Jak zamienić Kodi w Game Arcade Center

Kodi dąży do tego, aby być najlepszą bramą do wszelkiego rodzaju rozrywki. Do tej pory oznaczało to filmy, seriale i muzykę. W kolejnej wersji będzie również w pełni obsługiwać gry. Zintegruje także emulatory, umożliwiając odtwarzanie większości tytułów ze starszych systemów, komputerów, konsol do gier lub arkad.

Użytkownik znany jako Zach Morris pomyślał o tym i wymyślił genialne rozwiązanie: tak jak Kodi pozwala nie tylko na „lokalne” odtwarzanie multimediów, ale także na transmisje internetowe, dlaczego miałoby się ograniczać do „lokalnych” gier zainstalowanych na twoim komputerze, szczególnie gdy archiwum internetowe zawiera kopie zapasowe praktycznie wszystkich gier ze starszych systemów, które Kodi będzie obsługiwać za pomocą emulatorów?

Program Internet Archive Game Launcher, w skrócie IAGL, jest wynikiem tego pomysłu: dodatek, który może „połączyć” istniejącą obsługę emulatora Kodi z ROM-ami dostępnymi w Archiwum internetowym! Po dodaniu IAGL do Kodi uzyskasz dostęp do dziesiątek tysięcy tytułów dla starszych systemów, dostępnych jako ROM w archiwum internetowym. Wszystkie są odtwarzane dzięki nowej obsłudze emulatorów Kodi – z niewielką pomocą RetroArch i jego wielu rdzeni emulatorów.

Zainstaluj RetroArch

Chociaż Kodi obejmuje już obsługę niektórych emulatorów, niektóre z nich mogą nie być dostępne w systemie operacyjnym. Poza tym ta funkcjonalność jest nadal uważana za „beta”. Dlatego obsługuje również „współpracę” z RetroArch, „pożyczanie” rdzeni emulatora.

Kodi With Iagl Zainstaluj Retroarch

Dopóki Kodi nie dojrzeje w tym względzie, lepiej używać go w połączeniu z RetroArch, aby uzyskać najlepsze wyniki. Dlatego zacznij od zainstalowania RetroArch. Aplikacja jest dość popularna, więc prawdopodobnie będzie można ją znaleźć w centrum oprogramowania / sklepie z aplikacjami. Jeśli używasz dystrybucji zgodnej z Debian / Ubuntu, możesz zainstalować ją za pomocą polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:libretro/stable sudo apt update sudo apt install retroarch*

Instrukcje instalacji można znaleźć w innych dystrybucjach na swojej oficjalnej stronie.

Gdy zostaniesz zapytany o dodatkowe zależności przed instalacją RetroArch, wybierz, czy chcesz zainstalować nakładki libretro, shadery libretro i retroarch-resources-xmb, ponieważ mogą one znacznie poprawić wrażenia użytkownika.

Zainstaluj Kodi

Kontynuuj instalację drugiej części równania, samego Kodi, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany na twoim komputerze. W dystrybucjach zgodnych z Debian / Ubuntu, wpisz w terminalu:

Jeśli chcesz poeksperymentować z wbudowaną obsługą emulacji Kodi, możesz także spróbować zainstalować dodatki libretro. Na razie postanowiliśmy je zignorować, ponieważ nie są jeszcze tak dojrzałe, aktualne, bogate w funkcje, a nawet dostępne w niektórych systemach operacyjnych, jak RetroArch.

Kodi z Iagl Zainstaluj Kodi

Pobierz plik zip repozytorium IAGL

Wizyta Strona GitHub Zach Morrisa i pobierz plik zip repozytorium. (Znajdziesz go na stronie prawie pod nagłówkiem „Instalacja”).

Kodi With Iagl Iagl Repository Zip

Zaktualizuj wszystko w RetroArch

Uruchom RetroArch iz pierwszego menu wybierz „Online Updater”. Chociaż możesz selektywnie pobierać rdzenie emulacji, wersje demonstracyjne dla niektórych systemów itp., Zalecamy uaktualnienie i pobranie wszystkiego. To wyeliminuje szanse, że będziesz brakować wsparcia dla emulacji określonego systemu lub miłych dodatków towarzyszących, takich jak zrzuty ekranu i kody, gdy zaczniesz grać w grę.

