Jak zainstalować emulator GBA4iOS, aby uruchomić gry GBA na iPhonie …

Wynik obrazu dla gba ios

W tym artykule omówię niektóre metody instalowania emulatora GBA4iOS na urządzeniu z systemem iOS. Emulator pozwoli ci grać we wszystkie wydane gry GBA.

Przez wiele tysiącleci wartość Game Boy Advance na Nintendo jest na poziomie, z którym niewielu może się równać. Posiadanie tego legendarnego urządzenia przenośnego było symbolem statusu w tamtych czasach. Podczas gdy Nintendo starało się zgromadzić więcej klientów, uruchamiając Nintendo Switch, wciąż pozostaje nostalgiczna wartość Game Boy Advance.

Ludzie próbują teraz znaleźć kilka różnych sposobów, które pozwalają im grać w te klasyki na urządzeniach mobilnych. Dobrą rzeczą jest to, że wskaźnik sukcesu nie jest tak daleko. Dzięki emulatorowi GBA4iOS; emulator pozwala poprawnie emulować wszystkie tytuły GBA na urządzeniu iPhone lub iOS.

W chwili pisania tego tekstu działają dwa różne emulatory; jeden to GBA4iOS, a drugi to Emulator Delta. Aby upewnić się, że czytelnicy mogą cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów.

W artykule omówiono metody instalacji wraz ze wszystkimi innymi informacjami, aby ułatwić sobie instalację. Nie zamierzam od razu skakać i mówić o emulatorach.

Dzieje się tak, ponieważ wiele osób wciąż nie ma pojęcia, jak je mieć na urządzeniach z systemem iOS. Emulatory są na Androidach od dłuższego czasu, więc kiedy ludzie zdali sobie sprawę, że są również dostępne na iOS, odbiór był mieszany.

Jest tak, ponieważ w przeciwieństwie do Androida, iOS ma bardzo ścisłą kontrolę nad aplikacjami, które mogą prawidłowo korzystać ze sprzętu, i tymi, które nie mogą. Mając to na uwadze, najpierw omówię podstawy emulatorów.

Jak zainstalować emulator GBA4iOS GBA na iPhonie 2018

Pierwszym emulatorem, na który spojrzymy, jest GBA4iOS; jest to jeden z bardziej popularnych emulatorów. Jest już od jakiegoś czasu i działa doskonale. Emulator działa doskonale zarówno na iPhone'ach, jak i iPadach z systemem iOS 11.

Dobrą rzeczą w instalowaniu emulatora jest to, że nie jest wymagany jailbreak. Dzięki temu każdy może cieszyć się niesamowitym emulatorem. Metoda instalacji jest co najwyżej prosta. Aby jednak uprościć ten proces, proces wymieniono poniżej.

Jednak zanim jeszcze omówię metody, myślę, że dobrym pomysłem byłoby omówienie niektórych funkcji GBA4iOS i tego, co czyni je znacznie lepszymi.

Ważne funkcje GBA4iOS

Poniżej wymieniono niektóre z ważnych funkcji GBA4iO, które są wymienione, aby zapewnić czytelnikom lepsze zrozumienie emulatora, którego będą używać.

 • Obsługuje tryb wieloosobowy, pozwalając graczom brać udział w bitwach online dla gier, które go obsługują.
 • Emulator obsługuje również skórki kontrolerów z Game Boy Color i Game Boy Advance, zapewniając najprawdziwszą replikację ulubionych urządzeń przenośnych.
 • Pozwala graczom na użycie jak największej liczby kodów bez żadnych ograniczeń.
 • Możesz nawet synchronizować swoje dane i zapisywać pliki w pamięci w chmurze, co ułatwia dostęp.
 • Możesz uruchamiać nie tylko gry z Game Boy Advance, ale także Game Game Color.
 • Emulator zapewnia dotykowe informacje zwrotne, AirPlay i wsparcie bezprzewodowe po ostatniej aktualizacji.

Powinienem również wspomnieć, że istnieją dwie metody uruchamiania tego emulatora i obie będą na liście.

