Jak zainstalować i korzystać z NordPass Password Manager

how-to-install-nordpass-password-manager

Słynni analogowi eksperci od bezpieczeństwa zwykli dzielić się tym, że hasła są jak wciąż przechowywana bielizna. Musisz zachować ich prywatność, regularnie się zmieniać i nigdy nie udostępniać nikomu.

Jednak rzeczywistość pokazała, że ​​o wiele trudniej jest zachować hasła tak prywatne, jak by ludzie tego chcieli. Te informacje płyną w Internecie, czekając, aż hakerzy je ukradną naruszenia danych, oszustwa internetowe lub inne ataki.

Powodem, dla którego ataki te są tak częste, jest to, że ludzie ukształtowali złe nawyki zarządzania hasłami. Dwa z najbardziej znanych błędów bezpieczeństwa hasła, które napotykają ludzie:

 • Twórz słabe hasła;
 • Ponowne użycie hasła na różnych kontach;
 • Dlaczego Spróbuj zapamiętać inny ciąg losowych słów i liczb dla 30 różnych kont internetowych. Oczywiste jest, że jest to niemożliwe zadanie. Wtedy ludzie zwykle przetwarzają to samo hasło, które pamiętają. Menedżerowie haseł rozwiązują ten problem, eliminując potrzebę zapamiętywania haseł.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego menedżerowie haseł są niezbędni, i dowiedz się, jak zainstalować NordPass, jeden z najlepszych obecnie dostępnych menedżerów haseł.

  Korzyści bezpieczeństwa wynikające z używania menedżera haseł

  Menedżer haseł to usługa udostępniająca aplikację i rozszerzenie, które można zainstalować na komputerach PC, przeglądarkach i urządzeniach mobilnych. Tworząc konto, tworzysz również „hasło główne”, którego używasz do uzyskania dostępu do aplikacji. Następnie możesz przechowywać wszystkie inne hasła do konta w aplikacji i automatycznie wypełniać formularze logowania online.

  Gdy używasz administratora do haseł, nie musisz już ich pamiętać. Co oznacza, że ​​możesz utworzyć długie i unikalne hasło (które może wygenerować wielu menedżerów haseł) dla każdego konta.

  korzyści z menedżera haseł nordvpn

  NordPass to nowa usługa giganta VPN, NordVPN. Zawiera listę funkcji, w tym synchronizację do 6 urządzenia i hasło do udostępnienia. Usługa wykorzystuje solidne szyfrowanie XChaCha20, jest łatwa w użyciu i ma bezpłatny abonament oraz przystępną cenę subskrypcji. Te cechy, wraz z pozytywną reputacją firmy, czynią ją solidnym konkurentem.

  Nordpass to dobra opcja dla każdego, kto szuka Windows, Linux lub Mac Menedżer haseł jest również dostępny dla urządzeń z Androidem i iOS.

  W tym celu znajduje się krótki samouczek na temat instalacji NordPass na PC i smartphones.

  Jak zainstalować NordPass na PC

  NordPass jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarki i oprogramowanie komputerowe. Menedżer haseł obsługuje obecnie różne przeglądarki, w tym Edge, Chrome, Firefox, Opera, Brave i Vivaldi.

  Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować aplikację na komputerze:

  1. Idź do Strona internetowa NordPass i kliknij „Free NordPass” lub „Plany” w menu nagłówka. Bezpłatna opcja przeniesie Cię na stronę rejestracji, a przycisk Plany przeniesie Cię na stronę opisującą plany subskrypcji.

  2. Postępuj przez proces konfiguracji konta. Darmowa wersja wymaga tylko adresu e-mail, ale wersja planu subskrypcji wymaga również poświadczeń karty kredytowej. Proces konfiguracji zażąda kodu potwierdzającego wysłanego e-mailem.

  3. Wybierz hasło główne. Upewnij się, że hasło jest długie (co najmniej 16 znaków) i niepowtarzalne, ale nadal można je zapamiętać. Oto niektóre wskazówki dotyczące tworzenia hasła żebyś zaczął

  4. Pobierz aplikację w tle, której NordPass używa do zarządzania hasłami na PC. Zainstaluj także rozszerzenie przeglądarki, jeśli chcesz automatycznie uzupełniać i zapisywać funkcje automatycznie.

  5. Kliknij rozszerzenie, aby otworzyć interfejs NordPass po udanej instalacji. Stamtąd możesz wprowadzać lub importować hasła i konfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

  Jak zainstalować NordPass na smartfonach

  Nordpass-download-for-android-ios

  Aplikację na smartfony NordPass można znaleźć odpowiednio w sklepach z aplikacjami i Google Play. Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować go na iOS lub Android:

  1. Idź do App Store lub Google Play i pobierz aplikację NordPass.

  2. Otwórz aplikację i wybierz, aby utworzyć nowe konto.

  3. Dodaj adres e-mail i hasło.

  4. Wpisz 6- kod cyfrowy, aby potwierdzić wprowadzony adres e-mail.

  5. Utwórz hasło główne. Pamiętaj, aby był długi i wyjątkowy, ale nadal niezapomniany.

  To jest!

  Podsumowanie

  Instalacja NordPass jest znacznie prostsza niż w przypadku większości innych menedżerów haseł. Jest to również proste w użyciu narzędzie, które można bezpiecznie uruchomić.

  Oprócz tego bezpłatna wersja jest wystarczająca dla każdego, kto zaczyna korzystać z menedżerów haseł. I chociaż obsługuje tylko jedno urządzenie na raz, aktualizacja w celu dodania kolejnych urządzeń również nie jest droga.

  To doskonałe powody, by w tej chwili zainstalować menedżera haseł NordPass.

  Literatura pokrewna: Jak zainstalować LastPass Password Manager na Windows i Mac