Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zainstalować ROM Xiaomi EU na Poco F5/Redmi Note 12 Turbo

Poco F5/Redmi Note 12 Turbo to najnowszy dodatek do rodziny Poco, który z pewnością przykuł uwagę społeczności programistów, a niestandardowe ROMy są już dostępne.

Jednak większość niestandardowych ROM-ów jest oparta na AOSP, oferując czysty system operacyjny z różnymi dodatkami Pixel. Dla większości ludzi może to być idealny ROM, ale dla niektórych użytkowników mogą chcieć pozostać przy ekosystemie MIUI. Niektórzy ludzie szukają kilku dodatkowych przydatnych funkcji.

Jeśli chcesz tego doświadczyć, najlepszą opcją będzie ROM Xiaomi EU. W tym przewodniku dowiesz się, jak zainstalować ROM Xiaomi EU na Poco F5/Redmi Note 12 Turbo.

Jak sflashować ROM Xiaomi EU na Poco F5/Redmi Note 12 Turbo

Jak zainstalować ROM Xiaomi EU na Poco F5/Redmi Note 12 Turbo

Krok 1: Zainstaluj zestaw SDK dla Androida

Aby rozpocząć, zainstaluj narzędzia platformy Android SDK na swoim komputerze. Jest to oficjalny plik binarny ADB i Fastboot dostarczony przez Google. Powinieneś go pobrać i rozpakować w dogodnym miejscu na swoim komputerze. Spowoduje to utworzenie niezbędnego folderu platform-tools.

Krok 2: Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM

Następnie musisz włączyć debugowanie USB i odblokowywanie OEM na swoim smartfonie. Dzięki temu pierwszemu Twój smartfon będzie rozpoznawalny przez komputer w trybie ADB. Tymczasem pozwoli ci łatwo uruchomić smartfon w trybie Fastboot.

Aby przeprowadzić proces odblokowania bootloadera, konieczne będzie odblokowanie OEM. Musisz przejść do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Stuknij 7 razy numer kompilacji -> Wróć do Ustawień -> System -> Zaawansowane -> Opcje programisty -> Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM.

Krok 3: Odblokuj program ładujący w swoim Poco F5/Redmi Note 12 Turbo

Jeśli chcesz zainstalować ROM Xiaomi EU ROM, musisz także odblokować program ładujący na swoim Poco F5/Redmi Note 12 Turbo. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie danych, a nawet utratę gwarancji na urządzenie.

Krok 4: Pobierz plik ROM Xiaomi EU

Następnie będziesz musiał pobrać ROM Xiaomi EU dla swojego Poco F5/Redmi Note 12 Turbo, korzystając z linków wymienionych poniżej –

Krok 5: Uruchom urządzenie w trybie Fastboot

  1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
  2. Upewnij się, że debugowanie USB jest włączone
  3. Następnie przejdź do folderu narzędzi platformy i wpisz CMD w pasku adresu, zanim naciśniesz Enter
  4. Uruchomi wiersz poleceń
  5. Wpisz następujące polecenie w oknie CMD, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot

adb, zrestartuj program ładujący

  1. Następnie wpisz poniższe polecenie, aby sprawdzić połączenie Fastboot

urządzenia szybkiego uruchamiania

  1. Jeśli po identyfikatorze urządzenia następuje słowo kluczowe fastboot, połączenie zakończy się pomyślnie

Krok 6: Flash ROM Xiaomi EU Fastboot na Twoim Poco F5/Redmi Note 12 Turbo

Teraz musisz dwukrotnie kliknąć, aby uruchomić plik First_install_with_data_format.bat i poczekać, aż rozpocznie się flashowanie. Po zakończeniu Twoje urządzenie zostanie automatycznie uruchomione w systemie EU ROM.