Jak zaprogramować TikTok, aby wyświetlał pożądane treści?

TikTok szybko stał się siecią społecznościową, która była w stanie sprostać dużym rynkom Facebook, Twitter e Instagram. Ze względu na dynamiczny design uwagę najmłodszych bardzo przyciąga ta platforma.

Ciągłe korzystanie z niego stopniowo poprawia i personalizuje wrażenia użytkownika. Jednak dla tych, którzy dopiero wchodzą lub odwiedzają go rzadko, trudniej jest cieszyć się zaletami tej sieci społecznościowej.

Dlatego, chociaż TikTok nie podał jasnych danych na temat działania algorytmu, istnieją wskazówki, które możemy wykorzystać, aby wyszkolić go zgodnie z naszymi upodobaniami. W ten sposób jeszcze rzadziej użytkownicy będą mogli w pełni cieszyć się różnorodną zawartością tej platformy.

Zakładka „Dla Ciebie” naprawdę będzie

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na tym, jak sprawić, by karta „Dla Ciebie” była naprawdę spersonalizowana. TikTok mówi, że jest aktualizowany zgodnie z gustami użytkownika podczas interakcji ze stroną.

Nie wyjaśniono jednak, jakie interakcje są rzeczywiście uwzględniane w procesie selekcji. Dlatego skomentujemy niektóre typowe sugestie, które użytkownicy TikTok, na podstawie prób i błędów, wydają się odkryć, że działają.

Podkreśl to, co lubisz

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1579022463_622_Jak-zaprogramowac-TikTok-aby-wyswietlal-pozadane-tresci.jpgPierwszy wydaje się oczywisty, ale czasem go przeoczamy. Aby sieć społecznościowa wiedziała, że ​​podobała Ci się treść, nie wystarczy po prostu ją zobaczyć. W rzeczywistości konieczne jest również wykorzystanie innych wskaźników, takich jak „polubienia” strony.

Nie wahaj się polubić

Dwukrotnie dotknij i umieść serce w filmie, aby algorytm wyraźnie stwierdził, że to, co widziałeś, lubisz. Taka prosta czynność w przypadku rodzajów filmów, które lubisz, wkrótce zrobi wielką różnicę na stronie „Dla Ciebie”. Ponieważ bez wątpienia podobne treści zaczną się pojawiać.

Udostępnij filmy znajomym

Kolejną sztuczką, aby wyjaśnić TikTok, że coś ci się podoba, jest udostępnianie go i wysyłanie do znajomych. W ten sposób sieć społecznościowa nie tylko wie, że ci się podoba, ale wideo tego stylu może odnieść sukces nie tylko z tobą, ale z twoim bliskim kręgiem. Co w konsekwencji sprawi, że będziesz starał się pokazać tobie i znajomym więcej podobnych filmów.

Zapisz to, co Cię interesuje

Niezależnie od tego, czy po prostu zapisujesz go na liście, aby zobaczyć później, motywacyjny czy humorystyczny, ważne jest, aby to zrobić. Oznaczenie zawartości jako ulubionej spowoduje również, że algorytm zapisze informacje i zacznie szukać treści podobnych do tych, które zdecydowałeś się gromadzić.

Obserwuj twórców, którzy Cię interesują

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/Jak-zaprogramowac-TikTok-aby-wyswietlal-pozadane-tresci.pngInnym środkiem, który nie może zawieść, jest podążanie za twórcami, których lubisz. Jeśli spotkałeś się już z kilkoma filmami z nich na platformie i podobały ci się, dlaczego nie śledzić ich?

Jest to prosty i bezpośredni sposób, aby wyjaśnić, że treść tego twórcy, którego lubisz. Tak więc od razu TikTok rozpocznie umieszczanie ich w zakładce „Dla Ciebie”.

Używaj słów kluczowych i hashtagów

Jak na ironię, jednym ze sposobów lepszego nakarmienia zakładki „For You” jest jej nie używanie, przynajmniej przez jakiś czas. Korzystając z innych modalności, takich jak wyszukiwarka, możesz używać słów kluczowych i hashtagów, aby wyraźnie pokazać platformie, co chcesz zobaczyć. Po przedstawieniu go możesz użyć powyższych narzędzi do wzmocnienia wiadomości.

Wyraźnie odrzuć to, czego nie chcesz

https://assets.entrepreneur.com/content/3x2/2000/20191021140418-GettyImages-1159891737-crop.jpeg?width=700&crop=2:1Ciekawym faktem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że możesz nie tylko trenować algorytm, mówiąc mu, co lubisz. Prawdę mówiąc, możesz również osiągnąć dobre wyniki, wyjaśniając, czego nie chcesz widzieć ponownie.

Aby to zrobić, gdy TikTok wyświetli film z motywami, które Ci się nie podobają, możesz się od nich odsunąć. Dzięki powtórzeniu platforma zrozumie, że nie są one interesujące.

Czas się liczy

Chociaż nic nie zostało potwierdzone, kilku użytkowników TikTok ma teorię, że platforma monitoruje, ile razy spędzasz w filmie. Na przykład, jeśli ci się spodoba, możliwe jest, że nie zobaczysz tego do końca, ale możesz to nawet powtórzyć.

W przeciwnym razie, jeśli ci się nie spodoba, możesz zostawić go w połowie drogi i nigdy więcej go nie kończyć. Z sistema Monitorując w ten sposób, TikTok może dowiedzieć się wiele o naszych gustach. Jednak, jak powiedzieliśmy, sieć społecznościowa tego nie potwierdziła. Dlatego na razie najlepiej jest skorzystać z poprzednich zaleceń, które przynajmniej wydają się trafiać w odkrycie, co bierze pod uwagę TikTok.