Jak zarejestrować aplikację przenośną jako program domyślny w Windows 11/10

Jeśli chcesz ustawić aplikacje przenośne jako aplikacje domyślne na Windows 11/10, musisz je najpierw zarejestrować. REJESTRATOR PRZENOŚNY to jedna z najlepszych aplikacji, która pomaga rejestrować aplikacje przenośne na Windows 11 i Windows 10. Oto jak możesz go użyć do zarejestrowania dowolnej przenośnej aplikacji na swoim komputerze.

Jak zarejestrować aplikację przenośną jako program domyślny w Windows 11/10

Załóżmy, że nie chcesz instalować aplikacji, ale chcesz ustawić ją jako domyślną aplikację do otwierania określonego typu pliku lub łącza. Może to być e-mail, adres URL lub cokolwiek innego. Problem polega jednak na tym, że nie można ustawić aplikacji przenośnej jako aplikacji domyślnej, dopóki jej nie zarejestrujesz. Można to zrobić za pomocą Edytora rejestru. Jednak ta metoda może nie działać przez cały czas dla wszystkich aplikacji przenośnych. Dlatego możesz skorzystać z aplikacji PORTABLE Registrator, aby to zrobić.

PORTABLE Registrator ma dwie opcje – możesz zarejestrować i wyrejestrować dowolną aplikację przenośną. Jednak ta aplikacja musi być obecna na Twoim komputerze i nie możesz zmienić lokalizacji aplikacji po jej zarejestrowaniu za pośrednictwem tej aplikacji. Od teraz umożliwia użytkownikom rejestrację przeglądarek internetowych i klientów poczty e-mail. Dlatego jeśli masz taką aplikację i chcesz ją zarejestrować w PORTABLE Registrator, możesz wykonać następujące czynności.

Jak zarejestrować aplikację przenośną jako program domyślny w Windows 11/10

PORTABLE Registrator to bezpłatne narzędzie, które pomaga zarejestrować przenośną aplikację jako program domyślny i dodać wpis do Otwierać z przedmiot w Windows 11/10. Aby zarejestrować aplikacje przenośne na Windows 11/10 za pomocą rejestratora PORTABLE, wykonaj następujące czynności:

    Pobierz aplikację z GitHub. Kliknij ją dwukrotnie, aby otworzyć okno. Kliknij Przeglądaj przycisk, aby wybrać ścieżkę aplikacji przenośnej. Wybierz Typ programu.Nazwij program.Kliknij ZAREJESTROWAĆ przycisk.

Korzystanie z przenośnego rejestratora dla Windows

Najpierw musisz pobrać aplikację z GitHub. Najlepsze jest to, że nie musisz instalować tej aplikacji, ponieważ jest to również aplikacja przenośna. Dlatego kliknij dwukrotnie plik wykonywalny, aby otworzyć okno.

W tej chwili musisz mieć przenośną aplikację, którą chcesz zarejestrować i ustawić jako domyślną aplikację na swoim komputerze. Jeśli jednak nie masz go na swoim komputerze, możesz pobrać aplikację.

Po zakończeniu umieść przenośną aplikację gdzieś na stałe. Następnie kliknij Przeglądaj przycisk i wybierz .exe plik lub plik wykonywalny aplikacji przenośnej.

Następnie rozwiń Typ programu rozwijaną listę i wybierz jedną z nich Przeglądarka internetowa lub Program pocztowy opcja zgodnie z aplikacją.

Rejestrator PORTABLE pomaga rejestrować aplikacje przenośne na Windows 11/10

Następnie musisz nazwać aplikację. Domyślnie pobiera nazwę z pliku wykonywalnego. Jeśli jednak chcesz, możesz wprowadzić inną nazwę zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Na koniec kliknij ZAREJESTROWAĆ przycisk, aby zarejestrować aplikację na swoim Windows 11/10 szt.

Jeśli chcesz ustawić ją jako domyślną aplikację, musisz otworzyć Windows Ustawienia > Aplikacje > Aplikacje domyślne > Wybierz ustawienia domyślne według typu łącza. Tutaj możesz znaleźć przenośną aplikację na liście.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z aplikacji przenośnej i chcesz ją wyrejestrować, musisz wybrać ją z Zarejestrowane urządzenia przenośne rozwijaną listę i kliknij WYREJESTRUJ przycisk.

Rejestrator PORTABLE pomaga rejestrować aplikacje przenośne na Windows 11/10

To wszystko! Jeśli chcesz, możesz pobrać PORTABLE Registrator z github.com.

Jak uruchomić przenośny program? Windows 11/10?

Aby uruchomić program do picia na Windows 11/10, musisz dwukrotnie kliknąć plik, ponieważ nie wymaga on żadnej instalacji. Jeśli jednak chcesz ustawić ją jako domyślną aplikację, musisz ją najpierw zarejestrować. W tym celu możesz skorzystać z aplikacji PORTABLE Registrator. Szczegółowy przewodnik jest wspomniany powyżej i zaleca się jego przestrzeganie.

Jak dodać przenośną aplikację do menu Start?

Aby dodać przenośną aplikację do menu Start w Windows 11/10, możesz kliknąć plik wykonywalny prawym przyciskiem myszy i wybrać Przypiąć do początku opcja. Możesz go znaleźć w menu kontekstowym na swoim Windows 11 szt. Jednak skrót zostanie usunięty lub nie będzie działał po usunięciu go z komputera.

Czytać:

Rejestrator PORTABLE pomaga w rejestracji aplikacji przenośnych na Windows 11/10