Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zażądać potwierdzeń przeczytania w programie Microsoft Outlook

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zażądać potwierdzeń przeczytania w programie Microsoft Outlook

Kompleksowy menedżer danych osobowych firmy Microsoft nazywa się Outlook. Jest używany głównie jako klient poczty e-mail, ale ma także dodatkowe funkcje, takie jak organizowanie spotkań w kalendarzu, prowadzenie dziennika, zarządzanie kontaktami i inne. Outlook jest częścią pakietu Microsoft Office i jest dostępny online i online Windows i komputery Mac za pośrednictwem platformy Microsoft 365.

Ale kiedy wysyłasz e-mail lub wiadomość do odbiorcy, nigdy nie wiesz, kiedy zostanie przeczytana. Ponadto trudno jest określić, czy Twój e-mail został przeczytany, czy nie, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi. Aby poinformować Cię, kiedy odbiorca Twojej wiadomości e-mail ją otworzy, program Microsoft Outlook udostępnia funkcję Czytać przepis narzędzie. Potwierdzenie przeczytania to automatyczna odpowiedź, która pozwala szybko sprawdzić, czy wiadomość e-mail została otwarta.

W tym poście dowiesz się, jak korzystać z programu Microsoft Outlook Windows lub Mac, aby zażądać potwierdzeń przeczytania wszystkich wysłanych wiadomości lub poszczególnych wiadomości. Dowiemy się również, jak zrobić to samo na stronie Microsoft Outlook. Więc zacznijmy.

Różnica między potwierdzeniami dostarczenia a potwierdzeniami odczytu

Potwierdzenia przeczytania wysyłane są bezpośrednio przez osobę otwierającą wiadomość e-mail i wskazują, czy wiadomość została otwarta. Potwierdzenia doręczenia natomiast informują Cię o tym, czy Twój e-mail dotarł do skrzynki odbiorcy.

Potwierdzeń dostarczenia i przeczytania najlepiej używać tylko wtedy, gdy jest to konieczne i gdy wiesz, że odbiorca może wysyłać potwierdzenia, na przykład jeśli odbiorca jest współpracownikiem i korzystasz z programu Microsoft Outlook. Ponieważ odbiorca może odmówić wysłania potwierdzeń dostarczenia i nie wszystkie programy pocztowe je obsługują, należy korzystać z tych funkcji oszczędnie.

Jak zażądać potwierdzeń odczytu w programie Outlook na stronie internetowej

Poniżej znajdują się kroki umożliwiające włączenie potwierdzeń odczytu w programie Microsoft Outlook Strona internetowa.

 1. Najpierw zaloguj się do witryny przy użyciu konta Microsoft.
 2. Następnie kliknij Ustawienia w prawym górnym rogu i poszukaj Przeczytaj rachunki.
 3. Kliknij kartę Potwierdzenia odczytu i wybierz Zawsze wysyłaj odpowiedź.
 4. Teraz kliknij Ratować.
Rekommenderad:  Co robić, a czego nie robić przy zakładaniu firmy

Wykonując powyższe kroki, możesz przeczytać potwierdzenia i ustalić, czy odbiorca otworzył Twoją wiadomość e-mail, czy nie.

Jak zażądać potwierdzeń odczytu w programie Outlook na komputerze

Możesz zażądać potwierdzeń odczytu w dowolnym programie Outlook Windows lub Mac PC, wykonując poniższe czynności. Należy pamiętać, że ta metoda dotyczy pojedynczego wysłanego e-maila.

 1. Otwórz program Microsoft Outlook za pomocą podpisanego identyfikatora e-mail lub utwórz nowy.
 2. Kliknij “Opcje” u góry okna wiadomości przed wysłaniem wiadomości e-mail.
 3. Kliknij “Poproś o potwierdzenie przeczytania” skrzynka.
 4. Wyślij wiadomość.
 5. Teraz za każdym razem, gdy odbiorca otworzy wysłaną wiadomość, otrzymasz automatyczną odpowiedź informującą Cię o tym.

