Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak założyć firmę zarządzającą nieruchomościami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak założyć firmę zarządzającą nieruchomościami

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Chcesz założyć firmę oferującą usługi zarządzania nieruchomościami? Pamiętaj, że obowiązki zarządcy nieruchomości i agentów nieruchomości nakładają się na siebie. Oboje pracują w branży nieruchomości. I mają te same wymagania.

Pośrednik może pracować jako zarządca nieruchomości. Poniżej przedstawiono zarys czynności związanych z zarządzaniem nieruchomościami. I jak możesz założyć jedną z tych firm na wynajem nieruchomości lub nieruchomość inwestycyjną.

The przyszłość wygląda dobrze. Rynek zarządzania nieruchomościami będzie wart 21 tys.4 Miliard USD do 2025 roku. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na nieruchomościach, zarządzanie nieruchomościami jest na to pewnym sposobem.

Co to jest firma zarządzająca nieruchomościami?

Są to ludzie, którzy opiekują się własnością należącą do kogoś innego. Obejmuje to wszelkiego rodzaju nieruchomości mieszkalne oraz powierzchnie przemysłowe i handlowe. Robią takie rzeczy, jak pobieranie czynszu, reklamowanie nieruchomości oraz ich czyszczenie i konserwacja.

Nieobecni właściciele zatrudniają ich do zarządzania nieruchomościami.

Ile kosztuje założenie firmy zarządzającej nieruchomościami?

Aby rozpocząć ten rodzaj działalności, należy wziąć pod uwagę wydatki kapitałowe i operacyjne. Przedsiębiorstwa zarządzające nieruchomościami zaczynają od uśrednianie kosztów 19 267 dolarów. Mogą współpracować z agentem nieruchomości przy sprzedaży budynków mieszkalnych. I zaangażuj się, pomagając w innych działaniach.

17 ważnych kroków do założenia firmy zarządzającej nieruchomościami

Założenie firmy zarządzającej nieruchomościami wymaga wykonania kilku kroków. Jak poniżej.

1. Wyszukaj inne firmy zarządzające nieruchomościami

Zanim będziesz mógł założyć własną firmę zarządzającą nieruchomościami, musisz wiedzieć, z czym masz do czynienia.

To znaczy badania rynku w branży zarządzania nieruchomościami. Potencjalni zarządcy nieruchomości muszą wiedzieć, kto jest ich bezpośrednią i pośrednią konkurencją.

Patrzeć na:

 • Kim są ich klienci. To Twoi potencjalni klienci.
 • Jakie produkty oferują. Czy sprzedają też nieruchomości?
 • Ich ceny. Ile wart jest miesięczny czynsz?

Pamiętaj, bezpośrednimi konkurentami są inni zarządcy nieruchomości. Pośrednia konkurencja może obejmować kierowników domów. I ci, którzy sprzedają nieruchomości.

2. Wybierz nazwę i markę swojej firmy zarządzającej nieruchomościami

Dobrze przemyślana nazwa zapewnia trwałe wrażenie. Oto kilka wskazówek dla zarządców nieruchomości, którzy chcą promować nowe przedsięwzięcie biznesowe. Odnoszące sukcesy firmy zarządzające nieruchomościami rozpoczynają budowanie marki.

 • Upewnij się, że nazwa jest unikalna. W większości stanów istnieją problemy prawne dotyczące powielania. Wypróbuj wyszukiwanie w Google, aby zobaczyć, co zostało zrobione.
 • Ostrożnie wybierz adres URL. To musi być niezapomniane. Nie skupiaj się tylko na wartości SEO. Będziesz otrzymywać ruch od jednej osoby, którą pamiętają. Nie powinno to być trudne do przeliterowania ani zrozumienia.
Rekommenderad:  Jak sprawdzić, czy w Twoim samochodzie nie ma benzyny? [Solved] 2022

3. Napisz biznesplan zarządzania nieruchomościami

Każdy dobry zarządca nieruchomości wie, że solidny biznesplan pozwoli skupić się na jego przedsiębiorstwie. Pomagają w różnych sprawach, takich jak wyznaczanie celów, a nawet wybór modelu biznesowego.

Oto kilka punktów, które należy omówić.

 • Model biznesowy i usługiS. Dodaj tutaj ogólną strukturę swojej firmy. Plus kilka słów o tym, kim jesteś i czym się zajmujesz.
 • Cele. Zarządcy nieruchomości muszą mieć cele długo- i krótkoterminowe. Zapisane zasoby właściciela mogą pomóc w ich połączeniu.
 • Struktura. Większość małych i średnich firm ma określone stanowiska. Nakreśl je.

Oto niektóre obszary, które powinien obejmować początkujący zarządca nieruchomości. Oto ogólny biznesplan witryna z szablonami.

4. Utwórz podmiot prawny i zarejestruj się

Musisz zalegalizować swój biznes. Oznacza to wybranie podmiotu. I rejestracyjny.

 • Wyłączna działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami. Straty i zyski biznesowe są uwzględniane w zeznaniach podatkowych osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą.
 • Partnerstwo. Masz kilka nieruchomości komercyjnych do opieki? Wspólnicy ubiegają się o dochód z działalności gospodarczej z tytułu podatków osobistych. Odpowiadają też za roszczenia.
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wbrew powszechnemu przekonaniu LLC nie jest zarejestrowaną firmą. Właściciele spółki zarządzającej mają ograniczoną odpowiedzialność finansową i prawną.
 • Korporacja. Podatki biznesowe i osobiste są rozliczane oddzielnie.

5. Otwórz Konto Bankowe dla Firm

Możesz pracować dla inwestora nieruchomości z kilkoma nieruchomościami inwestycyjnymi. Lub inne problemy związane z nieruchomościami mieszkalnymi. Będziesz potrzebować konta bankowego specjalnie dostosowanego do tego, co robisz.

Jest coś więcej niż tylko uzyskanie biznesowej karty kredytowej do rozważenia. Na przykład niektóre stany wymagają pieniędzy z umów najmu trzymane oddzielnie z kaucji.

6. Upewnij się, że masz licencje i zezwolenia wymagane w Twoim stanie

Właściciele nieruchomości wymagają, aby osoby zarządzające ich nieruchomościami posiadały licencje. I mieć odpowiednie pozwolenia. Dodanie licencji na nieruchomości do miksu nie boli.

Licencja zarządzania nieruchomością: Jest to wymagane w przypadku niektórych tablic. Musisz zdać egzamin licencyjny zarządcy nieruchomości. Preferują je inwestorzy na rynku nieruchomości.

Rekommenderad:  Jak zaktualizować oprogramowanie Escort Passport 9500ix?

Licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami: Jest to powszechny wymóg. Egzamin zwykle zawiera zarówno zarządzanie nieruchomościami, jak i inne pytania. Oto kilka łatwe kroki uzyskać licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Licencja agenta leasingowego: Niektóre stany wymagają tych, które koncentrują się konkretnie na działaniach na określonym rynku nieruchomości.

7. Utwórz witrynę biznesową i wybierz lokalizację

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz zaoszczędzić na komercyjnej powierzchni biurowej, przechodząc do trybu online. Zaoszczędzisz pieniądze. Ponadto większość firm zarządzających nieruchomościami prowadzi sprzedaż cyfrową. Weź pod uwagę koszty, takie jak optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek i hostingu.

Usługa hostingu poczty biznesowej jest dobra. Opłata instalacyjna powinien być niski.

8. Weź pod uwagę bieżące koszty i opłaty

Twoja firma będzie musiała zrównoważyć koszty i opłaty, aby utrzymać się na powierzchni. Oto niektóre z elementów, na które musisz zwrócić uwagę.

