Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zbudować blog WordPress (nie do pobicia w 2023 r.)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zbudować blog WordPress (nie do pobicia w 2023 r.)

WordPressa jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) na świecie.

Jest to darmowe oprogramowanie typu open source, które istnieje od 2003 roku i stało się integralną częścią zestawu narzędzi każdego właściciela witryny.

W tym poście dowiesz się, jak rozpocząć prowadzenie własnego bloga WordPress na dowolnym wybranym planie hostingowym — niezależnie od tego, czy oznacza to samodzielną instalację, czy skorzystanie z usługi automatycznego instalatora, takiej jak WPEinżynier.

W tym poście zobaczymy, jak stworzyć i opublikować blog WordPress

Aby rozpocząć pracę z blogiem (Jak zbudować blog WordPress)musisz utworzyć witrynę WordPress.

Jeśli masz już nazwę domeny i plan hostingowy, będzie to proste.

Jeśli nie, to wielu dostawców usług hostingowych oferuje bezpłatne wersje próbne, dzięki którym możesz sprawdzić, czy są one odpowiednie dla Twoich potrzeb, zanim zdecydujesz się na nie na dłuższą metę.

Gdy mamy już skonfigurowaną domenę i wybrany odpowiedni plan hostingowy (polecamy Bluehost), czas zainstalować WordPressa na serwerze.

Proces ten różni się w zależności od rodzaju używanego serwera, ale ogólnie obejmuje pobieranie oprogramowania z jednej z ich witryn wraz z innymi niezbędnymi plikami.

Takie jak motywy lub wtyczki do niektórych funkcji, takich jak osadzanie wideo lub systemy komentowania, takie jak Disqus.

Gdy wszystko zostanie poprawnie zainstalowane, potrzebujemy jeszcze raz konta, zanim przejdziemy dalej!

Krok:1 Wybór nazwy domeny

Wybierz nazwę domeny, którą łatwo zapamiętać.

Wybierz krótką i łatwą do zapamiętania nazwę domeny.

Wybierz odpowiednią i niepowtarzalną nazwę domeny dla swojego bloga.

Upewnij się, że wybierasz taki, który nie jest zbyt długi ani trudny do ręcznego wpisania.

(np. „przykładowy blog”). Możesz sprawdzić, czy domena jest dostępna, wyszukując ją online, a następnie sprawdzając, czy są jakieś inne strony internetowe używające jej jako swojego adresu URL (np. Google „example-blog”).

Rekommenderad:  Wszystko, co musisz wiedzieć o danych dotyczących zamiarów kupującego

Krok:2 Wybór planu hostingowego

Wybór planu hostingowego to miejsce, które Twoja witryna zajmie na serwerze. Istnieje wiele rodzajów planów hostingowych, ale każdy z nich ma inne funkcje i ceny.

Współdzielony plan hostingowy umożliwia wielu stronom internetowym współdzielenie tego samego serwera fizycznego.

Oznacza to, że jeśli korzystasz z planu hostingu współdzielonego, inne witryny na twoim serwerze mogą uzyskiwać dostęp do plików i zasobów z twojego (teoretycznie).

Jeśli zdarza się to zbyt często lub w sposób ciągły w ciągu dnia, wydajność może znacznie spaść, ponieważ więcej osób próbuje uzyskać dostęp do danych jednocześnie.

Dedykowane serwery oferują odizolowane środowisko dla każdej hostowanej na nich witryny — co oznacza, że ​​nikt inny nie może korzystać z żadnej części ich zasobów, chyba że jest wyraźnie upoważniony przez ich właściciela (właścicieli).

Ten typ konfiguracji znacznie ułatwia zarządzanie, ponieważ nie ma żadnych czynników zewnętrznych wpływających na szybkość wykonywania zadań.

Należy jednak wziąć pod uwagę należytą staranność przed zainwestowaniem znacznych kwot w coś takiego, ponieważ nawet jeśli usługi te mogą wydawać się tańsze z góry (a czasem nawet bezpłatne).

Długoterminowe koszty mogą okazać się wyższe niż oczekiwano, głównie dlatego, że większość dostawców pobiera dodatkowe opłaty w oparciu o poziomy użytkowania/natężenie ruchu we wszystkich witrynach hostowanych na jednym koncie w danym okresie”.