Kodi z Iagl Aktualizacja Retroarch

Jeśli chcesz, możesz rzucić okiem na pozostałe ustawienia i zmieniać je według własnych upodobań, ale nie zajmiemy się tym. Możesz skorzystać z naszego szczegółowego przewodnika na temat grania w gry PlayStation z RetroArch na początek.

Włączanie „nieznanych źródeł”

Uruchom Kodi i przejdź do menu Dodatki. Kliknij przycisk z ikoną pakietu widoczną w lewym górnym rogu. Wybierz „Zainstaluj z pliku zip” z dostępnych opcji.

Kodi With Iagl Nieznane źródła

Kodi poinformuje cię, że ze względów bezpieczeństwa nie wolno instalować dodatków z nieznanych źródeł i udostępnia skrót do opcji, która umożliwia wyłączenie tego środka bezpieczeństwa. Wybierz prezentowaną opcję „Ustawienia”, aby tam przejść.

Kliknij „Nieznane źródła”, aby włączyć obsługę instalacji z nieznanych źródeł. Odpowiedz „Tak” na pojawiające się ostrzeżenie bezpieczeństwa.

Dodanie repozytorium IAGL

Wróć do menu Dodatki i powtórz poprzednie kroki, klikając ikonę pakietu i wybierając „Zainstaluj z pliku Zip”.

Kodi Z Iagl Dodawanie repozytorium Iagl

Tym razem Kodi poprosi cię o wybranie pliku Zip, który chcesz dodać. Znajdź i wybierz plik pobrany wcześniej ze strony GitHub Zach Morrisa.

Instalowanie rzeczywistego dodatku

W poprzednim kroku dodałeś repozytorium Zacha Morrisa do Kodi. Teraz możesz dodać dodatek Internet Archive Game Launcher z tego repozytorium. Wróć do dodatków, ponownie kliknij przycisk z małym otwartym polem, ale tym razem wybierz „Zainstaluj z repozytorium”.

Kodi With Iagl Install From Repository

Z listy dostępnych repozytoriów, które się pojawią, wybierz „Zach Morris Add-ons”, a następnie „Add-on repository”. Kontynuuj klikając na „Zach Morris Add-ons” (ponownie), „Game Providers” i wreszcie , sam dodatek do Internet Archive Game Launcher. Pojawi się strona z informacjami o dodatku. Kliknij „Zainstaluj” w prawym dolnym rogu, aby dodać IAGL do Kodi.

Kodi With Iagl Instalacja dodatkowa

Kliknij przycisk OK, gdy Kodi wyświetli listę dodatków potrzebnych przez dodatek do jego poprawnego działania. Przynajmniej jeden z nich, YouTube, poprosi o ukończenie kreatora konfiguracji podstawowej po jego zainstalowaniu. Jednak jego konfiguracja jest prawie w pełni automatyczna, więc zwykle nie musisz nic robić oprócz potwierdzenia instalacji.

Prawie tam z IAGL

Wróć do menu głównego dodatków, gdzie znajdziesz teraz oba YouTube dodatek i ten, który nas interesuje, Internet Archive Game Launcher. Jego instalacja nie oznacza, że ​​jest gotowy do użycia – teraz musisz dostosować niektóre ustawienia, zanim dojdziesz do punktu, w którym można grać.

Kodi z Iagl Rzeczywista konfiguracja Iagl

Zaakceptuj warunki licencji, klikając „Zgadzam się”, a następnie wybierz „Ustawienia dodatków” z menu po lewej stronie ekranu.

Jeśli menu nie jest widoczne, dzieje się tak dlatego, że domyślny motyw Kodi woli ukrywać panele opcji, aby utrzymać porządek na ekranie i oczyścić go z niepotrzebnych elementów. Aby uzyskać do niego dostęp, przesuń kursor myszy do lewej krawędzi ekranu lub naciśnij lewy klawisz kursora na klawiaturze.

Zwiększ rozmiar pamięci podręcznej

W kategorii Ogólne znajdź parametr Rozmiar pamięci podręcznej (MB), który początkowo będzie ustawiony na „Zero (tylko bieżąca gra).” To ustawienie oznacza, że ​​tylko aktywna gra będzie przechowywana na dysku. Aby uniknąć wielokrotnego pobierania tych samych plików i zminimalizować czas oczekiwania i wykorzystanie przepustowości, zmień parametr „w górę”, przydzielając miejsce na dysku do przechowywania gier, w które grasz przez IAGL.

