Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zarabiać bez pracy: 26 sposobów zarabiania pieniędzy poza 9-5

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać bez pracy: 26 sposobów zarabiania pieniędzy poza 9-5

Próbujesz wygrać Mega Millions, ale Twoje liczby nigdy się nie pojawiają? Być może nadszedł czas, aby poszukać lepszych sposobów zarabiania pieniędzy. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zarobić dodatkową gotówkę. Oto 26 sposobów zarabiania pieniędzy bez zwykłego 9-5 stanowisko.

Czy próbujesz wygrać Mega Millions, ale Twoje liczby nigdy nie pojawiają się? Być może nadszedł czas, aby poszukać lepszych sposobów zarabiania pieniędzy. Na szczęście możesz zarobić dodatkową gotówkę bez szukania „prawdziwej pracy”.

Jakie są najlepsze sposoby na uniknięcie siedzenia w kabinie przez cały dzień? Niektóre strategie zarabiania pieniędzy wymagają inwestycji z góry, podczas gdy inne pozwalają zarabiać pieniądze w wolnym czasie za pomocą aplikacji.

Czytaj dalej, aby poznać najlepsze sposoby zarabiania gotówki bez regularnego 9-5 pracę oraz wskazówki, jak prawie każdy może zacząć.

1. Podziel się swoimi opiniami

Jednym z najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy jest zapisanie się do udziału w badaniach rynku. Nie zarobisz dużo, kilka dolarów tu i tam, ale możesz założyć darmowe konto i zacząć w ciągu kilku minut.

Otrzymasz zapłatę w gotówce lub kartach podarunkowych PayPal za podzielenie się swoją opinią i wykonanie innych zadań online.

E-Poll Market Research jest jedną z najlepszych firm do rozważenia przy tego typu pracy. Ułatwiają założenie konta i udzielenie odpowiedzi na pytania ankiety. Istnieje jednak wiele innych opcji do rozważenia, w tym:

 • Badania Szyszki
 • Globalny rynek testowy
 • Badanie rynku e-sondażu
 • Opinia amerykańskiego konsumenta
 • Pro Opinia
 • Ankieta Harrisa online

Chociaż koncerty związane z badaniem rynku nie uczynią cię bogatym, jest to coś, co możesz robić w wolnym czasie.

2. Napisz e-booka

Jeśli masz pomysł na książkę, przekształcenie swojej historii w e-booka może pomóc Ci uzyskać dochód pasywny bez stałej pracy. Kindle Publikowanie bezpośrednie może nawet pomóc w sformatowaniu książki Kindlew którym to momencie możesz reklamować i sprzedawać swoją książkę milionom potencjalnych czytelników, którzy kupują dalej Amazon.com.

Ile można zarobić na pisaniu e-booków? To zależy od tego, ile książek piszesz, za ile je sprzedajesz i jak skutecznie sprzedajesz swoją książkę. Sprzedawanie 20 książek miesięcznie z zyskiem $7 za książkę dałoby Ci 140 $ miesięcznie i $1680 rocznie. Tymczasem sprzedaż 100 książek miesięcznie po $7 za książkę przyniosłoby Ci 700 $ miesięcznie i $8400 rocznie. Potrzebujesz trochę inspiracji? Oto artykuł, który pokazuje, jak zarobić swoje pierwsze $1000 sprzedanych eBooków.

3. Załóż bloga i zarabiaj na nim

Możesz zarobić dużo pieniędzy, zakładając bloga lub niszową stronę internetową i zarabiając na tym. Powinienem wiedzieć. Zacząłem Good Financial Cents ponad dziesięć lat temu i zarobiłem miliony dolarów dzięki monetyzacji tej witryny od jej najwcześniejszych dni.

