Jak zainstalować rozszerzenia Google Chrome na Androidzie

Zainstaluj rozszerzenie Chrome na Androida

Chrome jest najczęściej używaną przeglądarką w większości części świata przez użytkowników, którzy codziennie łączą się z Internetem za pomocą komputera lub telefonu komórkowego. Google to wie i na pewno nie chce stracić tej pozycji lidera; dlatego stale poprawia swoją wydajność i dodaje nowe funkcje. Ponadto, gdy mówimy o wersji komputerowej, Chrome korzysta z innych przeglądarek dzięki dużej liczbie rozszerzeń, dzięki którym można dodać funkcje, których przeglądarka jeszcze nie ma i za pomocą których można uzyskać jak najwięcej z tego.

Zainstaluj rozszerzenia Chrome w przeglądarce Androida

Jednak tylko wersja Chrome na komputery obsługuje rozszerzenia, dlatego aplikacja mobilna przeglądarki nie ma możliwości dodawania nowych funkcji. Synchronizacja między komputerem a telefonem komórkowym jest czymś, co w dzisiejszych czasach jest niezbędne, a ponadto możliwość korzystania z różnych usług Google na jednym lub drugim urządzeniu znacznie ułatwia. W ten sposób możemy zainstalować aplikacje ze sklepu Google Play na naszym telefonie komórkowym z twojego komputera.

W przeciwnym kierunku możesz także zrobić kilka rzeczy, na przykład tę, którą wyjaśnimy poniżej, a mianowicie instalację rozszerzeń w wersji Chrome na komputer z naszego telefonu z Androidem. W ten sposób, bez konieczności przebywania przed komputerem i bez fizycznego połączenia między oboma urządzeniami, będziemy mogli zainstalować dowolne rozszerzenie w przeglądarce z telefonu komórkowego.

Pamiętaj, że te rozszerzenia pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości tego typu eksploratorów, co sprawi, że będziesz cieszyć się nim w jak największym stopniu. Dzisiaj jest wielu użytkowników, którzy nadal nie wiedzą, jak mogą dodać te narzędzia do przeglądarki swojego smartfona. Jest to jednak coś, co można już zrobić.

W tym celu z naszego telefonu komórkowego przechodzimy do sklepu internetowego Chrome i szukamy rozszerzenia, które chcemy dodać do przeglądarki na komputerze. Po znalezieniu i zaznaczeniu zobaczymy, jak przycisk Dodaj pojawia się na ekranie wyświetlacza rozszerzenia. Dotykamy go, a następnie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że wybrane rozszerzenie zostanie zainstalowane na wszystkich komputerach, na których zalogowaliśmy się w Google Chrome.

Dlatego konieczne jest, aby na naszym komputerze zalogowaliśmy się w Chrome przed próbą zainstalowania jakiegokolwiek rozszerzenia z telefonu komórkowego. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij przycisk Dodaj na pulpicie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostaniemy poinformowani, że rozszerzenie zostało dodane w przeglądarce naszego komputera, a kiedy przejdziemy do komputera, w Chrome znajdziemy powiadomienie, że rozszerzenie zostało dodane zdalnie i powinniśmy tylko umożliwić jego uruchomienie ciesząc. Poniżej znajdują się kroki, aby dodać rozszerzenia Chrome na Androida:

Kroki instalacji i korzystania z rozszerzeń Chrome na telefonie z Androidem

To narzędzie nawigacyjne stało się jednym z głównych urządzeń mobilnych z systemem Android, pomimo tego nie ma bezpośredniego sposobu dodania rozszerzeń do wersji mobilnej, ale jest to bardzo bezpieczna metoda realizacji wszystkich tych funkcji, a szczególnie dotyczy instalacji rozszerzenia Google Chrome na Androida.

To jest "Yandex Browser”, Który jest oparty na technologii Chromium, która umożliwia wprowadzanie i ulepszanie funkcji Chrome. Ale ważne jest również, aby wspomnieć, że pomimo korzystania z tej dodatkowej przeglądarki nie będziesz w stanie korzystać ze wszystkich dostępnych rozszerzeń, tak jak na komputerze.

Dlatego tutaj pokażemy, w jaki sposób będziesz mógł przeprowadzić ten proces, aby zacząć korzystać z tego rodzaju narzędzi na swoim urządzeniu mobilnym.

Pobierz Yandex Browser na Androida

Aby rozpocząć, musisz odwiedzić aplikację Google Play na swoim urządzeniu. Tam zainstalujesz przeglądarkę „Yandex Browser”.

Pobierz Yandex Browser na Androida

Po pobraniu i zainstalowane rozszerzenia na twoim Androidzie otworzysz nową przeglądarkę z telefonu komórkowego. Teraz musisz poszukać rozszerzeń Chrome, które chcesz zainstaluj rozszerzenia chrome na telefonie komórkowym i na koniec musisz kliknąć „Dodaj”.

Rozszerzenia Chrome na Androida

Musisz tylko poczekać kilka sekund, aż zostanie on pobrany i dodany do przeglądarki Yandex.

Zainstaluj rozszerzenie Chrome w przeglądarce Yandex

Jak korzystać z rozszerzeń przeglądarki Chrome na telefony komórkowe iPhone?

Obecnie korzystanie z rozszerzeń tej przeglądarki nie jest możliwe na urządzeniach mobilnych z iOS, choć jest uważany za jednego z najlepszych odkrywców na świecie. Na razie nie ma możliwości korzystania z ich rozszerzeń na tych urządzeniach mobilnych.

Jednym z głównych powodów tego jest to, że firma Apple Inc. nie zezwala lub nie zezwala na pobieranie aplikacji mobilnych, które nie przechodzą przez Twój App Store. Dlatego te narzędzia przeglądarki, które pozwalają na lepsze korzystanie z niego, nadal nie mogą być instalowane i używane w tego typu urządzeniach.

Jednak w przypadku urządzeń z systemem iOS przeglądarka Safari jest nadal najważniejsza, ponieważ oferuje wiele narzędzi, które pozwalają w pełni korzystać z aplikacji.