Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zaistnieć w mediach społecznościowych: 30 skutecznych wskazówek

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaistnieć w mediach społecznościowych: 30 skutecznych wskazówek

Chcesz zaistnieć w mediach społecznościowych dla siebie lub swojej firmy, ale jak zacząć?

Obecność w mediach społecznościowych jest niezbędna, aby każda firma mogła funkcjonować, ale zanim będzie mogła skutecznie funkcjonować w mediach społecznościowych, musi być starannie zaprojektowana i wdrożona.

Jeśli masz dość odwagi, aby poradzić sobie z tym samodzielnie, przygotowaliśmy przydatną listę wskazówek i najlepszych praktyk, które pomogą Ci zbudować swoją obecność w mediach społecznościowych.

W rzeczywistości rozwój mediów społecznościowych wymaga czasu i pracy, oprócz ciągłego wdrażania, monitorowania i strategicznego dostosowywania.

Dlaczego obecność marki w mediach społecznościowych jest ważna?

Termin „obecność w mediach społecznościowych” opisuje widoczność marki w Internecie i relacje, jakie tworzy ona z docelowymi odbiorcami.

Zanim nawiążesz bezpośrednią interakcję poza tym kanałem marketingowym, możesz szybciej zdobyć zaufanie odbiorców, im silniejsza jest Twoja obecność.

Przewiduje się, że liczba użytkowników mediów społecznościowych na świecie w 2023 r. wyniesie 40,89 miliarda. To fantastyczna okazja, aby zwrócić uwagę na swoją firmę.

Obecność w mediach społecznościowych wymaga czegoś więcej niż konta z treścią. Wiąże się to z tworzeniem treści dostosowanych do preferencji i wymagań docelowych odbiorców.

W ten sposób zdobędziesz zaufanie odbiorców i będziesz o krok bliżej do zdobycia ich biznesu.

Zanim nawiążesz bezpośrednią relację, możesz się komunikować, zaspokajać potrzeby klientów i zaistnieć w mediach społecznościowych. W środowisku, w którym ludzie mają podobne zainteresowania, możesz także nawiązywać osobiste kontakty ze swoimi klientami.

Jak zaistnieć w mediach społecznościowych: 30 skutecznych wskazówek

Twoja firma może kwitnąć jak polne kwiaty, jeśli masz silną obecność w mediach społecznościowych.

Jednak nie osiągniesz tego, dopóki nie będziesz mieć sporej rzeszy fanów i nie zrozumiesz, jak zaspokoić ich potrzeby.

Oto kilka fantastycznych wskazówek, które pomogą każdemu marketerowi lub właścicielowi firmy zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych i wesprzeć ekspansję firmy:

1. Zachwyć swoją publiczność

Najbliższy kontakt z klientami odbywa się często za pośrednictwem mediów społecznościowych. Możesz ocenić reakcję odbiorców kilka godzin po opublikowaniu i zdobywasz wiedzę z każdym utworem.

Twórz sposoby, aby Twoi obserwatorzy mogli rozwijać silniejsze relacje z Twoją marką, aby pójść o krok dalej.

Można to zrobić, prosząc ich o wzięcie udziału w rozmowach w sekcji komentarzy, udział w zabawnych quizach, przeprowadzanie ankiet, odpowiadanie na pytania i odpowiedzi oraz prezentowanie filmów na żywo.

Dzięki tym ćwiczeniom możesz się wiele dowiedzieć o preferencjach, niechęciach, trudnościach i obawach swoich odbiorców.

Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany do tworzenia kampanii nastawionych na konwersję.

2. Uważaj na aktualizacje i algorytmy

Facebook jako pierwsza zastosowała algorytm, który zdawał się rozumieć Twoje myśli i z góry określał, jakie treści zaprezentować.

Ponieważ większość platform obecnie w jakiś sposób wykorzystuje algorytmy, wykorzystanie ich wpływu może znacznie zwiększyć Twoją obecność.

Facebookna przykład przedkłada atrakcyjne wizualnie informacje nad mniej atrakcyjne materiały, takie jak zwykły tekst. Samo dodanie zdjęcia do aktualizacji statusu może znacząco wpłynąć na liczbę osób, które zobaczą Twój post.

To wyjaśnia, dlaczego filmy wideo przeważają nad postami o dziwnym statusie na Twoim Facebook strona.

3. Bądź konsekwentny i aktywny

Niespójność w harmonogramie publikowania jest jednym z najczęstszych błędów, jakie można napotkać w przypadku mediów społecznościowych dla małych firm. Może to utrudnić uzyskanie rozpędu w wyszukiwarkach i negatywnie wpłynąć na widoczność artykułu.

