Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zainstalować i przenieść aplikacje na Androida na kartę SD

Niektóre smartfony i tablety klasy podstawowej lub datowane oferują ograniczona przestrzeń do przechowywania i instalowania aplikacji. Kiedy skończy się to miejsce, musisz odinstalować aplikacje, przenieść i usunąć dane lub znaleźć podobne rozwiązania. Ponieważ można jednak liczyć na gniazdo kart SD, problem można rozwiązać, instalując nowe aplikacje na tym zasobie pamięci.

Domyślnie Android instaluje nowe aplikacje w wewnętrznej pamięci urządzenia, ale mając kartę SD można zmienić to ustawienie, wybierając kartę pamięci jako preferowane archiwum. Nawet aplikacje już zainstalowane w pamięci wewnętrznej, można je ostatecznie przenieść na kartę SD; istnieją różne sposoby, aby to zrobić, a poniżej opiszemy najprostsze i najbardziej bezpośrednie.

Z Android 6.0 Marshmallow operacje do wykonania są zdecydowanie proste: system operacyjny jest w stanie wykryć kartę SD i używać jej tak, jakby była wewnętrznym zasobem pamięci. W poprzednich systemach operacyjnych aplikacje można przenosić na kartę SD tylko wtedy, gdy programista przewidział taką możliwość.

Przed procedurami nie do wyjaśnienia: przeniesienie aplikacji na kartę SD będzie musiało zaakceptować spowolnienie korzystania z samej aplikacji. Wynika to właśnie z charakteru pamięci i sposobu zarządzania nią przez system Android.

Karta SD jako pamięć wewnętrzna w systemie Android 6 Marshmallow

Karty pamięci SD są zwykle używane do przechowywania plików, dokumentów lub obrazów: wkładasz kartę do komputera, przenosisz żądane pliki, a po wyjęciu karty SD z gniazda wkładasz ją do urządzenia z Androidem. Z narzędzi systemu operacyjnego będzie można uzyskać dostęp do przesłanych plików i dokumentów. W przypadku korzystania z tego przenośnego trybu przechowywania kartę SD można wkładać i wyjmować bez zakłóceń.

Z Android 6 zmienia się sytuacja, w rzeczywistości karta SD może być postrzegana przez system jako zintegrowany zasób urządzenia i dlatego można na nim instalować aplikacje jeśli deweloper to przewidział. Ponadto możesz później zdecydować o przeniesieniu pojedynczej aplikacji z karty SD do pamięci wewnętrznej lub odwrotnie.

W tym trybie użytkowania istnieją jednak ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę: nie można wyjąć karty SD z urządzenia, w przeciwnym razie może to grozić awarią. Co więcej, nawet po wyjęciu karty SD z urządzenia z Androidem, nie można jej swobodnie wkładać i podłączać do komputera, ponieważ Android 6 formatuje kartę pamięci za pomocą systemu plików EXT4 i wykorzystuje szyfrowanie oparte na 128-bitowym algorytmie AES.

Nie będzie nawet możliwe podłączenie karty SD do innego systemu Android 6.0. Lub lepiej: kartę można podłączyć zarówno do komputera, jak i innego urządzenia z Androidem, ale aby uzyskać do niej dostęp, konieczne będzie ponowne sformatowanie.

Przed kontynuowaniem włóż kartę SD do systemu Android 6, aby rozpoznać ją jako jednostkę wewnętrzną dobrze jest wykonać kopię zapasową danych na samej karcie. Następnie przejdzie do formatowania i rozpoznawania tego samego przez Androida, a później będzie można przenieść pierwotnie obecne dane na kartę SD. Aby wykonać tę operację, należy jednak podłączyć urządzenie z systemem Android do komputera, a nie po prostu włożyć kartę SD do gniazda na komputerze.

Inna niewielka ostrożność dotyczy sytuacji, w których karta SD została użyta jako przenośne urządzenie pamięci masowej – dlatego też nie integruje tego zasobu z Androidem – a niektóre aplikacje zostały przeniesione na kartę SD zgodnie z oczekiwaniami niektórych programistów. W tej sytuacji konieczne jest przeniesienie aplikacji z SD do pamięci wewnętrznej, w przeciwnym razie Android będzie rozpoznawał SD jako przestrzeń wewnętrzną, a zainstalowane aplikacje zostaną utracone.

Jak wspomniano powyżej uruchamianie aplikacji na karcie SD może prowadzić do spowolnienia działania. Ważne jest rozwiązanie tego problemu lub ograniczenie jego wpływu wybierz jakość SD które spełniają wymagania klasy 10 i mają napis UHS na plastikowej obudowie.

Ten szczegół nie jest drobiazgiem i może mieć istotny wpływ na użyteczność urządzenia, dlatego wskazane jest zainwestowanie kilku euro więcej w zakup karty SD przeznaczonej do tego celu. Podczas wkładania karty SD do systemu Android 6.0 i kontynuowania rozpoznawania SD jako pamięci wewnętrznej, system operacyjny sprawdzi kartę i sprawdzi, czy nie występują problemy z prędkością: te krytyczne sytuacje zostaną zasygnalizowane użytkownikowi. .

sd2

Teraz opisujemy proste niezbędne kroki rozpoznanie karty SD jako wewnętrznej jednostki pamięci w systemie Android 6.0. Po włożeniu karty SD do gniazda zostanie wyświetlone powiadomienie, w którym znajduje się przycisk Setup. (Jeśli tak się nie stanie, przejdź do panelu oprawa, poszukaj przedmiotu Pamięć masowa i USB i wybierz Sformatuj jako wewnętrzny).

