Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zarabiać na pisaniu niezależnym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na pisaniu niezależnym

Chcesz wiedzieć, jak zarabiać w Internecie jako niezależny pisarz?

Jestem niezależnym pisarzem od prawie sześciu lat. To, co zaczęło się jako poboczne zajęcie, aby zarobić kilka dodatkowych dolarów, przekształciło się w pełnoprawną karierę.

W rzeczywistości zarabiam teraz wystarczająco dużo pieniędzy, aby być głównym żywicielem czwórki moich dzieci i mnie. Jeśli masz pasję do pisania, możesz pracować w domu i zarabiać na pisaniu.

Jeśli masz dar pisania i chcesz doskonalić swoje umiejętności pisania, rozważ skorzystanie z tych sposobów zarabiania pieniędzy na pisaniu niezależnym.

Jak zarabiać na pisaniu

Zanim zacząłem zarabiać na pisaniu, myślałem, że zarabianie jako pisarz jest możliwe tylko dla nielicznych.

Dowiedziałem się o tym, gdy poznałem ten biznes dokładniej istnieje wiele dróg do zarabiania pieniędzy jako pisarz.

Oto kilka najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy przy użyciu daru pisania.

1. Załóż bloga

Sześć lat temu, kiedy zakładałem pierwszego bloga, słyszałem o ludziach zarabiających na blogowaniu. Ale wydawało mi się to dziwne. Czy ludzie naprawdę otrzymywali pieniądze za pisanie w Internecie?

Po dalszych badaniach dowiedziałem się, że blogi mogą zarabiać pieniądze na trzy główne sposoby. Oto trochę o tym, jak one działają i jak możesz zarabiać na pisaniu na blogu, którego jesteś właścicielem.

Artykuły sponsorowane

Niektóre firmy płacą za pisanie artykułów, w których dzielą się swoimi produktami lub usługami. Załóżmy na przykład, że prowadzisz bloga o rodzicielstwie. W takim przypadku firma produkująca zabawki może zapłacić Ci za napisanie recenzji zabawki, którą produkuje.

Albo załóżmy, że prowadzisz bloga o finansach osobistych. Firma ubezpieczeniowa może zapłacić Ci za napisanie artykułu wyjaśniającego jej produkty i usługi.

Za tego typu posty sponsorowane można zapłacić od 100 USD wzwyż. Wraz ze wzrostem liczby czytelników Twojego bloga firmy zaczną się do Ciebie kontaktować. Zapytają Cię, czy chcesz umieścić artykuł sponsorowany w swojej witrynie.

Czasami poproszą cię o napisanie artykułu. W innych przypadkach będą mieli gotowy artykuł, który chcą opublikować.

Relacje partnerskie

Innym sposobem zarabiania pieniędzy poprzez posiadanie bloga jest tworzenie relacji partnerskich. Relacje partnerskie to partnerstwa, w których firma płaci za udostępnianie linków do swojej witryny w artykule.

Załóżmy na przykład, że piszesz artykuł o zarabianiu na wypełnianiu ankiet. Firmy, które chcą zatrudnić ankieterów, takie jak Swagbucks, zapłacą ci, jeśli podasz do nich link.

Gdy czytelnik kliknie link i zarejestruje się w celu uzyskania produktu lub usługi, otrzymasz zapłatę. Im więcej czytelników zapisze się do produktu lub usługi, tym więcej zarobisz.

Dowiedz się więcej o marketingu afiliacyjnym z Sens marketingu afiliacyjnego.

Reklama

Trzecim popularnym sposobem zarabiania pieniędzy na własnym blogu jest reklama. Firmy takie jak Google Adsense będą umieszczać reklamy na Twoim blogu.

Gdy czytelnicy klikają reklamy, Twój blog zarabia pieniądze. Więcej kliknięć to większy dochód.

Jednym z najważniejszych kluczy do zarabiania pieniędzy na blogowaniu jest zrozumienie wskazówek dla początkujących, jak zarabiać na blogowaniu. Zacznij od zobowiązania się do tworzenia wartościowych treści. Pisz o rzeczach, które mogą pomóc ludziom.

Zaangażuj się w społeczność i pomóż innym blogerom. Im bardziej Twój blog się rozwinie, tym większe masz szanse na zarabianie na swoim blogu.

W rzeczywistości niektórzy z najlepiej zarabiających blogerów, tacy jak Michelle Schroeder z Making Sense of Cents, zarabiają na swoich blogach dziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów miesięcznie.

Wskazówka: Posiadanie własnego bloga pomoże ci w zdobyciu pracy pisemnej z innych źródeł. Twój blog będzie przykładem twoich możliwości pisania.