Okno czasu potrzebne na nawiązanie relacji jest niewielkie, ponieważ treść porusza się szybko, a sytuacja staje się jeszcze gorsza, jeśli nie publikujesz często. To prawda, zwłaszcza na Facebookgdzie udział użytkowników wpływa na to, jakie materiały pojawiają się w ich aktualnościach.

4. Dodaj przyciski społecznościowe do swoich e-maili

Zastanów się tylko, jak często wysyłasz e-maile. Ludzie prawdopodobnie zaczną sprawdzać Twoje profile i ostatecznie Twoją witrynę, jeśli dodasz ikony mediów społecznościowych do swoich e-maili, ponieważ będą dociekliwi. Twoja obecność w mediach społecznościowych rozwinie się, jeśli to zrobisz.

5. Utwórz kalendarz mediów społecznościowych

Spójność ma kluczowe znaczenie, a kalendarz treści może pomóc w organizowaniu i planowaniu postów w mediach społecznościowych. Może poprawić zaangażowanie i pomóc Ci pozostać w czołówce oczu odbiorców.

Możesz planować swoje treści według ważnych okazji, przypadków i promocji związanych z marką za pomocą kalendarza treści. Planując treści, możesz usprawnić swój proces i efektywniej wykorzystać swój czas.

6. Zrozum, że to gra na czekanie

Chcąc szybko się rozwijać, marki często popełniają błędy w mediach społecznościowych. Stajesz się rozdrażniony i pragniesz szybkich rezultatów. Dlatego możesz wypróbować społeczne podejście do schematów szybkiego wzbogacenia się, aby zwiększyć liczbę obserwujących.

Rekommenderad:  Jak działa czyszczenie rozmowy na Snapchacie i jakich powiadomień można się spodziewać

Niemniej jednak wartość tej taktyki jest jedynie powierzchowna. Ale szybko zdajesz sobie sprawę, że nie pomagają one zbliżyć się do celów i kontaktu z publicznością.

Budowanie trwałej obecności poprzez ekspansję organiczną jest najbardziej szczerą i skuteczną strategią.

Dlaczego? Ponieważ będziesz otrzymywać dokładne informacje zwrotne od docelowych odbiorców, możesz dostosować swoją strategię, aby oferować lepsze produkty.

7. Zachowaj estetykę i głos swojej marki

Spójność obejmuje nie tylko harmonogram publikacji, ale także całą markę.

We wszystkich kanałach marketingowych ton Twojej marki powinien być spójny.

Jeśli komunikat i tożsamość Twojej marki wydają się zmieniać codziennie, konsumenci mogą potrzebować pomocy w ich zrozumieniu.

Jak coś, czego ludzie nie rozumieją, może sprawić, że będą się z tobą identyfikować?

Po opracowaniu upewnij się, że strategia marki i plan mediów społecznościowych są zgodne.

8. Monitoruj swoich konkurentów

Dopuszczalne jest okazjonalne wtrącanie się w interesy konkurencji.

Najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy ocenie obecności konkurenta w mediach społecznościowych, jest to, w jaki sposób zajmuje on miejsce na rynku i jak podobni lub pokrewni odbiorcy reagują na ich wysiłki.

Zrozumienie strategii konkurencji jest korzystne, ale nie powinno wpływać na ogólną strategię w mediach społecznościowych. Bądź wybredny w kwestii pomysłów, które dostosowujesz, ponieważ to, co sprawdza się w przypadku jednej marki, może nie być odpowiednie dla Twojej.

9. Użyj trendów

Istnieje nowy trend rozprzestrzeniający się za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Twitter i TikTok co kilka tygodni, czasem nawet codziennie.

Trendy mogą pomóc Ci zwiększyć skoki ruchu i ekspozycję marki. To szansa na kreatywne myślenie i udział w czymś, co spodoba się odbiorcom.

Zawsze wracaj do strategii swojej marki, jeśli nie jesteś czegoś pewien. Czy jest to zgodne z ostateczną tożsamością i przekazem Twojej marki? Jeśli nie, pomiń to.

10. Zainwestuj w najwyższej klasy kreatywne zasoby

Jednym z głównych kanałów odkrywania marki są media społecznościowe.

Kiedy Twój post pojawia się, gdy przegląda go docelowa grupa odbiorców Instagramprzykuwa ich uwagę.

Co będzie wśród ich początkowych działań? Przeglądanie Twojego profilu.