Jak zarabiać na blogu? Zarabianie prawdziwych dochodów na stronie internetowej nie jest tak łatwe, jak się wydaje, ale istnieje wiele strategii zarabiania, które możesz wypróbować. Oto najczęstsze sposoby zarabiania na blogach:

 • Sprzedaż partnerska
 • Wyświetlaj reklamy
 • Sponsoring
 • Sprzedaż produktów
 • Posty sponsorowane
 • I więcej…

Jeśli jesteś ciekawy, co trzeba zrobić, aby zarabiać na blogowaniu, rozważ zarejestrowanie się w my Podejmij wyzwanie 1K. To nic nie kosztuje, a może pomóc Ci zarobić pierwsze $1,000 online z niektórymi strategiami zarabiania na blogu, o których już wspomniałem.

4. Zacznij pracować jako wolny strzelec

Można argumentować, że praca jako freelancer jest jak zwykła praca, ale praca w domu i na twoich warunkach znacznie różni się od tradycyjnego zatrudnienia. Faktem jest, że większość freelancerów jest w pełni zdalna – mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie z laptopem i połączeniem internetowym.

Ponadto mogą zatrudniać i zwalniać klientów w oparciu o ich osobiste potrzeby i preferencje, a ich potencjał dochodowy jest nieograniczony.

Oczywiście będziesz potrzebować umiejętności zbywalnych, aby znaleźć płatną pracę jako freelancer. Może to być niezależne pisanie, umiejętność projektowania, wiedza marketingowa lub coś innego.

Możesz skorzystać z kilku stron internetowych, aby sprzedawać swoje umiejętności jako freelancer, w tym:

 • Fiverr
 • praca nadrzędna
 • Freelancer.com
 • Liczba osób na godzinę
 • nDash

5. Zarabiaj, aby schudnąć

Zdrowa płaca umożliwia zarabianie pieniędzy podczas odchudzania. Za pośrednictwem aplikacji nie zarobisz mnóstwa gotówki, ale możesz zarobić kilka dolarów i wykorzystać je do uzupełnienia innych posiadanych dochodów.

Im więcej kilogramów schudniesz, tym więcej pieniędzy możesz zarobić. Na przykład witryna HealthyWage twierdzi, że niektórzy z ich klientów, którzy stracili ponad 100 funtów, zdołali zarobić od $1400 do $3,000. Jednak kalkulator utraty wagi HW pokazuje potencjalne zarobki od 578 do 828 USD dla osób, które mają tylko 15 funtów do stracenia.

6. Wynajmij swój samochód

Jeśli masz samochód, którego rzadko używasz i chcesz zarobić dodatkowe dochody, możesz rozważyć wynajem go Turo, platforma wspólnych przejazdów, która łączy właścicieli samochodów z osobami potrzebującymi wynajmu krótkoterminowego. Możesz ustalić swoją cenę, chociaż odniesiesz większy sukces, jeśli wycenisz swój samochód w konkurencyjnych cenach.

Rekommenderad:  10 kroków Jak sformatować komputer za pomocą pamięci flash USB

Ładniejsze pojazdy w obszarach o dużym popycie mogą z łatwością uzyskać stawki przekraczające 100 USD dziennie za pośrednictwem tej platformy. Turo zauważa, że ​​regularnie wynajmowane samochody, na które jest popyt, mogą przynosić zysk netto od 10 000 do 20 000 USD rocznie.

Co więcej, prawie każdy może wypożyczyć samochód pod warunkiem, że spełnia on wytyczne platformy Turo. Twój samochód musi mieć co najmniej 12 lat i przebieg mniej niż 130 000 mil. Musi być wart mniej niż 200 000 $ (bez Lambo) i musisz również spełniać wymagania Turo dotyczące ubezpieczenia samochodu.

7. Wynajmij pokój

Masz w domu wolną sypialnię, z której nigdy nie korzystasz? Może masz mieszkanie w piwnicy lub garażu, które możesz wyremontować i zacząć wynajmować z zyskiem?

Tak czy inaczej, Airbnb pozwala Ci wynajmować pokoje i inne przestrzenie w Twoim domu w dowolnym terminie. Musisz poinformować najemców, że wynajmują pokój w domu, a nie całe mieszkanie lub dom, i podać jak najwięcej dodatkowych informacji.

