Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zainstalować system Windows Server 2024?

Windows Server 2019, dzięki swoim wszechstronnym możliwościom, pomaga administratorom sieci zarządzać serwerami w najlepszy możliwy sposób.

Windows Server 2019, niektórzy użytkownicy domowi osobiście zainstalowali system operacyjny, aby jak najdokładniej wdrożyć i zarządzać siecią domową oraz systemami w sieci. Jednak Microsoft uznał ten system operacyjny za całkowicie profesjonalne aplikacje biznesowe.

W tej części bezpłatnego poradnika Windows Server 2019 zainstalujesz powyższy system operacyjny.

Ludzie pytają, która wersja Serwer Windows 2019 czy powinniśmy zacząć. Każda wersja ma swoje możliwości techniczne i licencje. Napiszmy kilka linijek o różnicach między tymi wersjami, aby dać czytelnikom jaśniejszy obraz różnych wersji.

Ważna uwaga:

Załóżmy, że masz tylko jeden system operacyjny w swoim systemie. W takim przypadku sugeruję, aby zgodnie z celami tej serii szkoleń zainstalować Okna Serwer 2019 na maszynie wirtualnej w VMware lub Windows 10 Hyper-V Więc że w Twoim systemie nie wystąpi żaden problem. Możesz odinstalować rozwiązanie problemów z systemem Windows Server i zainstaluj ponownie.

Jeśli zainstalowany w centralnym systemie operacyjnym dostęp do poprzedniego systemu Windows nie będzie już możliwy.

A jeśli nie chcesz instalować VMware, Windows 10 oferuje narzędzie do tworzenia maszyn wirtualnych, które są łatwe w obsłudze i sugeruję zainstalowanie maszyny wirtualnej Windows 10 na Hyper-V.

W tym artykule zostanie zainstalowany system Windows Server 2019 na maszynie wirtualnej Windows 10 Hyper-V. Więcej informacji znajdziesz w artykule Jak stworzyć maszynę wirtualną w Windows 10 bez użycia jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych? Widzieć.

Notatka:

Jeśli używasz funkcji Hyper-V do zainstalować maszynę wirtualną, należy zachować ostrożność podczas jej budowania. W oknie ustawień wybierz Generacja 2 w sekcji Określ generację.

W sekcji Opcje instalacji koniecznie zaznacz opcję Instalowanie systemu operacyjnego z pliku obrazu startowego i określ ścieżkę do pliku ISO, aby proces rozruchu mógł zostać wykonany bezpośrednio z pliku ISO podczas uruchamiania maszyny wirtualnej.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Standard kontra centrum danych

Decydując się na instalację systemu Windows Server 2019 w systemie, dostępne są dwie różne opcje. Pierwsza opcja to wersja standardowa 2019, która jest opcją domyślną i zawiera tradycyjne zasady Windows Server. Wersja ostateczna jest tańszą opcją, a powyższa wersja służy głównie do instalacji systemu Windows Server 2019. Nie możemy wypowiadać się na temat cen, ponieważ każda firma oferuje inną cenę, a wycena ta jest uzależniona od umowy biznesowej pomiędzy dostawcami Windows i Microsoft .

Kilka ról i funkcji w Serwer Windows 2019 działają tylko z wersją Datacenter i nie są dostępne w wersji standardowej. Po drugiej stronie jest wersja centrum danych, która jest luksusowym modelem systemu Windows Server 2019. Jeśli chcesz zainstalować cię są jedną z technologii firmy Microsoft na Twoim sprzęcie, musisz najpierw zbadać wymagania środowiska organizacji i swoje cele, a następnie przejść do wyboru technologii, którą chcesz.

CZYTAĆ:  Jak oglądać piłkę nożną na żywo za pomocą oprogramowania Acestream

Należy pamiętać, że wersja Datacenter może kosztować znacznie więcej niż wersja standardowa, dlatego firmy decydują się na wersję DataCenter tylko wtedy, gdy mają znaczące potrzeby. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany hostingiem chronionych maszyn wirtualnych lub pracą z Direct Space Storage, musisz wybrać wersję Datacenter 2019 z powiązanymi technologiami.