Potencjalny konsument może dać ci tylko kilka sekund na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, więc nie chcesz, aby kiepskie treści go odesłały. Może to wiązać się z użyciem kiepskich zdjęć, niepoprawnego gramatycznie języka i treści niezwiązanych z marką.

Upewnij się, że narracja, którą opowiada Twój profil w mediach społecznościowych, jest tą, którą chcesz usłyszeć.

11. Słuchaj swoich słuchaczy i dostosuj się

Kluczem do sukcesu w mediach społecznościowych jest słuchanie i monitorowanie społeczności.

Oprócz dostarczania informacji o rynku i rywalach, pomagają one również zrozumieć, w jaki sposób grupa docelowa postrzega Twoją markę.

Możesz wyróżnić się na tle konkurencji, wykorzystując te informacje jako dźwignię do kierowania strategią marki. Dowiedz się, jak konsumenci reagują na Twoją markę, rozpoczynając wyszukiwanie na odpowiednie tematy.

Następnie wyszukaj nazwę swojej firmy, aby zobaczyć, jaka jest ogólna opinia na jej temat.

12. Twórz profile przyjazne SEO

Pierwsze spotkanie potencjalnego klienta z Twoją marką często będzie miało miejsce na jednym z Twoich profili w mediach społecznościowych. Wykorzystanie hashtagów to jeden z najprostszych sposobów optymalizacji postów.

Mocna biografia, przyciągające wzrok zdjęcia i wezwania do działania powinny znaleźć się w Twoich profilach, aby zapewnić ich dokładną optymalizację. Może to pomóc w zdobyciu nowych obserwujących i stworzeniu silnego pierwszego wrażenia.

Dodatkowo powinieneś zoptymalizować swoją stronę biograficzną, dodając kilka słów kluczowych do opisu swojej firmy, mając aktywne linki, które kierują Twoich obserwujących do innych kanałów, takich jak Twoja strona internetowa lub Twój YouTube konto i używać tego samego zdjęcia profilowego i uchwytu we wszystkich serwisach społecznościowych.

13. Znalezienie równowagi między promocją a wartością

Aby odnieść sukces, musisz znaleźć właściwą równowagę między promowaniem swoich towarów lub usług a dodawaniem wartości.

Większość użytkowników nie korzysta z mediów społecznościowych do oglądania reklam i zazwyczaj wykorzystuje je do rozrywki, czy to poprzez humorystyczne filmy, czy wątki edukacyjne.

Chociaż spodziewana jest pewna promocja, jeśli promujesz tylko swój produkt, szybko stracisz odbiorców.

Musi to być zrównoważone informacjami, do których ludzie mogą się odnosić. Będą bardziej chętni do wypróbowania twoich towarów lub usług, gdy zdobędziesz ich reputację i zaufanie.

14. Korzystaj z narzędzi do publikowania, oceniania i śledzenia treści

Zarządzanie mediami społecznościowymi wymaga ciągłej uwagi; nie jest strategią marketingową, którą można wprowadzić raz i zostawić w spokoju. W takiej sytuacji przydatne mogą być technologie mediów społecznościowych.

Rekommenderad:  The 6 To, co najlepsze Note– Udostępnienie aplikacji na komputery Mac w 2023 r

Możesz zaplanować swoje posty na różnych platformach za pomocą oprogramowania takiego jak Wiatr w plecy, Studio treściI Później.

Możesz także śledzić swoje statystyki i rywali, przeprowadzać audyty i otrzymywać rekomendacje postów oparte na danych.

W miarę rozwoju firmy narzędzia mediów społecznościowych stają się coraz ważniejsze dla utrzymania spójnej obecności.

15. Bądź autentyczny

Autentyczność jest niezbędna w mediach społecznościowych, ponieważ konsumenci stają się bardziej ostrożni wobec wpływowych osób i marek, które wydają się fałszywe lub działają nieuczciwie. Pokaż swoim konsumentom prawdziwe oblicze swojej marki, będąc autentycznym i wiernym temu, kim jesteś.

16. Inwestuj we właściwe platformy

Łatwo pomyśleć, że aby zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych, musisz być wszędzie. To strata wysiłku i pieniędzy, jeśli docelowa grupa demograficzna wykorzystuje różne kanały.

Dlatego powinieneś przeprowadzić badania, aby określić położenie geograficzne odbiorców, aby móc do nich dotrzeć. Możesz odkryć te dane poprzez ankiety, wywiady, konkursy i eksplorację platform.

