Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zamienić swoje mieszkanie w inteligentny dom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zamienić swoje mieszkanie w inteligentny dom

Jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, możesz wahać się, czy inwestować w inteligentne urządzenia. Rozumiemy. Być może obawiasz się, że będą trudne do zainstalowania i uszkodzą ściany, przez co nie będą warte zachodu. A może wahasz się, czy zainwestować w różne gadżety, które mogą, ale nie muszą działać, gdy się przeprowadzisz.

Ale przy niewielkiej lub żadnej instalacji możesz stworzyć inteligentne mieszkanie bez zmiany okablowania, instalowania nieporęcznych produktów lub utraty kaucji. A kiedy się wyprowadzisz, cały ten komfort i wygoda mogą z łatwością przyjść z tobą — jeśli kupisz odpowiednie urządzenia. Pomożemy ci.

W AKKO dbamy o Ciebie i Twoją technologię, od tego, co warto wiedzieć przed przejściem na inteligentny termostat, po najlepsze inteligentne gadżety do Twojego nowego domu. Oto jak sprawić, by Twoje mieszkanie stało się inteligentnym domem.

Inteligentne wtyczki

Konfigurując inteligentne mieszkanie, zacznij od małych rzeczy. Inteligentne wtyczki kosztują mniej niż 50 USD za sztukę i mogą przekształcić posiadane już urządzenia w inteligentne gadżety. Wystarczy gniazdko i smartfon. Wystarczy podłączyć inteligentną wtyczkę do dowolnego gniazdka ściennego, połączyć ją z siecią Wi-Fi i skonfigurować aplikację towarzyszącą. Następnie podłącz przewodowe urządzenie, takie jak ekspres do kawy, powolna kuchenka lub lampa, do inteligentnej wtyczki. Teraz możesz sterować nim na swoim telefonie z dowolnego miejsca. Powiedzmy, że jesteś w pracy, kiedy zdajesz sobie sprawę, że zostawiłeś włączony ekspres do kawy. Zamiast dzwonić do sąsiada lub iść do domu, aby go wyłączyć, możesz to zrobić bezpośrednio z telefonu. Fajne, prawda?

Co jest jeszcze fajniejsze: jeśli używasz koncentratora inteligentnego domu, możesz podłączyć go do inteligentnej wtyczki, aby sterować ekspresem do kawy, wolnowarem lub lampą za pomocą głosu.

Rekommenderad:  Jak czytać dzienniki VPN?

Więcej wskazówek znajdziesz w naszym przewodniku po inteligentnych wtyczkach.

Inteligentne żarówki

Nigdy więcej nie włączaj światła ani nie wracaj do ciemnego mieszkania. Inteligentne światła, które zaczynają się od około 15 USD za sztukę i trwają 2 Do 3 lat dłużej niż tradycyjne żarówki, stanowią doskonały dodatek do Twojego inteligentnego mieszkania. Są energooszczędne, co oznacza, że ​​oszczędzasz trochę pieniędzy. Ponadto umożliwiają konfigurowanie harmonogramów oświetlenia, grupowanie świateł według pomieszczeń, synchronizację z muzyką, a nawet zmianę koloru. Po prostu wymień żarówki — nie wymaga okablowania.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik po inteligentnych światłach.

Wirtualni asystenci

Inteligentni asystenci, tacy jak Alexa™ z Amazon™, Siri® od AppleLub Google Assistant™ to aplikacje w telefonie (lub tablecie, inteligentnym głośniku lub innym inteligentnym urządzeniu), które mogą rozumieć polecenia głosowe, odpowiadać i wykonywać zadania.

Wirtualny asystent może sprawdzać dla Ciebie pogodę, odtwarzać muzykę, ustawiać alarm, dzwonić do mamy, sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi i nie tylko. Jeśli chodzi o technologię inteligentnego mieszkania, wirtualny asystent jest jednym z najłatwiejszych dodatków, jakie możesz wprowadzić, ponieważ jest wbudowany w smartfon — wystarczy pobrać bezpłatną aplikację.

