Jak zainstalować system operacyjny Chrome na dowolnym Windows Laptop lub komputer osobisty

Chrome OS to bez wątpienia najszybszy system operacyjny dla komputerów stacjonarnych. Jest lekki, łatwy w użyciu, a także niezbyt wymagający zasobów Windows lub Mac. To sprawia, że ​​jest to świetny system operacyjny do zainstalowania na starych komputerach PC i Mac, co opóźnia i wyczerpuje baterię.

Ponadto możesz uzyskać dodatkowe korzyści, takie jak odblokowanie komputera za pomocą telefonu z Androidem i płynne przełączanie urządzeń podczas przeglądania. Ale oficjalny system operacyjny Chrome, którego Google używa na swoich Pixelbookach (i pozwala innym producentom OEM na instalowanie na Chromebookach), nie jest dostępny do pobrania dla wszystkich. Ponieważ są też pewne wymagania sprzętowe, które mają tylko Chromebooki.

Jak zainstalować system operacyjny Chrome na dowolnym komputerze lub laptopie

Chociaż nie możemy zainstalować systemu operacyjnego Chrome, możemy zainstalować oprogramowanie Chromium OS typu open source, które każdy może zainstalować, zmodyfikować i używać w sposób, który mu się podoba. Ale wymaga to specjalistycznej wiedzy technicznej. Na szczęście mamy wielu programistów, którzy zmodyfikowali Chromium OS i ułatwili jego instalację.

Wśród nich dwa najlepsze widelce Chromium OS to Neverware: Ready Ready w chmurze i Flint Fyde OS.

Google Chrome OS vs. Ready-Cloud vs. Fyde OS

Tak jak System operacyjny Google Chrome, opracowali również system operacyjny z projektu Chromium OS typu open-source. Pobierają kod źródłowy z Chromium i dodają własny, zastrzeżony kod, aby stworzyć działający system operacyjny. Wyglądają i działają tak samo jak system operacyjny Chrome, a najlepszą ich zaletą niż system operacyjny Chrome jest to, że można je zainstalować na wielu różnych urządzeniach.

Gotowy do pracy w chmurze został opracowany przez Neverware, który jest bezpieczny, łatwy w instalacji, a także ma doskonałą dokumentację. Często aktualizują także system operacyjny. To najbardziej stabilny widelec Chromium OS, jaki możesz znaleźć, a także niewątpliwie najbardziej znany ze wszystkich. Jest jednak zastrzeżenie, chociaż możesz uruchamiać aplikacje Linux w tym systemie operacyjnym, nie możesz w nim instalować aplikacji na Androida. Neverware powiedział, że będą wspierać aplikacje na Androida w przyszłości, wciąż nie ma oznak takiej aktualizacji.

Fyde OS po raz pierwszy wprowadzono jako Flint OS przez londyńską firmę Flint Innovations. Opracowali system operacyjny na rynek chiński. Kiedy Chrome OS zaczął obsługiwać aplikacje na Androida, dodał obsługę aplikacji na Androida do Flint OS i zmienił nazwę na Fyde OS. Ponadto możesz zainstalować system Fyde OS nawet na płycie Rasberry Pi i ASUS Thinker Board wraz z oprogramowaniem na komputery PC i VM. Ale interfejs użytkownika wygląda nieco inaczej w porównaniu do systemu operacyjnego Chrome, a także nie jest stabilny.

Cloud-Ready to najlepszy widelec, jaki można zainstalować, ale jeśli aplikacje na Androida są dla Ciebie bardzo ważne, możesz wybrać Fyde OS jako drugą najlepszą alternatywę.

Jak zainstalować Cloud-Ready na dowolnym komputerze PC lub laptopie

1. Przejdź do Neverware przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Do użytku osobistego, domowego. Kliknij na to. Możesz też kliknąć na to połączyć.

Neverware2. Tam możesz zobaczyć linki do pobrania Windows, Mac i Chromebooki.

Neverware

3. Pod Windows sekcja Pobierz Aplikacja USB Maker i zainstaluj go na swoim Windows PC, tak jak instalujesz dowolną inną aplikację.

