Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zarabiać na dronach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na dronach

Niegdyś ograniczone do hobbystów technologicznych i wojska, drony (znane również jako bezzałogowe statki powietrzne lub UAV) stały się w ostatnich latach znacznie bardziej popularne. W rzeczywistości badania pokazują, że branża dronów jest przewidywana osiągnąć 63 dolary.6 miliard w ciągu najbliższych trzech lat.

A ponieważ rynek dronów stale rośnie, rośnie też liczba możliwości zarabiania na nich pieniędzy. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy dopiero zaczynasz, teraz jest świetny czas, aby skorzystać z tej rozwijającej się branży! Oto tylko kilka z wielu sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą dronów.

1. Fotografia lotnicza i filmowanie

Jednym z najczęstszych sposobów zarabiania pieniędzy na dronach jest oferowanie usług dronów w zakresie fotografii lotniczej lub wideografii. Możesz sprzedawać te obrazy jako odbitki na Etsy lub przesyłać je do witryn ze zdjęciami stockowymi, takich jak Shutterstock lub Getty Images.

Wiele z tych stron umożliwia fotografowanie z drona zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Za każdym razem, gdy ktoś kupi Twoje wspaniałe zdjęcia lotnicze lub ujęcia wideo w witrynie, otrzymasz prowizję. Aby uzyskać pełną listę witryn z fotografiami stockowymi, sprawdź tę listę.

2. Wesela i Imprezy Specjalne

Śluby w plenerze to doskonała okazja dla operatorów dronów; wiele par jest gotowych zapłacić wyższą cenę za wspaniałe zdjęcia lotnicze przedstawiające siebie, miejsce i uczestników.

Kluczem do sukcesu jako pilot drona ślubnego jest trzymanie się długich ujęć i unikalnych kątów z nieba, które pozwalają uchwycić wyjątkowe chwile bez przeszkadzania gościom.

3. Reklamy ośrodków wypoczynkowych

Drony stały się najnowszym narzędziem kurortów do zaprezentowania swoich właściwości. Drony oferują wyjątkową perspektywę, która może dać potencjalnym gościom prawdziwy obraz tego, co ośrodek ma do zaoferowania. Można ich również używać do tworzenia oszałamiających ujęć lotniczych, których nie dałoby się uzyskać w żaden inny sposób.

4. Elitarne wyścigi dronów

Wierz lub nie, ale możesz zarabiać naprawdę dobre pieniądze będąc profesjonalnym kierowcą dronów. Liga wyścigów dronów to firma zajmująca się wyścigami dronów, która organizuje zawody wyścigów dronów z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPV) na całym świecie. Drony przesyłają strumieniowo wideo do kierowcy, który próbuje jak najszybciej ukończyć różne tory wyścigowe.

Prawdę mówiąc, nie jest łatwo zostać zaakceptowanym jako zawodowy pilot w DRL. Ale jeśli zostaniesz zaakceptowany, możesz z tego żyć; elitarni piloci mogą zapewnić opłacalne kontrakty do 100 000 $!

5. Sprzedaż produktów i akcesoriów do dronów

Jeśli nie jesteś zainteresowany sprzedażą nagrań z drona, zawsze możesz zarabiać na sprzedaży produktów związanych z dronami. Możesz sprzedawać same drony lub tylko części i akcesoria.

Rekommenderad:  Jak utworzyć konto Gmail

Jeśli znajdziesz dostawcę, u którego możesz kupić nowe modele po niskiej cenie, możesz je odsprzedać znacznie drożej, wymieniając je na platformach takich jak DroneTrader lub własny sklep internetowy. Możesz także sprzedawać swoje produkty i usługi za pośrednictwem ogólnych rynków internetowych, takich jak eBay lub Craigslist.

6. Wykazy nieruchomości

Branża nieruchomości w dużym stopniu przyjęła technologię UAV, a nawet 44% marketingu nieruchomości wykorzystuje drony. Służą do wykonywania zdjęć lotniczych i filmów nieruchomości, dając potencjalnym nabywcom niepowtarzalny widok nieruchomości z lotu ptaka. Drony są również wykorzystywane do mapowania nieruchomości, badań lotniczych i kontroli dachów.

Aby postawić stopę w drzwiach jako operator drona nieruchomości, możesz zacząć od skontaktowania się z agentami nieruchomości i zaoferowania im bezpłatnej sesji zdjęciowej i wideo. Jeśli spodobają im się obrazy, które tworzysz, mogą zatrudnić Cię do wykonania większej liczby aukcji i inspekcji.