Kwota, którą możesz zarobić, będzie zależała od miejsca zamieszkania i rodzaju zakwaterowania, które możesz zaoferować. Jednak drogie miasta, takie jak Chicago, Nowy Jork i San Francisco, mają mnóstwo pokoi do wynajęcia, które kosztują grubo ponad 100 USD za noc.

8. Wynajmij dodatkową przestrzeń

Możesz nie mieć całego pokoju do wynajęcia, ale nawet jeśli masz trochę miejsca do przechowywania, Sąsiad.com pozwala wynajmować go innym potrzebującym.

Powierzchnie wspólne wynajmowane za pośrednictwem tej platformy obejmują

 • Miejsce garażowe
 • Miejsca parkingowe
 • Miejsce do przechowywania łodzi lub samochodu kempingowego
 • Puste parcele
 • Dodatkowe pomieszczenie na strychu

Platforma Neighbor.com ułatwia reklamowanie niewykorzystanej przestrzeni, aby ludzie w pobliżu mogli zapytać, czy są zainteresowani. Pamiętaj też, że platforma oferuje ubezpieczenie, które może Cię chronić, jeśli niektóre przedmioty Twojego klienta zostaną uszkodzone lub skradzione podczas Twojej opieki.

Ile możesz zarobić wynajmując dodatkową powierzchnię? To zależy od tego, ile powierzchni masz do wynajęcia i gdzie się znajduje. Jednak Neighbor.com pokazuje szereg opcji wynajmu powierzchni, które kosztują od 20 do 100 USD + miesięcznie.

9. Zainwestuj w akcje dywidendowe

Inwestowanie w akcje dywidendowe to jeden z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy bez stałej pracy. Wielu wczesnych emerytów znajduje sposób na życie i płacenie rachunków wyłącznie w oparciu o dywidendy, które otrzymują z różnych akcji.

Ale czym dokładnie jest akcja dywidendowa? W większości są to zwykłe akcje, ale z historią dzielenia się zyskami z inwestorami poprzez dywidendy. Dywidendy można również zarobić w funduszach giełdowych (ETF) lub funduszach wspólnego inwestowania i mogą one być znaczące, gdy zbudujesz duży portfel.

Ponieważ dywidendy wypłacane są przez dochodowe spółki, są one postrzegane jako mniej ryzykowne dla inwestorów. Jeśli jesteś ciekawy, co trzeba zrobić, aby zacząć korzystać z tej strategii, ten post wyjaśnia, jak inwestować w akcje dywidendowe.

10. Zarabiaj na siedzeniu w domu

Opieka nad domem jest opcją, jeśli jesteś trochę mobilny i możesz przemieszczać się z miejsca na miejsce. Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć koncerty w domu poprzez pocztę pantoflową, polecenia lub portale internetowe, takie jak Craigslist.org lub Facebook Rynek.

To powiedziawszy, nie wszystkie występy w domu są płatne. Niektóre oferują zamiast tego możliwość egzotycznych podróży i darmowego zakwaterowania na tydzień do kilku miesięcy.

Tak czy inaczej, strona internetowa o nazwie Zaufane opiekunki domowe jest najlepszym miejscem do znalezienia koncertów typu house-sitting. Niektóre publikowane oferty pracy dotyczą wyłącznie pracy w domu, podczas gdy inne wymagają od opiekunów podstawowej opieki nad zwierzętami domowymi lub roślinami.

Jeśli masz poważne zamiłowanie do wędrówki i chcesz podróżować daleko, ta platforma może Ci w tym pomóc. Wiele koncertów opublikowanych online odbywa się w krajach takich jak Australia, Irlandia, Francja i Szwajcaria.

11. Dbaj o psy i koty

Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz zarabiać pieniądze, opiekując się nimi, kilka platform może pomóc urzeczywistnić twoje marzenie. Na przykład Rover.com umożliwia zapewnienie podstawowej opieki nad psami lub kotami w domu lub organizację spacerów z psami. Inna aplikacja mobilna, o nazwie Wag!, pozwala robić więcej tego samego.

Możesz ustawić swoje stawki za wszystkie rodzaje pracy za pośrednictwem tych platform i swoją dostępność. Podczas gdy zarobki różnią się w zależności od lokalizacji i pracy, większość ludzi obserwuje psy i koty za od 40 do 100 USD za noc.

