Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak założyć farmę motyli

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak założyć farmę motyli

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Jeśli zastanawiałeś się, jak zarabiać na rolnictwie, ale nie wiesz, jak zacząć uprawiać ziemię bez pieniędzy, zostanie farmerem motyli zasługuje na Twoją uwagę.

Hodowcy motyli mogą zacząć od małych, bardzo małych. Dwaj czołowi hodowcy motyli i eksperci w tej dziedzinie, Rick i Claudia Mikula z Hazleton w Pensylwanii, nie wiedzieli, jak założyć farmę, kiedy zaczęli hodować motyle. Korzystali z dwóch ekranów na swoim podwórku.

To jest dla ciebie?Czy hodowla motyli jest opłacalna?

Tak, choć zależy to od początkowych kosztów i rodzaju prowadzonej działalności.

Farma motyli może być firmą docelową odwiedzaną przez ludzi. Odwiedzający uiszczają opłatę za wejście do obiektu. Pierwszą założoną firmą turystyczną w USA był Butterfly World w Coconut Creek na Florydzie, który został otwarty w 1988 roku.

Lub hodowca motyli może hodować motyle i sprzedawać motyle. Sprzedaż motyli może być skierowana do firmy zajmującej się turystyką i ochroną motyli lub do ogółu społeczeństwa. Państwo Mikulowie byli pionierami w sprzedaży dorosłych motyli, które miały być wypuszczane z okazji ślubu, pogrzebu czy ukończenia szkoły.

Firma sprzedająca motyle może zarobić 100 000 $ rocznie.

Co robią hodowcy motyli?

Hodowanie motyli to świetna zabawa, w którą może zaangażować się cała rodzina. Nawet przy zaangażowaniu całej rodziny jest to bardzo ciężka praca.

Obszary, w których żyją motyle, na wszystkich etapach życia, muszą być oczyszczone, a motyle muszą być karmione. Na przykład gąsienice nieustannie zrzucają zewnętrzną skórę w miarę wzrostu, która jest odrzucana i opadana na dno zagrody.

Oprócz karmienia i sprzątania, gdy motyle są hodowane, rolnik musi uważać na dzikie drapieżniki (w tym owady, takie jak osy i pszczoły), pasożyty i grzyby.

Jak farmy motyli zarabiają pieniądze?

Dorosłe motyle składają jaja na określonych roślinach. Z jaj wylęgają się gąsienice, które żywią się roślinami. Gąsienice ostatecznie stają się poczwarkami lub poczwarkami, z których wykluwają się motyle.

Hodowca motyli może sprzedawać jaja, gąsienice, poczwarki lub dorosłe osobniki.

Zoo motyli może zarabiać, pobierając opłaty za wstęp, a także dostarczając programy informacyjne na temat ochrony motyli i odbudowy siedlisk.

Co będzie potrzebne do rozpoczęcia hodowli motyli — proste kroki

Dowiedz się wszystkiego, co możesz o hodowli motyli i dzikich motyli

Dostęp do Internetu ułatwia rozpoczęcie edukacji i warto dołączyć do organizacji, które wspierają tę dziedzinę. Są takie organizacje jak np Stowarzyszenie dla Motyli które oferują zajęcia online i webinaria. Na FB sprawdź Stowarzyszenie Ochrony, Badań, Rolnictwa i Ogrodnictwa Motyli.

Jednym z najważniejszych faktów, które musisz zbadać, jest to, jakie gatunki możesz hodować i sprzedawać. Reguluje to Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Na przykład wiele gatunków motyli może nie być transportowanych przez granice stanowe w tym kraju. Wielu gatunków nie można złapać na wolności.

Zdobądź odpowiedni obszar dla Farmy Motyli

Niezależnie od tego, czy zaczynasz na swoim podwórku, czy idziesz na całość, będziesz potrzebować wyhodować gąsienice z jajka w miejscu lub pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Wielu rolników odnawia istniejącą szklarnię lub kupuje szklarnię. Aby rozpocząć, nie potrzebujesz dużo miejsca ani ziemi, ale musisz zachować odpowiednie środowisko.

Siedlisko zamknięte

The siedlisko motyli muszą być zamknięte, jako ochrona przed szkodnikami owadzimi, które rozwijają się w Matce Naturze, takimi jak osy i pszczoły. Owady te składają jaja w gąsienicy lub na niej, co zabija gąsienicę.

Rosnące rośliny żywicielskie

Każdy gatunek motyla ma określoną roślinę żywicielską, którą zjadają gąsienice. U 99% gatunków rośliny żywicielskie i kwiaty, których dorosły motyl używa jako nektaru, oraz roślina żywicielska dla jaj tego motyla NIE należą do tego samego gatunku. Tylko monarchowie używają tych samych roślin żywicielskich dla obu, czyli mlecz.

Jedynymi gąsienicami motyli, które żywią się sztucznym pokarmem, są malowane damy. Malowane damy są również gatunkiem, który najczęściej był zatwierdzany do transportu przez granice państwowe.

Większość rolników decyduje się na uprawę własnych roślin żywicielskich, aby upewnić się, że roślina spożywcza nie została potraktowana środkiem owadobójczym, który zaszkodziłby gąsienicom. Ponadto zaoszczędzisz pieniądze, uprawiając własne rośliny zamiast je kupować.