17. Korzystaj z treści tworzonych przez użytkowników

Piękną rzeczą w mediach społecznościowych jest to, że możesz dotrzeć do odbiorców spoza docelowej grupy demograficznej za pośrednictwem wpływowych osób, partnerów i własnych obserwujących. Twoje własne treści mogą sięgać tylko do pewnego momentu na tych platformach.

Jedną z najskuteczniejszych metod dotarcia do odbiorców, którzy są częścią Twojego rynku docelowego, ale mogą być poza Twoim obecnym zasięgiem, jest influencer marketing.

Dodatkowo influencerzy i treści generowane przez użytkowników (UGC) mają społeczny dowód słuszności, który zapewnia solidną podstawę do rozwijania relacji z nowicjuszami.

To jest podobne do sytuacji, gdy twój przyjaciel przedstawia cię znajomemu. Ponieważ masz już do nich pewien poziom zaufania, osoba, której ci przedstawiają, również korzysta z tego zaufania.

18. Reklamuj swoje konta społecznościowe

Twoi odbiorcy powinni być w stanie znaleźć Twoje doskonałe profile w mediach społecznościowych, więc upewnij się, że mogą.

Rozważ możliwość, że masz lojalną listę subskrybentów, którzy nie śledzą Cię teraz w mediach społecznościowych. W rezultacie upewnij się, że łączysz linki do swoich serwisów społecznościowych z działaniami marketingowymi offline i online.

19. Używaj odpowiednich hashtagów

Używanie hashtagów zwiększa liczbę osób, które mogą znaleźć Twój materiał. Możesz poprawić rozpoznawalność marki i zachęcić fanów do udostępniania Twoich treści w swoich sieciach, opracowując własny niestandardowy hashtag.

W ten sposób możesz poszerzyć grono odbiorców i stworzyć potężną obecność w mediach społecznościowych.

20. Publikuj treści wideo

Wskaźniki zaangażowania w materiały wideo są zazwyczaj wyższe niż w przypadku treści tekstowych lub graficznych.

Rośnie znaczenie treści wideo w algorytmach sieci społecznościowych.

Inwestycja w wideo może sprawić, że Twoje treści będą bardziej zróżnicowane i bardziej atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców. Możesz tworzyć różne filmy, w tym samouczki, historie marek i demonstracje produktów.

21. Przetestuj nowe funkcje

Witryny społecznościowe regularnie wprowadzają nowe narzędzia i funkcje, więc powinieneś je przetestować, aby dowiedzieć się, które z nich są najbardziej skuteczne dla Twojej firmy i docelowej grupy demograficznej.

Podczas gdy niektóre funkcje mogą być niewypałem, inne mogą całkowicie zmienić sposób interakcji z ludźmi w mediach społecznościowych. Sposób, w jaki ludzie wchłaniają materiał Instagramna przykład, radykalnie się zmienił w wyniku Reels.

22. Przetestuj różne formaty

Możesz określić, jakie rodzaje postów preferują Twoi odbiorcy, eksperymentując z różnymi formatami postów, takimi jak zdjęcia, filmy, karuzele lub treści interaktywne.

Pomimo niesłabnącej popularności zdjęć i postów tekstowych w mediach społecznościowych, alternatywne formy, takie jak transmisje na żywo, Stories, Reels i filmy podobne do tych, które można znaleźć na TikTok, zyskują na popularności.

23. Monitoruj ważne wskaźniki mediów społecznościowych

Zrozumienie, jak dobrze działa Twój plan mediów społecznościowych, wymaga śledzenia ważnych wskaźników. Możesz go użyć do dokonywania świadomych wyborów, które zmaksymalizują Twoją obecność w mediach społecznościowych.

Monitorowanie ważnych wskaźników, takich jak popularność, uczestnictwo, wzrost liczby subskrybentów, współczynnik klikalności, procent konwersji, analiza nastrojów i ocena obecności, może dostarczyć wielu cennych informacji.

24. Oceń analitykę mediów społecznościowych

Istnieją pulpity analityczne dla każdej sieci mediów społecznościowych, które mogą dostarczyć wielu wnikliwych danych. Pokaże, jak dobrze radzą sobie Twoje profile w mediach społecznościowych.

Możesz dodatkowo dostosować swoją strategię w mediach społecznościowych do wymagań i zainteresowań odbiorców, przeglądając statystyki dotyczące tego, kto wchodzi w interakcje z Twoimi treściami i najpopularniejszymi formami materiałów.

25. Współpracuj z influencerami i markami

Influencer marketing jest jedną z najskuteczniejszych strategii marketingowych służących do tworzenia dominującej obecności w mediach społecznościowych.

Influencerzy mogą pomóc Ci dotrzeć do odbiorców, którzy w innym przypadku nie mieliby kontaktu z Twoją firmą. Kluczowe jest jednak wybranie wpływowych osób, które podzielają wartości Twojej marki i przemawiają do właściwych odbiorców.

Rekommenderad:  Spojrzenie wstecz na najskuteczniejsze kampanie marketingowe z udziałem influencerów w 2019 roku

Możesz dotrzeć do szerszej publiczności i lepiej połączyć się z rynkiem docelowym, współpracując z innymi markami w mediach społecznościowych. Pomoże Ci w budowaniu wiarygodności i pozycjonowaniu Twojej marki jako szanowanego autorytetu w swojej dziedzinie.

Sojusze marek pomogą Ci w pozyskiwaniu nowych klientów i utrzymywaniu obecnych. Znajdź firmy, które są zgodne z Twoimi wartościami i celami oraz opracuj nowatorskie metody współpracy w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

26. Generuj treści edukacyjne

Dostarczanie wartościowych treści swoim odbiorcom dzięki treściom edukacyjnym może sprawić, że Twoja firma stanie się liderem w swojej dziedzinie, a algorytmy mediów społecznościowych nagradzają treści wysokiej jakości.

Pomyśl o opracowaniu materiałów instruktażowych, takich jak poradniki, samouczki, seminaria internetowe lub pouczające artykuły, które przedstawiają spojrzenie na Twój sektor lub rozwiązania częstych problemów.

27. Korzystaj z narzędzi do tworzenia treści

Chociaż sensowne jest, abyś chciał pozycjonować się jako autorytet w swojej dziedzinie, nie wszystkie treści, które tworzysz, którymi zarządzasz i udostępniasz, mogą być bezpośrednio związane z Twoją firmą.

Programy te umożliwiają tworzenie atrakcyjnych materiałów do mediów społecznościowych, takich jak obrazy, filmy i animacje. Niektóre z najbardziej lubianych narzędzi do tworzenia treści to Adobe Creative Cloud I Płótno.

28. Udostępnij historię swojej marki

Twoja historia marki to sposób na podzielenie się swoimi przekonaniami, wizją i misją z odbiorcami i wykracza poza zwykłe wymienianie twoich towarów lub usług.

Możesz go użyć do rozwijania tożsamości marki. Podziel się zasadami i historiami swojej marki w mediach społecznościowych, aby pokazać, w jaki sposób Twoje towary i usługi mają rzeczywisty wpływ.

Wysyłaj widzom ekskluzywne treści, które pokazują, jak działa Twoja firma.

29. Udostępnij społeczny dowód słuszności

Aby zyskać wiarygodność i zaufanie w mediach społecznościowych, użyj dowodu społecznego, takiego jak oceny klientów i referencje. Publikując referencje klientów i prezentując materiały generowane przez użytkowników, możesz włączyć dowód społeczny do swojej strategii w mediach społecznościowych.

30. Stwórz plan zarządzania kryzysowego

Kryzys w mediach społecznościowych może nastąpić szybko i rozprzestrzenić się szeroko. Stwórz strategię zarządzania kryzysowego w mediach społecznościowych, która szczegółowo opisuje Twoje podejście do rozpatrywania skarg konsumentów, odpowiadania na krytyczne komentarze i rozwiązywania wszelkich potencjalnych problemów, zanim staną się poważne.

Możesz spróbować skonsultować się z ekspertem ds. mediów społecznościowych, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w przygotowaniu planu zagłady.

Często Zadawane Pytania

Czym jest pozytywna obecność w mediach społecznościowych?

Obecność w mediach społecznościowych może otworzyć drzwi zarówno do rozwoju osobistego, jak i zawodowego.

Promuj swoją markę osobistą lub wrażenie, jakie chcesz wywrzeć na czytelnikach.

Jak możesz poprawić swoją obecność w mediach społecznościowych?

Niektóre z najlepszych sposobów na zwiększenie obecności w mediach społecznościowych to publikowanie angażujących treści, korzystanie z narzędzi do planowania, publikowanie na wielu platformach społecznościowych, monitorowanie konkurencji i posiadanie regularnego harmonogramu publikacji.

Podsumowanie

Silna obecność w mediach społecznościowych jest niezbędna dla marek w dzisiejszym błyskawicznym środowisku cyfrowym.

Wykorzystując w pełni media społecznościowe, możesz wchodzić w interakcje ze swoimi obserwatorami, docierać do większej liczby odbiorców i pozycjonować się jako autorytatywna postać w swojej branży.

Table of Contents