12. Inwestuj w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości może wydawać się mrzonką, jeśli masz nadzieję zarabiać bez pracy, ale wysłuchaj mnie. Istnieje wiele sposobów zarabiania na nieruchomościach bez posiadania własności fizycznej lub radzenia sobie z kłopotami związanymi z byciem właścicielem.

Rekommenderad:  Jak wybrać niszę e-commerce, aby lepiej sprzedawać swoje produkty w sklepie internetowym

Możesz inwestować w nieruchomościowe fundusze inwestycyjne (REIT), które pozwalają budować bogactwo w czasie. Możesz także skorzystać z platformy o nazwie Fundrise, aby inwestować w nieruchomości już za 10 USD.

Fundrise umożliwia zakup eREIT, dużych funduszy inwestycyjnych, które nabywają, posiadają lub zarządzają nieruchomościami wielorodzinnymi i komercyjnymi. Dochód, który zarabiasz, jest całkowicie pasywny, ponieważ firma RIET zajmuje się wyszukiwaniem nieruchomości generujących dochód i zarządzaniem nimi.

Podczas gdy zwroty nigdy nie są gwarantowane, inwestorzy Fundrise osiągnęli bardzo solidne zwroty. Inwestorzy korzystający z platformy uzyskali średni zwrot w wysokości 70,31% w 2020 r., a następnie 22,99% w 2021 r. i 10,50% w 2023 r.

 • * Zainwestuj w nieruchomości za 10 USD
 • * Otwarte dla wszystkich inwestorów
 • * Łatwa w obsłudze witryna i aplikacja online

13. Zainwestuj swoje zapasowe drobne

Możesz zarobić na swojej resztce, inwestując ją za pomocą Żołędzi. Aplikacja Roundup Savings synchronizuje się z Twoją kartą debetową lub kredytową, zaokrągla każdy zakup do najbliższego dolara i inwestuje różnicę. Po skonfigurowaniu nie musisz już nic robić.

Większość pieniędzy jest inwestowana w fundusze ETF zarządzane przez czołowe światowe firmy inwestycyjne, takie jak Vanguard i BlackRock. Chociaż ta aplikacja ułatwia inwestowanie niewielkich kwot, korzystanie z niej nie jest bezpłatne. Plany osobiste zaczynają się od $3 miesięcznie, podczas gdy plan rodzinny kosztuje tylko $5.

14. Wykonuj podstawowe zadania na Taskrabbit

Jeśli szukasz płatnych koncertów, które są stosunkowo łatwe, rozważ założenie profilu na ZadanieKrólikplatforma internetowa, która pozwala zarabiać na wykonywaniu różnych zadań, takich jak:

 • Montaż mebli
 • Wiszące obrazy
 • Pakowanie prezentów
 • Sprzątanie imprezy
 • Sprawunki

Projekty zazwyczaj płacą od 30 do 100 USD, chociaż niektóre płacą znacznie więcej. TaskRabbit umożliwia także wybieranie zadań, które chcesz podjąć, w oparciu o Twoją dostępność, dzięki czemu możesz pracować całkowicie zgodnie ze swoim harmonogramem.

15. Sprzedawaj fotografię

Jeśli lubisz robić zdjęcia i masz talent do uzyskiwania profesjonalnie wyglądających zdjęć, możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, aby sprzedawać zdjęcia online. Strony internetowe jak Depositphotos I iStockZdjęcie płacić fotografom za dostarczanie im zdjęć, które mogą sprzedawać pisarzom, publikacjom i różnym platformom internetowym.

Najlepszą częścią tego pobocznego zgiełku jest to, że możesz zacząć od sprzętu, który już masz. Chociaż możesz użyć profesjonalnego aparatu, jeśli chcesz, wielu smartphones robić zdjęcia profesjonalnej jakości.

16. Zdobądź bonus bankowy

Zarabianie premii bankowej to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy bez stałej pracy, ale aby zacząć, potrzebujesz inwestycji z góry. Większość ofert bonusowych wymaga zdeponowania określonej kwoty pieniędzy i przechowywania jej na koncie przez okres do 12 miesięcy.