Dorosłe motyle są zapylaczami, ale mogą składać jaja na tych samych roślinach.

Zacznij planować swój biznes

Po przeprowadzeniu badań możesz przystąpić do planowania. Główny sezon hodowli motyli trwa od wiosny do jesieni. Żywotność motyla jest krótka, a większość z nich żyje około miesiąca.

Utwórz biznesplan farmy motyli

Jak w przypadku każdej nowej firmy, potrzebujesz pisemnego planu. The plan biznesowy powinna zawierać misję, a także prognozy dotyczące przyszłego wzrostu oraz opis struktury biznesowej i operacji.

Zrób badanie rynku

Jeśli zamierzasz sprzedawać innym hodowcom motyli, jakie gatunki będą poszukiwane? Jeśli zamierzasz sprzedawać ogółowi społeczeństwa, jakie gatunki są poszukiwane?

Do wypuszczania dorosłych motyli często preferowane są monarchy i jaskółcze ogony ze względu na ich jasne kolory.

Utwórz podmiot prawny i zarejestruj swoją firmę Butterfly

Zakończ listę kontrolną prawną, wybierając strukturę biznesową, najprawdopodobniej spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub LLC. Musisz także zarejestrować firmę w swoim stanie.

Nazwij i oznacz swoją firmę Butterfly

Jednym z najważniejszych aspektów rozpoczynania działalności gospodarczej jest wybór świetnej nazwy. Wybierz nazwę, która opisuje obszar Twojej działalności.

Otwórz Konto Bankowe dla Firm

Gdy otworzysz firmowe konto bankowe, otrzymasz również firmową kartę kredytową.

Wysyłka

Wysyłka na terenie całego kraju będzie wymagać zezwoleń USDA. Tylko niektóre gatunki mogą być przewożone przez granice stanowe. Kontenery różnią się w zależności od etapu cyklu życia, który jest transportowany i muszą być izolowane.

Zdobądź sprzęt potrzebny do farmy motyli

Zdobądź jak najwięcej materiałów eksploatacyjnych na wyprzedażach garażowych, aby zaoszczędzić pieniądze. Na przykład możesz zaoszczędzić, nabywając materiały eksploatacyjne, takie jak pojemniki i regały z drugiej ręki.

Będziesz także potrzebował środków dezynfekujących, klatek hodowlanych, siatek, izolowanych pudeł transportowych, świateł i zapasów początkowych.

Kupuj jajka i hoduj gąsienice

Możesz kupować od istniejących rolników, którzy są wymienieni w AFB.

Skoncentruj się na zapobieganiu chorobom

Najlepsze praktyki zarządzania w celu zapobiegania chorobom to instalowanie siatek nad roślinami żywicielskimi, zapewnienie dobrej wentylacji i zarządzania klimatem (nigdy nie za zimno) oraz płukanie sadzonek roślin przed podaniem ich jako pożywienia. Dobrym pomysłem jest karmienie sadzonek, zamiast przenoszenia rośliny doniczkowej na teren uprawy. Ziemia lub gleby mogą zawierać bakterie.

Podnieś motyle

Gdy gąsienica uformuje poczwarkę lub poczwarkę, upłynie około 28 dni, zanim pojawi się motyl. Mija kolejne 24-48 godzin, zanim skrzydła wyschną i będzie mógł latać.

Marketing

Dołącz do lokalnej Izby Handlowej i sieci. Będziesz mieć mnóstwo pomysłów na to, gdzie sprzedawać, na przykład otwarcia firm i wydarzenia specjalne.

Zarabiaj, sprzedając motyle lub jajka

Możesz ustalać ceny na podstawie aktualnych trendów w branży.

Organizuj wycieczki edukacyjne skupiające się na działaniach na rzecz ochrony przyrody

Gdy już się ugruntujesz, możesz skontaktować się ze szkołami i grupami zajmującymi się ochroną przyrody, aby promować hodowlę motyli, a także sposoby, w jakie ludzie mogą ulepszać siedliska motyli.

Kwestie do rozważenia przed założeniem firmy Butterfly

Od wiosny do jesieni nie ma dni wolnych. To nie jest rodzaj biznesu, w którym można zatrudnić byle kogo do sprawdzenia. Zapobieganie chorobom, temperatura i wilgotność – to wszystko wymaga nadzoru eksperta.

Jeśli założenie firmy motylkowej nie jest dla Ciebie, istnieją inne opcje do rozważenia. Na przykład możesz zacząć a farma pszczół, farmę krykieta, a nawet dowiedzieć się, jak założyć farmę robaków. Niektórzy przedsiębiorcy mogą nawet hodować wiele rodzajów owadów jednocześnie.

Dolna linia

Dwie gąsienice pełzały po polu, gdy nad ich głowami przeleciał motyl. Jedna gąsienica powiedziała do drugiej: „Nigdy nie wsadzisz mnie do takiej”.

Być może nigdy nie uważałeś hodowli motyli za opłacalne przedsięwzięcie biznesowe, ale tak jest. Oprócz zarabiania pieniędzy, firma ma satysfakcjonujący produkt końcowy, który jest piękny.

Zakwalifikuj się do rabatów, ofert specjalnych i nie tylko dzięki kontu Business Prime od Amazon. Możesz załóż DARMOWE konto zacząć już dziś.Table of Contents