Jak zainstalować rozszerzenia Google Chrome w Microsoft Edge Chromium

Mimo wielu obietnic i wielu przydatnych funkcji przeglądarka Microsoft Edge nigdy się nie pojawiła. Nie był też w stanie udowodnić, że jest realną alternatywą dla Google Chrome lub Apple Safari Tak więc, choć całkowite odnowienie przeglądarki internetowej może dla wielu wydawać się poruszeniem, zauważyłem, że to bardzo daleko. Chociaż tylko czas pokaże, czy pozbycie się starego silnika renderującego na rzecz mocniejszego Chromium to mistrzowski cios, czy tylko błysk na patelni, Edge Chromium wygląda mi świetnie. Podoba mi się elastyczność instalowania rozszerzeń Google Chrome w Microsft Edge Chromium, ponieważ otwiera to drzwi do zupełnie nowego świata. Jeśli chcesz używać któregokolwiek ze swoich ulubionych rozszerzeń Chrome na Edge, pozwól mi pomóc zacząć od właściwej notatki!

Dodaj rozszerzenia Google Chrome do Microsoft Edge Chromium

Mała rada z góry:

Czy dodanie rozszerzeń Chrome Edge Chromium wpłynie na wydajność przeglądarki?

Zanim dodasz rozszerzenia Chrome do Edge Chromium, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, rozszerzenia zainstalowane ze źródeł innych niż Microsoft Store mogą nie być bezpieczne, ponieważ nie zostały przetestowane pod kątem przeglądarki Edge. Po drugie, możesz znaleźć błędy lub inne różne przerwy, które mogą wpłynąć na wydajność przeglądarki.

Jak zainstalować rozszerzenia Google Chrome w Microsoft Edge Chromium 1

Dlatego, chociaż nie przeszkadzam ci w instalowaniu rozszerzeń, zalecam, abyś dostał tylko zaufane. Pamiętaj też, aby dodać tylko kilka wartościowych. Mam nadzieję, że sytuacja się poprawi, gdy przeglądarka się zestarzeje. Teraz, gdy małe zastrzeżenie się skończyło, nadszedł czas, aby wykonać szybkie kroki.

Włącz rozszerzenia Google Chrome w Edge Chromium

1. Rzuć Microsoft Edge Przeglądarka internetowa na twoim komputerze.

2. Teraz kliknij ikona ustawień (trzy punkty) w prawym górnym rogu.

Kliknij trzy punkty w przeglądarce internetowej Chrome

3. Następnie kliknij Rozszerzenia opcja w menu.

Kliknij opcję Rozszerzenia

4. Następnie włącz przełącznik na „Zezwalaj na rozszerzenia z innych sklepów” znajduje się w lewym dolnym rogu.

Aktywuj przełączanie rozszerzeń

5. Następnie pojawi się wyskakujące okno z napisem: „Rozszerzenia zainstalowane ze źródeł innych niż Microsoft Store nie są weryfikowane i mogą wpływać na wydajność przeglądarki. W przypadku rozszerzeń zweryfikowanych przez Microsoft odwiedź sklep Microsoft.” Kliknij na Pozwól.

Zezwalaj na rozszerzenia w Edge

Instalowanie rozszerzeń Chrome w przeglądarce Edge Chromium

1. Przede wszystkim idź do Chrome Virtual Store i znajdź swoje ulubione rozszerzenie.

Znajdź rozszerzenie Chrome

2. Teraz kliknij dodaj chrom.

Kliknij Dodaj do Chrome

3. Na ekranie pojawi się okno dialogowe z potwierdzeniem wyjaśniające, co może zrobić rozszerzenie. Kliknij na Dodaj rozszerzenie.

Kliknij Dodaj rozszerzenie

Używaj rozszerzeń Google Chrome w Microsoft Edge Chromium na macOS i Windows

W ten sposób możesz używać rozszerzeń Chrome w przeglądarce Edge na komputerze. Przy odrobinie szczęścia przeprojektowanie przynosi szczęście przeglądarce i udaje, że jest rywalem zdolnym do przeglądarki Firefox, Chromey Safari. Co sądzisz o odnowionym Edgeu i jakie cechy doceniasz w nim? Daj nam również znać, gdzie jesteś na gwałtownym rynku najlepszych przeglądarek internetowych.