Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zatrzymać uruchamianie tak wielu procesów w przeglądarce Microsoft Edge Windows

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zatrzymać uruchamianie tak wielu procesów w przeglądarce Microsoft Edge Windows

Rzuć okiem na Windows Menedżera zadań, gdy Edge jest uruchomiony, a bez wątpienia zobaczysz dziesiątki procesów dla przeglądarki. Nawet jeśli masz otwartą tylko jedną lub dwie karty. Ale dlaczego Edge wymaga tak wielu aktywnych procesów i czy istnieje sposób na zmniejszenie ich liczby?

Przyjrzyjmy się, jak działa Edge, dlaczego jego lista procesów zaśmieca Menedżera zadań i co możesz z tym zrobić.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Dlaczego Edge pokazuje tak wiele procesów w Menedżerze zadań?

Powody, dla których Edge tworzy tak wiele procesów, tak naprawdę sprowadzają się do dwóch rzeczy: bezpieczeństwa i stabilności. Edge jest jedną z najlepszych przeglądarek opartych na Chromium i, podobnie jak wszystkie tego typu przeglądarki korzystające z Chromium, wykorzystuje architekturę wieloprocesową.

Oznacza to, że zamiast używać jednego procesu dla przeglądarki, używa osobnego procesu dla każdej karty. Tworzy również procesy dla poszczególnych komponentów każdej otwartej karty przeglądarki.

Na przykład może istnieć podstawowy proces przeglądarki. Następnie masz proces renderujący, który obsługuje takie elementy, jak HTML, CSS i inny kod witryny. Będzie również proces GPU, który jest odpowiedzialny za komunikację z układem graficznym w celu przyspieszenia renderowania strony. Procesy wtyczek lub rozszerzeń obsługują dodatki przeglądarki. I tak lista jest długa.

Rozłożenie funkcji przeglądarki na kilka procesów oznacza, że ​​awaria jednego z nich jest mniej prawdopodobna, aby spowodować awarię całej przeglądarki. Jest to również lepsze dla bezpieczeństwa, ponieważ izolacja procesów oznacza, że ​​nie współdzielą one pamięci i mogą mieć ograniczone uprawnienia.

Jak wyświetlić procesy Edge na Windows

Możesz zobaczyć procesy używane przez Edge w Windows Menadżer zadań. Spowoduje to wyświetlenie ogólnej liczby uruchomionych procesów, ale zawiera kilka szczegółów na temat tego, do czego służą. Jednak pokaże ci, że wiele procesów Edge zużywa minimalne zasoby systemowe.

Rekommenderad:  Oszałamiający Facebook Ujawniono statystyki rynku

Możesz także zajrzeć do wbudowanego Menedżera zadań przeglądarki, aby uzyskać bardziej szczegółowy widok. Możesz to otworzyć, naciskając Shift+Esc gdy Edge jest uruchomiony i wybrany. Tutaj możesz zobaczyć szczegóły poszczególnych procesów, o których wspominaliśmy wcześniej.

Jak zmniejszyć liczbę procesów brzegowych na Windows

Jak, miejmy nadzieję, wyjaśniliśmy powyżej, wiele procesów Edge, które widzisz w Menedżerze zadań, jest po prostu częścią działania przeglądarki. I niewiele z nich nadmiernie obciąża zasoby systemowe.

Istnieje jednak kilka prostych sposobów na zmniejszenie liczby procesów używanych przez Edge, jeśli obawiasz się ich wpływu na wydajność komputera.

1. Usuń nieużywane rozszerzenia

Przyjrzyj się zainstalowanym rozszerzeniom przeglądarki, aby sprawdzić, czy możesz je usunąć. Każde aktywne rozszerzenie może mieć uruchomiony jeden lub więcej procesów, więc uporządkowanie bałaganu w dodatkach to łatwy sposób na zmniejszenie ich liczby.

Sprawdź, jak znaleźć, zainstalować i zarządzać rozszerzeniami w Edge, aby uzyskać więcej informacji, jak to zrobić.

2. Zmień ustawienia Edge’a

Kilka opcjonalnych ustawień Edge wymaga osobnych procesów. Obejmuje to przyspieszenie uruchamiania i przyspieszenie sprzętowe. Możesz wyłączyć obie te funkcje w Ustawienia krawędzi > System i wydajność.

3/ Zamknij niektóre nieużywane karty

Każda otwarta karta w Edge może spowodować dziesięć lub więcej procesów. Jeśli regularnie pozostawiasz otwarte wiele nieużywanych kart, zamknięcie ich natychmiast pomoże zmniejszyć liczbę aktywnych procesów.

Czy istnieje lepszy wybór przeglądarki dla Windows

Ten sam problem występuje w wielu nowoczesnych przeglądarkach, w tym Opera, Brave, Vivaldi i Chrome. Wszystkie oparte są na Chromium. Firefox jest jedną z niewielu nowoczesnych przeglądarek, które nie korzystają z architektury przeglądarki opracowanej przez Google.

Warto pamiętać, że system wieloprocesowy jest używany nie bez powodu i może zapewnić lepszą stabilność i bezpieczeństwo. Ale jeśli masz ochotę wypróbować nową przeglądarkę, przejrzyj naszą listę najlepszych przeglądarek dla graczy i najlepszych przeglądarek dla Windows 11.

Rekommenderad:  Program partnerski Airbnb: jak to działa, szczegóły płatności i więcej

Procesy Microsoft Edge, zmniejszone

Powody, dla których Microsoft Edge musi mieć tak wiele uruchomionych procesów, mogą mieć sens, ale to nie znaczy, że musisz być zadowolony z tego problemu. Procesy są nieuniknioną częścią Windows i dowolnej używanej aplikacji, ale zmniejszenie ich liczby może zapewnić mile widziany wzrost wydajności.