Jedną z najbardziej znaczących różnic funkcjonalnych pomiędzy wersją standardową a centrum danych jest liczba maszyn wirtualnych, które każda może obsługiwać. Wersja standardowa 2019 może obsługiwać jednocześnie tylko dwie maszyny wirtualne, co jest stosunkowo dużym ograniczeniem, zwłaszcza gdy planujesz utworzenie serwera Hyper-V. Datacenter pozwala na uruchomienie nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych, co nie będzie stanowić problemu przy budowie wirtualnych serwerów hostów.

Doświadczenie pulpitu

Powyższa opcja jest najczęstszym wyborem związanym z systemem Windows Server, który można spotkać wszędzie. Czy instalacja standardowej wersji systemu Windows Server 2019 lub Datacenter, w obu przypadkach możesz użyć graficznego interfejsu użytkownika lub go pominąć. Tradycyjny pogląd ekspertów sieciowych jest bardziej skierowany w stronę środowiska pulpitu. Powyższy interfejs pozwala niektórym komponentom podobnym do RDPing w Windows Server mieć wersję na komputery stacjonarne.

Tradycyjny pulpit pozwala na korzystanie z graficznego administratora serwera i pozwala lepiej zarządzać serwerem. Jeśli znasz nawigację w systemie Windows 10, korzystanie z funkcji Desktop Experience w systemie Windows Server 2019 powinno być możliwe przy minimalnym wysiłku. Mamy ten system Windows Server 2019 w większości systemów Windows Server 2019 tutoriale. Użyjemy.

Rdzeń Serwera

Kiedy ty zainstaluj Windows Server 2019, zauważysz, że opcja domyślna nie jest ustawiona na opcję Desktop Experience. Server Core stara się zapewnić szybszy i wydajniejszy serwer niż wersja na komputery stacjonarne, ponieważ ma minimalne kodowanie i mniej zasobów systemowych niż wyświetlanie pokaźnego interfejsu graficznego.

Prawie wszystko, co chcesz zrobić w systemie Windows Server, można wykonać zarówno w wersji Server Core, jak i Desktop Experience, a jedyną znaczącą różnicą jest ukryty interfejs użytkownika i zabezpieczenia. Aby korzystać z Server Core, musisz posiadać umiejętność bezproblemowego korzystania z interfejsu wiersza poleceń PowerShell i uważać zdalne zarządzanie serwerami za niezawodny sposób komunikacji z serwerami.

Najważniejszą zaletą korzystania z Server Core, poza wydajnością, jest jego bezpieczeństwo. Większość złośliwego oprogramowania próbującego zaatakować serwery Windows koncentruje się na interfejsie graficznym środowiska pulpitu. Ponieważ wersja Server Core jest wysoce chroniona, niektóre ataki na maszyny oparte na Server Core kończą się niepowodzeniem.

Serwer Nano

Istnieje kolejna trzecia platforma dla systemu Windows Server 2019 o nazwie Nano Server. Jest to zmniejszona wersja systemu Windows Server podobna do Server Core, ale można jej używać na większości komputerów. Kiedy uruchamiałem serwer Nano, do zainstalowania systemu operacyjnego zużyłem mniej niż 500 MB danych, co jest całkowicie niewiarygodne.

Wraz z wydaniem systemu Windows Server 2016 pojawiły się plotki i plotki na temat Nano Server. Ze względu na różne możliwości i plany systemu Windows Server umieszczonego w Nano Server, Microsoft planuje wymianę Nano Server i zwiększenie rozmiaru tego systemu operacyjnego. I hadisy się skończyły.

Jedną z najważniejszych możliwości Nano Server jest doskonała interakcja tego systemu operacyjnego z kontenerami. Niektórzy eksperci uważają, że jedynym sposobem prawidłowego uruchomienia nanoserwera jest uruchomienie go jako obrazu w kontenerze.