7. Nadzór Farmy

Innym świetnym sposobem zarabiania pieniędzy na dronach jest oferowanie swoich usług rolnikom. Na przykład drony są powszechnie używane do badania upraw, co pomaga rolnikom dokładniej oceniać plony i podejmować decyzje dotyczące nawadniania, sadzenia i nawożenia.

Geodezja to nie jedyny sposób, w jaki rolnicy używają dronów; używają ich również do lokalizowania bydła, rozpylania pestycydów i śledzenia wzrostu upraw. Drony używane w rolnictwie zwykle wymagają specjalistycznego sprzętu, takiego jak funkcje wideo w podczerwieni, które pomagają rolnikom określić, jak dobrze radzą sobie ich uprawy.

8. Usługa dostawy dronem

Dostawy dronami to przyszłość; są szybkie, wydajne i nie stoją w korkach. Amazon już zaczyna je wykorzystywać w swojej usłudze dostawy Prime Air. Dzięki usłudze dostawy dronem możesz zarabiać pieniądze, dostarczając produkty klientom szybko i skutecznie.

W przypadku tego rodzaju działalności chcesz mieć pewność, że wybierasz drony wyposażone w GPS i możliwość autonomicznego lotu. Następnie możesz określić, jakiego rodzaju przedmioty zaoferujesz do dostarczenia. (Pamiętaj, że większość dronów nie może udźwignąć dużej wagi, więc możesz chcieć trzymać się dokumentów i małych przedmiotów).

9. Filmy muzyczne

Drony coraz częściej stają się podstawą teledysków. Ich zdolność do rejestrowania ujęć lotniczych, które kiedyś były możliwe tylko przy użyciu helikopterów lub dźwigów, sprawiła, że ​​stały się popularnym wyborem dla reżyserów teledysków. Możesz wykorzystać swoją wiedzę jako operator drona, aby pomóc urzeczywistnić wizje reżysera!

10. Usługi ochrony i nadzoru

Drony stają się coraz bardziej popularne do celów bezpieczeństwa publicznego i nadzoru. Oferują ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie do monitorowania dużych obszarów i mogą być wyposażone w różne kamery i czujniki w zależności od potrzeb monitorowanego obszaru. Kolejną istotną zaletą jest to, że można nimi sterować zdalnie, co zmniejsza ryzyko narażenia ludzi na niebezpieczeństwo.

Rekommenderad:  Zniżka Drip: oferowane promocje, aktualne kody promocyjne i sposób odbioru

Do tego rodzaju zadań potrzebny będzie dron z kamerą o wysokiej rozdzielczości, najlepiej z funkcją termowizyjną.

11. Szkolenie z drona

Od sugerują badania branża dronów może wzrosnąć o ponad 15% w ciągu najbliższych pięciu lat, istnieje wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców, którzy chcą zarabiać, ucząc innych, jak latać dronami. Jako nauczyciel dronów możesz oferować swoje usługi każdemu, od hobbystów po firmy. Trenerzy dronów mogą uczyć za pomocą różnych metod, takich jak kursy wideo lub sesje indywidualne.

12. Uruchom drona YouTube Kanał

Unikalnym sposobem na zarabianie pieniędzy za pomocą drona jest rozpoczęcie działalności opartej na dronach YouTube kanał. Na przykład, Eda Rickera jest YouTuberem z ponad 170 tysiącami subskrybentów. Na jego kanale znajdują się nagrania z dronów i treści edukacyjne o dronach.

Gdy rozwiniesz swój kanał do 1000 subskrybentów i 4,000 godzin czasu oglądania, możesz ubiegać się o członkostwo YouTube Program partnerski, który umożliwia zarabianie na kanale dzięki reklamom i wspieraniu kanału. Mając wystarczająco dużą publiczność, możesz również zarabiać dzięki sponsoringowi i linkom partnerskim do produktów i usług związanych z dronami.

Ile można zarobić dronami?

Operatorzy dronów mogą pracować w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, a wynagrodzenie w branży zwykle waha się od 50 do 250 USD za godzinę. Niektórzy piloci dronów nawet to robią sześć cyfr rocznie!