Ponadto uczęszczanie na kurs pisania, taki jak Holly Johnson Zarabiaj więcej Kurs pisania może dać ci szczegółowe instrukcje dotyczące zarabiania pieniędzy na pisaniu. A jedną z jej pierwszych rad dla nowych pisarzy jest założenie własnego bloga.

Rekommenderad:  Jak wygenerować napisy do audio i wideo? [9 Best Tools]

Bonusowa wskazówka: Możesz założyć własnego bloga w 10 minut lub mniej.

Następnie przejdźmy do innego sposobu zarabiania na blogowaniu.

2. Pisz dla innych blogów

Oprócz zakładania własnego bloga, możesz także zarabiać, pisząc dla innych blogów. Pisanie dla innych blogów było moim głównym źródłem dochodów z pisania przez ostatnie dwa lata.

Możesz się zastanawiać, jak zacząć pisać dla innych blogów. Proponuję zacząć od odwiedzenia blogów w niszach, które znasz.

Jeśli jesteś maniakiem finansów osobistych, zacznij odwiedzać, czytać i komentować blogi poświęcone finansom osobistym. Jeśli jesteś świetny w pisaniu o rodzicielstwie, odwiedź blogi dla rodziców.

W ten sposób poznasz styl pisania i tematykę blogów. Stamtąd możesz kontaktować się i proponować artykuły właścicielom lub menedżerom znanych Ci blogów.

Pomocne może być posiadanie gotowego artykułu do wysłania. Wyjaśnij, że napisałeś artykuł na temat, który może ich zainteresować. Zapytaj, czy rozważyliby opublikowanie go na swojej stronie.

Dodaj notatkę z pytaniem, czy jeśli spodoba im się Twój styl, rozważą zatrudnienie Cię do regularnego pisania na ich blogu? Ponadto warto zajrzeć na blogi, aby zobaczyć, czy szukają pisarzy.

Niektóre blogi ogłaszają, że poszukują pisarzy. Poproszą o wykonanie określonych kroków, jeśli chcesz pisać na ich blogach. Złóż wniosek zgodnie z instrukcją i poczekaj na odpowiedź.

Jeśli jesteś blogerem, który chce uzupełnić swoje dochody niezależnym pisaniem, sprawdź ten kurs Pisanie niezależne dla blogerów.

Została stworzona przez Ashleya Barnetta, odnoszącego sukcesy niezależnego redaktora, oraz Clinta Proctora, niezależnego pisarza, który w ciągu niecałego roku przeszedł od zera do sześciu cyfr.

Skontaktuj się z nami ponownie, jeśli od kilku tygodni nic się nie dowiesz. I nie bój się brać mniej płatnych koncertów.

Każda okazja do pisania na blogu pomoże ci rozwinąć portfolio pisarskie. Wraz z rozwojem Twojego portfolio i poprawą umiejętności będziesz mieć odskocznię, dzięki której zdobędziesz lepiej płatne występy.

3. Napisz do witryn biznesowych

Możesz także pracować, aby uzyskać artykuły na stronach biznesowych. Zrobiłem dziesiątki artykułów dla witryn biznesowych w różnych niszach.

Możesz pracować, aby uzyskać zlecenia pisania dla witryn biznesowych na jeden z trzech sposobów:

  • Znajdź pracę w firmie dostarczającej artykuły do ​​witryn biznesowych, takiej jak firma SEO.
  • Skontaktuj się bezpośrednio z firmą i zapytaj, czy jest zainteresowana płaceniem za świeże i trafne artykuły do ​​swojej witryny.
  • Sprawdź portale z ofertami pracy, np Probloger aby wyszukać zlecenia pisania dla witryn biznesowych.

Pomyślne prezentowanie artykułów lub praca niezależnego wykonawcy dla witryn biznesowych będzie wymagać poświadczeń. Prawdopodobnie będziesz musiał udowodnić, że masz pewną wiedzę na temat firmy, dla której chcesz pisać.

Jeśli szukasz w Probloggerze, oferty pracy będą miały określony zestaw wymagań. Prawdopodobnie będziesz musiał spełnić te wymagania, aby uzyskać rozmowę kwalifikacyjną.

I odwrotnie, jeśli aplikujesz bezpośrednio do firm za pośrednictwem ich stron internetowych, będziesz chciał podzielić się swoimi umiejętnościami. Powiedz im, co wiesz o biznesie io pisaniu.

Dołącz artykuły ze swojego portfolio lub osobistego bloga, jeśli możesz. Im więcej informacji im podasz, tym lepiej będą poinformowani o podjęciu decyzji o zatrudnieniu Ciebie.

4. Pisz dla witryn z wiadomościami

Prawdopodobnie czytałeś artykuły, które widziałeś w serwisach informacyjnych, takich jak Fox News i Huffington Post. Artykuły te są często dostarczane przez niezależnych pisarzy.

