Jak zaoszczędzić czas pracy baterii w kontrolerze PS4

Playstation 4 sprzedał ponad 100 milionów sztuk i nie bez powodu. Oferuje naprawdę imponującą bibliotekę gier, która zachęca graczy na całym świecie do spędzania godzin w swoich wirtualnych światach. Przynajmniej robią, gdy ich kontrolery są obciążone.

Niestety DualShock 4 kontroler ma fatalną żywotność baterii. Z nieznanych przyczyn Sony postanowiło uwzględnić tylko marne 1Bateria 000 mAh w kontrolerach PS4. Mówiąc inaczej, pojedyncza bateria AA ma około dwukrotnie większą pojemność. Internet obfituje w ludzi lamentujących nad krótkim czasem pracy baterii w DualShock 4 kontrolery. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać żywotność baterii w DualShock 4 kontroler.

Zmień czas wyłączenia kontrolera

Gdy używasz konsoli PS4 do innych celów niż granie w gry, takie jak oglądanie Netflix lub YouTube, twój DualShock 4 kontroler pozostaje włączony. Domyślnie DualShock 4 kontrolery są ustawione na wyłączenie po 60 minutach. Aby oszczędzać baterię kontrolera, możesz nakazać mu wcześniejsze automatyczne wyłączenie.

Ustawienia baterii kontrolera Ps4

Możesz dostosować czas automatycznego wyłączania kontrolerów na jeden z dwóch sposobów. Najpierw przejdź do menu Ustawienia PS4 i wybierz „Urządzenia -> Kontrolery”. Tutaj zobaczysz różne opcje, w tym „Ustaw czas do wyłączenia kontrolerów”. Aby wydłużyć żywotność baterii kontrolera, wybierz najniższe ustawienie, 10 minut. Innym sposobem na to jest wyświetlenie szybkiego menu PS4 przez długie naciśnięcie przycisku PS na DualShock 4 kontroler i wybierając „Dźwięk / urządzenia”.

Przyciemnij pasek światła

DualShock 4 ma skierowany do przodu „pasek świetlny”, który zmienia kolor podczas niektórych gier. Choć z pewnością wygląda świetnie, kryje się za tym praktyczny cel. Pasek świetlny działa w połączeniu z dodatkiem sprzętowym PS Camera. Kamera śledzi ruch kontrolera za pomocą paska świetlnego podczas grania w gry PSVR. Poza tym nie ma większego celu. Niestety pozostawienie włączonego światła przyczyni się do rozładowania akumulatora i nie ma sposobu, aby całkowicie go wyłączyć. Biorąc to pod uwagę, można go przyciemnić, aby zminimalizować zużycie energii.

Kontrolka baterii kontrolera Ps4

Przejdź do szybkiego menu PS4, naciskając długo przycisk PS na kontrolerze. Stamtąd wybierz „Dźwięk / urządzenia”, a następnie „Jasność DualShock 4 Pasek świetlny. ”Domyślnie jest ustawiony na„ jasny ”; jednak zmiana na„ przyciemniony ”pomoże ci wydłużyć nieco dłuższy czas pracy baterii. Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do tej opcji, przechodząc do „Ustawienia -> Urządzenia -> Kontrolery”.

Zmniejsz głośność głośnika kontrolera

DualShock 4 kontroler ma wbudowany mały głośnik. Podczas gdy główna muzyka i dźwięk w grze pochodzi z telewizora lub systemu stereo, DualShock 4 W niektórych grach głośnik jest używany do tworzenia nowatorskich efektów dźwiękowych. Głośnik kontrolera jest najczęściej używany jako sposób na dalsze zanurzenie gracza w świecie gry. Na przykład w „The Last Of Us” dźwięk włączania i wyłączania latarki, a także dźwięk z nagrań głosowych jest dostarczany przez głośnik kontrolera.

Głośnik baterii kontrolera Ps4

Choć może to być zabawne, głośnik kontrolera jest znacznie głośniejszy, niż powinien być. Im większa głośność, tym więcej mocy potrzebuje. Aby zmniejszyć głośność kontrolera, podnieś szybkie menu, naciskając przycisk PS na kontrolerze. Wybierz „Urządzenia”, a następnie „Regulacja głośności (głośnik dla kontrolera)”. Tutaj możesz przełączyć niższą głośność, która Ci odpowiada i pozwala zaoszczędzić trochę soku. Ponadto możesz także zmienić głośność głośnika kontrolera, przechodząc do „Ustawienia -> Urządzenia -> Kontrolery”.

Wyłącz wibracje

Jak sama nazwa wskazuje, DualShock 4 w sterowniku znajduje się silnik, który wytwarza silne wibracje. Niestety wibracje te zużywają energię z baterii kontrolera. Na szczęście możesz wyłączyć funkcję wibracji swojego DualShock 4 całkowicie.

Wibracja baterii kontrolera Ps4

Niestety nie będzie można wyłączyć wibracji, naciskając i przytrzymując przycisk PS na kontrolerze, aby wyświetlić szybkie menu. Zamiast tego musisz przejść do „Ustawienia -> Urządzenia -> Kontrolery”. Stamtąd przewiń w dół do opcji oznaczonej „Włącz wibracje”. Naciśnięcie przycisku „X” usunie zaznaczenie z pola i wyłączy wibracje funkcja twojego DualShock 4 kontroler.

Nigdy więcej nie martw się o żywotność baterii

Podczas gdy zawsze będziesz musiał naładować swój DualShock 4 kontroler, istnieją gadżety, które pomogą zapobiec zakłóceniom w grze. Najpierw zalecamy zakup DualShock 4 stacja ładowania kontrolera. Są bardzo przystępne i łatwe w użyciu. Wystarczy położyć sesję sterującą na stacji ładującej po bardzo sesji, aby upewnić się, że bateria jest zawsze uzupełniana.

Ładowarka akcesoriów PS4

Jeśli nie chcesz inwestować w stację ładującą lub nie ufasz sobie, że z niej rzeczywiście skorzystasz, zrób sobie przysługę i weź bardzo długi kabel micro USB. W ten sposób możesz naładować kontroler, siedząc wygodnie na kanapie, bez przerywania gry. Jeśli naprawdę nie znosisz pomysłu na kable, możesz wybrać zewnętrzny zestaw baterii do DualShock 4. Istnieje kilka różnych na rynku, ale zewnętrzne baterie Venom są oficjalnie licencjonowanymi produktami.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać czas korzystania z DualShock? 4 kontroler? Daj nam znać w komentarzach!

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Definitive Guide to Gaming na PC "class =" responsive-leniwy alignleft

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »