Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zaprojektować witrynę zoptymalizowaną pod kątem UX, która nie jest nudna AF

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaprojektować witrynę zoptymalizowaną pod kątem UX, która nie jest nudna AF

12 wskazówek, jak zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to sfrustrować odwiedzających witrynę. Niestety, może to być dokładnie to, co robi projekt Twojej witryny, jeśli nie jest zoptymalizowany pod kątem UX.

UX to wrażenia użytkownika, które odwiedzający odwiedzają w Twojej witrynie. Tak się czują, przechodząc ze strony na stronę.

Idealnie byłoby, gdyby odwiedzający mogli intuicyjnie znaleźć to, czego szukają, niezależnie od tego, czy są to Twoje dane kontaktowe, strona z cennikiem czy lista Twoich usług. Przemyślana organizacja, przekonująca treść i projekt, który odpowiada intencjom użytkownika podczas każdej interakcji, pomagają stworzyć pozytywne wrażenia użytkownika.

Tworząc witrynę zoptymalizowaną pod kątem UX, podczas projektowania każdego elementu strony pamiętasz o użytkowniku. Słuchasz ich potrzeb i dostosowujesz projekt do ich pytań i punktu widzenia.

Jak większość dobrych projektów, projektowanie UX jest niewidoczne dla przeciętnego użytkownika. To dlatego, że użytkownik nie będzie rozpraszany przez zbędne elementy projektu.

Nie będą musieli przestać myśleć:

  • „Zastanawiam się, czy robią _____”.
  • “Dlaczego potrzebujesz moich danych personalnych?”
  • „Chciałbym po prostu znaleźć ______.”

Usuwając wszystkie te czynniki rozpraszające uwagę, użytkownik może wczuć się w działanie witryny i płynnie przechodzić ze strony na stronę, kontrolując treści, które są dla niego najbardziej odpowiednie. To (nieświadomie) zapewnia pozytywne doświadczenia i z kolei buduje zaufanie do firmy.

Zamiast być sfrustrowanym, użytkownicy pomyślą:

  • „To było takie łatwe”.
  • „Otrzymałem odpowiedź na moje pytanie bez konieczności rozmowy z przedstawicielem.”
  • „Nie wiedziałem, że firma oferuje taką usługę. To nawet lepsze niż to, czego szukałem”.

Czy strony zoptymalizowane pod kątem UX nie są nudne?

Wiemy, co myślisz…

  • Czy UX nie jest nudny?
  • Czy to nie jest przewidywalne?
  • Czy to nie ogranicza mojej kreatywności?

Dobra wiadomość: tylko piękny design wzmacnia doświadczenie użytkownika. Oczywiście strona zoptymalizowana pod kątem UX daje poczucie znajomości. Rzeczy są tam, gdzie się ich spodziewasz.

Rekommenderad:  Jaki jest pożytek z ConstraintLayout w Androidzie?

Pamiętaj, że wrażenia nadal będą pasować do Twojej marki i będą przeznaczone specjalnie dla Twoich odbiorców. Jeśli strona internetowa jest dla Ciebie nudna, prawdopodobnie nie jesteś docelowym odbiorcą. To, co dla jednej osoby jest nudną informacją, dla innej jest ekscytującym szczegółem.

Jeśli masz zabawne i głośne towarzystwo, wrażenia na Twojej stronie również powinny być zabawne i głośne. A znajomość tak zwanych „zasad” lokalizacji elementów strony może być okazją do lekkiego złamania zasad i zachwytu użytkowników wyjątkowymi doświadczeniami.

UX zapewnia, że ​​marka Twojej firmy lub projekt strony internetowej nie utrudnia użytkownikom znalezienia tego, czego szukają. To z kolei może uchronić Cię przed frustrowaniem potencjalnych klientów, zanim będziesz miał szansę nawiązać z nimi osobistą interakcję (uff, bliskie połączenie).

Gorące porady dotyczące tworzenia witryny, która wygląda świetnie i zapewnia wyniki

1) Poznaj swoje persony: Jeśli masz zamiar zabrać dziś tylko jedną wskazówkę, upewnij się, że to ta. Łatwo jest dać się wciągnąć w tworzenie innowacyjnego i zabawnego projektu. Niestety, może to oznaczać, że zamierzony użytkownik zostanie zaniedbany w tym procesie. Strona może wyglądać świetnie, ale nie przyniesie rezultatów, ponieważ zaniedbano potrzeby zamierzonego użytkownika.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, kim są Twoje persony i pisz treść na stronie tak, jakbyś z nimi rozmawiał i odpowiadał na ich pytania. Dowiedz się, jakie elementy projektu mogą preferować, w tym kolory, czcionki i style. To jest podstawa dla całego UX. Jeśli nie wiesz, co lubią, czego nie lubią Twoi użytkownicy, co chcą wiedzieć lub już wiedzą, jak możesz zbudować stronę internetową z myślą o nich?

Jeśli projekt Twojej witryny nie pasuje do Twoich osobowości, szkodzi to Twojej firmie.

2) Poznaj głos swojej marki: Jeśli masz jasność co do tego, kim jesteś, możesz prezentować to publiczności głośniej i uniknąć pomyłek. To wywrze większy wpływ na odwiedzających, jednocześnie czyniąc Twoją witrynę bardziej zapadającą w pamięć.

