsoft Store”.

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 2

Uwielbiam to, że ten ekran pokazuje nam, jak będzie wyglądał tekst. To nie jest zwykła litera lub dwie podobne do wielu aplikacji: pod nią znajduje się pełne zdanie z nazwą każdej konkretnej czcionki. A jeśli nie możesz znaleźć tutaj tego, czego chciałbyś użyć?

Jak dodawać czcionki do Windows 10 Przez Microsoft Store

W tym samym oknie Czcionki kliknij link Microsoft Store. Musisz wprowadzić hasło Microsoft, aby chronić swoje bezpieczeństwo, a następnie przejdziesz bezpośrednio do strony, na której możesz rozpocząć przeglądanie nowych czcionek. Istnieje kilka różnych bezpłatnych i płatnych opcji do wyboru.

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 3

Na tym etapie zobaczysz właśnie wspomniany list, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak wygląda ten konkretny styl. Kliknij jedno z nich, a otrzymasz dużo więcej informacji, takich jak pełne zdania w skrypcie, recenzje i więcej.

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 4

Aby dodać jeden z nich do swojego komputera, po prostu kliknij niebieski "Dostać" przycisk. Czcionka zainstaluje się szybko, a następnie zobaczysz niebieski "Zarządzanie" przycisk. Kliknij, aby dostosować rozmiar nowej czcionki i gotowe!

Obecnie w Microsoft Store nie ma zbyt wielu opcji, ale w najbliższej przyszłości obiecane są kolejne.

Jak zainstalować czcionki ze źródeł zewnętrznych na Windows 10

Obecnie w Internecie dostępne są miliony czcionek za darmo (i na sprzedaż!). Jeśli natkniesz się na kilka, które absolutnie musisz mieć, dość łatwo jest wprowadzić je do swojego repertuaru.

Pobierz czcionkę (czcionki), którą chcesz zainstalować w dowolnym folderze, do którego pobierasz rzeczy. Kliknij spakowany plik prawym przyciskiem myszy i wybierz "Rozsunąć suwak." Gdy to zrobisz, pojawi się plik TTF. Kliknij ten plik prawym przyciskiem myszy i wybierz "Zainstalować."

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 5

Następnie wróć do ustawień, w których byliśmy wcześniej i kliknij, aby ustawić ją jako domyślną czcionkę.

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 6

Należy zauważyć, że czcionki będą pobierane tylko w języku, w którym komputer jest już ustawiony. Jeśli chcesz mieć możliwość instalowania czcionek w innym lub we wszystkich językach, odwiedź stronę „Ustawienia”„Personalizacja”„Czcionki”. Przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane „Ustawienia pokrewne” i kliknij niebieski link z napisem „Pobierz czcionki dla wszystkich języków”.

Jak zainstalować czcionki w Windows 10 7

Jakie inne związane z czcionkami lub Windows 10 pytań, w czym mogę pomóc?

Baw się dobrze, będąc dokładnie nieapologicznie TY z nowymi czcionkami!