Krok:3 Instalowanie WordPressa

Teraz, gdy masz już instalację WordPressa, nadszedł czas, aby dodać trochę treści. Aby to zrobić, musisz zainstalować motywy lub wtyczki, a następnie dodać trochę treści.

  • Zainstaluj motywy
  • Zainstaluj wtyczki
  • Dodaj zawartość

Krok:4 Dodawanie treści do bloga

Teraz, gdy masz już bloga, następnym krokiem jest dodanie treści. Istnieje kilka sposobów dodawania treści do bloga:

Obrazy- Możesz dodawać własne obrazy lub korzystać z obrazów z innych witryn, łącząc je bezpośrednio z powrotem [Link].

Rekommenderad:  Jak wyświetlić historię wyszukiwania na Instagram

Umożliwi to osobom, które odwiedzają Twoją witrynę, ale nie wiedzą nic o WordPress, przeglądanie obrazu bez klikania z powrotem do przeglądarki.

Spinki do mankietów- Jeśli chcesz, aby inne osoby odwiedzające tę stronę w witrynie WordPress (inaczej: „pozostały zalogowane”), będą mogły zobaczyć te linki podczas czytania ich postów tutaj!

Będą również mogli klikać, jeśli odwiedzili już te witryny przed odwiedzeniem naszej — na przykład Facebook Lub Twitter zrobiła w zeszłym tygodniu, kiedy ponownie podzieliła się z nami swoim nowym chłopakiem 🙂

Krok:5 Aby uzyskać spersonalizowany interfejs, wybierz niestandardowy motyw

Wybór motywu to najważniejsza decyzja, którą podejmiesz podczas tworzenia bloga WordPress. Chcesz wybrać coś, co pasuje do Twojej firmy i marki, a także pasuje do kolorystyki Twojego logo.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest przyjrzenie się opcjom dostępnym w motywach w ThemeForest lub jakimkolwiek innym rynku motywów WordPress. Ale moja rekomendacja w Themeforest.

Jeśli nie ma dobrych wyborów dla tego, czego szukasz, następnym razem spróbuj wyszukać „dostosowane” lub „jedyne w swoim rodzaju” — te wyszukiwane hasła zwykle prowadzą Cię do króliczych nor, w których ludzie dostosowali swoje motywy nawet dalej niż byli!

Hub Motyw (zalecane)

  • Szeroka gama gotowych szablonów
  • Łatwe dostosowywanie
  • Wiele elementów i narzędzi dostosowywania

Krok:6 Publikowanie Bloga

Gdy Twój blog jest aktywny, nadszedł czas, aby rozpocząć publikowanie.

Może to być trochę trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz korzystać z WordPress lub nie tworzyłeś wcześniej strony internetowej.

Aby opublikować swój pierwszy post:

  • Przejdź do Pulpit nawigacyjny > Posty u góry ekranu i wybierz opcję „Opublikuj post” lub kliknij ikonę zielonej strzałki w prawym dolnym rogu ekranu (zobaczysz to po najechaniu kursorem na pojedynczy post).
  • Wybierz miejsce, w którym chcesz opublikować ten post; domyślnie przejdzie do „Wersje robocze” lub „Mój blog”.
  • Możesz także wybrać, czy ten konkretny post ma pojawiać się w wynikach wyszukiwania, klikając na Opcje > Ustawienia > Ustawienia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (może to wymagać wykonania dodatkowych czynności w zależności od rodzaju witryny).
  • Jeśli nie ma błędów w formatowaniu, gratulacje! Właśnie opublikowałeś się w cyberprzestrzeni!
Rekommenderad:  Wprowadzenie do Infer.NET – Framework do programowania probabilistycznego w DOTNET

W ciągu kilku godzin możesz zbudować pięknego bloga, korzystając z najnowszej platformy do zarządzania treścią

Możesz zbudować pięknego bloga w mniej niż dwie godziny, korzystając z najnowszej platformy do zarządzania treścią.

W tym artykule pokażemy, jak stworzyć od podstaw własnego bloga WordPress, a następnie opublikować go, aby zobaczył go cały świat.

Wniosek

Masz to! Możesz teraz opublikować swój pierwszy blog WordPress.

Pamiętaj, aby zalogować się do pulpitu administratora i sprawdzić różne dostępne opcje blogowania, w tym łatwość dodawania treści.