CZYTAĆ:  Najlepsze aplikacje, które pomogą Ci przejść przez rozwód

Notatka: Nie mówimy tu o licencjach, Long Term Service Channel (LTSC) i kwestiach z tym związanych, gdyż z różnych powodów wsparcie techniczne uzależnione jest od zakupu legalnej wersji oraz szeregu kwestii prawnych.

Wymagania techniczne dotyczące instalacji systemu Windows Server 2019

Planując budowę nowego serwera, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Co zamierzasz zainstalować na serwerze? Czy wersja standardowa 2019 może spełnić Twoje potrzeby, czy potrzebujesz wersji 2019 dla centrum danych? Czy Server Core jest niezawodny z punktu widzenia bezpieczeństwa, czy też trzeba używać wersji Desktop Experience?

Skoro serwery wirtualne stały się popularne i umożliwiają uruchamianie maszyn wirtualnych, czy potrzebujesz takiej funkcji? Najpierw musisz określić minimalny sprzęt dostępny dla systemu Windows Server. Informacje te są dostępne w witrynie internetowej firmy Microsoft pod następującym adresem. https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/get -started-19 / sys-reqs-19

Ale w skrócie, aby kontynuować czytanie tych samouczki i instalowanie systemu Windows Serverdo zainstalowania potrzebne są następujące minimalne wymagania Serwer Windows 2019.

Procesor: 64-bitowy procesor 1,4 GHz obsługuje NX, DEP, CMPXCHG16b, LAHF / SAHF, PrefetchW i SLAT.

Pamięć główna: do uruchomienia systemu Windows Server z systemem Desktop Experience potrzebne jest co najmniej 4 GB pamięci. Oczywiście możesz także zainstalować serwer oparty na komputerach stacjonarnych w systemie z mniejszą ilością pamięci głównej, ale wydajność systemu jest znacznie zmniejszona.

Pamięć zewnętrzna: Serwer Windows 2019 wymaga adaptera pamięci masowej PCI Express (PCIe). ATA / PATA / IDE nie jest dozwolone dla dysków rozruchowych. Minimalna wymagana przestrzeń dyskowa to 32 GB, ale Desktop Experience zużywa około 4 GB więcej miejsca niż Server Core.

Jeśli szukasz znajomości Serwer Windows 2019 i znajomość systemu Windows Server 2019, powyższe są minimalnymi wymaganiami dla instalacja. Ale aby wykonywać swoją profesjonalną pracę, potrzebujesz wydajnego sprzętu i dodatkowych komponentów, abyś mógł prawidłowo zainstalować i korzystaj z określonych map i funkcji.

Komponenty takie jak UEFI i układ TPM szybko stają się głównym nurtem świata technologii i są stopniowo wykorzystywane w większości usług systemów operacyjnych. W szczególności ludzie chcą używać funkcji BitLocker do zabezpieczania swoich systemów lub korzystania z potężnych certyfikatów lub chronionych maszyn wirtualnych. W takich przypadkach należy upewnić się, że Twoje systemy są wyposażone w chipy TPM 2.0.

Notatka: Jeśli do instalacji używasz maszyny wirtualnej Serwer Windows 2019nie musisz wykonywać poniższych kroków i przejść bezpośrednio do pliku instalacyjnego.

Nagraj plik ISO serwera ISO 2019 na nośniku docelowym

Proces instalacja Systemy operacyjne Microsoft znacznie się poprawiły w ciągu ostatnich 15 lat. W przeszłości instalowanie nowoczesnego systemu operacyjnego, takiego jak Serwer Windows 2019 był szybki i prosty. Najpierw musisz nagrać pliki instalacyjne programu na nośnik, który umożliwi uruchomienie systemu.

Najpierw musisz pobrać plik Serwer Windows 2019 iOS i wypal go, aby dysk lub pendrive mógł uruchomić system. Zwykle powinieneś kupić oryginalną wersję produktu, jednak z powodu braku dostępu nie masz innego wyjścia, jak udać się pod adres pobierania Windows Server 2019 + v1903 x64 i pobierz Windowsa!