Pobierz aplikację USB Maker4. Wybierz 64-bitowy lub 32-bitowy w zależności od komputera.

Okno instalacji w chmurze

5. Podłącz pamięć USB i kliknij Dalej. Dane na pamięci USB zostaną utracone podczas tego procesu, więc najpierw wykonaj kopię zapasową danych.

Kreator USB w chmurze

6. Ten proces pobierze pliki CloudReady z Internetu i może potrwać do 20 minut. Po zakończeniu procesu kliknij przycisk Zakończ.

Okno instalacji w chmurze

7. Jesteś gotowy do instalacji Cloud Ready OS za pomocą pamięci USB.

8. Zamknij komputer, na którym chcesz zainstalować system operacyjny i uruchom go z USB. Aby to osiągnąć, musisz zmień kolejność rozruchu w systemie BIOS.

9. Zachowaj dysk USB jako pierwszą opcję w kolejności rozruchu, aby urządzenie uruchomiło się z USB.

10. Po uruchomieniu urządzenia za pomocą USB możesz już prawie zobaczyć interfejs użytkownika w chmurze, a następnie kliknij Let's Go, aby rozpocząć. Wyskakujące okienko może potrwać kilka minut, ponieważ system operacyjny ładuje się z USB.Ekran powitalny instalacji w chmurze11. Połącz się z Internetem za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi.

Instalacja w chmurze łączy się z ekranem sieci

12. System operacyjny sprawdzi dostępność najnowszych aktualizacji, a następnie poprosi o zalogowanie się przy użyciu adresu e-mail powiązanego z kontem Google. Zalecam, abyś nie logował się natychmiast.

13. Za każdym razem możesz korzystać z systemu operacyjnego obsługującego chmurę, bezpośrednio uruchamiając się z napędu USB. Jeśli więc nie chcesz instalować na dysku twardym, możesz kontynuować logowanie. Ale jeśli chcesz usunąć całe windows i zainstaluj Cloud Ready Nativity w systemie, czytaj dalej.

Instalacja części jest bardzo łatwa, ale teraz po prostu sprawdź, czy całe urządzenie działa poprawnie, czy nie. Sprawdź Wi-Fi, klawiaturę, mysz lub gładzik itp. Jeśli coś nie działa poprawnie, może to być problem ze zgodnością sprzętu, więc nie instaluj systemu operacyjnego, ponieważ nie jest on kompatybilny ze sprzętem.

Jeśli wszystko jest w porządku, możesz przejść do następnego kroku instalacji systemu operacyjnego Chrome. Większość komputerów po prostu działa dobrze.

Należy również wykonać kopię zapasową danych z komputera na chmurze lub zewnętrznym dysku twardym, po zainstalowaniu systemu operacyjnego wszystkie dane na komputerze zostaną utracone.

14. Aby zainstalować, kliknij godzinę w prawym dolnym rogu i kliknij przełącznik instalacji systemu operacyjnego w panelu szybkich ustawień.

Instalacja stała w chmurze

15. Następnie ponownie kliknij INSTALL CLOUD-READY.

Po zakończeniu procesu wyłącz urządzenie, wyjmij pamięć USB i włącz ponownie urządzenie. Możesz zobaczyć, że Cloud Ready został pomyślnie zainstalowany na twoim komputerze.

Aby włączyć system Linux, możesz znaleźć Virtual Box w szufladzie aplikacji, otworzyć i zainstalować Virtual Box.

Następnie możesz wybrać system operacyjny, który chcesz otworzyć, w tym Linux.

Jak zainstalować Fyde OS na dowolnym komputerze PC lub laptopie.

Po pierwsze, Fyde OS nie jest kompatybilny z Mac. Dlatego tylko użytkownicy komputerów PC mogą go pobrać i zainstalować. I nie jest tak łatwy w instalacji, jak Cloud Ready.

1. Najpierw musisz pobrać dwa pliki.

Otworzyć Strona internetowa Fyde OS i pobierz plik ISO. Ta strona będzie w języku chińskim, ale możesz tłumaczyć za pomocą Tłumacza Google lub po prostu pobrać, klikając pierwszy przycisk.

