Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zapobiec rozładowaniu i przegrzaniu baterii w Google Pixel 7a

Kilku użytkowników Google Pixel 7a zgłosiło ostatnio problemy ze znacznym zużyciem baterii i przegrzaniem urządzenia. Wydaje się, że problem jest powiązany z aplikacją Google, która zużywa nadmierną ilość baterii w tle, co prowadzi do wzrostu temperatury urządzenia. Fora pomocy Reddit i Google to tylko dwa przykłady miejsc online, w których użytkownicy zgłaszają swoje problemy i szukają odpowiedzi.

Doniesienia o problemach z rozładowaniem baterii i przegrzaniem Google Pixel 7a wyszły na jaw, gdy użytkownik Google Pixel 6 Pro podzielił się swoją frustracją z Engadget. Użytkownik wyjaśnił, w jaki sposób jego urządzenie Pixel 6 Pro przegrzewało się nawet wtedy, gdy przez zaledwie godzinę nie było podłączone do bezprzewodowej ładowarki. Zrzut ekranu pokazujący zużycie baterii telefonu wyraźnie pokazał, że za znaczną część energii zużywanej w tle odpowiadała aplikacja Google. Od tego czasu wielu użytkowników Pixela 6, Pixela 6 Pro, Pixela 7, Pixela 7 Pro i Pixela 7a powtarzało podobne skargi, wskazując, że problem jest powszechny w przypadku tych modeli urządzeń. Oprócz rozładowywania baterii użytkownicy zauważyli, że ich urządzenia nagrzewają się bardziej niż zwykle.

Powrót do wcześniejszych wersji aplikacji Google był taktyką stosowaną przez niektórych użytkowników w celu rozwiązania problemu, jednak nie powiodła się. Nawet zresetowanie ustawień telefonu nie rozwiązało problemu dla dotkniętych użytkowników. W niektórych przypadkach urządzenia w ogóle nie ładowały się. Jednak powrót do poprzednich wersji aplikacji Google spowodował niewielką poprawę wydajności ładowania. Niemniej jednak podstawowy problem nadal występował, ponieważ aplikacja Google w tle nadal zużywała baterię telefonu.

Według raportu 9to5Googlewydaje się, że problemy z rozładowaniem baterii i przegrzaniem urządzeń Google Pixel 7 i Pixel 6 pojawiły się po zainstalowaniu poprawki zabezpieczeń z maja 2024 r. Google zaczęło otrzymywać skargi od użytkowników dotyczące tych problemów 6 maja, co skłoniło korporację do głębszego zbadania tematu.

Próbując zidentyfikować pierwotną przyczynę, jeden z użytkowników Reddita przeprowadził szeroko zakrojone dochodzenie, wdając się w dyskusje z pomocą techniczną i przeprowadzając wewnętrzne rozwiązywanie problemów. W świetle ich ustaleń postawili hipotezę, że za wyczerpywanie się energii może odpowiadać aplikacja Google. Inni użytkownicy również spekulują, że możliwą przyczyną problemu może być usługa Android System Intelligence.

W odpowiedzi na zgłoszone problemy rzecznik Google przyznał, że niedawna zmiana w aplikacji Google w sposób niezamierzony doprowadziła do przyspieszonego zużycia baterii w niektórych urządzeniach z Androidem. Firma Google szybko wprowadziła poprawkę, gdy tylko dowiedziała się o problemie, a dotknięci użytkownicy powinni natychmiast obserwować, jak ich urządzenia powracają do normalnego działania. Co ważne, poprawka ta nie wymaga od użytkowników aktualizacji aplikacji Google.

Rozsądnie byłoby, gdyby osoby, które niedawno kupiły Google Pixel 7aA, opóźniły instalację najnowszej majowej aktualizacji zabezpieczeń do czasu, aż będzie dostępnych więcej szczegółów na temat jej potencjalnego wpływu na wydajność urządzenia, biorąc pod uwagę niedawne problemy z wyczerpaniem baterii i przegrzaniem zgłaszane przez użytkowników Google Pixel.