 • Bieżąca opłata za zarządzanie. Pieniądze, które otrzymujesz. Pobieraj ryczałt lub prowizję od wartości wynajmu.
 • Opłaty za odnowienie dzierżawy. Pamiętaj, aby je wyjaśnić. Zwykle mogą to być stawki ryczałtowe lub procent czynszu.
 • Opłaty prawne. Nie musisz ich płacić. Są one opcjonalne, ale może w tym pomóc prawnik zajmujący się nieruchomościami. Maksymalny koszt to $1500 USD.
 • Narzędzia. Jest to koszt, jeśli idziesz z cegły i zaprawy. Woda, ciepło i woda. Podatek od nieruchomości też.
 • Reklama. Wizytówki, oznakowanie i marketing cyfrowy to tylko kilka możliwości. The Średnia krajowa dla znak biznesowy wynosi 438 dolarów.

Nie zapomnij dodać narzędzi i opłaty leasingowej, jeśli nie ma istniejącego najemcy.

9. Uporządkuj swoje podatki

Podatki mogą być bardzo zależne od stanu. Ale musisz dowiedzieć się, czym one są i uzyskać odpowiednie formularze podatkowe dla twojego lokalnego rynku.

wszyscy właściciele firm kwalifikują się jako niezależni kontrahenci. Oznacza to podwojenie składek na ubezpieczenia społeczne i Medicare.

Jeśli jesteś samozatrudnionym menedżerem własnej firmy, są odrębne zasady.

10. Kup ubezpieczenie biznesowe

Ubezpieczenie biznesowe to kolejna konieczność.

 • Ubezpieczenie od błędów i zaniedbań. Nazywane również ubezpieczeniem odpowiedzialności zawodowej. Chroni przed błędami zarządcy nieruchomości.
 • Ogólne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje codzienne usługi.
 • Ubezpieczenie od dyskryminacji lokatorów. Niekoniecznie objęte ogólną polisą odpowiedzialności cywilnej.

11. Zaplanuj swój system księgowy

Utrzymanie książki wprost jest ważne. Poszukaj oprogramowania, które może przechwytywać rekordy dotyczące poszczególnych właściwości.

Rekommenderad:  Jak zlecić marketing na zewnątrz: zaufaj nam, mamy to

12. Skonfiguruj firmowy system telefoniczny

Kluczem jest częsta komunikacja. Szukaj funkcji, takich jak aplikacja mobilna, poczta głosowa na e-mail oraz możliwość usuwania i dodawania użytkowników.

13. Zatrudnij personel

Oto pracownicy, których będziesz potrzebować. W stosownych przypadkach może być konieczne sprawdzenie wyłączenia z interesu narodowego (NIE).

 • Zarządca nieruchomości. Zajmują się pobieraniem czynszów, zarządzaniem budżetami i nie tylko.
 • Księgowy. Gromadzi wszystkie dokumenty finansowe.
 • Oficer utrzymania ruchu. Trafnie nazwane, ponieważ zajmują się prośbami o konserwację.

W zależności od wielkości budżetu możesz dodać oficera ds. Marketingu.

14. Sfinalizuj swoje usługi i strukturę cen

Dołącz koszty i opłaty do swoich usług z powyższymi informacjami. Następnie możesz obliczyć prognozy przychodów. I dostosuj liczby tam, gdzie to konieczne.

15. Rozważ oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami

Śledzenie finansów jest ważne, gdy pracujesz z wynajmowanymi nieruchomościami. Śledzenie czynszu i najemcy to dwa niezbędne elementy.

16. Promuj swoją firmę

Zwiększ swoje działania związane ze sprzedażą nieruchomości dzięki marketingowi. Strona internetowa wymaga optymalizacji. I przyjazny dla urządzeń mobilnych.

17. Rozszerz swoje portfolio

Właściciel nieruchomości potrzebuje skutecznego zarządcy nieruchomości, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji. Rozpoczęcie działalności związanej z zarządzaniem nieruchomościami jest łatwiejsze dzięki krokom wymienionym tutaj. Obserwuj, jak miesięczny wzrost dochodów z wynajmu powoduje, że właściciele nieruchomości ustawiają się w kolejce, aby Cię wciągnąć.