Kodi Z Iagl Cache Size

Nie możemy zaproponować określonej liczby dla wszystkich, ponieważ zależy to od ilości miejsca, którą możesz zaoszczędzić, gier, w które wolisz grać, oraz systemów, które chcesz emulować. Możesz wcisnąć nawet ponad 50 gier Amigi na 50 MB miejsca, ale będziesz potrzebować od dwóch do dwudziestu razy więcej w przypadku pojedynczej gry na wiele płyt CD PlayStation. Ogólna zasada jest taka, że ​​„im więcej miejsca możesz przeznaczyć na buforowanie, tym lepiej”.

Typ systemu i RetroArch jako Launcher

Przejdź do zewnętrznych wyrzutni i kliknij Mój typ systemu. Wybierz „Linux / Kodibuntu”.

Kodi Z Iagl Retroarch jako Launcher

Zmień Launcher emulatora na „Zewnętrzny” w Kreatorze instalacji, aby Kodi używał RetroArch do odtwarzania ROM-ów zamiast własnych emulatorów. Kliknij „Execute Setup Wizard” i postępuj zgodnie z wyświetlanymi krokami.

Czas na zabawę

Wróć do dodatków jeszcze raz i wybierz Internet Archive Game Launcher. Tym razem nie trzeba modyfikować więcej ustawień – wszystko teoretycznie zostanie skonfigurowane, a kombinacja Kodi i IAGL zapewni natychmiastowy dostęp do kolekcji ROM archiwów internetowych.

Kodi With Iagl Time To Play

Zorganizowane listy

Tutaj zaczyna się zabawa! Możesz przewijać listę i wyszukiwać między różnymi systemami – od Amstrad po Amigę i od klasycznych arkad po Sega Saturn. Chociaż kompatybilność i dostępność używanych emulatorów libretro różni się w zależności od dystrybucji Linuksa, największy wybór gier dostępnych w IAGL będzie od razu dostępny.

Kodi Z listami zorganizowanymi Iagl

Wybór gry

IAGL wyświetla tytuły każdego systemu na listach według tytułu, roku, kategorii itp. Gdy znajdziesz grę, w którą chcesz zagrać, wybierz ją, klikając ją myszką lub wybierając kursorem i naciskając enter, aby ją uruchomić .

Kodi With Iagl Game Selection

Jeśli masz już coś takiego jak Xbox 360 lub PlayStation joypad, już skonfigurowane w twoim systemie, Kodi i RetroArch prawdopodobnie go podniosły i będziesz mógł używać go zarówno do poruszania się po menu, jak i do grania w gry. Użyj pada kierunkowego lub lewego drążka, aby się poruszać, A (joypad Xbox 360) lub X (PlayStation joypad), aby wybrać coś, B (joypad Xbox 360) lub Circle (PlayStation joypad) jako przycisk cofania / anulowania.

Uruchom grę

Po wybraniu tytułu za pomocą kliknięcia Uruchom IAGL automatycznie pobierze go z archiwum internetowego i „przekaże” do odpowiedniego rdzenia emulatora RetroArch. Za kilka minut, jeśli nie kilka sekund, będzie działać na ekranie. Jeśli zwiększysz ustawienia pamięci podręcznej zgodnie z naszymi sugestiami, następnym razem rozpocznie się natychmiast, ponieważ będzie dostępna lokalnie.

Uruchomienie gry Kodi z Iagl

Zwróć także uwagę na dwie przydatne dodatkowe opcje towarzyszące premierze: jedna z nich pozwala obejrzeć zwiastun i zdecydować, czy chcesz wypróbować grę. Zwykle pobieranie i uruchamianie niewielkiego pliku ROM jest szybsze niż oglądanie zwiastuna, więc ta opcja bardziej przypomina „serwis dla fanów”, który sprawia, że ​​gry retro wydają się nieco nowe. Możesz także ręcznie pobrać grę, aby była dostępna lokalnie – jeśli nie została jeszcze pobrana i zapisana w pamięci podręcznej – aby uniknąć konieczności jej pobierania przy próbie uruchomienia w przyszłości. Jest to bardziej przydatne w przypadku, gdy masz za sobą wolne lub mierzone połączenie internetowe, dzięki czemu możesz planować przyszłość, pobierając gry, w które chcesz grać w następnej kolejności.

Czy ten artykuł jest przydatny?