Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zainstalować IIS serwera WWW w systemie Windows Server 2024

W tym artykule opisano niektóre nowe funkcje systemu Windows Server 2019. System Windows Server 2019 opiera się na solidnych podstawach systemu Windows Server 2016 i wprowadza liczne innowacje w czterech kluczowych obszarach: chmura hybrydowa, bezpieczeństwo, platforma aplikacji i infrastruktura hiperkonwergentna (HCI ).

Ogólny

Centrum administracyjne systemu Windows

Centrum administracyjne systemu Windows to wdrażana lokalnie aplikacja oparta na przeglądarce, służąca do zarządzania serwerami, klastrami, infrastrukturą hiperkonwergentną i komputerami z systemem Windows 10. Jest dostępny bez dodatkowych kosztów poza systemem Windows i jest gotowy do użycia w środowisku produkcyjnym.

Centrum administracyjne systemu Windows można zainstalować w systemie Windows Server 2019, a także w systemie Windows 10 i wcześniejszych wersjach systemów Windows i Windows Server oraz używać go do zarządzania serwerami i klastrami z systemem Windows Server 2008 R2 i nowszymi.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Centrum administracyjne systemu Windows.

Doświadczenie na komputerze stacjonarnym

Ponieważ system Windows Server 2019 jest wersją typu Long-Term Servicing Channel (LTSC), zawiera on Doświadczenie pulpitu. (Kanał półroczny (WOREK) wydania z założenia nie obejmują funkcji Desktop Experience; są to wyłącznie wersje obrazów kontenerów Server Core i Nano Server.) Podobnie jak w przypadku systemu Windows Server 2016, podczas konfiguracji systemu operacyjnego można wybrać pomiędzy instalacjami Server Core lub instalacjami Server with Desktop Experience.

Informacje o systemie

System Insights to nowa funkcja w systemie Windows Server 2019, która natywnie udostępnia możliwości lokalnej analizy predykcyjnej w systemie Windows Server. Te funkcje predykcyjne, poparte modelem uczenia maszynowego, analizują lokalnie dane systemu Windows Server, takie jak liczniki wydajności i zdarzenia, zapewniając wgląd w funkcjonowanie serwerów i pomagając zmniejszyć koszty operacyjne związane z reaktywnym zarządzaniem problemami w systemie Windows Server wdrożenia.

Jedną z ról funkcjonalnych w systemie Windows Server jest Microsoft Web Server IIS. Korzystając z tej roli, możesz łatwo mieć bezpieczny i elastyczny serwer WWW na swoim serwerze Windows. IIS oznacza Internetową usługę informacyjną i jest dostępny w systemie Windows Server 2019 w wersji 10. W tym artykule dowiesz się, jak zainstalować IIS w systemie Windows Server 2019.

Najpierw zaloguj się do Menedżera serwera.

Serwer WWW Microsoftu

W Menedżerze serwera kliknij Dodaj role i funkcje.

Serwer WWW Microsoftu

Kliknij Dalej.

Serwer WWW Microsoftu

Kontynuuj w ten sam sposób, aż dojdziesz do sekcji Role serwera. Tutaj poszukaj serwera sieci Web (IIS) i wybierz go.

Serwer WWW Microsoftu

Otworzy się okno, kliknij Dodaj funkcje.

Serwer WWW Microsoftu

Następnie kliknij Dalej.

Serwer WWW Microsoftu

Kontynuuj wszystkie ustawienia domyślne, aż dojdziesz do ostatniej strony, kliknij Zainstaluj i poczekaj, aż serwer WWW zostanie zainstalowany.

Serwer WWW Microsoftu

Po zakończeniu instalacji kliknij przycisk Zamknij.

Serwer WWW Microsoftu

Serwer sieci Web IIS można także zainstalować za pomocą programu PowerShell. Wystarczy wejść do Windows PowerShell i wprowadzić tam następujące polecenie i poczekać na zakończenie procesu instalacji.

Zainstaluj-WindowsFeature – nazwa serwera internetowego -IncludeManagementTools

Windows PowerShell

Windows PowerShell

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-line