Pierwsza metoda

 1. Otwórz przeglądarkę na urządzeniu z systemem iOS i przejdź do strony http://iemulators.com/gba4ios.
 2. Przewiń w dół i kliknij GBA4iOS 2.1 Logo Data Trick.
 3. Następna strona przedstawi wszystkie informacje dotyczące emulatora.
 4. Znajdź i naciśnij przycisk instalacji na dole strony.
 5. Monit poprosi o potwierdzenie, po prostu jeszcze raz potwierdź.
 6. Następna strona przeniesie Cię do Strona ustawień.
 7. Stamtąd przejdź do Generał > Data i godzina > a następnie Wyłącz.
 8. Teraz ręcznie wprowadź dowolną datę i godzinę oprócz bieżącej i poczekaj kilka sekund na zakończenie procesu instalacji.
 9. Po zakończeniu instalacji emulatora na ekranie urządzenia zostanie wyświetlone logo GBA4iOS.
 10. Możesz teraz zmienić datę i godzinę z powrotem na auto. Jednak przed końcowym procesem zostało niewiele.
 11. Iść do Ustawienia > Generał > Profile i zarządzanie urządzeniami i upewnij się, że certyfikat zaufania dla GBA4iOS jest włączony.

To znaczy, wykonując powyższą procedurę, pomyślnie zainstalowałeś metodę GBA4iOS na swoim urządzeniu z systemem iOS. Jeśli jednak uważasz, że powyższa metoda jest trudna, dostępna jest również łatwiejsza.

Druga metoda, moim zdaniem, jest nieco łatwiejsza dla wielu osób. Nie wymaga też sztuczki z datą i godziną. Będziesz jednak musiał mieć laptopa lub komputer stacjonarny Windows lub Mac OS.

Druga metoda

Ta metoda jest łatwa, ponieważ wymaga kilku kroków bez uwzględnienia jakichkolwiek sztuczek lub niekonwencjonalnych metod. Ta metoda wykorzystuje plik GBA4iOS IPA i Cydia Impactor. Wiem, że Cydia jest w dużej mierze związana z jailbreakami, ale metoda działa bez jailbreaka.

 1. Zacznij od pobrania GBA4iOS IPA plik i Cydia Impactor.
 2. Po pobraniu otwórz Cydia Impactor i podłącz urządzenie. Rozpozna podłączone urządzenie.
 3. Teraz wybierz podłączone urządzenie, a następnie przeciągnij i upuść pobrany wcześniej plik GBA4iOS IPA.
 4. Impactor poprosi cię o wejście Apple Identyfikator i hasło do kontynuowania instalacji. Pamiętaj, że potrzebujesz ważnego identyfikatora lub metoda nie będzie działać.
 5. Po zakończeniu procesu będzie można grać w gry GBA na urządzeniu z systemem iOS.

Proszę, ludzie. Druga metoda jest jeszcze łatwiejsza dla osób, które wahają się przed pierwszą metodą. Jest jednak jedna poważna wada, o której należy pamiętać; metoda musi być powtarzana co tydzień ze względu na pewne ograniczenia. Ale jeśli masz ważny Apple Identyfikator programisty z zaufanym certyfikatem, możesz używać tej metody przez okres do jednego roku.

Mając to na uwadze, dobrą wiadomością jest to, że nie skończyłem wymieniać wszystkich metod pracy, których można użyć do grania w gry GBA na iPhonie lub iPadzie. Jest jeszcze jeden niesamowity emulator znany jako Delta Emulator, który krąży od dłuższego czasu.

Emulator jest nieco łatwiejszy do zainstalowania i nie wymaga również jailbreaka. Biorąc pod uwagę, jak niektórzy ludzie mieli problemy z instalacją emulatora GBA4iOS, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby dodanie prostszej, bardziej wyrafinowanej metody.

Filmy instalacyjne GBA4iOS

Plusy

 • GBA4iOS działa naprawdę dobrze i obsługuje wszystkie gry Game Boy Advance i Game Boy Color.
 • Obsługuje wiele funkcji, które zwykle są niezwykłe.
 • Łatwe do zainstalowania.

Cons

 • Wsparcie jest ograniczone tylko do Game Boy Color i Advance.
 • Metoda instalacji jest nieco trudna.

Jak zainstalować emulator Delta Aby grać w gry GBA na iPhonie

Proces instalacji Delta Emulator jest raczej prosty i jednoznaczny. Nie musisz przechodzić przez skomplikowany proces, który w jakikolwiek sposób utrudni ci życie. Jest to z pewnością dobra rzecz, ponieważ większość użytkowników opowiada się za prostotą, a nie za komplikacjami.