Możesz również zostać poproszony o skonfigurowanie bezpośredniego depozytu, aby otrzymać premię bankową, i mogą obowiązywać inne warunki.

Gdzie można znaleźć najlepsze bonusy bankowe? Podczas gdy oferty bonusowe ciągle się zmieniają, możesz zacząć od sprawdzenia w bankach takich jak Chase, HSBC, Radius Bank i Wells Fargo.

17. Odwróć meble

Odwracanie mebli wymaga trochę pracy nóg z góry i potencjalnie nawet talentu artystycznego, ale dzięki tej strategii możesz zarobić solidne dochody, jeśli wiesz, co robisz. Zasadniczo ten poboczny zgiełk wymaga robienia zakupów w sklepach z używaną odzieżą, wyprzedażach garażowych i platformach internetowych w celu znalezienia mebli, które ostatecznie będą sprzedawane za więcej niż zapłaciłeś.

Stamtąd możesz sprzedać meble w stanie, w jakim się znajdują, lub wyczyścić je i pomalować, aby uzyskać jeszcze wyższą cenę.

18. Jedź po Ubera lub Lyfta

Możesz zarabiać, jeżdżąc dla Ubera lub Lyfta we własnym czasie, wybierając dni i godziny, w których chcesz pracować.

Praca polegająca na wspólnych przejazdach jest nie tylko jednym z najbardziej elastycznych zajęć dodatkowych, ale dzięki napiwkom możesz zarobić 20 USD i więcej za godzinę. Note że musisz mieć czysty rejestr jazdy, a Twój samochód musi spełniać podstawowe wymagania dla obu platform.

19. Sprzedawaj rzeczy, które posiadasz

Jeśli masz mało wolnego czasu, ale nadal chcesz zarabiać bez pracy, rozważ sprzedaż rzeczy, których nie potrzebujesz. Szereg platform internetowych sprawia, że ​​jest to proste, chociaż niektóre platformy lepiej sprawdzają się w sprzedaży.

Na przykład możesz użyć Poszmarka aby zarabiać na sprzedaży używanej odzieży i akcesoriów, podczas gdy używana elektronika sprzedaje się najlepiej na platformach takich jak eBay.com, Decluttr, BuyBackWorldI Gazela.

Jeśli masz do sprzedania wystrój domu, meble lub sprzęt do ćwiczeń, prawie zawsze lepiej będzie rozładować te przedmioty lokalnie na Facebook Rynek.

20. Rozpocznij YouTube Kanał

Uruchamianie YouTube kanał to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy bez pracy, ale to nie znaczy, że nie jest to praca. Faktem jest, że tworzenie wysokiej jakości filmów i budowanie grona odbiorców wymaga dużo kreatywności i czasu. Ponadto nie każdy, kto próbuje zbudować YouTube kanał odniesie sukces.

To powiedziawszy, możesz zarabiać bez stałej pracy. Wiem, bo przerabiałem to ze swoim YouTube kanał, Haker bogactwa.

Ile można zarobić YouTube różni się nieco, ale można zarobić tysiące dolarów miesięcznie. Jeśli interesuje Cię zarabianie na filmach, mój szczegółowy przewodnik pokaże Ci, jak zarabiać na nich YouTube.

21. Oddaj osocze

Oddawanie osocza to wyjątkowy sposób na zarabianie pieniędzy bez pracy, choć niezbyt efektowny. DonatingPlasma.org ułatwia znalezienie centrów dawstwa osocza w Twojej okolicy, a za pierwszą darowiznę możesz zarobić nawet 100 USD.

To powiedziawszy, kolejne darowizny osocza zazwyczaj zarabiają bliżej 50 USD. Będziesz także ograniczony liczbą przypadków, w których możesz oddać osocze w ciągu miesiąca. Można jednak skorzystać z tego pobocznego występu, aby zarobić dodatkowe 500 USD miesięcznie, które można wykorzystać do uzupełnienia podstawowego dochodu.