Chociaż seria Google Pixel ogólnie zebrała pozytywne recenzje i zapewnia wielu użytkownikom pełną obsługę Androida, czasami napotykała problemy z oprogramowaniem, które miały wpływ na jej ogólną reputację. Problemy z wypalaniem nękały Pixela 2 XL, problemy z jakością połączeń i mikrofonem nękały Pixela 3, problemy z baterią nękały Pixela 4 XL, a problemy z przegrzaniem nękały Pixela 5A.

Aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się telefonu Pixel, możesz zastosować kilka środków ostrożności:

Jak zapobiec rozładowaniu i przegrzaniu baterii w Google Pixel 7a

Ogranicz działania wymagające dużych zasobów:

Unikaj korzystania z funkcji lub aplikacji, które w dużym stopniu wykorzystują zasoby telefonu, np. wykonywania połączeń wideo, nagrywania filmów lub odtwarzania multimediów. Czynności te mogą generować znaczną ilość ciepła i przyczyniać się do rozładowywania baterii.

Unikaj wystawiania telefonu na działanie silnego światła słonecznego i ekstremalnego ciepła

Może to spowodować problem z przegrzaniem. Unikaj pozostawiania telefonu w zamkniętych lub niedostatecznie wentylowanych pomieszczeniach, np. w ogrzewanym samochodzie, ponieważ może to pogorszyć problemy związane z przegrzaniem.

Dostosuj jasność wyświetlacza

Zmniejsz jasność wyświetlacza telefonu, aby zminimalizować zużycie energii i wytwarzanie ciepła. Zmniejsz jasność, otwierając aplikację Ustawienia na telefonie, przechodząc do opcji Wyświetlacz i wybierając ciemniejsze ustawienie.

Połącz się z niezawodną siecią Wi-Fi

Aby uniknąć marnowania danych mobilnych, korzystając zamiast z Wi-Fi. Korzystanie z Wi-Fi powoduje mniejsze zużycie energii w porównaniu do mobilnej transmisji danych, co może pomóc w zmniejszeniu zużycia baterii i wytwarzania ciepła.

Zoptymalizuj wykorzystanie aplikacji

Zamknij niepotrzebne aplikacje działające w tle, ponieważ mogą przyczynić się do zwiększonego zużycia zasobów i wytwarzania ciepła. Monitoruj i zarządzaj wykorzystaniem aplikacji, aby mieć pewność, że aktywne są tylko niezbędne aplikacje.

Jeśli Twój Google Pixel 7a nadal się przegrzewa lub ma poważne zużycie baterii, zastosuj te dodatkowe środki:

Odłącz od źródła zasilania

Jeśli telefon się zbyt nagrzeje, odłącz go od źródła zasilania, jeśli jest podłączone. Może to pomóc w ograniczeniu dalszego wytwarzania ciepła i potencjalnych uszkodzeń.

Umieść telefon w chłodniejszym miejscu

Umieść telefon w chłodniejszym miejscu, aby mógł naturalnie się ochłodzić. Unikaj używania go do czasu ostygnięcia, aby zapobiec potencjalnym problemom z wydajnością lub uszkodzeniom.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Pixela

Jeśli pomimo podjęcia powyższych środków ostrożności i rozwiązywania problemów problemy z przegrzaniem i rozładowaniem baterii nadal występują, skontaktuj się z pomocą Google Pixel, aby uzyskać dalszą pomoc. Mogą zapewnić specjalistyczne wskazówki i rozwiązania dostosowane do konkretnego urządzenia.

Możesz się skontaktować Obsługa pikseli.

Postępując zgodnie z tymi wytycznymi i na bieżąco informując o potencjalnych aktualizacjach oprogramowania i poprawkach od Google, użytkownicy Google Pixel 7a mogą zapobiec problemom z wyczerpaniem się baterii i przegrzaniem, zapewniając płynniejsze i bardziej niezawodne korzystanie ze swoich urządzeń.

Źródło