Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak założyć małą firmę w 5 prostych krokach

Jak założyć małą firmę w 5 prostych krokach

Rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia może samo w sobie być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Daje ci możliwość bycia swoim własnym szefem, tworzenia czegoś, co jest wyraźnie twoje i pozwala na swobodę personalizowania tego według własnych zainteresowań, umiejętności i wiedzy.

Oprócz tego, gdy ty założyć małą firmę oferuje znaczną korzyść pieniężną w postaci możliwości zarobienia pieniędzy na sprzedaży dostarczanych produktów lub usług. Może pomóc w stworzeniu relacji z klientami, innymi firmami i potencjalnymi inwestorami, co może zapewnić dostęp do znacznych zasobów, które mogą pomóc w rozszerzeniu Twojego przedsięwzięcia.

Ostatecznie założenie firmy może być doświadczeniem najeżonym trudnościami, ale także niesamowitą satysfakcją. Ma potencjał, aby zapewnić ci niezależność w opracowaniu czegoś, co będzie dla ciebie całkowicie oryginalne, a także korzyści finansowe, które się z tym wiążą.

Rozpocznij małą firmę

W tym artykule omówimy kilka sugestii, które Ci w tym pomogą założyć małą firmę. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz mógł założyć swoją małą firmę z pewnością siebie i zapewnić sobie sukces.

Jak założyć małą firmę?

1. Przeprowadź badania rynku

Przeprowadzenie badania rynku docelowego jest zarówno pierwszą, jak i najważniejszą fazą, kiedy tego chcesz założyć małą firmę. Wymaga to przeprowadzenia badań nad potencjalnymi rywalami, aktualnymi trendami w Twojej branży i wszystkimi innymi rzeczami, które mogą mieć wpływ na Twoją firmę.

Jeśli dobrze orientujesz się w rynku, będziesz w stanie dokonywać świadomych wyborów dotyczących dostarczanych towarów i usług. Oprócz tego znajomość branży może pomóc w opracowaniu strategii cenowej i planu marketingowego odpowiedniego dla Twojej firmy. Niezbędne jest również przeprowadzenie badań dotyczących grupy demograficznej, do której będzie obsługiwana Twoja firma, w celu opracowania biznesplanu zawierającego szczegółowe informacje na temat celów i ambicji Twojej firmy.

2. Utwórz biznesplan

Stworzenie biznesplanu powinno być jednym z pierwszych kroków przy zakładaniu jakiejkolwiek małej firmy. Dobrze przemyślany biznesplan posłuży jako mapa drogowa do osiągnięcia, szczegółowo opisując wszystkie działania wymagane do założenia i rozwoju firmy. Plan ten musi zawierać streszczenie, określenie celów, badanie rynku, badanie konkurencji, prognozy finansowe i strategię marketingową. Formułując strategię, kiedy ty zacząć mały biznesniezwykle istotne jest przyjęcie praktycznego i wszechstronnego podejścia.

Przeprowadź badania zarówno na temat sektora, jak i rynku, na którym zamierzasz się skoncentrować, pamiętając o uwzględnieniu wszelkich odpowiednich zasad i przepisów. Uwzględnij także prognozy finansowe na kolejne trzy do pięciu lat. Stworzy to plan dla Twojej firmy, który możesz wykorzystać jako punkt odniesienia przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości Twojej firmy. Istotne jest częste sprawdzanie strategii biznesowej i wprowadzanie w razie potrzeby modyfikacji. Rozpoczynając małą firmę, możesz zapewnić sobie najlepszą możliwą szansę na odniesienie sukcesu, starannie przygotowując się.

3. Uzyskaj fundusze

Uzyskanie finansowania dla małej firmy można osiągnąć na różne sposoby, na przykład zaciągając pożyczki, szukając inwestycje prywatnelub uczestnictwo w inicjatywach crowdfundingowych. Niezbędne jest dokładne zrozumienie zalet i wad każdej możliwości oraz kwoty finansowania, która będzie wymagana. Uzyskanie pożyczki może być przydatne, ponieważ zapewnia pożyczkobiorcy wymagane środki finansowe i ustala ustalony plan spłaty pożyczki.

Z drugiej strony uzyskanie pożyczki, zwłaszcza gdy założyć małą firmę, może być wyzwaniem. Inwestycje prywatne mogłyby oferować większą swobodę, ale nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiedniego inwestora, a warunki mogą nie być dla Ciebie korzystne. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja kampania crowdfundingowa odniosła sukces, będziesz musiał włożyć dużo pracy. Crowdfunding to doskonała metoda na wystartowanie z biznesem. Ważne jest, aby przeprowadzić dokładne badania i skrupulatne planowanie, aby mieć pewność, że dysponujesz wystarczającą ilością gotówki na uruchomienie firmy.

4. Podejmij decyzję dotyczącą struktury Twojej firmy

Firma jednoosobowa, spółka osobowa, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) i korporacja to najbardziej rozpowszechnione rodzaje formacji biznesowych.

A. Firma jednoosobowa

Firma jednoosobowa jest najprostszą formą prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ jest własnością i jest zarządzana przez jedną osobę. Właściciel tego typu organizacji ma całkowitą kontrolę nad wszystkimi częściami firmy, co zapewnia mu największą swobodę. Niemniej jednak właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie zobowiązania i nie ma innych partnerów ani akcjonariuszy, którzy mogliby dzielić z nim ciężar.

B. Partnerstwo

Spółka partnerska to organizacja będąca własnością i zarządzana przez dwie lub więcej osób pracujących razem. Może to być spółka jawna lub może to być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Partnerzy w tym układzie dzielą zyski i obowiązki przedsiębiorstwa, a także czerpią korzyści z wnoszenia dodatkowych zasobów, takich jak gotówka i praca.

C. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, znane również jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, są rodzajem hybrydowej formy biznesowej, która łączy w sobie zalety związane z korporacjami i spółkami osobowymi. Spółki z oo zapewniają swoim właścicielom ochronę z ograniczoną odpowiedzialnością, co oznacza, że ​​majątek osobisty właścicieli nie jest zagrożony w przypadku upadku firmy. Ponadto spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są łatwe do założenia i wymagają minimum formalności.

5. Zarejestruj swoją firmę

Możliwe, że będziesz musiał zarejestrować swoją firmę w agencjach lokalnych, stanowych i/lub federalnych. Będzie to zależeć od rodzaju firmy, którą zakładasz, a także od lokalizacji Twojej firmy. Ponieważ procedura rejestracji firmy może różnić się w zależności od stanu, musisz odrobić pracę domową i dowiedzieć się, jakie procedury są niezbędne do rejestracji Twojego konkretnego rodzaju działalności.

Ponadto, jeśli chcesz mieć fizyczną siedzibę swojej firmy, może być konieczne złożenie wniosku i uzyskanie odpowiednich zezwoleń i licencji od miasta lub powiatu, w którym będzie zlokalizowana Twoja firma. Po zakończeniu procesu rejestracji firmy następnym krokiem jest złożenie wniosku o federalny numer identyfikacji podatkowej, często nazywany EIN, w Urzędzie Skarbowym (IRS). Pamiętaj, aby mieć ten numer pod ręką, ponieważ będzie on niezbędny do identyfikacji Twojej firmy ze względów podatkowych.

Wniosek

Rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia biznesowego może być onieśmielające, ale niesie ze sobą także znaczącą szansę na nagrodę finansową. Możesz zapewnić sobie sukces w rozpoczynaniu działalności gospodarczej, jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu na planowanie, przeprowadzenie badań i szukanie wskazówek. Potencjał osiągnięć jest ogromny, niezależnie od tego, czy masz już wyraźny plan tego, co chcesz zrobić, czy dopiero zaczynasz. Możesz przejść na kolejny poziom sukcesu, gdy tylko to zrobisz założyć małą firmę jeśli masz odpowiedni sposób myślenia, narzędzia i zasoby. Twoje cele i aspiracje mają potencjał, aby stać się rzeczywistością, jeśli masz odpowiedni rodzaj wsparcia.