Jak zażądać potwierdzeń przeczytania wszystkich wysłanych wiadomości e-mail w programie Outlook na komputerze

Możesz zażądać potwierdzeń przeczytania każdej wiadomości e-mail wysłanej za pomocą programu Outlook na platformie a Windows lub komputer Mac. Oto jak ustawić żądanie potwierdzeń przeczytania jako domyślne dla wszystkich wiadomości:

 1. Otwórz zakładkę Opcje, klikając opcję Plik znajdującą się w lewym górnym rogu programu Microsoft Outlook.
 2. Teraz wybierz zakładkę Poczta.
 3. Zlokalizuj Dla wszystkich wysłanych wiadomości, sekcja żądań przewijając w dół do sekcji Śledzenie.
 4. Wybierz pole obok Potwierdzenie odczytu potwierdzające, że odbiorca obejrzał wiadomośća następnie kliknij przycisk OK.
 5. Od tej chwili będziesz proszony o potwierdzenie każdego wysłanego e-maila.

Żądanie potwierdzeń przeczytania w programie Outlook jest łatwe i wygodne

Dzięki tym wszystkim metodom i krokom możesz łatwo zażądać potwierdzeń przeczytania wszystkich wiadomości e-mail wysłanych za pomocą programu Microsoft Outlook. Żądanie potwierdzeń dostarczenia i otrzymywanie powiadomień, gdy odbiorca otworzy wiadomość e-mail, nie stanowi żadnego problemu, jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystają z programu Microsoft Outlook z Exchange Server.

Dlatego zawsze korzystaj z najnowszej wersji programu Microsoft Outlook. Potwierdzenia dostarczenia/przeczytania programu Outlook i narzędzia do śledzenia poczty e-mail nie dają pewności, że odbiorca rzeczywiście przeczytał i zrozumiał wiadomość. Niemniej jednak potwierdzenia dostarczenia i przeczytania należą do najbardziej przydatnych narzędzi oferowanych przez program Microsoft Outlook. Mamy nadzieję, że ten przewodnik okaże się pomocny.

Rekommenderad:  Jak wyświetlić nagranie na Discord Mobile

Często zadawane pytania dotyczące żądania potwierdzenia przeczytania w programie Outlook

Niestety Outlook nie ma opcji włączenia potwierdzeń przeczytania bez powiadamiania odbiorcy. Można jednak skorzystać z narzędzi i wtyczek innych firm, takich jak Yesware, Saleshandy i innych, jeśli chcesz poprosić o potwierdzenie przeczytania bez wiedzy odbiorcy.

Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dostarczenia lub przeczytania wiadomości e-mail w programie Outlook 365, wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierać z panelu tworzenia wiadomości.
 2. Wybierać Pokaż opcje wiadomości.

 3. Wybierz albo Poproś o potwierdzenie przeczytania Lub Zażądać potwierdzenia dostarczenia.

Aby poprosić o potwierdzenie przeczytania w Outlooku 2023, zacznij tworzyć wiadomość, a następnie wybierz Opcje > Żądaj pokwitowań > Poproś o potwierdzenie przeczytania. Po wybraniu utwórz wiadomość i naciśnij Wyślij. Otóż ​​to!

Nie, nie można zażądać w Outlooku potwierdzenia przeczytania tylko dla jednej osoby, gdy wysyłasz wiadomość do grupy osób. Indywidualne potwierdzenia odczytu powinny być czymś, co firma Microsoft powinna rozważyć i wprowadzić do programu Outlook w przyszłości.

Możesz śledzić swoje dostawy i potwierdzenia przeczytania w Outlooku. Informacje można wyświetlić otwierając wysłane przesyłki i klikając dwukrotnie wiadomość. Następnie kliknij Śledzenie. Oprócz nazw odbiorców możesz sprawdzić, kiedy rachunki dotarły do ​​Twojej skrzynki odbiorczej.

Table of Contents