Inteligentne głośniki

Inteligentne głośniki to małe urządzenia aktywowane głosem, które odtwarzają muzykę, podcasty, wiadomości i nie tylko. Będą nawet recytować przepisy, ustawiać zegary i informować o pogodzie. Chcesz budzić się rano przy muzyce klasycznej, a wieczorami zrelaksować się przy jazzie? Inteligentny głośnik może się tym zająć, więc nie musisz nawet wstawać z kanapy. Inteligentne głośniki działają również jako kontroler innych inteligentnych technologii w Twoim domu, umożliwiając zarządzanie wszystkim — inteligentnymi zamkami, inteligentnymi żarówkami, inteligentnym termostatem — za pomocą głosu. Dla najemców rozważ czwartą generację Amazon™ Echo kropki®, który jest mały, kosztuje 50 USD i można go łatwo przenieść do nowego domu. Za 85 USD, tj Echo Show™ 5 jest wyposażony w mały ekran. Aby uzyskać najlepsze wrażenia dźwiękowe (i podwyższyć cenę), rozważ Amazon Echo Studio® (200 USD).

Rekommenderad:  Dlaczego ładowanie Snapchata trwa tak długo? Zrozumienie czynników i oferowanie wskazówek

Inteligentne zamki

Uspokój umysł właściciela za pomocą zamków takich jak Zamek Wyze™ (124 USD) i Sierpień Smart Lock® Pro (230 USD), które przyczepiają się do istniejącej zasuwki po wewnętrznej stronie drzwi. Inteligentny zamek pozwala blokować i odblokowywać drzwi za pomocą telefonu lub inteligentnego zegarka, śledzić, kto i kiedy otwiera drzwi, a także tworzyć i udostępniać innym unikalne kody dostępu (które możesz cofnąć w dowolnym momencie). Nadal możesz używać oryginalnych kluczy, a kiedy się wyprowadzisz, łatwo je odinstalować. Pamiętaj tylko, aby najpierw uzyskać zgodę właściciela.

Inteligentne termostaty

Niektóre inteligentne termostaty kosztują nawet 400 USD, ale można dostać przyzwoity model za mniej niż 100 USD, który szybko pomoże Ci zmienić mieszkanie w inteligentny dom. Tylko pamiętaj, aby najpierw uruchomić go przez zarządcę nieruchomości, zanim wprowadzisz jakiekolwiek modyfikacje.

Dodatkowy bonus: zaoszczędzisz część lub całość pieniędzy wydanych na urządzenie w ciągu pierwszego roku jego użytkowania. Jak? Inteligentny termostat uczy się Twojego harmonogramu i preferencji dotyczących temperatury, bierze pod uwagę lokalną pogodę i pomaga oszczędzać energię — i pieniądze — dostosowując klimat, gdy nie ma Cię w domu lub gdy śpisz. Jest łatwy w użyciu przez telefon lub za pomocą polecenia głosowego za pośrednictwem inteligentnego głośnika domowego.

Aby dowiedzieć się więcej, oto wszystko, co musisz wiedzieć o przejściu na inteligentny termostat.

Inteligentny system bezpieczeństwa w domu

Domowy system bezpieczeństwa zapewnia spokój ducha, pozwalając ci mieć oko na swoje mieszkanie, gdy jesteś poza domem, a nawet mieć oko na swoje dzieci, gdy pracujesz w domu w innym pokoju. A co najważniejsze, nie trzeba wiercić w ścianach, aby je ustawić. Wiele z tych akcesoriów jest wyposażonych w mocny, dwustronny klej, dzięki czemu można je przykleić do ściany.

Zestawy startowe dla majsterkowiczów, które obejmują czujniki ruchu, czujniki drzwi i okien oraz klawiaturę, kosztują około 150 USD (choć mogą osiągnąć 300 USD). Można je łatwo skonfigurować samodzielnie — wystarczy umieścić je w dowolnym miejscu, połączyć z Internetem i gotowe. Pamiętaj, że powinieneś poinformować właściciela, że ​​instalujesz system bezpieczeństwa, ponieważ możesz potrzebować pozwolenia, a system może prowadzić do wizyt policji i straży pożarnej.

Rekommenderad:  Jak usunąć stare importy w Lightroomie?

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych zewnętrznych i wewnętrznych kamerach bezpieczeństwa.

Upewnij się, że Twój inteligentny dom jest chroniony

Plan AKKO Home+ zapewnia pokrycie prawie całej technologii w Twoim domu w ramach jednego prostego planu. Laptopy, tablety, telewizory, konsole do gier, inteligentne termostaty i wiele więcej — nawet przyszłe zakupy. Dodatkowo otrzymasz 24/7 wsparcie ekspertów na żywo i solidne zabezpieczenia cyfrowe. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.

Table of Contents