Warto zauważyć, że większość pilotów dronów, którzy zarabiają w pełnym wymiarze godzin, ma ugruntowaną pozycję w określonej niszy. Na przykład ich działalność będzie dotyczyć projektów budowlanych, inspekcji przemysłowych lub edukacji.

Jak rozpocząć pracę z dronami

Teraz, gdy masz pomysł, jak zarabiać na dronach, możesz się zastanawiać, jak zacząć. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia firmy dronowej.

Wybierz najlepszego drona do zadania

Nie wszystkie drony są sobie równe. Na początek potrzebujesz komercyjnego drona z wideo 1080p lub 4K, który może robić zdjęcia o rozdzielczości co najmniej 12 MP. Szybkość transmisji powinna wynosić około 100 Mb/s. Profesjonalny dron będzie droższy, kosztujący $2,000 lub więcej. Warto jednak zainwestować, ponieważ chcesz mieć pewność, że dostarczasz swoim klientom wysokiej jakości zdjęcia i filmy.

Profesjonalne drony znajdziesz w Best Buy lub Amazon. The DJI Mavic 3 I DJI Air 2S oba są doskonałym wyborem.

Uzyskaj szkolenie i licencję FAA

Jeśli jesteś nowicjuszem w lataniu dronem, ważne jest, aby przejść szkolenie i zostać certyfikowanym zdalnym pilotem przed rozpoczęciem działalności. Możesz wziąć udział w kursie online lub znaleźć trenera dronów, aby nauczyć się skutecznie latać dronem.

Następnie musisz zapoznać się z przepisami stanowymi, aby pozostać po właściwej stronie prawa podczas prowadzenia działalności związanej z UAV. Możesz uzyskać certyfikat sekcji 107 za pośrednictwem Federalna Administracja Lotnictwa strona internetowa.

Rekommenderad:  Jak uruchomić Auto-GPT i zautomatyzować swoje zadania: kompletny przewodnik

Ubezpiecz się

Podczas obsługi drona w celach biznesowych niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie drona może pomóc chronić Cię finansowo, jeśli Twój dron ulegnie awarii i uszkodzi czyjąś własność.

Utwórz portfolio

Kiedy zaczynasz, ważne jest, aby stworzyć portfolio swoich prac, aby potencjalni klienci mogli zobaczyć, do czego jesteś zdolny. Możesz to zrobić, zakładając stronę internetową lub stronę w mediach społecznościowych poświęconą Twojej działalności związanej z dronami.

Promuj swoją firmę i znajdź klientów

A teraz najprzyjemniejsza część: zdobywanie klientów i zarabianie pieniędzy! Istnieje kilka sposobów na znalezienie pracy pilota drona.

Praca w sieci

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie klientów jest nawiązywanie kontaktów z innymi firmami w Twojej okolicy. Weź udział w lokalnych wydarzeniach biznesowych, weselnych lub związanych z nieruchomościami i przedstaw się jako operator drona.

Media społecznościowe

Wymień swoje usługi dronowe na LinkedIn i Facebook profili, aby zwiększyć swój potencjał do nawiązywania kontaktów.

Ogłoszenia o pracy

Istnieje wiele ogólnych tablic z ofertami pracy dla pilotów dronów, w tym Indeed.com i LinkedIn. Możesz również sprawdzić strony internetowe z dedykowanymi ogłoszeniami o pracę dla pilotów dronów, takie jak:

Fotografia Royalty Free Strony internetowe

Możesz przesyłać zdjęcia i filmy z drona do witryn takich jak Pixabay I Niesplash zdobyć leady. Chociaż nie otrzymujesz zapłaty za przesyłanie swojej pracy do tych witryn, mogą one prowadzić do klientów. Na przykład wielu operatorów dronów odkrywa, że ​​ich bezpłatne zdjęcia są wynikiem zapytań od osób zainteresowanych zatrudnieniem ich na koncerty związane z dronami.

Wniosek

Praca z dronem wymaga odrobiny szkolenia i inwestycji z góry, ale jest to świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Niezależnie od tego, czy dostarczasz produkty, zapewniasz nadzór, czy robisz zapierające dech w piersiach zdjęcia lotnicze, istnieją dziesiątki sposobów, aby zamienić drona w pracę na pół etatu lub pełnoprawny biznes.

Jeśli masz smykałkę do technologii i ducha przedsiębiorczości, Twoja firma dronowa może przynieść nawet sześciocyfrowy dochód; niebo jest granicą!