Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zbudować i skonfigurować maszynę wirtualną za pomocą Oracle Virtualbox

Narzędzie Virtualbox można zainstalować w dowolnym systemie operacyjnym Windows 10. Powyższe narzędzie to darmowy hypervisor używany do budowy maszyn wirtualnych i sieci wirtualnych.

Pamiętaj, że aby zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej, musisz mieć plik ISO. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

  1. Załóżmy, że używasz 64-bitowego systemu operacyjnego i planujesz zainstalować 64-bitowy system operacyjny na maszynie wirtualnej. W takim przypadku musisz włączyć funkcję HAV zgodnie z instrukcjami wymienionymi w poprzedniej sekcji.
  2. Następnie przejdź do www.virtualbox.org/wiki/Downloads i wybierz pakiet platformy VirtualBox, który chcesz zainstalować w systemie operacyjnym swojego komputera. Kliknij plik instalacyjny i zaakceptuj ustawienia domyślne, aby zainstalować VirtualBox na swoim komputerze. Po instalacji i uruchomieniu powyższe środowisko oprogramowania będzie wyglądało jak pokazano poniżej.

Aby zbudować maszynę wirtualną za pomocą VirtualBox, kliknij Nowy na pasku narzędzi, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zainstalować maszynę wirtualną. Wybierz nazwę maszyny wirtualnej, np. VM1 lub VM_Lab_A, i wybierz opcję instalacji systemu operacyjnego Windows. Zaakceptuj ustawienia domyślne.

  1. Gdy maszyna wirtualna jest w wybranym stanie, kliknij opcję Ustawienia w głównym oknie Menedżera VirtualBox. W oknie ustawień i lewym panelu wybierz opcję Pamięć.
  2. Kliknij opcję drzewa po prawej stronie kontrolera: SATA w środkowym panelu i wybierz ikonę Dodaj napęd optyczny. Jest to ikona, która wygląda jak płyta CD ze znakiem dodatnim.

Inhaltsverzeichnis

  1. Pojawi się okno dialogowe. Wybierz opcję Wybierz dysk. Wybierz lokalizację pliku ISO zawierającego pliki instalacyjne systemu operacyjnego. Teraz wybierz plik ISO, kliknij przycisk Otwórz i kliknij OK. Okno powróci teraz do głównego okna Menedżera VirtualBox.
  2. Skonfiguruj ustawienia zgodnie ze swoimi potrzebami, aby zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej. Kliknij opcję Start na pasku narzędzi. Twoja maszyna wirtualna zostanie uruchomiona i rozpocznie się proces instalacji systemu operacyjnego.
  3. Aby mieć pewność, że Windows zainstalowany na maszynie wirtualnej będzie mógł bezproblemowo połączyć się z Internetem, otwórz przeglądarkę Edge.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie lawyBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo