Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zainstalować wtyczkę WordPress – 4 metody (krok po kroku)

Jak zainstalować wtyczkę WordPress – 4 metody (krok po kroku)

Chcesz dowiedzieć się jak zainstalować wtyczkę na swojej stronie WordPress?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPressem, wtyczki umożliwiają szybkie dodawanie nowych funkcji i funkcjonalności do Twojej witryny bez konieczności kodowania lub ingerencji w ustawienia techniczne.

Niezależnie od tego, czy budujesz formularz, tworzysz sklep internetowy, czy powiększasz swoją listę e-mailową, znajdziesz wtyczkę WordPress, która zrobi to za Ciebie.

W tym samouczku krok po kroku pokażemy Ci 4 różne sposoby zainstalowania wtyczki na swojej stronie.

Zacznijmy od samouczka.

Jak zainstalować wtyczkę WordPress w WP-Admin

Najprostszym sposobem zainstalowania wtyczki jest panel administracyjny WordPress. Zaloguj się do swojej witryny WordPress – zwykle dzieje się to za pośrednictwem strony wp-admin lub wp-login.

Najpierw otwórz plik Wtyczki zakładka z menu po lewej stronie. Zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym możesz zobaczyć wszystkie wtyczki aktualnie zainstalowane w Twojej witrynie WordPress.

Aby zainstalować wtyczkę, kliknij przycisk Dodaj nowe przycisk, co spowoduje otwarcie biblioteki wtyczek WordPress.org. Na górze znajduje się pasek wyszukiwania, za pomocą którego możesz szybko znaleźć wtyczkę, której szukasz.

Fajne w WordPressie jest to, że nawet jeśli nie jesteś pewien nazwy wtyczki, ale wiesz, jakiej funkcji potrzebujesz, możesz po prostu wpisać słowo kluczowe, takie jak „formularz kontaktowy”, a zobaczysz listę odpowiednich wtyczek.

Możesz przeglądać opcje i wybrać najlepszą. Dobrą zasadą jest upewnienie się, że wtyczka jest kompatybilna z Twoją wersją WordPressa. Zobacz także, ile osób pobrało tę wtyczkę. Wszystkie te informacje są wyświetlane na dole listy wtyczek.

Jeśli zauważysz, że data „ostatniej aktualizacji” przypada wiele lat temu, prawdopodobnie nie jest już ona utrzymywana. Instalowanie takich wtyczek może powodować problemy z bezpieczeństwem i zgodnością w Twojej witrynie, dlatego najlepiej jest trzymać się od nich z daleka. Najlepiej jest znaleźć wtyczkę, która jest popularna, wypróbowana i przetestowana oraz regularnie aktualizowana.

Aby dowiedzieć się więcej o wtyczce, kliknij link „Więcej szczegółów” pod przyciskiem „Zainstaluj teraz”. Pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz dowiedzieć się więcej o wtyczce, w tym o procesie instalacji, zrzutach ekranu, często zadawanych pytaniach i recenzjach. Pomoże Ci to zorientować się, jak wtyczka może działać przed jej zainstalowaniem.

Kiedy już zdecydujesz się pobrać wtyczkę WordPress, po prostu kliknij Zainstaluj teraz. WordPress automatycznie doda wtyczkę za Ciebie i zajmie to tylko kilka sekund.

Po zainstalowaniu w miejscu przycisku „Zainstaluj teraz” pojawi się przycisk „Aktywuj”. Aby rozpocząć korzystanie z wtyczki, musisz ją aktywować.

Dzieje się tak dlatego, że WordPress umożliwia instalowanie wtyczek i motywów w Twojej witrynie oraz wybieranie, czy chcesz je aktywować, czy dezaktywować. Jeśli chcesz rozwiązać problemy lub poeksperymentować z wtyczkami, nie będziesz musiał za każdym razem usuwać wtyczki i instalować jej ponownie. Możesz je po prostu aktywować lub dezaktywować, jak chcesz.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki zobaczysz, że wtyczka uruchamia swoją stronę powitalną. Możesz także uzyskać do niego dostęp z menu wp-admin w następujący sposób:

Niektóre wtyczki nie pojawiają się jako osobne zakładki w menu bocznym. Może być konieczne uzyskanie dostępu do wtyczki z zakładek „Narzędzia” lub „Ustawienia”.

Otóż ​​to! Pomyślnie zainstalowałeś i aktywowałeś wtyczkę na swojej stronie WordPress. Obecnie dostępne są tysiące wtyczek do witryn WordPress, których nie ma w repozytorium wtyczek WordPress.

Zewnętrzni programiści tworzą własne wtyczki i motywy i udostępniają je na swoich własnych stronach internetowych lub rynkach WordPress. Jeśli chcesz zainstalować taką wtyczkę, poniżej pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak ręcznie przesłać wtyczkę WordPress

Jeśli zarejestrowałeś się w celu uzyskania wtyczki premium WordPress, zazwyczaj otrzymasz plik wtyczki, który możesz przesłać na swoją witrynę.

W tym samouczku będziemy używać NasionaProd – najlepszy kreator stron internetowych dla WordPress. Zawiera gotowe zestawy motywów i narzędzie do tworzenia motywów, które ułatwiają projektowanie witryny WordPress. Jest to jedna z niezbędnych wtyczek do WordPressa wraz z Wszystko w jednym SEO, Formularze WP, Spostrzeżenia potworów, OptinMonsterI Powielacz.

Wszystkie te wtyczki premium podlegają podobnemu procesowi, który wymieniliśmy poniżej. Po zarejestrowaniu się w planie pro uzyskasz dostęp do własnego konta. Wewnątrz zobaczysz Pliki do pobrania zakładkę, z której możesz pobrać plik zip wtyczki i skopiować klucz licencyjny.

Czasami programista wyśle ​​Ci plik wtyczki e-mailem. Zapisz go na swoim komputerze i przygotuj do następnego kroku.

Wróć do panelu administracyjnego WordPress i przejdź do zakładki Wtyczki »Dodaj nowe. Tutaj zobaczysz przycisk Prześlij wtyczkę, który przeniesie Cię na tę stronę:

Teraz istnieje możliwość wybrania pliku zip wtyczki z komputera lokalnego. Po prostu naciśnij Zainstaluj teraz przycisk i zostaniesz przekierowany na nową stronę, na której zobaczysz szczegóły instalacji wtyczki.

Po pomyślnej instalacji pojawi się przycisk „Aktywuj wtyczkę”.

Po aktywowaniu wtyczki jest ona gotowa do użycia. Większość wtyczek automatycznie przekieruje Cię do panelu wtyczek w Twojej witrynie.

Jeśli używasz wtyczki premium, musisz wprowadzić klucz licencyjny, aby rozpocząć korzystanie z wtyczki.

W przypadku SeedProd, po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki zostanie wyświetlona strona umożliwiająca wprowadzenie klucza licencyjnego.

Jeśli nie widzisz takiej strony powitalnej, powinieneś móc wprowadzić klucz licencyjny w pliku Ustawienia zakładka wtyczki.

Dwie metody, które omówiliśmy, to najbezpieczniejsze i najłatwiejsze sposoby zainstalowania wtyczki w Twojej witrynie.

Są jednak chwile, kiedy może być konieczne zewnętrzne zainstalowanie lub nawet dezaktywacja i usunięcie wtyczki z witryny WordPress. Następnie pokażemy Ci, jak to zrobić za pomocą cPanel i FTP.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z żadnego z tych narzędzi, musisz wiedzieć, że nie zalecamy tej metody początkującym użytkownikom WordPressa.

Musisz ręcznie zmodyfikować pliki i foldery WordPress. Jest to nieco skomplikowane i niewielki błąd może spowodować awarię lub nieprawidłowe działanie witryny. Sugerujemy wykonanie pełnej kopii zapasowej swojej witryny przed kontynuowaniem. Najlepiej jest skorzystać z witryny tymczasowej, aby poeksperymentować z tą metodą, zanim dotkniesz działającej witryny.

Jak zainstalować wtyczkę WordPress za pomocą cPanel

Większość dostawców usług hostingowych, takich jak Bluehost, Hostgator, Hostinger i SiteGround, zapewnia dostęp do cPanel (lub Panelu sterowania).

To miejsce, w którym możesz zarządzać swoim hostingiem, domeną, serwerami, a także instalacją WordPressa, w tym jego plikami i bazą danych.

Na swoim koncie hostingowym powinieneś zobaczyć opcję otwarcia cPanel. Jeśli nie możesz go znaleźć, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej lub postępuj zgodnie z dokumentacją niezbędną do jego znalezienia.

W tym samouczku użyjemy Bluehost. W panelu Bluehost możesz uzyskać dostęp do cPanel w Zaawansowany zakładka po lewej stronie.

Otworzy się cPanel, w którym musisz przewinąć w dół do Akta sekcję i otwórz plik Menedżer plików.

W Menedżerze plików przejdź do instalacji WordPress w Twojej witrynie. Zwykle znajduje się on w folderze public_html, chyba że został ręcznie utworzony w innym miejscu.

W poniższym przykładzie nasza witryna nosi nazwę demo.com. Przejdźmy więc do public_html » Demo.com.

Folder Twojej witryny powinien zawierać jeszcze 3 foldery – wp-admin, zawartość wp i wp-zawiera. Chcesz otworzyć wp-content » wtyczki teczka.

Teraz możesz skorzystać z Wgrywać możliwość wybrania pliku zip wtyczki z komputera lokalnego. Przesyłamy Wszystko w jednym SEO wtyczka (AIOSEO Pro).

Na dole zobaczysz pasek postępu pokazujący, ile zostało już ukończone. Po przesłaniu kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby wyodrębnić jego zawartość. Możesz później usunąć plik ZIP, ponieważ nie będzie on już potrzebny.

Czasami możesz przesłać wtyczkę i zauważyć, że powoduje ona problemy z kompatybilnością w Twojej witrynie. Jeśli chcesz usunąć wtyczkę ze swojej witryny, wybierz plik lub folder, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć to samo menu, i usuń go.

Możesz także zmieniać nazwy plików, zmieniać uprawnienia, kompresować je i pobierać, przenosić lub kopiować do innego folderu i nie tylko.

Wróć do panelu administracyjnego WordPress, na stronie Wtyczki page, powinieneś zobaczyć wtyczkę pojawiającą się tutaj i możesz ją aktywować w następujący sposób:

Teraz nauczyłeś się przesyłać wtyczkę do WordPressa za pomocą cPanel. Następnie pokażemy Ci, jak połączyć się z witryną za pomocą protokołu FTP.

Jak zainstalować wtyczkę WordPress za pomocą protokołu FTP

FTP (protokół przesyłania plików) to sposób przesyłania plików pomiędzy komputerem a serwerem.

Aby rozpocząć, musisz zrobić 2 rzeczy:

  1. Pobierz klienta FTP tak jak Filezilla na swój komputer.
  2. Uzyskaj dane uwierzytelniające FTP. Znajdziesz to na swoim koncie hostingowym. Możesz także skontaktować się z pomocą techniczną swojego gospodarza, a on Ci ją przekaże. Możesz także sprawdzić wiadomość e-mail, którą wysłał Ci Twój usługodawca hostingowy podczas pierwszej rejestracji. Zwykle zawiera nazwę użytkownika FTP i hasło.

Zanim uruchomimy Filezillę, sugerujemy przygotowanie pliku wtyczki na komputerze lokalnym. Możesz dodać go do osobnego folderu, aby łatwo go znaleźć.

Możesz także wyodrębnić plik zip wtyczki za pomocą aplikacji na komputerze. W systemie Windows możesz użyć Eksploratora plików, aby rozpakować plik wtyczki. Jeśli używasz komputera Mac, może to być narzędzie Archive Utility.

Teraz czas uruchomić Filezillę. Zobaczysz tutaj dwa panele – lokalną witrynę, w której możesz uzyskać dostęp do plików swojego komputera, oraz zdalną witrynę, która jest Twoim serwerem internetowym.

Aby uzyskać dostęp do zdalnej witryny, musisz wprowadzić dane uwierzytelniające FTP. Dodaj nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij Szybkie połączenie.

Po pomyślnym nawiązaniu połączenia foldery Twojej witryny zostaną wyświetlone w prawym panelu. Otwórz ten folder: /wp-content/plugins/ teczka. Zwykle można to znaleźć w publiczny_html teczka.

Wybierając tę ​​opcję, musisz być podwójnie pewny Wtyczki folderze w witrynie zdalnej. Chcemy przesłać plik wtyczki wyłącznie do tego folderu.

Teraz w lewym panelu (twoja witryna lokalna) wybierz folder wtyczek, który chcesz zainstalować. Kliknij prawym przyciskiem myszy i prześlij go.

Po przesłaniu możesz przejść do swojej witryny WordPress. Na stronie Wtyczki możesz aktywować wtyczkę, aby zacząć z niej korzystać.

Jeśli nie udało Ci się połączyć z FTP, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje: Jak korzystać z FTP, aby przesyłać pliki do WordPress.

Otóż ​​to! Mamy nadzieję, że ten samouczek okazał się pomocny w nauce instalowania wtyczki WordPress. Jeśli szukasz najlepszych narzędzi dla swojej witryny, możesz zapoznać się z naszą listą niezbędnych wtyczek WordPress i najlepszych wtyczek WordPress dla blogerów.

Możesz także zapoznać się z innymi przewodnikami dla początkujących:

Przewodniki te zaprojektowano tak, aby były łatwe do zrozumienia i umożliwiały szybkie skonfigurowanie i rozwój witryny internetowej.