Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zakwestionować błąd raportu kredytowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zakwestionować błąd raportu kredytowego

Jeśli próbujesz zbudować swoją zdolność kredytową, odpowiedzialnym zadaniem jest regularne sprawdzanie oficjalnego raportu kredytowego. Błąd w raporcie kredytowym może prowadzić do złych kredytów, nawet jeśli wydałeś odpowiedzialnie.

Nadążanie za raportem kredytowym ma kluczowe znaczenie. Błędy zdarzają się częściej niż myślisz. Badanie przeprowadzone przez Consumer Reports wykazało, że ponad jedna trzecia osób widzi błąd w swoim raporcie.

Mogą pojawić się błędy, ponieważ:

  • Wystąpił problem techniczny z płatnością
  • Negatywne informacje wygasły, ale pozostają w raporcie (większość informacji pozostaje w raporcie przez około siedem lat)
  • Twój dostawca kredytu sporządził niedokładny raport w jednym z biur kredytowych
  • Jesteś ofiarą kradzieży tożsamości

„Amerykańskie marzenie o posiadaniu domu, zdobyciu wykształcenia, a nawet pracy jest zagrożone dla tych, którzy znajdują błędy w swoich raportach i walczą o ich poprawienie”, mówi Syed Ejaz, analityk polityki Consumer Reports.

[Related Read: Credit Sesame Review: Legit Free Credit Score Or A Scam?]

Uzyskiwanie raportu kredytowego

Zazwyczaj trzy biura kredytowe (Equifax, Experian i TransUnion) dostarczają bezpłatne, roczne raporty. Jednak ze względu na pandemię możesz uzyskać bezpłatny dostęp do swojego raportu kredytowego co tydzień do kwietnia 2022 r. Wiele witryn twierdzi, że może udostępnić Twój raport kredytowy za darmo, ale wiele oszustów prosi o podanie informacji o płatności i pobiera opłatę po okresie próbnym. Niestety, jedyną oficjalną witryną internetową zawierającą bezpłatny raport kredytowy jest AnnualCreditreport.com.

Czego powinieneś szukać w swoim raporcie kredytowym?

Najpierw sprawdź, czy wszystkie Twoje dane osobowe są dokładne i aktualne. Jeden z powszechnych problemów w raportach kredytowych występuje, gdy ktoś przypadkowo tworzy aliasy. Na przykład, jeśli otworzysz nowe konto i użyjesz środkowego inicjału we wniosku, kiedy zwykle tego nie robisz – byłby to alias. Jeśli utworzyłeś aliasy, system może się pomylić i dodać informacje kredytowe innej osoby do twojego pliku.

Rekommenderad:  18 czcionek logo dla Twojej firmy

Wszystkie informacje o Twoim koncie – historia płatności, salda konta, zapytania kredytowe – zostaną wymienione w raporcie. Chociaż salda mogą nie być całkowicie poprawne, nadal powinny być dość zbliżone.

Twój raport kredytowy będzie zawierał sekcję zawierającą informacje, które negatywnie wpływają na Twój wynik. Upewnij się, że wszystkie informacje w tej sekcji są dokładne i pochodzą z Twoich kont. Sprawdź też, czy dane nie są zbyt stare. Większość negatywnych informacji traci ważność i opuszcza Twój raport po siedmiu latach.

Jeśli nie rozpoznajesz niektórych informacji jako własnych lub wygląda na to, że nastąpiła pomyłka, istnieje kilka różnych sposobów zakwestionowania raportu kredytowego.

Cyfrowo z biurami kredytowymi

Błąd mógł pojawić się tylko w raporcie jednego biura lub we wszystkich trzech. Jeśli to drugie, będziesz musiał rozpocząć osobny spór dla każdego z nich. Aby rozpocząć spór, musisz utworzyć indywidualne konta internetowe w Equifax, Experian i TransUnion.

Zwykłą pocztą

Przesłanie sporu zajmie trochę więcej czasu, ale ta metoda jest równie skuteczna, jak przesłanie go przez Internet. Biura kredytowe mają 30 dni na odpowiedź na spór – lub 45, jeśli potrzebują dodatkowych informacji. Potwierdź swoją pocztę i śledź swój spór, aby wiedzieć, czy biura, z którymi współpracujesz, odpowiadają na czas.

Jeśli wysyłasz spór pocztą, powinieneś wpisać i wydrukować swój list, zamiast pisać go odręcznie. Dzięki temu Twoje pismo będzie czytelne dla każdego, kto je przegląda.

Każde biuro ma inny adres, na który można wysłać spór, więc upewnij się, że używasz właściwego adresu.

Zgłoś swój spór ze swoim pożyczkodawcą

Dostawcy danych – Twoi pożyczkodawcy i wierzyciele – przekazują Twoje informacje bezpośrednio biurom kredytowym. Zajęcie się tym ze swoimi meblarzami zmieni oryginalne dane oprócz twojego raportu.

Rekommenderad:  Muzyka Huawei dostępna w Europie: jak działa usługa przesyłania strumieniowego muzyki

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się złożyć spór, ciężar dowodu spoczywa na biurze informacji kredytowej. Jeśli nie mogą zweryfikować informacji, które Cię ranią, muszą je usunąć. Zgłaszając spór, przedstaw jak najwięcej dowodów potwierdzających błąd.

Pliki, które należy dołączyć do sporu, które mogą być pomocne:

  • Listy, które pokazują, że pożyczka studencka została zwolniona z powodu niepełnosprawności
  • Raport policyjny lub raport Federalnej Komisji ds. Handlu, który pokazuje błąd w twoim raporcie, jest wynikiem kradzieży tożsamości
  • Anulowane czeki, aby pokazać, że dokonałeś płatności windykacyjnych
  • Harmonogramy upadłości, które pokazują konto w Twoim raporcie, zostały uwzględnione w upadłości lub zwolnione z niej
  • Odpowiednie dokumenty sądowe lub rejestry publiczne
  • Wyciągi z konta

Jeśli Twój spór zostanie odrzucony

Odrzucenie, gdy wiesz, że informacje w Twoim zgłoszeniu są fałszywe, może być bardzo frustrujące – na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Możesz ponownie złożyć wniosek i dostarczyć dodatkowe pliki do swojej sprawy. Uważaj jednak, ponieważ jeśli ponownie prześlesz te same informacje, prawdopodobnie zostaniesz odrzucony, ponieważ system może uznać to za duplikat sporu.

Jeśli ponownie zostaniesz odrzucony, możesz złożyć skargę do Biura Ochrony Finansowej Konsumentów. Rozpoczną dochodzenie w Twojej sprawie, ale 30-dniowy termin nie będzie miał zastosowania, więc nie ma sposobu, aby dokładnie wiedzieć, ile to potrwa. Możesz również skorzystać z pomocy Krajowego Stowarzyszenia Rzeczników Konsumentów, aby znaleźć adwokata, jeśli Twoja sytuacja wydaje się wystarczająco tragiczna.

Pomogą ci wnieść roszczenie przeciwko biuru kredytowemu lub instytucji finansowej do sądu. Według Consumer Reports, jeśli okaże się, że firma, przeciwko której składasz skargę, dopuściła się naruszenia, Twoje honoraria adwokackie mogą zostać automatycznie pokryte.

Zgodnie z prawem możesz napisać oświadczenie o długości 100 słów, które dołączysz do raportu kredytowego. Oświadczenie jest doskonałą okazją do wyjaśnienia swojej sytuacji wierzycielom, którzy sporządzą raport, ale nie usuwa błędu.

Rekommenderad:  Jak zaktualizować oprogramowanie na moim Voopoo Drag?

Table of Contents