Dobrą rzeczą w Delta Emulator jest to, że pozwala nie tylko grać w gry z Game Boy Advance, ale także z Nintendo 64, Game Boy Color i Super Nintendo. Jeśli chodzi o urządzenia, wymienione poniżej urządzenia będą uruchamiały ten emulator.

Wspierane urządzenia

 • iPhone 5, 5c, 5S, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, SE, 7, i 7 Plus.
 • iPad Pro.
 • iPad 3 i iPad 4.
 • iPad Air i iPad Air 2.
 • iPad Mini, iPad Mini 2i iPad Mini 3.
 • iPod Touch 6. generacji.

Jak widać, wszystkie urządzenia minus iPhone 8 Brakuje serii i iPhone'a X. Dlatego nie miałem okazji. Jestem jednak pewien, że ta metoda działa również na tych urządzeniach. Jak tylko otrzymam potwierdzenie, zaktualizuję ten artykuł.

Zanim przejdę do procesu instalacji, wymienię niektóre ważne funkcje emulatora Delta. Biorąc pod uwagę, jak już mówiłem o emulatorze GBA4iOS, pomyślałem, że byłoby to rozsądne.

Funkcje emulatora Delta

Poniżej znajdują się niektóre z ważnych i przydatnych funkcji Delta Emulator, które są odpowiedzialne za sukces tego emulatora.

 • Wsparcie dla iPada wraz z odpowiednią optymalizacją.
 • Pełna obsługa AirPlay.
 • Emulator może synchronizować się z DropBox.
 • Możesz również połączyć się bezprzewodowo.
 • Różne skórki dopasowane do Twojego nastroju.
 • Pełna obsługa wersji iOS 8 i do góry.
 • Ciągłe aktualizacje.
 • Wsparcie dla kodów.

Po prawidłowym omówieniu funkcji przejdźmy do procesu instalacji.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim urządzeniu.
 2. Teraz wpisz następujący adres URL lub skopiuj go w przeglądarce: deltaemulator.org.
 3. Po zakończeniu strona zostanie załadowana. Poszukaj strzałki „w górę”, a następnie dotknij ją.
 4. Otrzymasz więcej opcji, z tej listy wybierz „Dodaj do ekranu głównego”.
 5. Teraz wpisz „Delta” w polu, a gdy pojawi się wynik, dotknij „Dodaj” w Safari.

To znaczy, gdy wrócisz do ekranu głównego, zobaczysz tam dodaną ikonę Delta. Wystarczy go uruchomić i z łatwością grać w swoje ulubione gry Nintendo. Zdecydowanie najłatwiejsza metoda, w którą możesz grać w gry na swoim urządzeniu z systemem iOS.

Filmy instalacyjne GBA4iOS

Plusy

 • Niezwykle prosta instalacja.
 • Obsługuje różne urządzenia.
 • Obsługuje gry z wielu konsol Nintendo.
 • Regularnie aktualizowana.

Cons

Korzyści z używania emulatorów

Korzyści z używania emulatorów są przedmiotem dyskusji już od dłuższego czasu. Wielu tradycjonalistów doszło do nazwania piractwa emulacji, ponieważ tak naprawdę nie płaci się twórcy gier.

Jednak niektórzy gracze aktywnie wspierają emulatory i robią to od dłuższego czasu. Uważam, że korzystanie z emulatorów ma niezliczone zalety. Zwłaszcza dla osób, które były zbyt młode w tamtych czasach lub nie miały okazji grać w klasykę z innych powodów.

Mając to powiedziane i zrobione, możesz teraz spojrzeć na zalety korzystania z emulatorów.

Możesz łatwo grać w klasykę

Pomimo gwałtownego rozwoju branży gier i ewolucji w coś zupełnie innego, nie można zaprzeczyć, że dla wielu osób klasyka ma wartość, której nie można zignorować. Mając to na uwadze, ważne jest, aby wiedzieć, że emulatory pozwalają grać w klasykę.

Jednak doświadczenie będzie inne niż kiedyś, ale prawdziwa esencja pozostanie. Możesz czuć się dziwnie mając pod ręką sterowanie dotykowe, ale zaufaj mi, jeśli będziesz wystarczająco oddany, dobrze się bawisz, grając w gry.

Mogę powiedzieć, ponieważ spędziłem niezliczone godziny w różnych grach Pokemon, próbując ich wszystkich złapać.

Twoje wrażenia z gry wzrosną

Chociaż absolutnie uwielbiam doświadczenie zapewniane przez oryginalne konsole przenośne Nintendo, nie powiem, że doświadczenie było idealne. Zapisywanie gry było uciążliwe, ponieważ trzeba było znaleźć pewne punkty, które pozwoliłyby na zapisanie gier, i były też inne problemy.

Jednak w przypadku emulatorów całe doświadczenie wymaga obrotu o 180 stopni. Otrzymasz takie funkcje, jak możliwość zapisania gry w dowolnym momencie, użycie kodów i właściwa optymalizacja, która pozwoli pozbyć się ograniczeń sprzętowych.

To tylko doświadczenie, które sprawia, że ​​emulacja jest warta twojego czasu.

Dostęp do wielu zaawansowanych funkcji

Ten rodzaj powiązania z tym, co przed chwilą powiedziałem. Kiedy zaczniesz używać emulatora, zyskasz nie tylko możliwość grania w gry, które są dostępne, ale także ogromną liczbę funkcji. Funkcje zwykle obejmują obsługę kodów, pomijanie dialogów, a nawet zapisywanie gry w dowolnym momencie.

Teraz wiem, że nie jest to tak naprawdę rzeczywiste wrażenia, jakie daje rzeczywista konsola podręczna, ale biorąc pod uwagę, ile osób chce mieć całkowitą swobodę, jest o wiele lepiej, gdy grasz na emulatorze w porównaniu do innych wybory, które zwykle masz.

Jeśli chcesz, aby rzeczy były wygodne i proste, to jest właśnie to.

Zagraj w cały katalog

Kolejną jedną z największych zalet grania za pomocą emulatora jest to, że będziesz mieć dostęp do całego katalogu. Nie będziesz ograniczony do kilku gier, które są dostępne tak jak na prawdziwej konsoli. Zamiast tego możesz pobrać tyle gier, ile chcesz, i wszystko będzie dobrze.

Nie będziesz nawet musiał fizycznie przechowywać gier, ponieważ będą one przechowywane w pamięci telefonu. Ponadto należy pamiętać, że nie ogranicza się tylko do jednej konsoli; emulatory umożliwiają wybór gier z różnych konsol przenośnych.

Mówiąc najprościej, największą zaletą posiadania emulatora jest fakt, że nie ma ograniczeń co do liczby gier, w które można grać. Dostępnych jest tak wiele opcji, a jeśli chcesz, możesz wybrać jedną z nich.

Emulatory są niesamowite i w pełni je popieram, szczególnie w przypadku gier, które nie są już dostępne z tego czy innego powodu.

Wniosek

Nie zaprzeczę, że na froncie iOS brakuje dobrego emulatora GBA. Wynika to częściowo z ograniczeń na iOS jako system operacyjny. Jeśli zauważysz, podobnego wzoru nie można znaleźć po stronie Androida, ponieważ rzeczy są znacznie łatwiejsze i bardziej bezpośrednie.

Nawet jeśli programistowi uda się wprowadzić emulator do ekosystemu iOS, AppleŚcisła aktualizacja oprogramowania po pewnym czasie psuje wsparcie. GBA4iOS i Delta Emulator to jedyne obecnie dostępne emulatory.

Należy jednak pamiętać, że wsparcie może nie być dostępne w najbliższej przyszłości Apple ponownie przenosi i aktualizuje oprogramowanie. Do tego czasu możesz cieszyć się niesamowitymi wrażeniami z grania w najlepsze gry GBA na iPhonie.

Jeśli chodzi o kontrowersje emulatorów, powiem tylko, że emulatory to świetny sposób na powrót do gier retro. Zwłaszcza, gdy nie masz środków, aby pójść właściwą drogą.

Te gry są stare i rzadko są dostępne pod warunkiem, że można w nie grać, więc emulatory są tym, na czym musimy ufać, aby zapewnić nam najlepszą możliwą rozgrywkę.