22. Zostań Crowdworkerem

Jeśli chcesz wykonywać różne zadania, które pomagają zwykłym pracownikom wykonywać ich pracę, rozważ zostanie pracownikiem społecznościowym. Podczas tego koncertu dokończysz listę zadań, które nie wymagają szczególnych umiejętności technicznych. Na przykład możesz zarabiać na sprawdzaniu dokumentów, etykietowaniu obrazów, aktualizowaniu CV, wypełnianiu formularzy lub wprowadzaniu danych.

Kilka platform pomaga znaleźć koncerty pracujące z tłumem, ale najlepsze z nich to m.in mikropracownicy I Clickworker.

23. Kupuj artykuły spożywcze

Jeśli chcesz zrobić coś prostego, co sprawi, że będziesz się poruszać, rozważ dostarczanie artykułów spożywczych za pomocą aplikacji takich jak Instacart lub Shipt. Otrzymujesz wynagrodzenie godzinowe plus napiwki, a wszystko, co musisz zrobić, to udać się do sklepu, kupić artykuły spożywcze zgodnie z listą i dostarczyć je ludziom w Twojej okolicy.

Koncert jest niezwykle elastyczny, podobnie jak jazda dla Ubera lub Lyfta.

24. Dostarcz Paczki z Amazon Przewód

Kolejny koncert niezwiązany z pracą pozwala zarabiać na dostarczanie paczek Amazon.com. Można to zrobić za pośrednictwem platformy o nazwie Amazon Przewódktóra obiecuje swoim kierowcom od 18 do 25 dolarów za godzinę.

W przeciwieństwie do zwykłego Amazon pracy, Flex pozwala wybrać dzień i godziny, w których chcesz pracować. Aby rozpocząć, musisz utworzyć bezpłatne konto, uzyskać zatwierdzenie i zacząć rezerwować bloki czasu, w których chcesz dostarczać paczki.

25. Sprzedawaj niechciane karty podarunkowe

Wreszcie, możesz zarabiać, sprzedając niechciane lub niewykorzystane karty podarunkowe, które posiadasz. Ten zgiełk jest ułatwiony dzięki platformom takim jak GiftDeals.com I CardCash.com.

Nie otrzymasz całkowitej wartości swoich kart podarunkowych, ale powinieneś otrzymać co najmniej 90% salda karty podarunkowej za każdą sprzedaną kartę. Chociaż sprzedaż kart upominkowych za kwotę niższą niż ich łączna wartość może nie wydawać się idealna, lepsze to niż nieużywanie ich i nieotrzymywanie nic w zamian.

26. Wypełniaj ankiety online

Wreszcie, możesz zarobić niewielkie kwoty, rejestrując się w najlepszych witrynach z ankietami online. Ta dodatkowa praca jest nie tylko tak łatwa, jak to tylko możliwe, ale możesz w niej uczestniczyć i zarabiać w wolnym czasie, a nawet przez telefon.

Polecam Survey Junkie jako najlepszą witrynę z ankietami online, ponieważ zarobione punkty możesz wymieniać na przelewy na konto PayPal, przelew bankowy, Amazonzakupy w .com lub Walmart, zakupy w iTunes i nie tylko. Inne witryny z ankietami online, które warto sprawdzić, to:

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto pamiętać, że większość ankiet płaci tylko kilka dolców, a niektóre płacą tylko kartami podarunkowymi, podczas gdy inne oferują opcję przelewów PayPal. Zanim się zarejestrujesz, upewnij się, że rozumiesz, jak działa każda witryna z ankietami i jak otrzymujesz zapłatę.

Ostatnie przemyślenia na temat zarabiania pieniędzy bez pracy

Masz to, 26 sposobów zarabiania pieniędzy bez pracy. Podczas gdy wiele zadań z naszej listy nie zastąpi twojego 9-5, mogą być świetnym sposobem na zwiększenie dochodów, abyś mógł spłacić dług lub przerwać cykl życia od wypłaty do wypłaty. Obejrzyj poniższy film, jeśli szukasz jeszcze więcej sposobów zarabiania pieniędzy.