sd3

Panel umożliwia wybranie, czy włożona karta SD ma być używana jako przenośna jednostka pamięci, czy jako jednostka wewnętrzna, którą należy zintegrować z pamięcią urządzenia. W naszym przypadku wybierzemy Użyj jako pamięci wewnętrznej a następnie wcisniemy następny.

sd4

W tym momencie system będzie kontynuować formatowanie urządzenia, ale przed procedurami ostrzeże użytkownika o anulowaniu wszystkich zarchiwizowanych danych. Wybieranie Usuń i sformatuj procedura się rozpocznie.

sd5

Ostatni komunikat ostrzegawczy ostrzega użytkownika, jeśli na karcie SD są zainstalowane aplikacje: przycisk umożliwi dostęp do listy i możesz zdecydować o przeniesieniu ich do pamięci wewnętrznej. Aby sformatować, wybierz „Usuń mimo to. ”

sd6

Android następnie sformatuje kartę SD również przy użyciu ochrony kryptograficznej.

sd7

Po zakończeniu procesu formatowania użytkownik będzie mógł przenieść wszystkie dokumenty, pliki i dowolne aplikacje na kartę SD. Ta operacja pozwala zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej urządzenia, ale można ją również wykonać później i aby wykonać tę czynność, musisz uzyskać dostęp do panelu Ustawienia i stąd do Pamięć masowa i USB następnie wybierając Migruj dane.

Domyślnie pamięć wewnętrzna urządzenia pozostaje preferowanym zasobem pamięci.

sd8

Po zakończeniu procesu przesyłania zostanie wyświetlony komunikat. Aby powrócić do normalnego użytkowania urządzenia, wybierz „Gotowe„.

sd9

Po sformatowaniu karty SD jako pamięci wewnętrznej dysk Panel magazynu wyświetli oba zasoby i klikając na jeden z nich możesz określić poziom zatrudnienia.

sd10

Od tego momentu po zainstalowaniu nowej aplikacji na urządzeniu system samodzielnie zdecyduje, czy użyć miejsca na karcie SD, czy w pamięci wewnętrznej; wybór zostanie dokonany na podstawie wskazówek dostarczonych przez twórcę aplikacji. W każdym razie użytkownik ma możliwość samodzielnego wyboru miejsca przeniesienia aplikacji, nawet jeśli ta procedura nie jest zalecana ze względu na stabilność.

sd11

Jeśli chcesz przechowywać zdjęcia, muzykę lub podobne elementy na karcie SD, wybierz kartę SD jako przenośną pamięć. Jednak mając system z Androidem 6, warto sformatować kartę SD jako pamięć wewnętrzną, zyskując w ten sposób więcej miejsca na aplikacje.

Przenieś aplikację na kartę SD ze starszą wersją Androida

Również jeśli nie masz urządzenia wyposażonego w system Android 6, nadal może być możliwe przeniesienie aplikacji zainstalowanej w pamięci wewnętrznej na kartę SD. Warunek jest koniecznością i wynika z faktu, że ta opcja musi być obsługiwana przez urządzenie i pojedynczą aplikację, którą chcesz przenieść.

Ta procedura jest w zasadzie identyczna na wszystkich urządzeniach, ale może się nieznacznie różnić w zależności od dostosowania interfejsu przez producenta urządzenia. Na poniższych zrzutach ekranu będziemy odnosić się do korzystania z Samsung Galaxy Tab A, ale opiszemy również operacje, które należy wykonać na podstawowej wersji Androida.

Aby przenieść aplikację z pamięci wewnętrznej na kartę SD, przesuń palcem w dół i wybierz ikonę koła zębatego.

sd12

Na urządzeniu z Androidem w wersji podstawowej możesz uzyskać dostęp doMenedżer aplikacji klikając Aplikacje z panelu Ustawienia. W naszym przypadku dlatego w przypadku dostosowywania GUI przez Samsunga konieczne jest wybranie z panelu „Ustawienia„najpierw głos”Aplikacje„i do naśladowania”Menedżer aplikacji”w prawej kolumnie.

sd13

Następnie wybierz aplikację, którą chcesz przenieść z pamięci wewnętrznej na kartę SD. W naszym przykładzie wybieramy Opera Mini, nawet jeśli ta aplikacja nie zajmuje dużo miejsca; w prawdziwym przypadku powinni zidentyfikuj aplikacje, które faktycznie zajmują najwięcej miejsca w pamięci wewnętrznej, a następnie zdecyduj, które z nich przenieść.

sd14

Jeśli wybranej aplikacji nie można przenieść na kartę SD, „Przenieś na kartę SD”będzie szary i nie będzie można go kliknąć. Zamiast tego wybierając aplikację, dla której ma zostać przeniesiona karta SD, przycisk będzie klikalny, a wybranie go umożliwi rozpoczęcie transferu.

sd15

Podczas procesu przesyłania „Przenieś na kartę SD„nie będzie można kliknąć i pojawi się powiadomienie ze słowem W ruchu.

sd16

Po zakończeniu procesu przenoszenia przycisk Przenieś na kartę SD zostanie zastąpiony jednym Przejdź do pamięci urządzenia do użycia w przypadku, gdy chcesz przenieść aplikację z karty SD do pamięci wewnętrznej.

sd17

Aby dowiedzieć się, które aplikacje można przenosić na kartę SD, czy nie, zalecamy zainstalowanie aplikacji AppMgr III do pobrania z Google Play na urządzenie z Androidem, której darmowa wersja już oferuje wszystkie narzędzia niezbędne do tego celu.

sd20