Wiele prac związanych z pisaniem w serwisach informacyjnych uzyskuje się dzięki zimnemu pitchingowi. Wysyłasz stronie dobrze przygotowaną prezentację z kilkoma akapitami opisującymi Twój pomysł i wykazującymi talent pisarski.

Może być również konieczne odwołanie się do pracy wykonanej dla innych witryn.

Note że jest to konkurencyjny rynek i być może będziesz musiał zacząć od pisania dla mniejszych witryn z wiadomościami.

Rekommenderad:  11 najlepszych alternatyw SurveyMonkey, które musisz wypróbować w 2023 roku

Zacznij od zimnej prezentacji tych mniejszych witryn. Ponadto zacznij szukać na stronach z ofertami pracy dla freelancerów. Za chwilę porozmawiamy więcej o tego typu witrynach.

I znowu, posiadanie własnego bloga może być niezbędne do zdobycia pracy jako pisarz również w witrynach z wiadomościami. Pisanie dla innych blogów może również pomóc w tej dziedzinie. W ten sposób witryny, które polecasz, mogą zobaczyć próbki Twojego tekstu.

Im więcej masz doświadczenia w zarabianiu pieniędzy jako niezależny pisarz, tym większe możliwości mogą się pojawić.

Tak, być może będziesz musiał zacząć pisać dla mniejszych witryn. Jeśli jednak jesteś dobry w tym, co robisz, prace w większych witrynach nadejdą, jeśli będziesz dalej pracować nad ich zdobyciem.

5. Pisz do lokalnych gazet

Prawie każde miasto ma jakiś rodzaj gazety. Ich odbiorcy otrzymują dostawę do domu, kupują gazety w sklepach lub czytają je online.

Niektóre z nich to codzienne flagowe gazety metra, inne to mniejsze tygodniki lub miesięczne gazety społecznościowe.

Jeśli czytasz te artykuły, może się okazać, że szukają osób do wypełnienia płatnych stanowisk pisarskich. Autorzy większych publikacji mogą pisać o lokalnych wiadomościach, polityce, biznesie, sztuce i rozrywce i nie tylko.

Jeśli zarabiasz za pisanie dla mniejszego papieru drukowanego, możesz zostać poproszony o napisanie artykułów interesujących społeczność.

Na przykład możesz napisać artykuł o lokalnym mieszkańcu, który zrobił wielką karierę na świecie. Historie dotyczące ludzi są powszechne w mniejszych lokalnych gazetach.

Możesz też napisać o zbliżającym się wydarzeniu społecznościowym, takim jak karnawał lub wyścig. Podobnie możesz napisać artykuł o najważniejszych atrakcjach w okolicy. Pomyśl, 10 najlepszych restauracji, 10 najlepszych lokalnych parków itp.

Celem mniejszych lokalnych gazet społecznościowych jest nawiązanie kontaktu ludzi ze społecznością lub obszarem.

Skontaktuj się bezpośrednio z lokalnymi gazetami, aby zapytać o stanowiska do pisania, jeśli nie widzisz ogłoszenia opublikowanego w samej gazecie.

6. Wydaj własną książkę

Innym sposobem zarabiania na pisaniu jako freelancer jest samodzielna publikacja własnej książki. Czy masz wiedzę na dany temat, którą możesz podzielić się z innymi?

A może masz fascynującą historię, którą inni uznaliby za inspirującą lub zabawną? Jeśli tak, dlaczego nie opublikować go i podzielić się nim ze światem?

Kiedyś opublikowanie książki oznaczało, że Twoja książka musiała zostać zaakceptowana przez wydawcę. Przesyłanie książki do wydawnictw to długi i żmudny proces, który często kończy się wieloma odrzuceniami.

Jednak sytuacja zmieniła się wraz ze światem self-publishingu. Dziś każdy może samodzielnie wydać książkę.

I chociaż samodzielna publikacja książki drukowanej może być droga, samodzielna publikacja ebooka jest stosunkowo tania. Oto kilka wskazówek, jak publikować i sprzedawać wysokiej jakości ebook.

Napisz wartościowy materiał

Pisanie wartościowego materiału to podstawa. Ważne jest, aby pisać na tematy, o których ludzie będą chcieli czytać.

Jeśli piszesz na wspólny temat, taki jak wyjście z długów, będziesz chciał wyjaśnić, dlaczego twoja książka jest inna lub lepsza niż inne na ten temat.

Lub powiedzmy, że piszesz osobistą historię o swoim życiu. Dlaczego Twoja historia jest czymś, co inni będą chcieli przeczytać?

Upewnij się, że podsumowanie na tylnej okładce mówi o tym, dlaczego ludzie potrzebują lub chcą przeczytać Twoją książkę. Następnie upewnij się, że książka zawiera wartościowy materiał, o którym mówisz.