3) Miej jasne podstawowe działanie dla każdej strony: Dowiedz się, co użytkownik próbuje osiągnąć na tej stronie i poprowadź go w tym kierunku. Dodać wartość. Być pomocnym.

Rekommenderad:  6 Najlepsze biznesowe karty kredytowe dla startupów w 2023 roku

Oczywiście nie chcesz dezorientować odwiedzających, ale może się tak zdarzyć, jeśli projektowane przez Ciebie strony internetowe poruszają się jednocześnie w zbyt wielu kierunkach. Czy chcesz, aby użytkownicy się z Tobą kontaktowali? Pobrać zawartość? Zapisz się do newslettera? Podejmij decyzję i trzymaj się jej.

4) Użyj Mikrokopii: Cofnij się o krok od przepływu, treści, kolorów i czcionki i poświęć chwilę na rozważenie mikrokopii. Microcopy pomaga odwiedzającym efektywniej korzystać z Twojej witryny, co poprawia UX. Może zawierać komunikaty o błędach, wskazówki dotyczące handlu elektronicznego i wyjaśnienia. Te małe skupiska słów mogą dodać szyku projektowi formy. Nie zawsze też musisz być zabawny; zapewnienie przejrzystości i wskazówek jest również dobrą mikrokopią.

5) Znajdź okazje, by zachwycić użytkownika: W miarę możliwości włącz fajne interakcje lub elementy interaktywne, które albo odpowiadają na pytania użytkowników, albo umożliwiają im dalszą interakcję z Twoją witryną. Nawet subtelna interaktywność może przechylić szalę doświadczeń.

6) Śmiało dokonuj wyborów: Tylko dlatego, że elementy projektu powinny dawać poczucie znajomości, nie oznacza to, że nie możesz odważnie wybierać czcionek, fotografii lub wzorów.

7) Bądź konsekwentny w swoich wyborach: Spójność może być największym czynnikiem oddzielającym pozytywne wrażenia użytkownika od negatywnych. Wszystkie elementy projektu powinny być harmonijnie uzgodnione. Używaj tych samych czcionek, palety kolorów, wzorów i stylów w całym projekcie.

8) Unikaj zdjęć wyglądających na standardowe: Wszyscy to widzieliśmy — tandetnie uśmiechnięty biznesmen. Fotografia stockowa nie opowiada i nie może opowiedzieć Twojej wyjątkowej historii. Poza tym to nie jest ciekawe. To jest nudne. Wszelkie obrazy użyte w Twojej witrynie powinny być trafne i jak najbardziej autentyczne.

9) Spójrz na mapy ciepła: Skorzystaj z platform analitycznych, takich jak Lucky Orange, Hotjar i Crazy Egg, aby spojrzeć na mapy cieplne i zobaczyć, gdzie użytkownicy tracą zainteresowanie stroną. To może dać ci punkt wyjścia do określenia, w jaki sposób możesz zacząć ulepszać UX.

Rekommenderad:  Sony oszalał! Xperia Pro jest w sprzedaży za pieniądze samochodowe!

10) Korzystaj z Google Analytics: To dobry sposób, aby zobaczyć, gdzie użytkownicy spędzają czas i jak przeglądają Twoją witrynę, aby podjąć działania. Możesz także przeanalizować współczynnik odrzuceń, współczynnik wyjść, współczynnik konwersji i szybkość witryny, aby odkryć potencjalne problemy UX.

11) Bądź oryginalny: Unikaj podejmowania decyzji „dlatego, że wszyscy inni”. Trendy będą przychodzić i odchodzić. Pamiętasz, jak popularne były kiedyś animowane GIF-y, wyskakujące okienka i mega-menu? Twoja firma i jej użytkownicy są wyjątkowi i zasługują na wyjątkowe uwagi. Nie polegaj więc na trendach w projektowaniu stron internetowych, aby podejmować decyzje. Prawdopodobnie będziesz tego żałować za kilka miesięcy.

12) Przeprowadź testy użytkowników: Testy użytkowników są często pomijane, ale bardzo ważne jest, aby poświęcić czas i energię na wygenerowanie wystarczającej ilości informacji zwrotnych, aby zapewnić pozytywne wrażenia użytkownika.

Nie oznacza to proszenia współlokatora lub taty o sprawdzenie witryny, którą projektujesz. Nie wystarczy założyć lub zgadnąć na podstawie doświadczenia, jak użytkownik będzie wchodzić w interakcje z twoim projektem. Potrzebujesz prawdziwych informacji zwrotnych.

Kilka firm może pomóc w testowaniu użytkowników, takich jak UserTesting lub UsabilityHub. Jedno słowo ostrzeżenia: uważaj, aby skonfigurować obiektywny test, aby uzyskać rzeczywiste wyniki, których możesz użyć.

Projekt Z Celem

Nawet najfajniejsza, najbardziej innowacyjna i piękna strona internetowa może mocno zawieść, jeśli chodzi o UX. Aby mieć pewność, że Twoja witryna wygląda świetnie, ale nadal przynosi wyniki, pamiętaj o docelowym użytkowniku.

Zanim zaczniesz planować stronę internetową, ustal, co odwiedzający będą oczekiwać, aby zobaczyć, poczuć, przeczytać, kliknąć i zrobić na stronie. Pomoże to upewnić się, że projektujesz w określonym celu. Wkrótce będziesz na dobrej drodze do zaprojektowania witryny zoptymalizowanej pod kątem UX, która świetnie wygląda i zapewnia wyniki.