Strona internetowa Fyde OS

Następnie otwórz Witryna Etcher i pobierz aplikację Etcher.

2. Otwórz Eitcher i wybierz obraz, który jest plikiem ISO pobranym ze strony internetowej Fyde OS.

Strona internetowa Fyde OS

3. Podłącz pamięć USB, wybierz pamięć USB jako cel i kliknij Flash. (Dane na pamięci USB zostaną utracone podczas procesu, więc najpierw wykonaj kopię zapasową danych)

Instalacja Fyde OS

4. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie urządzenie z pamięci USB. Aby zmienić ten etap, musisz zmienić kolejność rozruchu.

5. Po załadowaniu systemu możesz zobaczyć interfejs Fyde OS. (pojawienie się może potrwać kilka minut, ponieważ system operacyjny prowadzi z USB)

6. Obecnie strona będzie w języku chińskim, aby zmienić, kliknij ikonę Globe (ikona międzynarodowa)

Interfejs instalacyjny Fyde OS

Następnie wybierz język z menu rozwijanego i kliknij OK.

Interfejs instalacyjny Fyde OS wybierz język

7. Teraz kliknij „Chodźmy” i połącz się z Internetem za pośrednictwem sieci Ethernet lub Wi-Fi.

Ekran powitalny instalacji Fyde OS

9. W przeciwieństwie do Cloud – Ready, musisz mieć osobne konto Fyde. Aby utworzyć konto, kliknij więcej opcji, a następnie „Utwórz konto”.

Zaloguj się do instalacji Fyde OS

10. Zaloguj się do swojego konta. Możesz użyć całego Fyde OS stąd. Ale nadal nie jest zainstalowany na dysku twardym.

11. Aby zainstalować, uruchom ponownie urządzenie i naciśnij klawisze Control + Alt + F2, gdy pojawi się logo Fyde OS, aby przejść do trybu wiersza poleceń.

8. Użyj „Chronos” jako nazwy użytkownika i hasła. Następnie wpisz polecenie „isblk” i kliknij enter.

9. Wyszukaj dysk fizyczny. Prawdopodobnie będzie wyświetlany jako sd x. Możesz również określić na podstawie wielkości miejsca na dysku i liczby partycji. Następujące polecenie przyjmuje „sda” jako etykietę.

10. Wpisz następujące polecenie:

sudo / usr / sbin / chromeos-install –dst / dev / sda

11. Skrypt instalacyjny zapyta, czy chcesz kontynuować, i wyświetli monit o opróżnienie dysku docelowego. Jeśli jesteś pewien, wpisz Y i naciśnij Enter, aby potwierdzić.

Instalacja Fyde OS na thinkpad

12. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie urządzenie, wyjmując pamięć USB.

Zainstalowałeś już system operacyjny Fyde.

Instalacja Fyde OS zakończona

Ale nadal nie ma wsparcia dla aplikacji na Androida i aplikacji na Linuksa. Nie martw się, możesz je łatwo włączyć.

Włączanie obsługi aplikacji na Androida

1. Obsługa aplikacji na Androida jest już dostępna. Możesz pobrać apki i zainstalować, ale nie ma Play Store.

2. Musisz tylko załadować Play Store, pobierając plik apk Play Store. Możesz też pobrać aplikację Nova Launcher, aby uzyskać dostęp do Sklepu Play.

Włączanie obsługi aplikacji Linux

1. Otwórz Chrome i otwórz nowe incognito Windows

2. Wpisz „chrome: // flags / # enable-experimental-crostini-ui” i włącz flagę

3. Chrome poprosi o ponowne uruchomienie, aby zastosować

4. Po ponownym uruchomieniu otwórz ustawienia systemowe Chrome OS.

5. Wyszukaj „Linux”, a powinieneś zobaczyć sekcję „Linux (beta)”.

6. Otwórz i kliknij opcję „Włącz”

7. Teraz zainstaluj Linux (Beta) i potwierdź

8. Terminal Linux zostanie zainstalowany w ciągu kilku minut.

Domyślnie domyślna wyszukiwarka Fyde OS będzie ustawiona na bing, jeśli chcesz, możesz zmienić Google w ustawieniach przeglądarki.