Sformatuj książkę poprawnie

Prawidłowe sformatowanie książki jest ważne. Istnieje wiele artykułów online, które pokażą Ci, jak prawidłowo sformatować ebooka do publikacji. Przeczytaj je i postępuj zgodnie z sugerowanymi wskazówkami.

Dokładnie edytuj i popraw

Edycja i korekta ebooka przed publikacją jest ważna. Czytelnicy często tracą szacunek dla autorów, którzy publikują książki z dużą ilością błędów ortograficznych, gramatycznych czy pisarskich.

Rekommenderad:  Jak stworzyć personę kupującego

Możesz nawet rozważyć zatrudnienie freelancera do redagowania i korekty książki. Jest to jeden wydatek wydawniczy, który może być wart swojej ceny.

Zawsze dobrze jest mieć drugą parę oczu, która szuka i naprawia błędy.

Targuj się dokładnie

Kolejnym kluczem do sprzedaży samodzielnie opublikowanego e-booka jest szerokie i dokładne promowanie książki. Nie oczekuj, że ludzie sami znajdą książkę. Udostępnij link do książki na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Zapytaj blogerów w podobnych niszach, czy zechcieliby przeczytać i zrecenzować książkę. Jednak ważne jest, aby robić to tylko wtedy, gdy masz już relacje z blogerami.

To kolejny powód, dla którego założenie własnego bloga może być ważne. Społeczność blogerów może być bardzo pomocna dla innych członków.

Samodzielne publikowanie książki może również dać ci szansę na inne płatne możliwości pisania. Jeśli Twoja książka odniesie sukces, wydawcy i inni profesjonaliści mogą skontaktować się z Tobą bezpośrednio, prosząc o więcej Twoich wspaniałych dzieł.

7. Szukaj koncertów na niezależnych stronach internetowych

Innym miejscem, w którym można szukać możliwości pisania na zlecenie, są strony internetowe dla freelancerów. Upwork jest przykładem jednej z takich stron.

Możesz wyszukać w sekcji „Znajdź pracę” w Upwork, aby zobaczyć, jak ubiegać się o pracę jako niezależny pisarz, które są publikowane na stronie.

Note że musisz utworzyć konto, aby ubiegać się o występy w Upwork. Jednak dobrą wiadomością jest to, że będziesz mieć profil w witrynie, który ludzie będą mogli zobaczyć.

Mogą kontaktować się z Tobą bezpośrednio w sprawie stanowisk, jeśli chcą. Craigslist to kolejna witryna, w której dostępne są oferty pracy dla freelancerów. Jeśli zajrzysz do sekcji „koncerty”, znajdziesz różne kategorie koncertów, w tym jedną dotyczącą pisania.

Przeszukuj oferty pracy, aby sprawdzić, czy któraś pasuje do twoich umiejętności pisania. Note że w przypadku witryn takich jak Craigslist ważne jest, aby podczas poszukiwania pracy pamiętać o bezpieczeństwie.

Nie wszyscy ludzie, którzy publikują posty na Craigslist i podobnych witrynach, mają na uwadze Twój najlepszy interes.

LinkedIn to kolejna witryna, na której zamieszczono oferty pracy jako niezależny pisarz. Ponadto, jeśli wyszukujesz w Internecie „prace niezależnego pisania”, możesz znaleźć inne witryny, które publikują dostępne prace.

Składając wnioski pamiętaj o uwzględnieniu tych elementów:

  • Szczegóły dotyczące Twojego doświadczenia z pisaniem
  • Opublikowane próbki pisma, takie jak te z Twojego bloga lub innych witryn
  • Profesjonalne CV, jeśli o to poproszą

Ubieganie się o pracę jako niezależny pisarz jest jak ubieganie się o każdą inną pracę. Ważny jest profesjonalizm i dbałość o szczegóły.

Streszczenie

Jeśli chcesz zarabiać na pisaniu, praca na własny rachunek jest dostępna dla tych, którzy chcą ją realizować. Tak, zarabianie na pisaniu wymaga czasu i wysiłku.

Na przykład zarabianie pieniędzy na własnym osobistym blogu zajmuje trochę czasu. Potrzeba czasu, aby opublikować znaczną liczbę artykułów na stronie, i nawiązać relacje partnerskie.

Jednak wiele osób, które zdecydowały się na ten krok, stwierdza, że ​​praca jest satysfakcjonująca, a wynagrodzenie dobre.

Możesz nie zarabiać wysokiej stawki godzinowej, zwłaszcza na początkowych etapach kariery niezależnego pisarza. Ale ci, którzy mają umiejętności i są gotowi wytrwać w swoich wysiłkach, często odnoszą sukces.