Musisz pobrać system Windows, który ma rozmiar 5140 GB. Po pobraniu i rozpakowaniu plików należy je nagrać na dysku lub w pamięci flash. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik ISO i wybierz opcję Nagraj obraz dysku, aby nagrać pliki systemu Windows na dysk. Pojawi się prosty kreator i zapisze pliki na dysku.

CZYTAĆ:  POPRAWKA: Błąd wideo tdr nvlddmkm.sys w Windows 10

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Od Serwer Windows 2019 jest większa niż 4,7 GB, do nagrania jej na płytę DVD potrzebny będzie dysk dwustronny, co umożliwi nagranie większej ilości danych na dysk. W rezultacie lepiej jest wypalić system Windows Server 2019 na pusty dysk flash, aby uzyskać szybszy dostęp w trakcie instalacja i łatwość obsługi.

Zbuduj bootowalny dysk flash

Pomogłoby, gdybyś to zrobił. Aby zbudować dysk flash, potrzebujesz oprogramowania Rufus lub ISO Burner. Jeżeli pobrałeś plik instalacyjny systemu Windows ze wspomnianego źródła, powyższa opcja znajduje się w pliku archiwum. Kliknij plik Rufus, określ poniżej ścieżkę pliku ISO i kliknij przycisk Start.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Kliknięcie przycisku Start spowoduje wyświetlenie komunikatu, który usunie wszystkie dane z dysku flash.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Po naciśnięciu przycisku Ok pliki instalacyjne systemu Windows Server 2019 zostanie nagrany w pamięci flash. Po ukończeniu instalacjakliknij przycisk ZAMKNIJ, aby zamknąć aplikację Rufus.

Uruchom plik instalacyjny systemu Windows Server 2019

Najpierw podłącz dysk flash do systemu. Jeżeli do zbudowania maszyny wirtualnej użyłeś systemu Windows 10 Hyper-V, uruchom program Hyper V-Manager jak pokazano poniżej i kliknij dwukrotnie utworzoną maszynę wirtualną.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Naciśnij klawisz, aby rozpocząć instalacja proces.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Wybierz ustawienia domyślne i kliknij przycisk Dalej na stronie powyżej.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Teraz kliknij przycisk Instaluj.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Na stronie powyżej musisz wpisać numer seryjny wersji, której zamierzasz używać.

W tym artykule wybrano wersję Windows Server 2019 Datacenter (Desktop Experience). Zanotuj numer seryjny tej wersji systemu Windows zgodnie z obrazkiem lub ze strony PC World i wpisz go w polu poniżej. (Przed wykonaniem tej czynności najlepiej odłączyć się od Internetu.)

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Po wpisaniu odpowiedniego numeru seryjnego Windows Server automatycznie wykryje numer seryjny odpowiadający odpowiedniej wersji i wyświetli poniższe opcje. Wybierz opcję z pulpitem zgodnie z obrazkiem i kliknij przycisk Dalej.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Zaznacz pole wyboru umowy i kliknij Dalej.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Następnie wybierz opcję Niestandardowa: Zainstaluj tylko system Windows (zaawansowane) na następnej stronie.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Następnie wybierz żądaną partycję i kliknij przycisk Dalej.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Zaczyna instalacja systemu Windows Server 2019 na maszynie wirtualnej wbudowanej w Hyper-V.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Pozwalać Serwer Windows 2019 usługi i ustawienia działają normalnie instalacja proces.

Po zakończeniu tego procesu zobaczysz poniższy obraz. Pamiętaj, że musisz wpisać hasło w odpowiednich polach. Hasło musi składać się z kombinacji wielkich i małych liter oraz cyfr. W przeciwnym razie system Windows nie zaakceptuje Twojego hasła.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Jeśli korzystasz z maszyny wirtualnej Hyper-V, musisz określić wymiary ekranu, przeciągnąć pasek w prawą stronę ekranu i wybrać opcję pełnego ekranu.

Jak zainstalować Windows Server 2019?

Nie robiąc nic więcej, kliknij przycisk Wstrzymaj u góry okna Hyper-V, aby zatrzymać działanie maszyny wirtualnej, i wybierz Wyjdź z menu Plik.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmo